متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

حضور اوباما در دفتر مرکزی شرکت فیس بوک + تصویر و ویدئو

12345 (بدون نظر)
Loading...
132

شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر انتظار می رود که نقش بزرگی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ ایفا نمایند.

حادثه پخش حضور زنده رئیس جمهور باراک اوباما در تاون هال فیس بوک در چهارشنبه٬ گواهی از حضور شبکه های اجتماعی در فضای سیاسی با نقشی محوری در آغاز کارزار انتخاباتی ۲۰۱۲ است.

اوباما سخنرانی یک ساعته در تاون هال دفتر مرکزی شرکت فیس بوک در جمع کارکنان آن  و بادر شهر در پالو آلتو ، کالیفرنیا داشت. این برنامه شامل معاوضه تی شرت خاکستری معمول اوباما با پیراهن و کراوات شرکت فیس بوک با بنیانگذاری مارک زوکربرگ به همراه پاسخ گویی به سوالات فرستاده شده آنلاین توسط کاربران فیس بوک بود که به آنها اجازه می داد سوالات خود را از رئیس جمهور از این طریق بپرسند.

“با تشکر بسیار از شما و اول از همه از فیس بوک  برای این میزبانی ، ” اوباما گفت: بنابر حادثه” نام من باراک اوباما است و من آن مردی هستم که کت و کراوات مارک را برای پوشیدن  گرفتم.”

 

 

 

در یک ساعت بعد مراسم، اوباما به سوالاتی از بودجه فدرال تا خدمات بهداشتی و بازار مسکن کشور پاسخ داد.

بیش از ۱۷۰۰ سوال به صفحه فیس بوک کاخ سفید ارسال شد و تعداد بیشتری از آن به وب سایت دولتی کاخ سفید ارسال شد.

این به طور کلی اولین مورد تماس و استفاده رئیس جمهور از فیس بوک و رسانه های اجتماعی نمی باشد. وقتی مارک زوکربرگ٬ در ابتدای این مراسم اوباما را معرفی میکرد گفت: رئیس جمهور یکی از محبوب ترین افراد در فیس بوک با ۱۹،۰۰۰،۰۰۰ طرفدار است.

این اولین حضور اوباما در تاون هال فیس بوک بود اما اولین حضور آنلاین او در آنجا نبود. در سال ۲۰۰۹ ٬تنها چند روز بعد از سخنرانی سالیانه در کنگره٬ اوباما به پرسش های مخاطبان به صورت آنلاین از طریق سایت کاخ سفید ارسال شده بود٬ پاسخ داد.

این رویداد۲۰۰۹ باعث جذب نزدیک به ۱۰،۰۰۰ کاربرشد  که ۱۰۴،۱۱۱ پرسش مطرح کردند و همچنینی باعث جمع آوری ۳،۶۰۶،۶۵۸ رای  برای جوابی که آنها میخواستند٬ شد.

در طی مبارزات انتخاباتی ۲۰۰۸ ریاست جمهوری، اوباما به سیاستمداران دیگر٬ بهره برداری از قدرت وب را نشان داد. از آن زمان سناتورها به سمت استفاده از پتانسیل صفحات وب برای  مبارزات انتخاباتی رفتند و ابزار های وب از جمله فیس بوک، یوتیوب، وبلاگ ها و تالار های گفتگو را برای صحبت با رای دهندگان بالقوه در نظر گرفتند.

در روز تنفیذ ریاست جمهوری سایت اصلی کاخ سفید٬ همزمان با سوگند خوردن ریاست جمهوری آغار به کار کرد.

در ظهر آن روز، وب سایت رسمی رئیس جمهور با طراحی جدید٬ به عنوان رسانه ای  جدید در دولتی جدید راه اندازی شد.

در چند سال گذشته٬ حزب جمهوری خواه در راستای تلاش های آنلاین حالت هجومی به خود گرفته است.

درست در پاییز گذشته در انتخابات میان دوره ای ، نامزد حزب جمهوریخواه مجلس سنای ایالات متحده بیش از ۱،۴۳۰،۰۰۰ طرفدار در فیس بوک در مقایسه با تنها کمتر از ۳۰۰.۰۰۰ طرفداربرای دموکرات ها داشت( بر اساس داده های سایت HeadCount.org). و در تویتر نامزدهای سناتوری جمهوری خواه در جمع ۵۲۰.۰۰۰ طرفدار در مقایسه با ۹۰،۰۰۰ طرفدار نامزدهای دموکرات داشتند.

همانطور که جمهوری خواهان و دموکرات برای افزایش حضور در شبکه های اجتماعی قبل از انتخابات ۲۰۱۲ ریاست جمهوری  تلاش میکنند، شبکه های اجتماعی قرار است که نقش حیاتی بازی کنند.

“شبکه های اجتماعی به طور تقریبا قاطعانه ای نقش بزرگی در انتخابات ۲۰۱۲ خواهند داشت اما این نقش مانند یک شمشیر دو لبه است” این مطلب را دان اولدز Dan Olds٬ تحلیلگر در گروه مشاوره گابریل هشدار می دهد.

اولدز می گوید “کاندیداها ی انتخابات ممکن است نسبت به قدرت شبکه های اجتماعی هیجان زده شوند  ولی آنها همچنبن نیاز دارند که  محتاط باقی بمانند”.

“این می تواند برای رساندن پیام کاندیداها به طور ارزان و مستقیم به رأی دهندگان بالقوه و هواداران مورد استفاده قرار گیرد”. او توضیح می دهد” همچنین می تواند به آنها برای بسیج نیروهای خود و گسترش سریع اخبار و اطلاعات آنها کمک کند.” اما اگر پیام اشتباهی بیرون برود٬ مثل یک گاف٬ شبکه های اجتماعی به صورت گسترده ای آنرا انتشار می دهند.”

وی افزود که مردم  اغلب اشتباهات بزرگ و کثیف  آنلاین می کنند. و شرم آور اینکه نلاش می کنند که به کمک یا انتشار اطلاعات اشتباه به فرد کمک کنند.”

“نامزدها همچنین باید مطمئن شوند که ارسال توییت ها و مطالب و پیام های آنها در تویتر و فیس بوک توسط کسی که آشنا به کارآنهاست٬ انجام گیرد. اولدز همچنین اضافه کرد که مراسم هایی با پخش آنلاین شدیدا متقاعد کننده”  هستند.

منبع: computerworld

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
15 دیدگاه
 1. سهیل جون می‌گوید

  خاک بر سر اوباما

  1. ناصر می‌گوید

   متاسفانه دوست عزیز شما رئس جمهور یک کشور ا..ن با ایالات امتحده امریکا اشتباه گرفتید
   بهتر نیست ابتدا در مورد کشور امریکا تحقیق بکنی و ببنی چه کشوری هست و رئس جمهور اون president barack obama چه کسی هستند بعدا در موردش اظهار نضر میکردید.
   شما اخبار شبکه های ایر..ان بگیر یک چیز غیر ممکن که از امریکا اسم نیارن
   و یک چیز دیگه هم باید بدونید بیشتر فن اوری ها و شرکت های بزرگ جهان امریکایی و یا برای امریکا کار میکنند

   You Think Global World

  2. علی می‌گوید

   خاک تو سر ا.ن

  3. ایمان می‌گوید

   ادب هم چیز خوبیه. خاک تو سر اوباما دیگه چه طرز صحبت کردنه!؟
   بهتره کمی هم روی آداب اجتماعی خودتون کار کنین که کنترل اعصاب داشته باشین و وقتی شنیدن موضوعی بهتون فشار میاره، همینجوری دهانتون رو باز نکنین و هر چیزی توی دهانتون هست رو بریزین بیرون.
   فرهنگ داشته باشین

 2. جواد می‌گوید

  کلآ فیس بوک برای منحرف کردن جوانان دنیا و مخصوصآ مسلمان ساخته شده است و البته تقریبآ میشه گفت دیگر کشورها و مخصوصآ اروپا جوانان سالهاست که در اشتباهی بزرگ به سر میبرند و
  این سایت کثیف مزید بر علت شده است .، البته منکر برخی خدمات آن نیستم ولی در مقابل خیانات بسیار ، اندک خدمت در فشار و ازدحام به سر میبرد.، شریفترین انسانها عالم جدای از
  دین و مذهبشان انسانهای با اخلاق و با ادب هستند که فیس بوک همانها را نشانه رفته است.
  لطفآ قبل از مخالفت با این مطلب در آن لختی تآمل فرمایید.

  1. دوست می‌گوید

   شما درست می گی جواد جون
   هر کسی بر حسب ذهنیتش از چیزا استفاده می کنه

   چه خوبه که این قدر شفافی!

 3. خودم می‌گوید

  می تونم بپرسم چه ارتباطی بین شما و فیس بوک وجود داره ؟ حضرات شما حاضر نشدید هک گواهی های شرکتها یاهو و گوگل را درج کنید و گفتید : سیاسی می شود . سرتان را در برف کرده اید یا فکر می کنید مردم ……. فیس بوک که جاسوسیش برای همه دنیا روش شده . اون وقت شما در جمهوری اسلامی ، خبرگزاری فیس بوک شده اید . توصیه می کنم تا دیر نشده به خود بیایید .

  1. عباس كريمي می‌گوید

   نتیجه: حسین جان تا دیر نشده استغفار کن D:

  2. مهدی می‌گوید

   سریع تر به خودت بیا وگرنه این دوستان ارزشی رو که خوب می شناسی با باتوم و شیشه نوشابه به خودت میارنت. اصلا تا وقتی فارس نیوز و رجا نیوز هست چه احتیاجی به سایت صهیونیستی و فراماسونری شما.

 4. مجيد می‌گوید

  آقای میری زاکربرگ هست نه زوکربرگ.

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   تلفظ اسامی خیلی محل ایراد نداره مجید عزیز. یه اسم در لهجه‌ها و گویش‌ها و زبان های مختلف، می‌تونه به شیوه‌های متفاوت تلفظ بشه.

 5. مـحـسـن می‌گوید

  واااااا!!!؛ شــما چــطـوری ادعـای پر طــمــطــراق مجله اینترنتی؛اون هم اخبار آی تی رو میکنید که جایی برای شِیر کردن مطلب هاتون توی هیچ شبکه اجتماعی نمیکنید؟
  من الان میخوام این خبر رو بفرستم رو والِ, پیج فیس بوکم. چـــرا لــینـــکِ شـــیـــر کردن نذاشتین؟؟؟!!!

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلام محسن عزیز،

   نکته اول اینکه ما ادعای بهترین بودن نداریم. قطعا کارمون هم بی اشکال نیست. ما خواستمون اینه که بهترین دوست برای آی‌تی دوست‌ها باشیم.

   در مورد قرار دادن امکان به اشتراک گذاری مطالب، بارها سؤال شد (ظرف چند روز گذشته) که هر بار ما عرض کردیم در حال برنامه‌نویسی، طراحی و تهیه قالب جدیدی برای گویا آی‌تی هستیم که نسبت به قالب فعلی امکانات بیشتری داشته باشه و رضایت شما رو فراهم کنه.

   اگر کمی صبوری کنید ان شا الله مشکلات موجود مرتفع می‌شه.

   سربلند باشید

  2. مـحـسـن می‌گوید

   سلام دوست گرامی
   ممنون از توجه و پاسخگویی شما
   حقیقتش من به سبب این گزارش با سایت شما آشنا شدم و سبقه قبلی در بازدید نداشتم.

   به امـــیـــد تـــعــــامـــل روز افزون
   مــــوفــــق باشید.

 6. مریم می‌گوید

  سلام لطفا طرز عضو شدن در فیس بوک را برای من بفرستید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر انتظار می رود که نقش بزرگی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 ایفا نمایند.