پارسیان ، فروشگاهی با بیش از 12000 هزار سفارش ؟!

 • 1390/4/9
 • م. خاتمی
 • 24

بسم الله

از این پس سعی خواهیم کرد فروشگاه های موفق و متفاوت فارسی که بیش تر کاربران به دنبال آن ها هستند به شما معرفی کنیم ، ممکن است وجود فروشگاه های زیاد در اینترنت شما را سردرگم کند برای همین سعی خواهیم کرد در مقالاتی با این مضمون فروشگاه های ممتاز از لحاظ کیفیت و نو آوری  در زمینه های مختلف را به شما کاربران خوب گویا آی تی معرفی کینم . امید است که توانسته باشیم گامی کوچک در جهت بهبود وب فارسی برداشته باشیم . جا دارد همین جا از  همکاری جناب اقا میری مدیریت محترم گویا آی تی  تقدیر و تشکر کرده و از خداوند برای ایشان آرزوی سعادت و سلامتی کنم.

اولین فروشگاهی که به نقد و برسی و معرفی آن خواهیم پرداخت فروشگاه پارسیان ، فروشگاهی که شاید افتخارش سوابق  کاری و پشتیبانی خوب آن باشد ، البته تنوع محصولات در این فروشگاه هم در نوع خود بی نظیر است و اما قیمت که در ادامه به تک تک موارد ذکر شده خواهیم پرداخت.

http://www.parsshop.biz

محصولات : در حال حاضر در این فروشگاه 143 محصول در  زمینه های مختلف وجود دارد که طبق برسی های انجام شده بیش تر این محصولات مواردی هستند که بیش تر مورد نیاز کاربران چه تجاری و چه خانگی است .

به روز بودن: بیش تر محصولات موجود در فروشگاه کماکان جدیدترین محصولات موجود در بازار و اینترنت هستند شاید بعضی محصولات را که در وب سایت های فروشگاهی خارجی مانند آمازون دیده اید در این فروشگاه با قیمتی مناسب بیابید. که به نظر این یک نقطه مثبت برای این فروشگاه می باشد .

پشتیبانی : در طی برسی های انجام شده مشخص شد پشتیبانی این فروشگاه در حد بسیار خوبی بود طوری که در  کمترین زمان ممکن چیزی حدود 24 تا 48 ساعت پاسخگوی پرسش ها ی شما هستند. البته شما میتوانید خارج از اینکه از بخش تماس با ما این فروشگاه برای برقرای ارتباط استفاده کنید می توانید از دیگر ابزار ارتباطی از جمله پیام رسان یاهو و یا جیمیل استفاده کرده یا از شماره های تلفن ذکر شده استفاده نمایید.

میزان اعتماد : اولین نکته ای که شاید برای هر کاربر حائز اهمیت باشد میزان مورد اطمینان بودن یک فروشگاه است مدیران پارسیان شاپ به نظر امتحان خو د را پس داده اند اما ما به این اکتفا نکرده و خودمان دست به کار شدیم ! بله این فروشگاه در ستاد سامان دهی وب سایت ها ثبت شده و از این بابت خیالمان راحت شد نکته بعدی خدمات پس از فروش این فروشگاه بود که به نظر 5 سال برای محصولات مورد عرضه مناسب می آید.

و نکته بعدی داشتن بیش از 3000 سفارش  به گفته مدیران فروشگاه در حدود 1 سال فعالیت این فروشگاه می باشد .

نو آوری : شاید برای مدیران پارسیان شاپ (فروشگاه) یکی از مهم ترین چیز ها در فروشگاهشان نوآوری در فروش باشد ، یکی از کار های جالب این فروشگاه این است که در مناسب های مختلف کاربران و مشتریانش را شگفت زده میکند و محصول و محصولاتی را با قیمتی مناسب و پایین تر از سایر وب سایت های فروشگاهی به فروش میرساند.

طراحی فروشگاه : طراحی فروشگاه در حد معمولی بوده و شاید به این خاطر  است که هرچه سریع تر به آنچه که میخواهید دست پیدا کنید و اما نمایش تصادفی بعضی از محصولات در کنار صفحه ممکن است شما را برای خرید آن ها تشویق کنید ! از لحاظ بارگزاری هم به نظر مناسب می آید و برای سرعت های پایین اینترنت هم مناسب می باشد.

ارسال کالا : این فروشگاه برای تشویق مشتریان خود به مشتریانی که به صورت نقدی بالای 20 هزار تومان از این فروشگاه خرید می کنند ارسال رایگان 48 ساعته و پیشتاز را ارائه میدهد .

و اما ممکن است بگویید شاید نخواستیم 20 هزار تومان از این فروشگاه خرید کنیم چاره چیست ؟ پارسیان شاپ

تلاش می کند تا کمتر از 2روز و یا حداکثر 4روز محصول مورد نظر را به دست شما برساند.

در صورت تاخیر در ارسال بخشی در وب سایت قرار گرفته است که می توانید با وارد کردن موارد مورد نظر  از سفارش خود آگاه شوید .

در پایان می توان از 100 به این فروشگاه چیزی حدود 70 از لحاظ نو آوری و پشتیبانی را داد و از لحاظ شکل ظاهری هم از 100 عدد 60 البته چیزی که باعث شد این فروشگاه را معرفی کنیم و به برسی آن بپردازیم نوع برخورد مدیران و پشتیبان خوب محصولات موجود در فروشگاه بود البته از لحاظ قیمت گذاری کالا های موجود در فروشگاه به این وب سایت از 100 عدد 85 را میدهیم .

به نظر میرسد پارسیان شاپ تلاش دارد تا به شما کمک کند تا به دور از ترافیک و صر و صدا و آرامش خرید کنید و از آن نگران نباشید که کالا مورد نظر مشکلی داشته باشد چرا که تمام محصولات به گفته مدیران سایت دارای پشتیبانی و ضمانت می باشند . برای این فروشگاه خوب آرزوی موفیت داریم باشد تا با نوشتن این نقد بتوانیم در بهبود این وب سایت خوب فروشگاهی قدمی برداشته باشیم.

http://www.parsshop.biz

در مقالات بعدی به شما فروشگاهی را معرفی خواهیم کرد که بیش تر به یک مجتمع تجاری شباهت دارد تا یک فروشگاه اینترنتی!

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 24 دیدگاه
 1. ممتاز !!!!!!!؟
  محصولات : بیشتر شبیه بازارهای هفتگی هست تا یه فروشگاه . چند درصد از محصولات دارای اعتبار و برند قدرتمند هستند. ارائه مناسب محصولات دارای هویت ، قیمت مناسب ، باندل کردن درست محصولات ، تناسب در مخاطب – نیاز و محصول ارائه شده و … هزاران مورد دیگر را میتوانید به عنوان معیار انتخاب و بررسی نمایید. تعداد محصول …!؟

  پشتیبانی : دقت فرمایید که در تجارت های منطقه ای زمان پاسخگویی در ساعات اداری باید زیر 4ساعت باشد و در بازارهای بین المللی به صورت 24ساعته باید همین سرع پاسخ گویی را حفظ نمایید. استفاده از سیستم ایمیل از ساده ترین روشهاست و مطرح کردن آن به صورت یک امتیاز اشتباه است . اگر سیستم آنلاین ، یا مرکز پشتیبانی و ارتباطات قوی داشت میشد مطرح کردن …. !

  اعتبار: متاسفانه گاهی اوقات بررسی کیفی و کمی بستگی به میزان آگاهی مخاطبین دارد و در این مورد هم نمی شود با معیار های اعتبار و یا حداقل استاندارد ها مقایسه کرد. ظاهرا نگارنده تصوری از اعتبار در تجارت و کسب و کارهای الکترونیکی در ذهن نداشته است.

  نوآوری : وحشتناک به نظر میاد . تخفیف دادن در مناسبت ها و … !!!!. اینطوری تعریف نوآوری زیر سوال میره . کاش یه بررسی در سیستم های دیگه میکردید . سیستم های باندل کردن ، تخفیف در نحوه مراجعات ، هدایت مشتری به سوی کالایی که نیاز را بهتر تامین کند ، ارائه مشاوره تخصصی و غیر تخصصی، مدیریت ارتباط با مشتری، اصول ارائه کالا ، تبلیغات خلاقانه و اصولی و هزاران کار دیگر که به عنوان اصول هستند رو بررسی کنید تا شاید با شنیدن موضوعی جدید کلمه نوآوری در ذهن جاری شود .

  ….

  به هیچ عنوان از صراحت کلام خودم غذرخواهی نمیکنم چون اعتقاد دارم این انتقادها (در صورت شنیده شدن) میتوانند باعث رشد شما باشند. به سراغ مثال های واقعی در این عناوین بروید … . این نحوه نگارش بیشتر سفارشی و یا در بهترین حالت ناآگاهانه به نظر میاد. با نگارش صحیح میتوانید دانستنی های فراوانی رو به جامعه مخاطبین خود ارائه دهید. دیدگاه ها و سطح انتظار را ارتقاع داده و باعث رشد شوید ….

  موفق باشید

  1. سلام امیر جان
   البته ما بیش تر این امتیازات را در سطح فروشگاه های مشابه فروشگاه ذکر شده برسی کردیم نه در سطح بالاتر و دیگر فروشگاه ها چرا که اگر این چنین بود تعداد زیادی فروشگاه در زمینه های مختلف بود که شاید این فروشگاه در کنار آن ها از ۱۰۰ امتیاز ۱۰ را هم نمی گرفت برای مثال وب سایت فروشگاهی Amazon.com و خوش حال شدم که در اولین سری از مقالات معرفی فروشگاه های برتر انتقادات سازنده ای برای سایر مقالات مشابه ذکر کردید ، البته این نکته را هم ذکر کنم که بنده از شما نخواستم که چون صراحت کلام داشتید باید عذر خواهی کنید ! . موفق باشید . یا علی

  2. سلام من مدیر فروشگاه پارسیان هستم و از خوانندگان قدیمی این سایت من عضو خوراک این سایت هستم و امروز با کمال تعجب متوجه مطلبی در مورد فروشگاه خودم شدم

   اول از همه از انتقادات شما بی نهایت سپاس گذارم و همچنین از آقای محسن خاتمی که این مقاله رو منتشر کردن…
   نظرات بسیار جالب و تاثیر گذاری رو در پایین این مقاله دیدم و تصمیم گرفتم و خودم رو مسئول دونستم که به تک تک اونها پاسخ بدم

   محصولات : من نمی دونم چقدر از وقتتون رو صرف جستجو در سایت کردین اما محصولات ما دارای تنوع زیادی هستن و فقط به محصولات صفحه اول محدود نمی شوند
   ما با حداقل ۱۰ برند معتبر قرارداد رسمی داریم و نماینده فروش آنها هستیم از جمله الگانت ، سینبو و… محصولات فوق العاده آشپزخانه و لوازم کاربردی منزل در بازاهای هفتگی نیستند بلکه بسیار نایاب و با کیفیت بالایی از فروشگاه ما عرضه می شوند و همچنین ما هر روز سعی می کنیم محصولاتی با کیفیت بهتر رو ارائه کنیم تا کمترین برگشتی رو داشته باشیم

   پشتیبانی : در مورد پشتیبانی باید عرض کنم که پشتیبانی از طریق تلفن در ساعت اداری می باشد و پشتیبانی آنلاین ما تا حتی در روز های تعطیل هم پاسخگو می باشد همچنین مشتریان می توانند از طریق ایمیل با ما در ۲۴ ساعت روز در تماس باشند و هر ایمیل حد اکثر تا ۵ ساعت بعد پاسخ داده شده است

   اعتبار : از دید ما و پرسنل ما اعتبار ما اطمینان مشتری و خرید دوباره آن از ما محسوب می شود و در طول عمر کاری فروشگاه پارسیان این موضوع بسیار تکرار شده و خواهد شد

   نوآوری : در ایران فروش الکترونیک در حال جا افتادن هستش و حتی تکرار نوآوری و خلاقیت هایی فروشگاه های خارجی نیز نوعی خلاقیت محسوب می شود فقط اجرای ایده های گرفته شده از سایت های خارجی به تنهایی ۳ تا ۴ سال زمان می بره تا در کشور ما جا بیفته بعد از اون میشه انتظار ایده های جدید رو هم داشت!!!

   شما نیاز به عذر خواهی ندارید نظرات شما ما رو به سمت موقیت هدایت می کنه و از این بابت از شما سپاسگذاریم
   با آرزوی بهتر شدن ما با نظرات شما.موفق باشید .

 2. به شدت مخالم که این فروشگاه رو به عنوان یک فروشگاه خوب معرفی کردید.
  من محصولاتش رو دیددم افتضاح هست، چراغ مطالعه با همین کیفیت رو در مترو هزار تومن میدن این فروشگاه ۶۸۰۰ تومن!!!!

  لهن استفاده شده در این پست به نظر من بیشتر تجاری است تا واقعی من به پست های شما کمی اطمینان داشتم که با این نوشته فکر کنم دیگه به نوشته ها زیاد اعتماد نکنم.

  فروشگاهی مثل دیجیکالا که دارای گواهینامه از وزارت بازرگانی هستند، پروانه دارند زیر نظارت هستند رو نمی گید اونوفت این فروشگاه که هیچی نداره رو میگید
  واقعا که

  1. ممنون از شما و نظر شما ! خوب وقتی شما فروشگاهی به نام دیجی کالا رو میشناسید دیگر لازم به برسی و معرفی گسترده آن نیست چرا که این فروشگاه یکی از بزرگترین فروشگاه های موفق در زمینه محصولات دیجیتال میباشد.
   و نکته بعد اینکه همان طور که ذکر شد این فروشگاه در سطح خود برسی شده و یک فروشگاه عمومی است و دیجی کالا یک فروشگاه تخصصی و ممکن است بعضی کالا ها را از بازار گران تر بدهد ، این دلیل جالبی برای برتر شدن یک فروشگاه به نظر نمی آید . موفق باشید یا علی

  2. سلام
   جناب آقای یوسفی اول در مورد مقایسه قیمت محصولات ما با مترو باید خدمتون عرض کنم شما نبایدم توقع داشته باشید یک محصول که نه مشخص از کجا اومده و با چه کیفیتی ارائه میشه اونم در مترو!!! را ۱۰۰۰ تومان بخرید بعد همون محصول البته فقط از نظر ظاهری همون محصول هست را با گارانتی تعویض درب منزلتون تحویل بگیرید و بعد پولش را پرداخت کنید و هر موقع هم مشکلی پیش اومد جایی باشه که تماس بگیرید و مشکلتون رو حل کنند را هم با ۱۰۰۰ تومان بخرید!!!
   ما محصولات را گارانتی می کنیم برای شما ارسال می کنیم بهترین کیفیت را تهیه می کنیم و بعد از فروش هم پاسخگو هستیم اگر همچین امکاناتی رو دست فروش های مترو تهران هم ارائه می کنند به شما پیشنهاد می کنیم از اونها خرید کنین.
   و در مورد مقایسه ما با دیجی کالا باید عرض کنم که فروشگاه دیجی کالا از بزرگترین ارائه کنندگان محصولات دیجیتال در ایران می باشند و فروشگاه پارسیان سعی در فروش محصولاتی دارد که در خارج از اینترنت دسترسی به انها سخت و یا شدنی نیست و همچنین در حد و توان خود پاسخ گوی مشتریان عزیز نیز بوده ایم
   با آرزوی موفقیت و تشکر نظر با ارزش شما

 3. خداییش این فروشگاه؟ افتضاحه! ببخشید ولی این دیدگاه من هست!
  😯 😕

  یک سری به دیجی کالا بزنید تا فروشگاه واقعی رو ببینید:
  http://www.digikala.com

  1. ممنون از نظر سازنده شما !
   همان طور که عرض شد این فروشگاه در سطح فروشگاه های مشابه خود برسی شده است و اگر کمی بیش تر به مقاله دقت میکردید ما نگفته ایم که این فروشگاه بهترین فروشگاه موجود در اینترنت است و در ضمن دیجی کالا یک فروشگاه لوازم دیجیتالی است و مانند فروشگاه ذکر شده فروشگاه عمومی نمی باشد .
   و این نکته هم شایان ذکر است که فروشگاه های بهتری از دی جی کالا هم میباشند که در مقالات بعدی به برسی و معرفی آن ها خواهیم پرداخت. موفق باشید . یا علی

  2. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   من نمیدونم معیار های شما برای تشخیص افتضاح بودن یک فروشگاه چی هستن!!!!
   در مورد سایت دیجی کالا هم به دوستمون در بالا توضیح دادم ما در حد و توان خودمون پاسخ گوی مشتریان بودیم حالا اگر فروشگاهی با محصولات گرون و دیجیتال رو در نظر دارین باید با همکاران خودش که توی اون زمینه فعالیت می کنند مقایسه اش کنین مثل shop.ir یا… من به شما پیشنهاد می کنم قبل از انتقاد یا ۱ بار از فروشگاه مد نظرتون خرید کنین یا سعی کنین کامل راجع به اون اطلاعات کسب کنید.
   موفق باشید و با سپاس از نظر شما

 4. من به نظرم فروشگاه چاره هم از لحاظ پشتیبانی و هم از لحاظ حضور برندهای معتبر و هم از لحاظ قیمت بسیار فروشگاه مطلوبی به نظر می رسه و شاید حق اون سایت بود که به عنوان یک فروشگاه خوب در سایت شما تبلیغ بشه.

  1. با سلام
   از نظر من هم این سایت هایی که شما فرمودید بسیار قوی و عالی هستن و ما هم سعی می کنیم به امید خدا و با نظرات شما به جمع بهترین ها بپیوندیم
   موفق باشید و ممنون از نظر شما

 5. محسن جان از وقتی که برای نوشتن مطلب گذاشتی ممنون ولی من هم با نظر دوستان موافقم.
  نوآوری خاصی در فروشگاه مشاهده نکردم. کالاهایی که در این فروشگاه وجود داره بیشتر از دسته کالاهای چینیه که سود کلانی رو برای دلالان و فروشندگانش داره و معمولا از کارایی کافی و طول عمر مناسبی برخوردار نیستند.
  نظرات دوستان را انتقاد سازنده در نظر بگیر.منتظر مطالب دیگرت هستیم
  موفق باشی
  یا علی

  1. با سلام
   با توجه به نظر شما باید عرض کنم که حدود ۳۰% کالاهای ما از ترکیه و ۲۰% کالاها از کره و ۱۰% از کشورهایی غیر از چین تهیه می شوند و محصولات چینی ما نیز از نوع درجه ۱ می باشند و برای اثبات این موضوع نیز می توانم عرض کنم که اگر غیر از این بود ما جرات دادن ۱ سال گارانتی را روی محصولات خودمان نداشتیم!!!!
   موفق باشید و ممنون از نظر شما

 6. واقعا جای تعجبه فروشگاه های خوب زیر رو ول کردین رفتین سراغ این بنجل فروشی؟
  بهترین فروشگاه ایران چاره هستش که به همه پیشنهاد میدم خریدو از اون تجربه کنن

  و فروشگاه هایی مثل
  ارادو
  ناربلا
  حتی تهران کالا

  (دیجیتالی ها رو دیگه نگفتم نگن پارسیان عمومیه!!!!!)

  1. من نیز با نظر شما در مورد بهترین ها موافقم و ما هم به امید خدا با نظرات شما در جمع آنها قرار خواهیم گرفت
   ممنون از نظر شما

 7. راستش،من بین بازار گردی و خرید اینترنتی،دومی رو انتخاب میکنم! چند وقتی هست که دنبال یه سری اجناس مختلف میگردم و مسلما دنبال فروشگاه!! دی جی کالا،این اجناس رو نمی فروشه و دنبال یه فروشگاه معتبر بودم!!
  با معرفی شدن این سایت،فکر کردم که مقصد لینک،فروشگاهی معتبر با اجناس معتبر یا حداقل با تبلیغات در حد شعور مخاطب هستش،ولی متاسفانه خیر!!!
  من همچنان دوست دارم فروشگاهی پیدا کنم که اجناسش خوب باشه….از اونجایی که قبلا یه عینک ریبن خریدم از فروشگاه های اینترنتی،وقتی تبلیغات همون عینک رو میبینم که جملاتی بهش اضافه میشه و به چه قیمتی فروخته میشه،واقعا تعجب میکنم!! متاسافنه ما توی ایران،فروشگاهی که واقعا جنس درست حسابی بفروشه نداریم!!
  این پست هم بیشتر یه پست تبلیغاتی میزنه تا یه پست نقد و بررسی!! ولی انتخاب نویسنده خیلی عالی بود!! مشخصا ارزش مطلب خیلی پایین تر می اومد اگر با دی جی کالا که همه میشناسنش شروع میکرد!!
  هدف اینه که افراد بیشتری توی بحث شرکت کنن که به نظر میرسه این اتفاق افتاده،ولی کاش،دوستان یه فروشگاه خوب رو هم معرفی میکردن که ما از این به بعد،خریدهامون از لباس گرفته تا اجناس دیگه رو از اون سفارش بدیم که بیارن!

  1. با سلام
   دوست عزیز انتقاد شما از فروشگاه ما وقتی که یک محصول مشابه رو از یک فروشگاه مشابه خرید کرده اید به نظر منصفانه نماید!!!!
   این عینک در ۴ کیفیت در بازار های وب موجوده که ما با خرید بهترین کیفیت آن تقریبا توانسته ایم مشتریان را راضی نگه داریم و شما می توانید با تماس با شرکت توضیحات کامل آن را که تحت لیسانس ری بن تولید شده و کیفیت ری بن ۴۰۰ هزار تومانی را ندارد رو نیز بشوید!!
   در ضمن ما حتی ابن امکان را برای مشتریان فراهم کرده ایم که در صورت پسند نکردن یک محصول تا حد ممکن آن را پس می گیریم و یا با محصول دیگه ای تعویض می کنیم که این موضوع بارها در فروشگاه ما اتفاق افتاده حتی اگر شخصی از رنگ محصول ناراضی باشد!!!! ما برای تعویض آن اقدام می کنیم
   موفق باشید و ممنون از نظر شما

  2. چرا پیدا نشه؟
   یک سر بزن فروشگاه چاره
   جنس اصل با گارانتی (که همون روز ارسال شروع میشه) و قیمت مناسب
   من نزدیک دویست هزار تومن ازشون خرید داشتم
   یک نمونش کابل بود واسه کامپیوتر هیچ جا پیدا نکردم اونا داشتن مارک DAYO ساخت ژاپن
   نمونه دیگش هارد اکسترنال که 500 گیگش رو 100 110 تومن گیر نمیاوردم از چاره 640 گیگش رو 104 هزار تومن خریدم

   نکته اصلیم اینه که پول پست هم با خودشونه واسه همین هارد 4200 تومن پول پست رو خودشون دادن!
   من دیگه اصلا خرید حضوری رو مناسب نمیدونم
   از دیدن جمله Made In China هم دیگه متنفرم
   واسه همین چاره رو انتخاب کردم

  3. ولي من يه دستگاه گوشي تلفن از فروشگاه چاره خريداري کردم که خراب دراومد ، حالا هم فرستادمش گارانتي

 8. حداقل در مورد گوشی مویابل متاسفانه مدتی است فروشگاه دیجی کالا برای اینکه محصولات موجودش را بفروشد موقع جستجو، کالاهایی را که موجود ندارد در نتایج جستجو نمی آورد!!! حتی اگر گزینه نمایش کالاهای ناموجود را هم تیک بزنید باز هم جنسی را که ندارد در نتایج نمی آورد! مراقب باشید سایتی که استفاده می کنید به خاطر فروش بیشتر انتخاب شما را محدود نکند.

 9. راستی فروشگاه البسکو.کام رو فراموش کردم بگم این هم فروشگاه خوبی هست

  مركز خرید اينترنتی البسکو.کام
  www.albasco.com

 10. متاسفانه خیلی از فروشگاه های اینترنتی در ایران اجناسی را که حتی چند سال قبل در بازارهای جهانی عرضه شده اند را ندارند و بعضا حتی مشخصات آنها راهم ارائه نمی دهند! (البته از نظر تعداد اجناس به مراتب بهتر از فروشگاه های خیابانی هستند)
  همیشه گوشه چشمی به فروشگاه های اینترنتی جهانی داشته باشید تا مطمئن شوید همه گزینه ها را دیده اید و بررسی کرده اید.

 11. کابل یواس بی برای گوشی نوکیا ایکس تو میخواستم اگه میشه برای خرید اینترنتی آن مرا راهنمایی کنید متشکرم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *