نحوه ذخيره، اشتراك، دانلود و نصب اكشن هاي فتوشاپ

  • 1390/2/8
  • عباس كريمي
  • 4

اكشن هاي فتوشاپ به كاربران اجازه مي دهند بدون داشتن هر نوع مهارت برنامه نويسي، وظايف پيچيده اي را ضبط و تكرار نمايند. همانگونه كه توجه داريد، فرستادن (Exporting)، به اشتراك گذاري و نصبِ اكشن هاي دانلود شده مي تواند گيچ كننده باشد. در ادامه به آموزش مطالبي كه در بالا ذكر شد خواهيم پرداخت.

 

دانلود و استفاده از اكشن هاي فتوشاپ

فرض كنيد اكشن فتوشاپي در دست داريد و مي خواهيد آن را نصب كنيد. بدين منظور برنامه فتوشاپ را باز كنيد و براي رفتن به پنل اكشن ها به آدرس Window > Actions برويد. اگر براي آزمايش، اكشني در دست نداريد مي توانيد به سايت نويسنده اين مطلب مراجعه كنيد و يا از اين لينك به عنوان لينك دانلود مستقيم استفاده نماييد. هم چنين مي توانيد از جستجوي گوگل نيز استفاده نماييد. به احتمال زياد با اندكي جستجو خواهيد توانست اكشن هاي مفيد و ممتازي را بيابيد.

پس از اينكه پنل اكشن ها را باز كرديد (Window > Actions)، براي مشاهده منوي زمينه اي بر روي كليك نماييد و در ادامه از ليستي كه به نمايش در مي آيد، بر روي گزينه Find Load Actions كليك نماييد.

پس از انتخاب گزينه اي كه در بالا بدان اشاره شد، كادر محاوره اي Load را مشاهده خواهيد نمود. مكاني كه در آنجا اكشنِ دانلود شده اتان را نگهداري مي كنيد يافته و بر روي دكمه “Load” كليك كنيد.

شما مي توانيد اكشن هايي كه دانلود مي كنيد را در فولدر پيش فرض فتوشاپ ( كه معمولا در آدرسC:Program FilesAdobeAdobe PhotoshopPresetsActions مي باشد) ذخيره نماييد. مكان مفيد ديگري كه مي توانيد بدين منظور مورد استفاده قرار دهيد فولدر دراپ باكس تان (Dropbox) مي باشد ( البته در صورتي كه از آن به منظور به­اشتراك گذاري فايل هايتان استفاده مي كنيد). مزيت استفاده از اين روش اين است كه به شما اجازه مي دهد اكشن هاي دانلود و ذخيره شده­تان را بر روي پلتفرم هاي گوناگون فتوشاپ نصب كنيد.

بارگزاري اكشن هاي دانلود شده نمي تواند از اين ساده تر شود، پس با تلاش افزونتر اكشن هاي ديگري را دانلود نموده و آن ها را براي استفاده هاي مفيد كنار بگذاريد!

 

خارج ساختن و به اشتراك گذاري اكشن هاي فتوشاپ

اگر از قبل اكشن هاي اختصاصيِ خود را ساخته باشد، احتمالا براي صادر كردن آن ها به منظور استفاده ديگران و يا شايد براي استفاده شخصيِ خودتان بر روي كامپيوترهاي ديگر (توسط برنامه فتوشاپ)، آماده باشيد. روندِ كار بسيار ساده است.

فتوشاپ تنها قادر به ذخيره مجموعه هايي (sets) از اكشن ها مي باشد و نمي تواند اكشن هايي را به تنهايي ذخيره نمايد. همانگونه كه در تصوير بالا نشان داده شده ، براي ساخت مجموعه جديد بر روي آيكن “New Set” كليك كنيد.

عنوان مجموعه جديد را شبيه به نام اكشن يا اكشن هاي موجودتان و يا هر اسمي كه بتوانيد آنرا به خاطر بياوريد، انتخاب نماييد.

سپس به سادگي اكشن­تان را به درون مجموعه جديد بكشيد.

همزمان كه مجموعه جديدتان در حالت انتخاب قرار دارد، بر روي كه در بالاي پنل اكشن ها واقع شده كليك نماييد. منوي مفهومي اي كه نمايش داده مي شود حاوي گزينه اي براي “ذخيره اكشن ها” (Save Actions) مي باشد.

در ادامه، به سادگي فايلتان را در يك مكان مناسب همچون دسكتاپ، دراپ باكس و يا فولدر پيش فرض اكشن ها ذخيره نماييد. از آنجا قادر خواهيد بود فايل هاي اكشن­تان را آپلود و به اشتراك بگذاريد، درست شبيه به ديگر فايل هايي كه فتوشاپ قادر به باز كردن آن ها مي باشد.

 

منبع:  How-To Geek

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *