متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

بلاگفا و پرشین‌ بلاگ کدامیک بهتر‌اند؟!

12345 (بدون نظر)
Loading...
1,016
مقایسه دو سرویس دهنده بلاگفا و پرشین بلاگ

این روزها افرادی که میخواهند شروع به وبلاگ نویسی کنند بین دوراهی گیر افتاده اند که کدام سرویس دهنده را برگزینند بلاگفا یا پرشین بلاگ . واقعا کدام یک بهتر است . در این مقاله ما امکانات هر دو سرویس را مقایسه کرده ایم تا این دغدغه که کدام یک بهتر است روشن شود .

سرعت لود :

ابتدا آدرس هر دو سرویس را وارد میکنیم . اولین چیزی که بلاگفا را وادار به گرفتن ۱ امتیاز نسبت به پرشین بلاگ میکند سرعت لود آن میباشد . برای خیل عظیم وبلاگ نویسان به خصوص ایرانی های عزیز که سرعت اینترنتشان داد میزند سرعت لود بالا یک امتیاز خوب محسوب میشود .

مدیریت چندین بلاگ :

پس از وارد شدن به حساب کاربری در اینجا پرشین بلاگ اولین امتیاز خود را میگیرد . چرا ؟ برای اینکه اگر شخصی صاحب چند بلاگ در بلاگفا باشد بایستی چندین یوزر و پس داشته باشد اما برای پرشین بلاگ با داشتن یک یوزر و پس میتوانید صاحب چندین بلاگ باشید که اینکار باعث سادگی در سویچ کردن در بین وبلاگ ها میباشد .

تا به اینجا ۱=۱

ارسال مطلب :

میرویم به سراغ ارسال مطالب در بلاگ ها : در این قسمت باز هم پرشین بلاگ صاحب امتیاز میشود . به خاطر اینکه امکان درج هر نوع فایل فلش ,  ویدئو و از همه مهمتر درج تصاویر از سیستم شخصی خود را راحت میکند اگر در بلاگفا بخواهید تصویری را درج کنید ابتدا باید تصویر را در یکی از سایتهای آپلود رایگان بارگذاری نمایید و بعد از گرفتن آدرس آن را در بلاگفا درج نمایید که این وقت زیادی را سلب میکند اما در پرشین بلاگ اوضاع فرق میکند به راحتی میتوانید با گزینه درج تصویر , تصویر خود را همانجا آپلود کنید درست است در حال حاضر حجم کمی را میشود آپلود کرد اما باز هم خوب است و جای تشکر دارد .

مدیریت مطالب :

در قسمت مدیریت مطالب : چنان چیزی وجود ندارد که بشود گفت دیگری از او بهتر و مستحق گرفتن امتیاز بشود به جز یک مورد که آن هم  امکان پیش نمایش مطالب در پرشین بلاگ میباشد که با زدن یک فلش کوچک میتوانید متون داخل پست را در همان صفحه مشاهده کنید که البته میگویم چنان چیزی نیست که بشود امتیاز را از آن پرشین بلاگ کرد آخه با دیدن عنوان مطلب هم میشود فهمید پست شما در رابطه با چه چیزی است . پس در اینجا کسی امتیاز نمیگیرد

مدیریت نظرات :

در قسمت نظرات وبلاگ فکر میکنم پرشین بلاگ صاحب امتیاز شود به خاطر اینکه در بلاگفا فقط قادرید آخرین نظرات را ببینید که چیزی حدود ۳۰ نظر آخر میشود و برای دیدن نظرات قدیمی ابتدا باید به قسمت مدیریت مطالب قبلی بروید و از آنجا نظرات هر پست را به صورت جداگانه مشاهده کنید . در قسمت نظرات پرشین بلاگ درست است آن هم آخرین نظرات را نمایش میدهد اما امکانی که امتیاز را به پرشین بلاگ میدهد لینک دیگر صفحات نظرات است که به راحتی میتوانید از پایین همان صفحه به دیگر نظرات دسترسی راحت تری داشته باشید .

تا به اینجا ۳=۱ به نفع پرشین بلاگ

ایجاد و مدیریت صفحات :

در قسمت ایجاد صفحات جداگانه و مدیریت آنها فکر میکنید امتیاز از آن چه کسی شود . در این قسمت میشود صفحات جداگانه ایجاد و سپس آنها را مدیریت کرد اما امتیاز میرسد به بلاگفا به خاطر اینکه شما در پرشین بلاگ فقط قادرید یک صفحه جدید در قالب وب ایجاد نمایید و اگر کسی بخواهد یک صفحه جدید بدون قالب و خالی از هرگونه کد ایجاد کند مسلما نمیتواند اما در بلاگفا میشود . به راحتی میتوانید یک صفحه با قالب جدید و یا بدون هیچ گونه قالب ایجاد کنید .

انتخاب قالب :

نوبت میرسد به انتخاب قالب جدید که اینجا امتیاز به هیچ کدام نمیرسد به خاطر اینکه نمیشود گفت قالبهای بلاگفا تنوع بیشتری نسبت به پرشین بلاگ دارد و یا برعکس . امکاناتی که امروزه صفحات آنلاین در اختیار شما میگذارند فراتر از انتظار است شما به راحتی میتوانید قالب پرشین بلاگ را به بلاگفا و بلعکس تغییر دهید در اینجا به هیچ کدام از سرویس دهنده ها امتیازی تعلق نمیگیرد مگر اینکه یکی از آنها دست به کار شوند و ابتکار جدیدی به خرج دهند .

سفارشی کردن قالب :

پس از آن یک امتیاز بایستی به پرشین بلاگ داد آنهم به خاطر سفارشی کردن قالب وبلاگ پرشین بلاگ این امکان را به کاربر میدهد که بدون داشتن دانشی بر کد نویسی میتوانید قالب خود را ویرایش کنید که البته این هم کم و کاستی دارد و فقط منتهی میشود به قالبهای خود پرشین بلاگ که منتشر کرده اما باز هم قابل تحسین است و امتیاز را از آن خود میکند .

۴=۲ به نفع پرشین بلاگ

پیوندهای وب :

در قسمت پیوند ها میشود دوستان خود را لینک کنید که بلاگفا هم لینک روزانه دارد و هم کلی که فکر نکنم پیوند های روزانه چنان جالب باشد که امتیازی از آن خود کند در اینجا هم امتیاز به هیچ کدام تعلق نمیگیرد .

مدیریت نویسندگان :

در قسمت مدیریت نویسندگان بلاگفا پیشتاز است آن هم به خاطر امکانات بیشتری که به نویسنده اصلی بلاگ میدهد میتوانید آنها را مشاهده و تصمیم گیری کنید زیرا توضیحات آنها خیلی به طول می انجامد پس در اینجا امتیاز از آن بلاگفا میشود .

باز هم ۴=۳ به نفع پرشین بلاگ

دو امکان جدید از بلاگفا :

بلاگفا ۲ امکان جدید افزوده که یکی وبلاگ دوستان و دیگری مطالب دوستان : شما میتوانید وبلاگ دوستان خود را ثبت کنید تا مطالب جدید آنها را همانجا مشاهده کنید که البته rss نیز چنین امکانی به همه میدهد و این امکانات بلاگفا چندان رضایت بخش نیست که بشود امتیاز به آنها داد .

تنظیمات بلاگ :

قسمت بعدی تنظیمات وبلاگ میباشد . در این قسمت پرشین بلاگ از بلاگفا برتری دارد به خاطر داشتن ۲ امکان . یکی قابلیت تغییر آدرس وبلاگ که در بلاگفا چنین چیزی امکان ندارد یعنی شما پس از ایجاد وبلاگ نمیتوانید آدرس آن را تغییر دهید و برای داشتن آدرس جدید بایستی وبلاگ جدید ایجاد کنید که خود باعث گرفتن وقت زیادی میشود اما در پرشین بلاگ به راحتی و چندین مرتبه میشود آدرس وبلاگ را در صورت وجود تغییر دهید و امکان بعدی قابلیت اجزای قابل نمایش در پرشین بلاگ میباشد که شما به راحتی میتوانید ستون کناری وبلاگ را تغییر دهید ولی در بلاگفا بایستی در قسمت کد نویسی چنین امکانی را فراهم آورد که آنهم مستلزم داشتن دانش کد نویسی میباشد . در اینجا امتیاز را پرشین بلاگ میگیرد .

ویرایش کد قالب :

در قسمت ویرایش کد قالب امتیاز به چه کسی میرسد . در این قسمت بلاگفا ویرایش کد و آرشیو و صفحات جداگانه را فراهم آورده که پرشین بلاگ نیز همین کار را کرده فقط با کمی تفاوت که به صورت یک جا فراهم آورده و این مستلزم گرفتن امتیاز برای هیچ یک نیست . اما چیزی که امتیاز را به پرشین بلاگ میدهد قابلیت پیش نمایش میباشد که این امکان را میدهد که قبل از ثبت کامل کدها پیش نمایش آنرا دید و مشکلات احتمالی را رفع نمود این یک امکان بسیار جالب میباشد که کار وبلاگ نویسان را آسان کرده است . پس در اینجا هم امتیاز میرسد به پرشین بلاگ .

تا به اینجا پرشین بلاگ ۲ برابر بلاگفا امکانات مفید دارد ۶=۳ به نفع پرشین بلاگ !!!

کلمات کلیدی :

امکان بعدی مدیریت کلمات کلیدی است . در هنگام ارسال مطلب میشود کلمات کلیدی به پستمون بدیم تا در موتورهای جستوجوگر بهتر پیدا بشن و این یعنی کاربر بیشتر . این امکان فقط از عهده پرشین بلاگ برمی آید و بلاگفا چنین امکانی ندارد پس امتیاز این قسمت تعلق میگیرد به پرشین بلاگ تا کارآمدی خود را پیشتر به بلاگفا ثابت کند .

آمار وب :

و یک امکان دیگر آنهم وجود آمار گیر پرشین استت در پرشین بلاگ که کاربر بدون آنکه کدی را وارد بلاگ کند میتواند از آمار دقیق وبلاگ خود اطلاع داشته باشد اما در بلاگفا ابتدا باید در یکی از آمارگیرهای رایگان ثبت نام و پس از گذراندن مراحل مختلف کد را دریافت و در قسمت ویرایش کد قرار داد . که این هم زمانی را از ما میگیرد ولی در پرشین بلاگ نیازی به ثبت نام جداگانه وجود ندارد .

خیل خوب شد ۸ بر ۳ به نفع پرشین بلاگ تا بهتر بودن خود را نسبت به بلاگفا به رخ بکشد .

اگر فکر میکنید این آمار دقیق نمیباشند میتوانید خودتان امتحان کنید .

اگر امکانی را فراموش کرده ایم که نام ببریم و یا فکر میکنید امتیاز دادن ها درست نمیباشند میتوانید ما را راهنمایی کنید . در قسمت نظرات همین پست منتظر نقدهای زیبای شما عزیزان هستیم .

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
80 دیدگاه
 1. فضول می‌گوید

  نکنه واسه همین امتیازات و تعریف تمجیدات شما بود که پرشین بلاگ فیل ت ر شده!؟ (دیوار کوتاه تر از مال شما پیدا نشد)

  1. امين بخشگر می‌گوید

   فکر نکنم به خاطر ما باشه احتمالا مشکلی داشتند که …

  2. هانی می‌گوید

   بنویسpersianblog.ir

 2. امیرعلی می‌گوید

  من وبلاگ نویس نیستم اما هر دو سیستم رو تجربه کردم. باید بگم قالب های بلاگفا خیلی نسبت به قالب های پرشین بلاگ برتری داره. منطورم اینه که بلاگفا خوش سلیقه تره، بحث من سر امکانات نیست. همچنین بلاگفا وبسایت های زیادی رو حذف میکنه (یه جورایی مدیریتش دیکتاتوریه) اما به هر حال یک سر و گردن از پرشین بلاگ بالاتره. مطلب شما هم صادقانه بگم، نقد منصفانه نبود

  1. امين بخشگر می‌گوید

   دوست گرامی در رابطه با قالب ها شما میتوانید به سایت هایی که قالب طراحی میکنند مبلغی پرداخت کنید تا یک قالب حرفه ای و زیبا داشته باشید اما آیا میشود در بلاگفا مبلغی را پرداخت کرد تا امکانات پرشین بلاگ را داشته باشد . در پرشین بلاگ با کمی بوجه ناچیز میشود کاری کرد اما در بلاگفا هرگز مگر اینکه خودشان بخواهند امکانات را بیافزایند .

  2. مهدی می‌گوید

   به نظر بنده بهترین سرویس وبلاگدهی سرویسی هست که از امکاناتی چون سرعت لود و بارگزاری بالا، کنترل پنل راحت و اسان و عدم استفاده از امکانات به درد نخور و صرفا جهت قول زدن کاربران و شلوغ کردن الکی وبلاگ دقیقا مانند بلاگفا.
   ماهیت وبلاگ به کم امکانات بودن اونه در غیر اینصورت چه فرقی با سایت داره؟؟
   به هر حال من بلاگفا رو انتخاب میکنم چون هم سرعت لود فوق العاده ای داره و هم از سرور های قدرتمند ویندور برخوردار و همینطور اولین سیستم وبلاگ ساخته شده با تکنولوژه asp.net شرکت مایروسافت در ایران هستش.
   اونایی که به دنبال امکانات نیستد بلاگفا بهترین گزینه است.

  3. حمید می‌گوید

   دوست عزیز ، من آدمی کاملا بی طرف هستم و در بلاگفا هم یک وبلاگ ساخته ام و نتیجه گرفتم که واقعا بلاگفا خوب نیست ، اما راستش پرشین بلاگ را هم نمی دانم .
   ولی بلاگفا واقعا امکانات ضعیفی دارد .
   و درمورد قالب هم اصلا نیازی به پرداخت پول نیست بلکه بسیاری از سایت ها قالب های زیبا و مجانی زیادی دارند .

 3. mhp می‌گوید

  درود به همگی
  دوستان امیدوارم که سال خوبی رو آغاز کرده باشین
  دوست گرامی امین بخشگر !
  با سپاس از جستار بسیار ارزنده تون
  می خواستم بدونم آیا این مقایسه ها رو میشه با دیگر سرویس دهنده ها هم انجام بدین؟
  مثلا میهن بلاگ یا هر کدوم دیگه
  من که میهن بلاگ رو ترجیح میدم
  دوستان شما چی میگین؟
  نظرتون در مورد میهن بلاگ چطوره؟
  دوست دارم یه مقایسه ای هم صورت بگیره بین میهن بلاگ و بلاگفا و پرشین بلاگ
  با سپاس از همگی
  امیدوارم سال خوبی رو داشته باشین
  تا پیغامی دیگر خدانگهدار

  1. امين بخشگر می‌گوید

   با سلام . اگر عمری باشد سعی میکنم در رابطه با دیگر سرویس ها نقد و بررسی بکنم .

 4. علی می‌گوید

  به همین راحتی نمیشه با بررسی چند امکانات به سرویس ها امتیاز داد
  گفته های شما درست هستش ولی شما فقط اون چیز هایی که بیشتر مهم هستش رو گفتید اگه بخوایم کل این بلاگدهی ها رو با هم مقایسه کنیم چندین مورد عمده هستش که برتری بلاگفا رو نشون میده چون اگه اینطور نبود بلاگفا جایگاه و کاربران بالاتری نداشت

  1. امين بخشگر می‌گوید

   دوست گرامی اگر امکاناتی وجود دارد برای ما شرح دهید .

  2. مهدی می‌گوید

   ۱-سرعت بارگذاری بالا
   ۲-کنترل پنل آسان و کاربر پسند
   ۳-طراحی شده فقط برای وبلاگ نویسی (نه کسب درآمد و پاپ آپ و …)
   اونایی که فقط وبلاگ نویس هستن میدونن بلاگفا چیه…
   تو وبلاگ، اصل و ملاک مطالب و پست های وبلاگه نه این که ۴ تا امکانات بندازی اونجا اما مطالبت کپی پیست باشه!

 5. amin می‌گوید

  و نابود ( فیلتر ) کردن کل بلاگ و آرشیوش
  -۱۰۰۰
  و ندادن فضای آپلود درست و حسابی
  -۱۰۰۰

  وردپرس با ۳ گیگ فضا و سایر امکانات، جای هیچ حرفی رو مخصوصن برای وطنی ها باقی نمیذاره
  و البته وطنی ها هم بیکار ننشستن و زحمت بستن وردپرس رو کشیدند

 6. ميلاد می‌گوید

  میهن بلاگ از این ۲ تا بیتره !

  1. آلبرت می‌گوید

   به نظر من هم میهن بلاگ از این دو سرویس بهتره

  2. محمدرضا می‌گوید

   من هم همین نظر رو دارم!

  3. محمد می‌گوید

   من هم همین نظر را دارم،میهن بلاگ به همه اش می ارزه
   اما الان به علت مشغله درسی با دوستم همکاری میکنم که در بلاگ اسکای هست.
   موفق باشید

  4. Saman می‌گوید

   شوخی می کنی؟ می دونی میهن بلاگ چه امکاناتی داره که بقیه سرویس ها ندارند؟من به میهن بلاگ امتیاز ۱۰۰ می دم شما هم اگه امتیازی دارید پس پاسخ بدید.

  5. امين بخشگر می‌گوید

   با سلام . ما در اینجا با میهن بلاگ طرف نیستیم و فقط بلاگفا و پرشین بلاگ هستند و شما هم اگر فکر میکنید که میهن بلاگ امکاناتی که ما در بالا گفته ایم را دارد و به غیر از آنها امکانات دیگری هم دارد لطف کنید و به ما اطلاع دهید .

 7. محمدرضا رشيدي می‌گوید

  خوب این معلومه که پرشین بلاگ بهتره…
  تازه،دیگه با اومدن سرویس بلاگها و فیری بلاگ که دیگه جایی برای این دو سرویس دهنده باقی نمی مونه…

 8. آبی می‌گوید

  به نظرم هیچ کدوم !
  وردپرس بهترینه
  این روزها دیگه همه دارن به وردپرس کوچ میکنن

  1. Saman می‌گوید

   با شما بسیار بسیار موافقم!

 9. مهدی می‌گوید

  خوب بلاخره شما تحت حماهیت پرشین بلاگ هستین باید ازش حمایت دروغین کنین
  خود مدیران پرشین بلاگ هم بپرسین میگن بلاگفا بهتره

  1. ITTeach می‌گوید

   دوست عزیز ما تحت حمایت هیچ سایتی نیستیم؟ و این سایت کاملا خصوصی و برای گروه و یا ارگان خاصی نیست
   لطفا خوب تحقیق کنید بعد نظر بدید موفق باشید

  2. امين بخشگر می‌گوید

   با سلام . دوست گرامی برای چه ما باید تحت حمایت پرشین بلاگ باشیم ضمنا هر کجای مقایسه ها ایراد دارد بگید تا بیشتر روشن کنم .

 10. zahra می‌گوید

  من خودم ۴-۵ ساله در بلاگفا وبلاگ دارم و می نویسم…در این مدت پیشرفتهاشو دیدم ولی خوب همچنان از پرشین بلاگ عقبه….من بلاگفا رو به خاطر سادگی و سرعتش خیلی دوست دارم و همچنین پرشین بلاگ رو به خاطر امکاناتش..
  امکانی که در پرشین بلاگ هست که در بلاگفا نیست ، همون طور که خودتون گفتید در پرشین بلاگ میشه آدرس وبلاگها رو چندین مرتبه تغییر داد ولی بلاگفا…
  بارها در وبلاگ آقای علیرضا شیرازی ازشون خواستم این امکان رو به بلاگفا اضافه کنن اما تا حالا این کارو نکردن…امیدوارم بلاگفا با حفظ همین سادگی و سرعتش ، دارای امکانات پرشین بلاگ بشه تا بهترین بشه…

  1. آرش رایان می‌گوید

   این امکان چند وقتیه که به بلاگفا افزوده شده

  2. Zahra می‌گوید

   بله خیلی وقته خبر دارم

 11. شاهین می‌گوید

  به نظر من توی سرویس دهنده های ایرانی هیچ کدوم از لحاظ سرعت و امکانات به پای بلاگ وب و ایران بلاگ نمیرسه امتحان کنید به حرف بنده میرسید

 12. مهدی می‌گوید

  فقط بلاگر.
  بلاگر بهترین سرویسه وبلاگ نویسی جهانه.البته به درد افراد مبتدی نمیخوره! افراد مبتدی برن با همونایی که شما معرفی کردید کار کنن.
  البته اگه این دولت با این فیلتراش بذاره!!

  1. Saman می‌گوید

   خوب آقا بلاگر یه سایت خارجیه می خوای فیلتر نشه؟تازه هر کسی از جهان می تونه تو این سایت وبلاگ داشته باشه تازه به زبان خودش هم هست!

 13. محمدرضا می‌گوید

  من فکر میکنم میهن بلاگ از همه بهتر باشه
  من در اکثر سرویس ها بلاگ نوشتم که فکر میکنم میهن بلاگ از همه بهتر باشه.
  با توجه به معیار هایی که تعیین کردید هم فکر میکنم میهن یه سر و گردن بالاتر از بقیه باشه. جدا از این امکانات،امکانات جدیدی هم داره.تجربه ی بیشتری هم نسبت به سرویس های جدید داره
  من میهن بلاگ رو می پسندم

 14. ali می‌گوید

  شکی نیست که وردپرس پیشرفته ترین سیستمه. اما اگه بخواهیم از لحاظ امکانات و پیشرفتگی بسنجیم من به شما پیشنهاد میکنم به پارسی بلاگ هم یه سری بزنید و امکانات فروان و گسترده اش رو ببینید ضمنا از لحاظ سرعت هم خیلی عالیه. البته هم امکانات زیادش باعث شده خیلی مطرح نشه.

 15. masoud می‌گوید

  من از سال ۸۲ توی همه ی وبلاگ های فارسی از جمله پرشین بلاگ ، بلاگفا ، میهن بلاگ ، پارسی بلاگ ، بلاگ اسکای و خیلی های دیگه کار کردم و واقعا می تونم بگم هیچ جایی به پرشین بلاگ نمیرسه از لحاظ کیفیت و کمیت و امنیتش! پرشین بلاگ از همه شون سر تره.

  1. آرش رایان می‌گوید

   من از امنیت پرشین بلاگ خیلی میترسم.! چون واقعا سطحش پایینه. چند سال پیش که با یه حمله اینترنتی نشون داد خودشو!

 16. کامران می‌گوید

  پرشین بلاگ به تازگی کدی رو به قالبهاش اضافه کرده که در انتهای صفحه شما میتونید به صفحات قبلی مراجعه کنید
  مثل همون چیزی که در بلاگر ، وردپرس و دیگر سیستم های مدیریت محتوای معروف وجود داره.
  بنابراین بسادگی بازدیدکننده ها میتونن برای دیدن پستهای قبلی که دیگه تو صفحه اول نیستن به صفحات قبلی بره و مجبور نیست براساس تاریخ درج مطالب ، وبلاگ رو ببینه.
  به نظر من پرشین بلاگ با اضافه کردن این دو قابلیت (مرور صفحه به صفحه و آپلودسنترعکس) چیزی برای گفتن واسه بقیه ی سیستم های مدیریت آنلاین ایرانی باقی نزاشت . اما حالاحالاها با سیستم هایی مثل بلاگر که تا چندصد مگابایت ویدئو اجازه ی آپلود میدن فاصله داره .

 17. محمدجواد مزینانی می‌گوید

  سلام سال نو مبارک

  آقا تو هم دلت خوشه وقتی نتونی در مورد چیزی بلاگ بنویسی سرویس دهی بلاگ خوب و بد نداره

  بلاگفا بهتره چون بسیاری از امکانات دیگر سرویسها دکوریه کسی وقت نمی کنه با این وضعیت روحی و روانی ملت و سرعت جیزغاله بلاگ نویسی کنه (-:

 18. حسین می‌گوید

  اگه پارسی بلاگ با همه سرویس دهنده های بلاگ مقایسه بشه فکر کنم مقایسه جالب بشه.

 19. یکی می‌گوید

  من هم به نظرم پرشین بلاگ واقعا بهتر از بقیه ست.و سابقه ش هم بیشتر از بقیه سرور هاست
  در ضمن به امکانlike پرشین بلاگ اشاره نکردین.

 20. آی رایت می‌گوید

  به نظرم هر دو این سرویس ها از بلاگر و وردپرس عقب تر هستند.پیشنهاد بنده وردپرس هستش.
  ولی مقایسه خوبی بود به هر حال.بلاگفا هیچ امکانی خاص یا خلاقانه ای نداره ولی خیلی سبکه و از این نظر خیلی خوبه.

  1. Saman می‌گوید

   فعلا بدبختی ما تو وردپرس و بلاگر اینکه فیلتر شده!!

  2. حسین می‌گوید

   اهههههههههه بابا تو هم
   جوری هی فیلتر فیلتر میکنید انگار نمیدونید فیلتر ش ک ن چیه!

   بابا کجای کاری توی ایران که فیلتر نمیکنن فیلتری که با ۴ تا دکمه دورش بزنن که فیلتر نیس

   فیلتر کردن مال امریکاس تمام سرورای اینترنت کارشون اونجا میچرخه دقیقا مثل سر گردنه از هر کی(هر وبی) خوششون نیاد پیادش میکنن یعنی همچین از ریشه میزننش که فیلتر ش ک ن میلتر ش ک ن و … هم بالا بیارش نی!

 21. بابک می‌گوید

  به نظر من بلگفا بهتره چون اسمش کوتاه تره

 22. zakhaef می‌گوید

  سلام نام خداست…
  من هم پرشین بلاگ و هم بلگفا رو تجربه کردم. مهمترین نکته های که اشاره نکردی این بود که محیط بلگفا خیلی خیلی ساده تر از پرشین بلاگ است و این خودش مهمترین امتیازه و همین طور در دسترس بودن بیشتر امکانات. و مورد دیگه اینکه پارسی بلگ از هر نظر که فکر کنی قدرت مندتره . و می شه گفت که همیشه از نظر امکانات یک قدم از هردوی انها جلوتره. اما خب فقط شناخته شده نیست که برای من این خوبه.

 23. fdfd می‌گوید

  ma fagat migam persian sabegash bishtare

 24. شادمهر می‌گوید

  اگه به آمار دقت کرده باشید بلاگفا اوله پس دیگه جای بحثی نیست

 25. mrAHR می‌گوید

  فقط وردپرس !!!

 26. hamid می‌گوید

  سلام عیدتونم مبارک
  فعلا که فک کنم کاربرای بلاگفا بیشتر باشه
  یه چیزی داره که بقیه ندارن
  اگه دامین بهش وصل کنی کمتر از ۵ دقیقه تایید میشه من ماله پرشین بلاگ رو ندیدم اگه ماله اونم اینجوریه بگین

 27. مهدی می‌گوید

  تمام سرویس دهنده های وبلاگ ایرانی مضخرفند. به زودی منتظر یک سرویس جدید و کاملا متفاوت باشید که حتی پیشرفته ترین سرویس های خارجی به گردش هم نخواهند رسید. پدیده ای که در حالت معمول باید سال ۲۵۰۰ منتظرش باشید.

  1. آرش رایان می‌گوید

   درسته کلا در حال حاظر تو تمتم مسائل مربوط به وب خیلی عقبیم.بهرحال کشورهایی که چندین سال که از تکنولوژی های جدید استفاده میکنن و همین اولین هستن در این مساله و خودشون صاحب سبک باید از تجربه بهرتی برخوردار باشن و در مجموع جلوتر از ما.

 28. خانوم دکتر می‌گوید

  هیچ اعتباری به پرشین بلاگ نیست برای اینکه دامین دات کام نداره و همه وبلاگهاش با پسوند persianblog.ir باز میشه، چندسال قبل که دامنه دات کام رو از دست داد خیلی از مدیران وبلاگها رو بدبخت بیچاره کرد و کل رنکهای وبلاگها که از تبادل لینک بدست اومده بود از دست رفت و نابود شد.

  1. آرش رایان می‌گوید

   بله. درسته. منم برا همین گفتم که از نظر افراد متخصص ضعف داره.
   و وبلاگهای بسیار اسیب جبران ناپذیر دیدن. اما بلاگفا در عرض چند روز به شرایط عادی برگشت.

 29. فرشاد می‌گوید

  من حدودا ۵ ساله کارم بلاگ نویسیه! و به نظرم بلاگفا فقط به درد افراد مبتدی یا کسانی که زیاد به فکر امکانات نیستند می خوره و در کل اگه کسی یه کمی حرفه ای بشه دیگه بلاگفا جوابگو نیست و اون موقع است که کمبودهای بلاگفا به چشم میاد!
  در کل به نظر من تو سرویس های بلاگ ایرونی کاملترین سرویس بلاگدهی میهن بلاگ هست که اکثر مشکلات دیگر سرویس ها رو نداره و محیطی شبیه CMS ها (سیستم های مدیریت محتوای سایت ها) و البته خیلی ساده تر برای کاربران فراهم کرده به طوری که اگر چند سالی هم ازش استفاده کنین به نظر نمیاد مشکلی مثل کمبود امکانات بلاگفا رو تجربه کنین!
  و تو سرویس های غیر ایرانی هم که وردپرس دیگه حرفی برای هیچ سرویس دهنده بلاگی نگذاشته و با امکانات بی نظیرش کلیه نیازهای کاربران را برآورده کرده به طوری که اگر شما حرفه ای هم باشید از نظر امکانات مشکلی با بلاگ پیدا نخواهید کرد و تنها مشکلی که می توان به آن اشاره کرد فیلتر بودنش درذ ایران است که البته اگر بتوان اسم این را مشکل گذاشت!
  امیداوارم تجربه شخصی من در انتخاب سرویس بلاگ دهی به شما کمک کرده باشد.

  1. آرش رایان می‌گوید

   وبلاگ یعنی محیط ساده و در عین حال کار آمد. اگه قرار بود امکاناتی مثل یک وب سایت داشته باشه باید سراغ همون وب سایت میرفتیم.وبلاگ مثل یه درفتر میمونه و وب سایت مثل یه کتاب که می خواد نوشته شه.
   البته اینکه سروین دهند های ایرانی عقب هستن از سروین دهنده های خارجی شکی نیست. و یکی از دلایلش میتونه محدودیتشون باشه.

 30. Saman می‌گوید

  من فقط مقایسه ی میهن بلاگ با بلاگفا و پرشین بلاگ رو پیشنهاد می کنم پس لطفا اجراش کنید.

 31. Saman می‌گوید

  مطلب دیگه ای که می خواستم بگم به درد کسانی که طرفدار بلاگر و وردپرس هستند می خوره سایت دیگه ای ساخته شده به نام *ایران بلاگفا*اشتباه نکنین این سرویس جدیدیه،بلاگفا نیست،این سایت امکانات وردپرس و بلاگر رو داره من پیشنهاد می کنم شما تو این سایت حتما یه وبلاگ بسازید و ازش لذت ببرید!این هم آدرس سایت:
  http://www.irwb.net
  حتما تجربه اش کنید چون کاملا فارسی و پیشرفته است!

 32. علی اریان می‌گوید

  من با تمام سیستم های وبلاگ نویسی کار کردم. هیچکدومشون به درد نمیخوره. چون مهم ترین امکان تو هر سیستمی بکآپ و جابه جایی هستش که کار همشون از این تظر میلنگه و یه نوع زندان ساختند. بکآپ بلاگفا که کلا فقط به درد خودش میخوره. به نظر من بزرگترین زندان اینترنتی در کل وب بلاگفا هستش که مجبوری همیشه توش بمونی. میهن بلاگ به مراتب از این دو بهتره ولی یه سیستم وبلاگ دهی گمنام هم داریم که این سیستم ها در برابر اون حرفی واسه گفتن ندارند و اون سیستم وبلاگ شناوره اما بزرگترین مشکلش غیر معروف بودنشه و وبلاگ نویس اطمینان کافی از همیشگی بودن این سیستم نداره
  http://www.royablog.com

  از نظر من مهمترین چیز در انتخاب وبلاگ برای وبلاگ نویس ۲ چیزه
  ۱٫ تداوم فعالیت اون سیستم
  ۲٫ توانایی گرفتن بکآپ و آپلود اون در یک سیسم دیگه

  موفق باشین

 33. بهروز می‌گوید

  سلام می خواستم بدونم امکان دانلود فیلم یا آهنگ توسط بازدید کننده از کدوم دو سرویس بلاگفا و پرشین بلاگ وجود داره ؟یعنی میشه فایلی رو برای دانلود قرار داد؟
  امکان قراردادن background دلخواه به مو ضوع و عکس شخصی در پرشین بلاگ وجود داره؟

 34. مهندس محمدجواد میرزابیگی می‌گوید

  بنده صحبتهای گفته شده رو قبول دارم ولی یه مشکلی که پرشین بلاگ داره مثل بلاگ اسکای : وبلاگ ما رتبه ی الکسا نداره یعنی رتبه الکسای پرشین بلاگ نشون داده میشه ولی در بلاگفا هر وبلاگ یک رتبه جداگانه داره.
  یا علی-
  http://mjm-eng.blogfa.com
  http://cyber-officers.blogfa.com

  1. علیرضا قیاسی می‌گوید

   دقیقا درسته مهندس جان.
   به خوب نکته ای اشاره کردی.

 35. آرش رایان می‌گوید

  با سلام خدمت شما و تشکر از مطالب خوبتون. بنظر من آدرس یه وبلاگ هم میتونه تاثی زیادی داشته باشه. که در این مورد بلاگفا ادرس بسیار کوتاه تری نسبت به پرشین بلاگ داره.
  در مورد اینکه با یه رمز عبور بین تمام وبلاگاتون سویچ میشین نمیتونه یه مزیت حرفه ای باشه.البته به نظر من. چون امنیت رو پایین میاره.
  بنظرم بلاگفا در این مورد حرفه ای تصمیم گرفته و این رو به راحت تر بودن ترجیح داده. الان اگه شما سایت هم داشته باشین هیچ گاه این قانون وجود نداره که با یه رمز عبوربه تمام اکانتاتون در وب دسترسی داشته باشین.این احتمال وجود داره که پسورد بنا به دلایلی فاش شه و وبلاگ هک .در این صورت تمام وبلاگ هامون قربانی میشن.
  مساله بعدی هم که مهم تره استفاده از افراد متخصصی هست که در سیستم وبلاگ دهی از اونها استفاده میشه که بنظر من باز هم بلاگفا از افراد متخصص تری برخوداره. چند سال پیش که به سرویس دهنده های وبلاگ تو ایران حملات شدیدی شد پرشین بلاگ نتونست در مدت زمانی مشکلات خودش رو حل کنه و از اون موقع هم دامنه دات کام خودشو از دست داد و من ندیدم که استفاده کنه از این دامنه حالا نمیدونم که این دامنه دست خودشه یا اینکه از دستش داده.اما بلاگفا با اقدامات بموقع نذاشت این اتفاق بیوفته و مشکل رو در زمان کوتاهی حل کرد و به نوعی دامنه دات کامش رو در بین راه هک شدن پس گرفت!
  من حدود ۶ ۷ سال هست که هر روز از صبح تا شب تو وبلاگ هستم ! و اتفاقات و مسائل گوناگونی دیدم و پیگیر شدم. تجربه خودمو از وبلاگ نویسی گفتم

 36. مهران اشرفی می‌گوید

  هیچکدام امکاناتشون به اندازه ی میهن بلاگ پیشرفته نیست. البته الان سرویس های نوپای جدید مثل ایران بلاگ، لوکس بلاگ و ثامن بلاگ هم هستن که از امکانات اونا اطلاعی ندارم ولی من ۵ ساله تو میهنم و راضیم. اینم بگم چند تا سرویس رو هم تست کردم از جمله همین پرشین بلاگ و بلاگفا و پارسی بلاگ به جرات می تونم بگم میهن بلاگ در میان اینها بهترینه

 37. meysamvilla می‌گوید

  بلاگفا چرت ترین مزخرف ترین محدود ترین و دیکتاتور ترین سرویس دهنده وبلاگه که کمترین امکانات رو به کاربرش میده فعلا هم که وبلاگهای اون باز نمیشن.درسته سرویس پرشین بلاگ :آمار زنده وبلاگ
  سفارشی کردن بالابردن بیش از حد رتبه الکسا وبلاگ -آپلود مستقیم عکس و… از مزیت هایی هستش که تنها این سرویس دهنده به کاربراش میده .درسته که پرشین بلاگ بهترین نیست اما جز بهترین هاست

 38. meysamvilla می‌گوید

  در ضمن شما میتوایند ۲ حساب کاربری مجزا در پرشین بلاگ درست کنید.با ۲ رمز عبور و نام کاربری این امکانات پرشین بلاگ بهترین امکاناته

 39. amirreza می‌گوید

  من هم تو parsiblogعضوم هم تو میهن بلاگ هم توبلاگفا هم تو بلاگ اسکای parsiblogاز همشون بهتره

 40. امیر می‌گوید

  اگه علاقه دارید که هر موقع وارد وبلاگتون شدید بگید چرا من این رو انتخاب کردم چه اشتباهی کردم ، تو آپلود عکس و گذاشتن یه لینک ساده و تو کدهای جاوا و حتی پست گذاشتن اذیت بشید! بهتون بگه لینک فلان سایت رو باید برداری! و بارها و بارها اعصابتون خورد بشه خیلی سادست برید بلاگفا یک ماه شروع به وبلاگ نویسی حرفه ای کنید یعنی هر شب یه پستی بزارید و بخواید یه وبلاگ استاندارد و زیبا داشته باشید اون وقته بلاگفا واقعا به معنای واقعی کلمه اذیتتون میکنه!! من حدود ۴سال یا بیشتر هست دارم وبلاگ نویسی میکنم بلاگفا فقط سرعت داره که دلیلشم موجه هست چون هیچ امکاناتی نداره که بخواد لود کنه! ، من هنوز تو این فکرم چرا بلاگفا پر یوزر ترین و پرآمار ترین سرویس دهنده ی وبلاگ ایران هست!!

 41. بهار می‌گوید

  من از بلاگفا راضی بودم تا اینکه هک شدم وهر چی باهاشون تماس گرفتم مشکلی را از من حل نکردند و به همین دلیل کمی دلسرد شدم ازش.حالا شما میتونید راهنماییم کنید چه کار کنم تا وبلاگمو پس بگیرم؟ ممنون میشم واقعا.

  1. زینب می‌گوید

   اتفاقا منم توی پرشین بلاگ هک شدم و دلسرد شدم اگه راه حلی پیدا کردی به ما هم بگو به احتمال زیاد باید بی خیال بلاگت شی

 42. mmf می‌گوید

  بله.من خودم هم در بلاگفا و هم در پرشین بلاگ وبلاگ دارم و امکاناتپرشین بلاگ بیشتر و بهتر از بلاگفاست.

 43. کاوان صادقی می‌گوید

  به نظر من و همه دوستانم بلاگ فا از همیه خوب تره هر کی مخالفه به وبسایت من بیاد وبگه تا جوابش را بدم

 44. خرید خانه در آلانیا ترکیه می‌گوید

  شرکت بست هوم پیشرو در توسعه ساخت مستغلات در منطقه آنالیا از سال ۲۰۰۴ میباشد.شروع کار شرکت بصورت آژانس املاک بود که در سال ۲۰۰۸ هدف شرکت بر ساخت و فروش املاک آماده تحویل در بهترین مناطق آنالیا قرار گرفت. رزومه شرکت ات به امروز شامل ۱۵ پروژه به متراژ ۲۹۰۰۰ متر مربع میباشد.

 45. هدا می‌گوید

  منم نمیدونم بلگفا با این امکانات کم چرا پرطرفدارتره

 46. peyman می‌گوید

  پرشین بلاگ محدویدت ارسال مطلب داره (در روز ۱۶ مطلب )
  و مهمترین نکته
  رانک بلاگفا در گوگل محبوبتره

 47. علی می‌گوید

  سلام
  بفرمایید چرا از دیشب تا حالا پرشین بلاگ در دسترس نمی باشد؟چرا قبل از کار های تعمیراتی و بروز رسانی اطلاع رسانی نمی شود؟یا هفته قبل از جمعه از دسترس خارج و اعلام شد که تا اوایل ساعات شنبه بر می گردد ولی تا صبح دوشنبه طول کشید؟چه کسی پاسخ گو می باشد؟

 48. بنده ی خدا می‌گوید

  سلام
  شما چگونه و در کجاسایتتان را ساختید
  و بابت سایت جقدر پرداخت یا هزینه میکنید
  ایا داشتن سایت که رایگان نیست برایتان سود دارد؟
  لطفا جوابتان را به ایمیلم بفرستید
  ممنون

 49. میرزائی می‌گوید

  سلام
  نه قم خوبه نه کاشون
  من در هردو مورد وبلاگ دارم – بلاگفا یک ماهی که نمی دونم توی کدام اقیانوس پرت شده پرشین هرهفته بعضی از عکس ها را نشان نمیده در صورتی که این عکس ها هیچ مشکلی ندارند-برای پشتیبان هم مشکل درست کرده برای آپلود عکسها هم باید همان راه بلاگفا را برویم(البته مدتیه)-راحت اگر کسی کمی اطلاعات داشته باشه می تونه اونو هک کنه – وامروز هم که از سرویس خارج شده

 50. لاریسا می‌گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت تیم پرکار گویا آی تی . سایت خیلی خوبی دارید و مطالب خیلی مفیدی. من هم در بلاگفا و هم توی پرشین بلاگ وبلاگ دارم . پرشین بلاگ امکانات جزیی زیاد داره و این امکانات کاملش میکنه.اما بلاگفا میز کار ساده و مدرنی داره و نویسنده سریع بهش مسلط میشه اما اگر توی پرشین بلاگ باشه تقریبا باید یک ماه باهاش کار کنه تا تقریبا بهش مسلط بشه و میشه گفت اکثریت سادگی و مدرن بودن رو میپسندن و بلاگفا رو انتخاب میکنن . و یه چیز دیگه اینکه بلاگفا محیط امن تری داره و هکر ها نمیتونن براحتی واردش بشن . و افراد متخصص بیشتر داره . اما اگه یادتون باشه پرشین بلاگ در سال هشتاد و هشت دامنه ی دات کامش رو از دست داد ولی بلاگفا با همفکری با کارکنانش دامنه ی دات کامشو از دست هکر ها نجات داد.بنظر من این مقایسه زیاد منصفانه نبود. به هرحال ممنون

 51. میرزائی می‌گوید

  سلام
  ببخشید قبلا عکس ها راحت وسریع آپلود می شد ولی حالا نه وبیشتر مواقع عکسهای داخل وبلاگ هم نشان داده نمی شه –

 52. فرهاد می‌گوید

  مطالب واقعاً منصفانه نبود

 53. ..... می‌گوید

  هرکی یه چی میگه.آدم نمیدونه چیکار کنه.الان من میخوام وبلاگ درست کنم. با کدوم درست کنم؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این روزها افرادی که میخواهند شروع به وبلاگ نویسی کنند بین دوراهی گیر افتاده اند که کدام سرویس دهنده را برگزینند بلاگفا یا پرشین بلاگ . واقعا کدام یک بهتر است . در این مقاله ما امکانات