نحوه دسترسي آسان به 25 گيگابايت فضا در SkyDrive

 • 1390/1/20
 • عباس كريمي
 • 7

SkyDrive، سيستم ذخيره سازي آنلايني است كه درون Windows Live مايكروسافت ايجاد شده است. اين سرويس 25 گيگابايت فضا در اختيار شما قرار مي دهد كه مي توانيد آن را با كامپيوتر دسكتاپ­تان نيز Sync (همگام­سازي) نماييد. در ادامه به نحوه اتصال حساب كاربري­تان در “اسكاي درايو” با ويندوز7  (به عنوان يك درايو مجازي) مي پردازيم.

در ابتدا نياز داريد به http://skydrive.live.com رفته و از حساب كاربري­تان براي وارد شدن به آن استفاده نماييد(شبيه همان كاري كه براي دسترسي به هاتميل، مسنجر، Windows Live Mail و يا MSN انجام مي دهيد). در ادامه توسط منوي New به ايجاد فولدرهايي كه مي خواهيد مورد استفاده قرار دهيد، بپردازيد. شما مي توانيد فولدرهاي خصوصي و يا به­اشتراك­گذارده شده­اي را بسازيد و هم چنين امكان سفارشي كردن دسترسي به هر كدام از آن فولدرها را خواهيد داشت.

پس از اينكه فولدرهايتان را ايجاد نموديد، نياز خواهيد داشت كامپيوترتان را به صورت آنلاين به ID تان متصل نماييد به نحوي كه كامپيوترتان بدون اينكه هر بار بابت گواهي­هاي اعتباري مربوطه مورد سوآل واقع شود بتواند به آن فولدرها دسترسي داشته باشد.

بر روي دكمه Start Menu كليك و Control Panel را انتخاب نماييد.

گزينه User Accounts and Family Safety را انتخاب نماييد.

وارد User Accounts شويد.

در كادر سمت چپِ پنجره بر رويLink Online IDs  كليك نماييد.

بر روي Link Online ID كليك نماييد.

اگر بر روي سيستمتان Windows Live ID provider را نصب نكرده باشيد، مي بايست آن را با كليك بر روي دكمهDownload از وبسايتش دانلود نماييد.

پس از دانلود Online ID provider، آن را نصب نماييد.

پس از اتمام عمليات نصب، به صفحه Online ID providers برخواهيد گشت و براي وارد شدن به حسابتان بر روي Link Online ID كليك نماييد.

اكنون مي بايست وارد گواهي­هاي اعتباري­تان (credentials) شده و در ادامه بر روي Sign In كليك نماييد.

در اين گام مي بايست كامپيوترتان را به حساب كاربري Windows Live تان متصل نماييد. اگر مي خواهيد پسوردتان را آپديت نماييد، مي توانيد بر روي گزينه Update credential كليك نموده و اگر مي خواهيد اتصال كامپيوترتان را با حساب كاربري­تان قطع كنيد گزينه Remove linked ID را برگزينيد.

براي دريافت آدرسي كه فولدرهاي “اسكاي درايوتان” در آنجا به نمايش درمي­آيند، مي توانيد يكي از برنامه هاي Excel، Word، PowerPoint و يا OneNote 2010 را باز نموده و به منويFile  برويد و در ادامه گزينه Save & Send را كليك كنيد.

گزينه Save to Web را انتخاب نموده و سپس بر روي فولدري كه مي خواهيد به نمايش درآيد كليك كنيد.

با دابل كليك بر روي فولدرِ مورد نظر مي توانيد آنرا در “اسكاي درايوتان” به نمايش گذارده و آدرسش را نيز كپي نماييد.

در ادامه، وارد پنجره Computer شويد.

در بالاي پنجره بر روي Map network drive كليك نماييد.

در اين قسمت مي توانيد آدرس فولدرتان را درون كادر Folder قرار دهيد و درايو مربوطه را انتخاب كنيد و همچنين امكان انتخاب گزينه Reconnect at logon (اتصال مجدد در هنگام ورود) را نيز خواهيد داشت.

فولدرِ مورد نظر در پنجره جديدي باز خواهد شد.

بدين وسيله امكان مشاهده و دسترسي به درايو مجازي­تان را در پنجره Computer خواهيد داشت.

به خاطر داشته باشيد كه براي آپلود در SkyDrive به ميزان 25 گيگابايت فضا در اختيار داريد و مي توانيد با وارد شدن به حساب كاربري­تان، ميزان فضاي باقي مانده را نيز مشاهده نماييد.

وبسايت: http://skydrive.live.com

 

منبع: How-To Geek

 

در رابطه با مقايسه ميان سرويس هاي ارائه دهنده حافظه ابري (Cloud)، مقاله اي تحت عنوان ” رويارويي حافظه هاي ابري (اسکاي درايو — دراپ باکس — کلود درايو) ” در نارنجي منتشر شده است، مطالعه آن مقاله را براي علاقه مندان به اين نوع حافظه ها پيشنهاد مي كنم.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 7 دیدگاه
 1. سلام عباس جان

  عالي بود. مرسي بابت آموزش. من كه همين امروز مي‌رم ايجادش مي كنم.

  موفق باشي

  1. سلام محسن جان
   اختيار داري،‌متشكرم

 2. برای دریافت آدرسی که فولدرهای “اسکای درایوتان” در آنجا به نمایش درمی­آیند، می توانید یکی از برنامه های Excel، Word، PowerPoint و یا OneNote 2010 را باز نموده و به منویFile بروید و در ادامه گزینه Save & Send را کلیک کنید.

  اصلا word 2007 منوی فایل نداره . حتما باید 2010 باشه. راه دیگه ای نداره بفهمیم آدرس چیه؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *