حضور اوباما در دفتر مركزي شرکت فیس بوک + تصوير و ويدئو

 • 1390/2/4
 • ITTeach
 • 15

شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر انتظار می رود که نقش بزرگی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 ایفا نمایند.

حادثه پخش حضور زنده رئيس جمهور باراک اوباما در تاون هال فیس بوک در چهارشنبه٬ گواهی از حضور شبکه های اجتماعی در فضای سیاسی با نقشی محوری در آغاز کارزار انتخاباتی 2012 است.

اوباما سخنرانی یک ساعته در تاون هال دفتر مرکزی شرکت فیس بوک در جمع کارکنان آن  و بادر شهر در پالو آلتو ، کالیفرنیا داشت. این برنامه شامل معاوضه تی شرت خاکستری معمول اوباما با پیراهن و کراوات شرکت فیس بوک با بنیانگذاری مارك زوكربرگ به همراه پاسخ گویی به سوالات فرستاده شده آنلاین توسط کاربران فیس بوک بود که به آنها اجازه می داد سوالات خود را از رئیس جمهور از این طریق بپرسند.

“با تشکر بسیار از شما و اول از همه از فیس بوک  برای این میزبانی ، ” اوباما گفت: بنابر حادثه” نام من باراک اوباما است و من آن مردی هستم که کت و کراوات مارک را برای پوشیدن  گرفتم.”

 

 

 

در یک ساعت بعد مراسم، اوباما به سوالاتی از بودجه فدرال تا خدمات بهداشتی و بازار مسکن کشور پاسخ داد.

بیش از 1700 سوال به صفحه فیس بوک کاخ سفید ارسال شد و تعداد بیشتری از آن به وب سایت دولتی کاخ سفید ارسال شد.

این به طور کلی اولین مورد تماس و استفاده رئيس جمهور از فیس بوک و رسانه های اجتماعی نمی باشد. وقتی مارك زوكربرگ٬ در ابتدای این مراسم اوباما را معرفی میکرد گفت: رئيس جمهور یکی از محبوب ترین افراد در فیس بوک با 19،000،000 طرفدار است.

این اولین حضور اوباما در تاون هال فیس بوک بود اما اولین حضور آنلاین او در آنجا نبود. در سال 2009 ٬تنها چند روز بعد از سخنرانی سالیانه در کنگره٬ اوباما به پرسش های مخاطبان به صورت آنلاین از طریق سایت کاخ سفید ارسال شده بود٬ پاسخ داد.

این رویداد2009 باعث جذب نزدیک به 10،000 کاربرشد  که 104،111 پرسش مطرح کردند و همچنینی باعث جمع آوری 3،606،658 رای  برای جوابی که آنها میخواستند٬ شد.

در طی مبارزات انتخاباتی 2008 ریاست جمهوری، اوباما به سیاستمداران دیگر٬ بهره برداری از قدرت وب را نشان داد. از آن زمان سناتورها به سمت استفاده از پتانسیل صفحات وب برای  مبارزات انتخاباتی رفتند و ابزار های وب از جمله فیس بوک، یوتیوب، وبلاگ ها و تالار های گفتگو را برای صحبت با رای دهندگان بالقوه در نظر گرفتند.

در روز تنفیذ ریاست جمهوری سایت اصلی کاخ سفید٬ همزمان با سوگند خوردن ریاست جمهوری آغار به کار کرد.

در ظهر آن روز، وب سایت رسمی رئيس جمهور با طراحی جدید٬ به عنوان رسانه ای  جدید در دولتی جدید راه اندازی شد.

در چند سال گذشته٬ حزب جمهوري خواه در راستای تلاش های آنلاین حالت هجومی به خود گرفته است.

درست در پاییز گذشته در انتخابات میان دوره ای ، نامزد حزب جمهوریخواه مجلس سنای ایالات متحده بیش از 1،430،000 طرفدار در فیس بوک در مقایسه با تنها کمتر از 300.000 طرفداربرای دموکرات ها داشت( بر اساس داده های سایت HeadCount.org). و در تویتر نامزدهای سناتوری جمهوری خواه در جمع 520.000 طرفدار در مقایسه با 90،000 طرفدار نامزدهای دموکرات داشتند.

همانطور که جمهوری خواهان و دموکرات برای افزایش حضور در شبکه های اجتماعی قبل از انتخابات 2012 ریاست جمهوری  تلاش میکنند، شبکه های اجتماعی قرار است که نقش حیاتی بازی کنند.

“شبکه های اجتماعی به طور تقریبا قاطعانه ای نقش بزرگی در انتخابات 2012 خواهند داشت اما این نقش مانند یک شمشیر دو لبه است” این مطلب را دان اولدز Dan Olds٬ تحلیلگر در گروه مشاوره گابریل هشدار می دهد.

اولدز می گوید “کاندیداها ی انتخابات ممکن است نسبت به قدرت شبکه های اجتماعی هیجان زده شوند  ولی آنها همچنبن نیاز دارند که  محتاط باقی بمانند”.

“این می تواند برای رساندن پیام کاندیداها به طور ارزان و مستقیم به رأی دهندگان بالقوه و هواداران مورد استفاده قرار گیرد”. او توضیح می دهد” همچنین می تواند به آنها برای بسیج نیروهای خود و گسترش سریع اخبار و اطلاعات آنها کمک کند.” اما اگر پیام اشتباهی بیرون برود٬ مثل یک گاف٬ شبکه های اجتماعی به صورت گسترده ای آنرا انتشار می دهند.”

وی افزود که مردم  اغلب اشتباهات بزرگ و کثیف  آنلاین می کنند. و شرم آور اینکه نلاش می کنند که به کمک یا انتشار اطلاعات اشتباه به فرد کمک کنند.”

“نامزدها همچنین باید مطمئن شوند که ارسال توییت ها و مطالب و پیام های آنها در تویتر و فیس بوک توسط کسی که آشنا به کارآنهاست٬ انجام گیرد. اولدز همچنین اضافه کرد که مراسم هایی با پخش آنلاین شدیدا متقاعد کننده”  هستند.

منبع: computerworld

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 15 دیدگاه
  1. متاسفانه دوست عزیز شما رئس جمهور یک کشور ا..ن با ایالات امتحده امریکا اشتباه گرفتید
   بهتر نیست ابتدا در مورد کشور امریکا تحقیق بکنی و ببنی چه کشوری هست و رئس جمهور اون president barack obama چه کسی هستند بعدا در موردش اظهار نضر میکردید.
   شما اخبار شبکه های ایر..ان بگیر یک چیز غیر ممکن که از امریکا اسم نیارن
   و یک چیز دیگه هم باید بدونید بیشتر فن اوری ها و شرکت های بزرگ جهان امریکایی و یا برای امریکا کار میکنند

   You Think Global World

  2. ادب هم چیز خوبیه. خاک تو سر اوباما دیگه چه طرز صحبت کردنه!؟
   بهتره کمی هم روی آداب اجتماعی خودتون کار کنین که کنترل اعصاب داشته باشین و وقتی شنیدن موضوعی بهتون فشار میاره، همینجوری دهانتون رو باز نکنین و هر چیزی توی دهانتون هست رو بریزین بیرون.
   فرهنگ داشته باشین

 1. کلآ فیس بوک برای منحرف کردن جوانان دنیا و مخصوصآ مسلمان ساخته شده است و البته تقریبآ میشه گفت دیگر کشورها و مخصوصآ اروپا جوانان سالهاست که در اشتباهی بزرگ به سر میبرند و
  این سایت کثیف مزید بر علت شده است .، البته منکر برخی خدمات آن نیستم ولی در مقابل خیانات بسیار ، اندک خدمت در فشار و ازدحام به سر میبرد.، شریفترین انسانها عالم جدای از
  دین و مذهبشان انسانهای با اخلاق و با ادب هستند که فیس بوک همانها را نشانه رفته است.
  لطفآ قبل از مخالفت با این مطلب در آن لختی تآمل فرمایید.

  1. شما درست می گی جواد جون
   هر کسی بر حسب ذهنیتش از چیزا استفاده می کنه

   چه خوبه که این قدر شفافی!

 2. می تونم بپرسم چه ارتباطی بین شما و فیس بوک وجود داره ؟ حضرات شما حاضر نشدید هک گواهی های شرکتها یاهو و گوگل را درج کنید و گفتید : سیاسی می شود . سرتان را در برف کرده اید یا فکر می کنید مردم ……. فیس بوک که جاسوسیش برای همه دنیا روش شده . اون وقت شما در جمهوری اسلامی ، خبرگزاری فیس بوک شده اید . توصیه می کنم تا دیر نشده به خود بیایید .

  1. نتیجه: حسین جان تا دیر نشده استغفار کن D:

  2. سریع تر به خودت بیا وگرنه این دوستان ارزشی رو که خوب می شناسی با باتوم و شیشه نوشابه به خودت میارنت. اصلا تا وقتی فارس نیوز و رجا نیوز هست چه احتیاجی به سایت صهیونیستی و فراماسونری شما.

  1. تلفظ اسامي خيلي محل ايراد نداره مجيد عزيز. يه اسم در لهجه‌ها و گويش‌ها و زبان هاي مختلف، مي‌تونه به شيوه‌هاي متفاوت تلفظ بشه.

 3. واااااا!!!؛ شــما چــطـوری ادعـای پر طــمــطــراق مجله اینترنتی؛اون هم اخبار آی تی رو میکنید که جایی برای شِیر کردن مطلب هاتون توی هیچ شبکه اجتماعی نمیکنید؟
  من الان میخوام این خبر رو بفرستم رو والِ, پیج فیس بوکم. چـــرا لــینـــکِ شـــیـــر کردن نذاشتین؟؟؟!!!

  1. سلام محسن عزيز،

   نكته اول اينكه ما ادعاي بهترين بودن نداريم. قطعا كارمون هم بي اشكال نيست. ما خواستمون اينه كه بهترين دوست براي آي‌تي دوست‌ها باشيم.

   در مورد قرار دادن امكان به اشتراك گذاري مطالب، بارها سؤال شد (ظرف چند روز گذشته) كه هر بار ما عرض كرديم در حال برنامه‌نويسي، طراحي و تهيه قالب جديدي براي گويا آي‌تي هستيم كه نسبت به قالب فعلي امكانات بيشتري داشته باشه و رضايت شما رو فراهم كنه.

   اگر كمي صبوري كنيد ان شا الله مشكلات موجود مرتفع مي‌شه.

   سربلند باشيد

  2. سلام دوست گرامی
   ممنون از توجه و پاسخگویی شما
   حقیقتش من به سبب این گزارش با سایت شما آشنا شدم و سبقه قبلی در بازدید نداشتم.

   به امـــیـــد تـــعــــامـــل روز افزون
   مــــوفــــق باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *