براي دريافت اپليكيشن‌هاي رايگان آندروئيدي به زبان فارسي به “كافه‌ بازار” سر بزنيد !

 • 1390/2/10
 • محسن پاك نيت
 • 37

با معرفي سيستم‌ عامل آندروئيد شركت گوگل براي تجهيزات ارتباطي، اطلاعاتي و رايانه‌اي همچون تلفن‌هاي همراه هوشمند، Padها و … و حضور فعال شركت سامسونگ و HTC در بازار ايران كه عمدتا محصولات جديد خود را با اين سيستم عامل و به قيمت بسيار پايين‌تري نسبت به محصولات شركت Apple به كاربران عرضه مي‌كنند، نظر مردم ايران به سمت آندروئيد جلب شد و عده‌ي زيادي از هموطنان ما محصولات مختلف مبتني بر اين سيستم عامل را خريداري كردند.

اما مشكل عمده‌ي كاربران ايراني، تهيه اپليكيشن‌هايي به زبان فارسي و همچنين دريافت اپليكيشن‌ها از بازار آندروئيد است كه به علت تحريم‌هاي موجود عليه ايران، امكان دريافت نرم‌افزارهاي مورد نياز بسيار سخت و پيچيده است و همانطور كه مي‌دانيم، جذابيت استفاده از تلفن‌هاي همراه هوشمند و وسائلي از اين دست، به خاطر تنوع و كاربردي بودن اپليكيشن‌هاي آنهاست و اگر اپليكيشن‌هاي مناسب و جذاب در اختيار نباشد، اين وسائل نيز محبوبيتي نخواهند داشت.

تا قبل از معرفي اپليكيشن آندروئيدي “بازار” كه پس از نصب بر روي تلفن‌همراه، امكان دريافت و نصب اپليكيشن‌هاي اين سيستم‌عامل را براي كاربران ايراني فراهم مي‌كرد، كاربران آندروئيد واقعاً در مضيقه بودند كه “بازار” تا حدي اين مشكل را مرتفع نمود. امروز اين اپليكيشن بالاخره از نسخه آزمایشی خارج شد و ارسال نسخه یک آن به طور خودکار از ساعاتی پیش آغاز شده است. بازار توسط تيم نرم‌افزاري”شرکت همراه همزبان ایرانیان” توليد شده و توسعه يافته است و مي‌توانيد نسخه 1 اين اپليكيشن را با كليك بر روي لينك زير و از سرور اصلي “بازار” دريافت كنيد:

بر روي تصوير كليك كنيد تا بارگذاري آغاز شود
بر روي تصوير كليك كنيد تا بارگذاري آغاز شود

در به روز رساني اخير اپليكيشن بازار، نظرات كاربران مد نظر قرار گرفته است و امکانات بسیاری که از سوی كاربران درخواست شده بود به بازار افزوده شده‌اند كه مهمترين آنان عبارتند از:

 • امکان جستجو
 • نمایش برنامه‌های تازه افزوده شده به بازار
 • امکان تنظیم زبان بازار و توضیحات برنامه‌های آن بدون تغییر زبان دستگاه
 • اسکن کُدهای QR برای کافه بازار
 • اسکن کدهای QR مارکت گوگل و یافتن برنامه مورد نظر بر روی بازار

به عنوان مثال، قابليت جستجو در ميان اپليكيشن‌هاي كافه‌بازار را در تصوير زير مشاهده مي‌كنيد.

قابليت جستجو در ميان اپليكيشن‌ها كه به بازار نسخه 1 افزوده شده است
قابليت جستجو در ميان اپليكيشن‌ها كه به بازار نسخه 1 افزوده شده است

يكي از امكانات مورد توجه كاربران كه توسط تيم توسعه بازار نيز مد نظر قرار گرفت، اپليكيشن‌هاي فارسي و ايراني است كه طرفداران بسياري نيز دارد و گروه نرم‌افزاري “همراه همزبان ايرانيان” نيز اين قول را به كاربران داده است كه تا حد توان براي رفع نيازهاي موجود و توليد نرم‌افزارهاي بومي و ايراني تلاش خواهد كرد. گروه نرم‌افزاري توسعه بازار، جمله زير را به عنوان رسالت و هدف خود بيان كرده است:

مهمترین هدف ما تبدیل این مجموعه به سکوی اصلی توزیع و دریافت برنامه‌های ایرانی گوشی‌های هوشمند و به تبع آن گسترش فعالیت‌های برنامه‌نویسی در این حوزه است. احتمالاً تابه‌حال علاوه بر برنامه‌های ایرانی تولید شرکت ما، برنامهٔ گاهشمار خورشیدی آقای امیر رجبی را در بازار مشاهده کرده‌اید. آقای رجبی  این برنامه را به رایگان در اختیار ما و کاربران ایرانی قرار داده‌اند که جا دارد در این خبرنامه از ایشان به عنوان اولین فرد خارج از مجموعه همراه همزبان ایرانیان که برنامه خود را بر روی بازار عرضه کردند تشکر کنیم.

هرچه تعداد کاربران این سکو افزایش یابد، انگیزه تولید برنامه‌های حرفه‌ای هم در میان برنامه‌نویسان ایرانی افزایش می‌یابد و تا امکان درآمدزایی برای این قشر که ما هم جزء کوچکی از آن هستیم ایجاد نشود نمی‌توان انتظار دریافت خدمات حرفه‌ای را، همانند آنچه در همه جای دنیا ارائه می‌شود، داشته باشیم. ما تمام تلاش خود را برای ایجاد امکان درآمدزایی برنامه‌نویسان انجام می‌دهیم و امیدوار هستیم با همکاری اپراتورهای تلفن همراه و بانک‌های ایرانی ساده‌ترین راه برای خرید و فروش از طریق موبایل را فراهم کنیم. در اینجا باید تأیید کنیم که خدمات رایگان بازار همواره رایگان خواهد ماند و ما از آنهایش نیستیم!

نمونه‌اي از اپليكيشن‌هاي ايراني و فارسي موجود در بازار
نمونه‌اي از اپليكيشن‌هاي ايراني و فارسي موجود در بازار

امروز پروژه وب بازار آندروید و وب‌سايت رسمي مربوط به آن با نام “كافه‌بازار” نيز رونمايي شد و با اين اقدام خوب، دريافت و استفاده از اپليكيشن‌هاي آندروئيدي براي كاربران بسيار ساده‌تر از قبل خواهد بود و كاربران می‌توانند مجموعه برنامه‌ها را بر روی رايانه و یا تلفن همراه آندروئيدي خود مرور کنند. در ادامه به معرفي مختصري از اين بازار تحت وب اپليكيشن‌هاي آندروئيدي خواهيم پرداخت.

نمايي از صفحه اصلي كافه بازار
نمايي از صفحه اصلي كافه بازار

كافه‌بازار (www.cafebazaar.com) محلي است كه در آن برنامه‌نويسان آندروئيد، كانال توزيع مناسبي جهت انتشار محصولات توليدي خود و كاربران آندروئيد، محلي مناسب براي يافتن اپليكيشن‌هاي مورد نيازشان و دسترسي راحت به آنچه كه به دنبالش هستند را در اختيار دارند. كافه‌بازار، نقطه ارتباط توليد‌كننده و مصرف كننده‌ي اپليكيشن‌هاي آندروئيدي است و نياز كاربران فارسي زبان به استفاده از ماركت گوگل را تا حد زيادي مرتفع مي‌نمايد.

البته كافه‌بازار در حال رشد و توسعه است و دائما به اپليكيشن‌هاي موجود در آن افزوده خواهد شد. در حال حاضر و در زمان نوشتن اين متن، اپليكيشن‌هايي براي اطلاع از اوقات شرعي، برنامه حركت قطارهاي مترو، قبله نما، بيش از 100 كتاب شعر از شاعران نامي معاصر و پيشين كشور عزيزمان، تقويم و سالنامه ميلادي و شمسي و هجري، اپليكيشن‌هاي پخش و مديريت فايل هاي صوتي و ويدئويي و تصويري، مرورگرهاي وب، بازي‌هاي مختلف، ابزارهاي انتشار مطالب در وب، نرم‌افزارهاي اطلاع از وضعيت آب و هوا، نرم‌افزارهاي آموزشي مختلف همانند آموزش رياضيات و زبان انگليسي، ابزارهاي مختلف همانند ماشين حساب پيشرفته و نرم‌افزارهاي مديريت زمان و …، اپليكيشن‌هاي مربوط به شبكه‌هاي اجتماعي، نرم‌افزارهاي خبري و رسانه‌اي، نرم‌افزارهاي ارتباطي مثل انواع پيام‌رسان‌ها، نرم‌افزارهاي پزشكي و درماني، كتب الكترونيكي و … وجود دارد و دائما به تنوع و تعداد اين اپليكيشن‌ها افزوده مي‌شود.

به عنوان مثال صفحه‌ي زير تنوع بازي‌هاي آندروئيدي موجود در “كافه‌بازار” تا به امروز را نشان مي‌دهد:

تنوع خوب اپليكيشن‌ها در كافه‌بازار (اين تصوير مربوط به صفحه بازي‌هاست)
تنوع خوب اپليكيشن‌ها در كافه‌بازار (اين تصوير مربوط به صفحه بازي‌هاست)

به تمام دارندگان گجت‌هاي آندروئيدي توصيه مي كنيم به كافه‌بازار مراجعه كرده و با نظرات خود، تيم توسعه اين نرم‌افزار و بازار اينترنتي را در انجام بهتر امور و كسب موفقيت‌هاي بيشتر ياري كنند و حتما به صفحه سؤالات متداول كافه‌بازار و صفحه راهنماي كافه‌بازار سر بزنيد.

نظر خود در مورد اين مطلب را با مجله اينترنتي گويا آي‌تي در ميان بگذاريد.

محسن پاك نيت

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 37 دیدگاه
  1. سلام محمدعلی جان.
   آره. امکان خوبیه.
   اما هنوز خیلی جای پیشرفت داره.
   مرسی بابت نظرت

  1. بله محمدحسین جان.

   اپلیکیشن بازار و وب‌سایت کافه‌بازار فقط برای گوشی‌های آندروئیدی طراحی شده.

   سربلند باشی

 1. محسن جون عالی بود .
  باید تحریم ها رو دور بزنیم . تا یه مدت کوتاه دیگه هم که گویا آی تی ، میخاد تحریم های گوگل رو به سلامتی بترکونه . فقط این وسط پوست من که قسمت کروم برعهدمه كنده میشه . 😀
  ولی اشکالی نداره . باید هموطنامون رو از شر تحریم های ظالمانه گوگل خلاص کنیم 😀

  پیش به سوی دور زدن تحریم ها ………..

  1. مرسي عليرضا جان.

   آره. ايشالا با كمك شما و حسين و باقي دوستان، يه حال اساسي به گوگل مي‌ديم !!!

   سختي‌هاش رو مي‌فهمم. نمي ذاريم دست تنها بموني. كمكت مي كنيم.

   موفق باشي

  2. گوگل کروم این وسط چی میشه؟
   یه پیشنهاد عالی: ما ایرانی که خوب بلدیم کپی و کرک کنیم. (البته نه بیشتر از چینی) یه دونه از رو گوگل کروم اسمش را میزاریم گوگولی کروم. خوبه؟

 2. salam agha mohsen
  haji man ye moshkel daram
  taze ye goshi androidi kharidam aslan kamel bi ettelam azinke chejori bayad ye application roosh nasb konam
  age lotf koni rahnemayim koni mamnon misham
  modele goshimam ine: sony ericson xperia x10 mini pro

  1. سلام یوسف عزیز

   من خودم گوشی آندروئیدی ندارم و تا به حال نصب این برنامه‌ها رو انجام نداده‌ام.

   اما شما می‌تونی راهنمای موجود در وب‌سایت کافه‌بازار رو در اینجا بخونی:

   http://cafebazaar.ir/help/?l=fa

   به اینجا هم می‌تونید مراجعه کنید:

   http://and-roid.ir/Forum/thread1423.html

   امیدوارم مشکل حل بشه.

   موفق باشی

 3. با سلام
  آقا کمی هم خجالت بکشید کمتر دروغ بگید.
  تو با 4 سال درس خوندنت میخوای با گوگل با اون همه امکاناتش در بیفتین
  همه نرم افزار ها هم که دارید اکثرش فقط دمو هستن
  به جای مثلا تحریم دور زدن برید به فکر ریشه باشید
  دوست عزیز تو اگر خیلی مخی برو جایی که جاشه نه این که بیای تو اینترنت و خودتو غول کامپیوتر جا بزنی و عقده هات و خالی کنی
  خداحافظ

  1. سلام پیام جان.

   شما که در مورد گوگل مطالعه داری. ممکنه به ما بگی که گوگل در ابتدا چند تا کارمند داشت؟

   1000 تا؟ 100 تا؟ 10 تا؟ 2 تا؟

   نه خیر. 1 دونه دانشجوی رشته کامپیوتر !!!

   دقیقا همون دانشجویی که الآن شما داری می‌گی 4 سال درس خونده و عقده‌ای بوده، گوگل رو به عنوان پروژه دانشجوییش ساخته.

   متأسفانه مشکل افرادی مثل شما که نمی‌خوان توانایی ایران و ایرانی رو باور کنن، اینه که چشمتون فقط به زرق و برق غرب و شرق خیره است. اگر همین جوون دانشجوی ایرانی خوب حمایت بشه، مطمئن باش که می‌تونه چیزی بهتر از گوگل رو تولید کنه.

   شما که می‌گی دوستان گروه “بازار” برن به فکر ریشه باشن، اگر پیشنهادی داری، خب بفرمایید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنم یه گوشه بشینید و اجازه بدید اونایی که مرد عمل هستن کار بکنن و شما ازشون یاد بگیرید.

   در ضمن، بفرمایید کدوم نرم‌افزار بازار دمو هست تا پاسخ بگیرید. من حاضرم قول بدم که شما نه گوشی آندروئیدی داری و نه این نرم‌افزارها رو نصب کردی.

   برات آرزوی موفقیت دارم در زندگی.

  2. بازم شما داری اطلاعات غلط می دی. مطالعه کن ویکی پدیا رو یه کم.
   گوگل اول دو دانشجو به اسم لاری پیج و سرجی برین کارمند و موسسش بودن. و دوما شما همین جوری یه چیزی به یارو نسبت میدی از نزدیک دیدیش.
   ———————————-
   من برنامه های کافه بازار را نصب کردم و واقعا به سازنده هاشون تبریک می گم. واقعا گل کاشتند. از موسس سایت همن متشکرم.

  3. الان سال 93 هست و میبینم موفقیت یه کار خوب رو و همچنین افرادی که همش میخوان بگن ایرانی نمیتونه.

 4. با سلام ممنون از زحماتتون در جواب این اقا که میگه شما دروغ میگید بگم که اگه میدونی این برنامه ها بدرد نمیخورن خوب خودت برو یه سایت بزن داداش من

 5. من نصب کردم و استفاده کردم…عالی بود…همه نرم افزارای مارکت اندروید هم تقریبا توش بود..فقط نمی دونم چرا وقتی آپش کردم دیگه برنامه ها رو نصب نکرد!!!!

 6. چی کار دارید به این گوگل زبون بسته؟ آقای علیرضا خداوکیلی این کرومش بد بود که این همه داری فحش کشش می کنی؟

  پس فردا صفحه اول گوگل هم نداریم ها. آقای محسن پاک نیت. صفحه اول مرورگر شما کجاست؟ مگه گوگل نیست. این همه گوگل به ما خدمت کرد خداییش کمه؟
  حالا به خاطر چهارتا تحریم شما ها دارید خودتون رو میکشید که کار حل نمیشه. نرم افزار Hide ip رو گذوشتن برای این کار.

  کافه بازار هم بد نیست!

  1. این همه تو تحریم اقتصادی و سیاسی و اینترنتی هستیم اون وقت تو می گی گوگل داره به ما خدمت می کنه؟

  2. دوست عزیز کی فحش داده ؟؟؟؟؟؟؟
   کجای حرفام گفتم کروم بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   من گفتم این تحریم افزونه ها ظالمانه هست . خب گوگل داره مرورگر میده ، افزونش رو هم باید بده دیگه . حالا شاید بعضیاتون بگید مال خودشه و دلش نمیخاد بده . ما هم میگیم اگه گوگل هم در زمینه مرورگر مثل سایرین ( فایرفاکس و اپرا ) باشه که افزونه هاش آزاده خیلی بهتره . حالا اگه امتیازاتی از دولت آمریکا میگیره ، نوش جونشون . منم اگه آمریکایی بودم از دولت آمریکا امتیاز میگرفتم ، شاید میگفتم گور بابای فلان کشور . تحریم میکنیم بره .
   من الان هوم پیج مرورگرم بینگ مایکروسافته . نمیخام بگم گوگل بده . چون اصلا اینطور نیست و جستجوگر گوگل خیلی هم خوبه . ولی به خاطر مشکلاتی که واسه من بوجود میاورد ( کند شدن و باز نشدن لینک ها ) رفتم سراغ بینگ و دیدم واقعا خیلی هم عالیه و فکر نکنم تا چند سال دیگه برگردم به سمت جستجوگر گوگل .

  3. کسانی که گوگل رو پایه گذاری کردن اگه بفهمن پشت search engine نشون بد میگی بهت میخندن. داش بس کن تو برو کروم رو هک کن!!!!!!!!!!! کرومی که open source هستش!!!!!!!!!!!!!!

 7. با سلام خدمت تمامي دوستان برنامه نويس در مجموعه بازار از اينكه هموطناني با هوش و مهربان دارم بسيار خوشحال هستم اميدوارم كه اين مجموعه روز به روز بهتر و بزرگتر شود و ما بتوانيم برنامهاي خودمان را هر چه بهتر برروي دستگاهمان نسب كنيم متشكرم از خدمات تمامي شما

 8. با سلام و خسته نباشید. از دوستان و افرادی که از تخصص خود برای ایجاد و استفاده از برنامه ها و همچنین فراهم اوردن امکانات برای هموطنان خود که بتوانند نیاز های خود را براورده ساخته ولذت ببرند تشکر میکنم.
  ارزوی موفقیت و خوشبختی را از ایزد منان برای همگی خواستارم

 9. من که به بحث نرسیدم. اما ظاهرا که میخواید به گوگل مسخره کنید!!!!!! مثلا اسم گوگل کروم رو به گوگولی کروم تغییر بدید! خب این که کار سختی نیست> تمام مرورگرها open source هستن و میتونی از اینترنت سورس کدش رو دانلود کنی و اسمش رو تغییر بدی! خواستی خودتو غول برنامه نویسی نشون بدی اما چیزی نیستی داش. اگه میتونی لوگوی گوگل رو روی سایتش تغییر بده!!!! ببینم میتونی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (;

 10. salm khoubi?man ba android ye moshkel daram ye barname mikham download konam nemishe bayad chikar konam in barnaem ro mikham tencnt qq

  1. می تونی از apk downloder استفاده کنی
   + یک فیلتر شکن برای باز کردن اپ استور گوگل

 11. bebakhshid man vaghti az vijegi internet pass through gooshim ke estefade mikonam harchi mikham nasb konam failed mishe! vali vaghti az internet wireless estefade mikonam moshkeli nadaram. internet pass throgh kamelan kar mikone va faghat vaghti download mikonam download nemishe, mamnoon misham age behem begin chera?

 12. با سلام
  برنامه را چندبار باگوشی موبایل دانلود کردم ولی در گوشی اجرا نمیشود حتی با کامپیوتر هم در گوشی ریختم باز هم اجرا نمیشود(فایل (1) bazaar-4.2.0) مدل گوشی Huawei-ideos-
  android system=ver:2.2 لطفآ راهنمایی کنید.

  با تشکر

 13. با سلام
  وقتی میخوام خریدی انجام بدم کادری باز میشه که کد واژه میخواد من نمیدونم چطوری باید انجامش بدم میشه راهنمایی کنید ممنون

 14. سلام
  من مدتی است(درست بعد از بروز رسانی بازار) دیگر نمی توانم وصل شم و پیغام اشکال در اتصال را می دهد.
  لطفا راهنمایی کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *