نسخه آئورورا مرورگر فایرفاکس 6.0( آلفا) برای دانلود در دسترس می‌باشد

  • 1390/1/31
  • ITTeach
  • 2

موزیلا به تازگی اولین مدل آلفا یا نسخه آئورورا از مرورگر فایرفاکس6 (با نام نایتلی(Nightly)) را  منتشر ساخت که نگاهی اجمالی به این مرورگر را به کاربران ارائه می دهد. آئورورا، کانال پیشرفت جدیدی است که موزیلا پس از مد لهای منتشرشده ی سنترال(central)، بتا(beta) و استیبل(stable) معرفی کرده است. کانال آئورورا، پس از کانال سنترال، کانال پیشرفته بعدی می باشد که در آن ویژگی های جدید برای اضافه کردن یا حذف کردن در مدل بتا مورد بررسی قرار می گیرد.

هفته ی گذشته، مدیرپروژه های مهندسی موزیلا، کریستین لگنیتو(Christian Legnitto) طرحی را اعلام کرد که در آن جزئیات برنامه زمانی  انتشار فایرفاکس5،6 و 7 بیان شد. طبق این طرح، هر فرایند ساخت، از انشعاب سنترال آغاز و به سمت آئورورا و سپس بتا رفته و در نهایت منتشر می شود. برنامه این است که هر انتشار فایرفاکس جدید ، در هر4 انبار شش هفته سپری کند. به این معنا که هر شش هفته یکبار شاهد انتشار فایرفاکس جدید و هر 24 ساعت یکبار شاهد انتشار فایرفاکس استیبل خواهیم بود.

اولین مدل آئورورا فایرفاکس 6 طبق برنامه زمانی منتشر شد ونشان داد که کارها طبق برنامه به پیش می رود. فایرفاکس 5 به خاطر پیشرفتهای مشترک با فایرفاکس 4، از فایرفاکس هایی که درآینده منتشر خواهند شد کمی متفاوت است. به جای صرف شش هفته برای موزیلا سنترال، موزیلا ائورورا و موزیلا بتا از سری 5، 3 هفته برای پیشرفت در موزیلا سنترال، 5 هفته برای پوشش و تثبیت موزیلا آئورورا و 5 هفته برای قانونی کردن موزیلا بتا صرف می شود.

بر طبق محاسبات ما، فایرفاکس 5 در ماه ژوئن یا جولای 2011 منتشر می شود. همچنین کمپانی سازنده به گونهه‌ای برنامه‌ریزی کرده است تا فایرفاکس 7 از سری موزیلا سنترال را در 17 می روانه بازار کند.

منبع: instantfundas

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. مرسی با این برنامه حساب شده دیگه مایکروسافت باید رویه قبلی اش رو تغییر دهد و دست از انحصاری کردن مرورگرش بردارد. اگرچه نسخه ۹ اش پیشرفتهای چشمگیری پیدا کرده ولی نسبت به فایرفاکس ۴ طبق تست های به عمل آمده همچنان امتیاز پایین تری دارد.

  2. مرسی از خبرهاتون…..فکر کنم تو سایتش زده نسخه 6
    رو سیستم عامل 64 بیتی نصب میشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *