متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

یک طرح پوستر چاپی برداری زیبا خلق کنید

12345 (بدون نظر)
Loading...
111

قدم به قدم و مرحله به مرحله از فرایندی که خدمت شما می آورم پیروی کنید تا بتوانید طرحی را که برای یکی از پوستر های اخیرم آماده کردم طراحی کنید . پوستری که اسمش را “طیف” گذاشتم . کار را با نوع سفارشی ساخته شده در ایلاستریتور آغاز کنید و سپس وکتورهای گرافیکی خود را از آنجا به فوتوشاپ می آوریم تا با قلموی های فوتوشاپ و حالت های ترکیب سازی و… هم بر روی آنها کار کنیم.

 

پوستر طیف ما در واقع الهام گرفته شده از طیف کامپیوترهای قدیمی ZX دهه ی هشتاد است . ویژگی این طرح نوع سفارشی ساخته شده ی آن است که با طیف رنگهای زیادی ترکیب شده است و سپس از با حداکثر بافتهای ممکن ترکیب شده و متناسب با پشت زمینه در آمده . تم و قالب کلی به خوبی میکس و ترکیب شده و یک تم یکپارچه دهه هشتاد را که ترکیبی از مدرنیزه و کلاسیک است به نمایش درآورده .

کار را در ادوبی الاستریتور آغاز می کنیم . یک پوشه ی جدید باز کنید و شروع کنید به تجسم بخشیدن المان های پایه ای با ابزار “خودکار” . کلید شیفت را هنگام کشیدن هر زاویه و خطی پایین نگه دارید تا زوایای تند و سخت در کار ایجاد شود . عنوان این پوستر طیف است پس تا جایی که ممکن است باید خطوط زوایا و در کل طراحی را حول این کلمه بگردانیم.

طراحی هر حرفی را از حرف قبلی آغاز کنید و تا بعدی ادامه دهید . با این حال اضافه کردن های زیاد در مکان ها خاص ضروری و احتناب ناپذیر است .

خود کلمه ی طیف خودش می تواند روح و ایده ای به شما برای طراحی کار بدهد . خط ها و path ها را هنگامی که یک کلمه ی قابل تشخیص طراحی کردید تمام کنید .

 

تعدادی راهنمایی بر روی نقاط کلیدی path بکشید . با استفاده از ابزار Direct Selection ( انتخاب مستقیم) ،path ها را بگیرید و در خط بالایی طرح چاپی بگذارید . به یاد داشته باشید که شیفت را برای محدود کردن زوایا پایین نگه دارید .

هنگامی که تمامی آنها در جای درست و بهینه قرار گرفت ، یک قدم به عقب بازگردید تا یک نگاه کلی به کار بیاندازید .

اگر همه ی آنها به نظر خوب رسید ، غلظت استروک path  را بالا ببرید تا خط کار ضخیم تر شود .

طرح چاپی را انتخاب کنید و به Object > Expand بروید .فقط چک باکس Stroke را انتخاب کنید تا خطهای path را به شکلهای سالید تبدیل کنید .

آن را با رنگ خاکستری پر کنید یا می توانید به جای این کار شفافیت آن را کم کنید . سپس با میان بر (CMD+2) آن شی را در مکانش قرار داده و قفل کنید . سپس با استفاده از ابزار خودکار، دنباله ی هر حرفی را ادامه دهید . استفاده از Smart Guides با  فرمان (CMD+U) می تواند کمک بسیار بزرگی به شما در این فرایند و کار باشد .

همین طور ادامه دادن و گرفتن دنباله ی هر حرفی را ادامه دهید . هر زمان که نوع خط تغییر کرد یک شکل جدید درست کنید .

هنگامی که کل ناحیه ی انتخابی را دنبال کردید و ادامه دادید ،قفل  متن اصلی را باز کنید و آن را به گوشه ای جابجا کنید . حالا بر روی این نسخه ی جدید کار می کنیم که از تعداد قسمتهای مستقل زیادی تشکیل شده است .

یک rainbow ساده  به رنگ قرمز ، زرد ، نارنجی ، سبز آبی و صورتی تنظیم کنید . با استفاده از این توالی هر زنجیره ای که طراحی کرده اید را با توجه به path پر کنید .

متن تایپ شده را دابلیکیت کنید و آن را به گوشه ای ببرید .نسخه ی دابلیکیت شده  که رنگی است را با گرادیان سیاه تا سفید پر کنید سپس زاویه ی هر گرادیان را طوری تنظیم کنید که خطوط در امتداد  هر قطعه جهت گیری شده باشد  .

 

از درون پالت گرادیان ، دسته ی سیاه و سفید را از ویرایش گر گرادیان انتخاب کنید و آنها را با سواچ رنگی متناسب با رنگهای سالید متن اصلی جایگزین کنید . اولین بلوک قرمز است که در ادامه ی نارنجی می آید. پس اولین گرادیان بلوک از قرمز به سمت نارنجی است . اساسا  طیف هر گرادیان باید از رنگ بلوک قبلی تا رنگ بلوک بعدی تغییر کند .

طرح باید به طور طبیعی مشابه با رنگ و جریان طیف یکپارچه باشد به استثنای برخی اشکال متقاطع که باید با گرادیان  نزدیکترین رنگهای  موجود پر شود .

 

 

یک پوشه جدید در فوتوشاپ ایجاد کنید ، و از اندازه های پوستری A3 استفاده کنید : ۲۹۷x420mm در ۳۰۰dpi . یک بافت پشت زمینه ی مناسب را وارد کنید که متناسب با همین اندازه ها باشد می توانید آن را از Shutterstock بگیرید .

به منظور حفظ قابلیت ویرایش هر زنجیره طرح تایپ ما نیاز داریم تا هر قطعه و تیکه را به طور مجزا وارد فوتوشاپ کنیم. یک جعبه اطراف طرح بکشید و آن را به همراه اولین قسمت انتخاب کنید .

 

اولین شی را در فوتوشاپ وارد کنید و به صورت Pixels آن را رندر کنید . به ایلاستریتور باز گردید و شکل  بعدی و جعبه حاوی آن را انتخاب کنید.

جعبه ی ظرف تضمین می کند که تمام قطعات و تیکه ها دقیقا در وسط قرار دارند ، در واقع این کار بهتر از آن است که به طور پیش فرض آن را در مرکز پوشه قرار دهید . هر لایه را با تیکه های مستقل بسازید .

تمام لایه های زنجیری تایپ را انتخاب کنید و حالت blending mode آن را به حالت Linear Burn تغییر دهید . تمام تیکه ها را در یک گروه قرار دهید ( با فرمان  CMD+G )

 

بر روی لایه ی  یکی از قطعه ها دابل کلیک کنید تا پنجره ی لایر استایل را باز کنید . یک Drop Shadow بزرگ اضافه کنید تا Color Burn یا رنگ سوختگی را تنظیم کنید . فاصله و دیستنش را به صفر برسانید ولی گستردگی و سایز را بزرگ کنید تا  افکت سوختگی را تا زیر لبه های متن گسترش دهید .بر روی این لایه راست کلیک کنید و Copy Layer Style را انتخاب کنید سپس لایر استیال را بر روی ادامه لایه های متن بگذارید .

 

 

یک Layer Mask به گروه زنجیره ای تایپ شده اضافه کنید ، سپس با استفاده از یک Watercolor Photoshop Brush نوشته را زبر و ضخیم کنید . قلمو را به صورت شفافیت کم تنظیم کنید تا به آن نوای های مختلفی بدهید ، و زاویه را از آپشن جعبه ی  براش بچرخانید تا به بافت تغییراتی بدهید .

 

لبه های متن را با اضافه کردن کمی زمینه های شبیه سازی شده در کنار لبه های هر کلمه با استفاده از ابزار Clone Stamp کج کنید . ناحیه های شبیه سازی شده هم با لایر ماسک گروه مادر تاحت تاثیر قرار می گیرد .

در تمام اطراف بوم و صفحه ی کار یک ناحیه ی انتخابی درست کند و آن را با رنگ مشکی پر کنید تا یک مرز ایجاد کنید . blending mode را به  Overlay 60% تغییر دهید تا مرز را با حالت پشت زمینه ترکیب کنید . یک لایرماسک اضافه کنید و لبه های ساده را با یک قلم Watercolor کج کنید .

 

 

در آخر یک عنوان کوچک به طرح پوستر در ناحیه ی پایین آن اضافه کنید . من به شخصه آن را ” Spectrum’”  یعنی همان طیف نامیدم . با تاریخ ۱۹۸۲ که همان تاریخ طیف ZX است !

 

امیدوارم از آموزش امروز خوشتان آمده باشد در قسمت نظرات منتظر شما هستم ….

منبع :Blog. spoon graphics

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
3 دیدگاه
 1. محمد علی کریمی می‌گوید

  ایول .خیلی هم زیبا

  1. مهرداد ارجمندی می‌گوید

   ممنون از توجه شما

 2. رویا می‌گوید

  سلام من رویا ام رشتم گرافیکه ترم دومم خیلی از کار پوسترت خوشم اومد وبلاگ خوبو مفیدی داری دوست عزیز اگر دوست داشتی منو لینکم کن : DAMON1.BLOGFA.COM

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قدم به قدم و مرحله به مرحله از فرایندی که خدمت شما می آورم پیروی کنید تا بتوانید طرحی را که برای یکی از پوستر های اخیرم آماده کردم طراحی کنید . پوستری که اسمش را "طیف" گذاشتم