متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

کنسول جدید نینتندو: Wii U نینتندو

12345 (بدون نظر)
Loading...
66

نینتندو وعده داده بود که Wii تولیدی بهترین نوع کنسول می باشد و تا حدود ۱۰ سال جایگزینی پیدا نخواهد کرد. اما ما در اینجا آخرین اطلاعات Wii U نینتندو را ارائه میکنیم که به نظر می رسد تا زمانیکه اطلاعات ما درستن هستند، بهترین نوع کنسول است؛ در واقع در مکان هایی قرار دارد که خود نینتندو آنها را تائید کرده است. در حال حاضر ما در مورد نام جایگزین Wii نیز مطمئن نیستیم و درحالیکه آن را Wii U می نامیم شایعاتی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه این کنسول در نهایت استریم (Stream) نام خواهد گرفت. چه چیزی در این نام نهفته است؟

 

پرسش اصلی را باز کنیم: این کنسول نسبت به سایر کنسول ها دقیقا چه چیزهایی دارد؟

براساس تاریخ برنامه ریزی شده انتشار، شاهکار نینتندو احتمالا در آوریل ۲۰۱۲ با قیمت ۳۵۰ تا ۴۰۰ دلارتوسط AMD برای پردازنده های گرافیکی صفحه منتشرخواهد شد که در حال توسعه یک تراشه که ویژگی ساختاری نسخه R700 را دارد، می باشد. CPU بوسیله IBM بصورت سفارشی ساخته خواهد شد، IBM سه هسته ای تراشه PowerPc. معنی این کلمات در زبان انسانی این است که کنسول بسیار قدرتمند تر از PS3 و Xbox 360 خواهد بود.

شاید کنترل کننده منحصر به فرد ترین جزء کنسول باشد که با توجه به تاریخچه مکانیزم های کنترلی فوق العاده نینتندو زیاد هم متعجب کننده نیستند. با این حال آنچه کمی تعجب آور می باشد این است که نینتندو برای طراحی جدید خود مفهوم کنترل از راه دور (remote) را کنار گذاشته و امید به چیزی سنتی تر دارد. دلیل اینکه چرا این طراحی از شکل معمول خارج شده این است که کنسول شامل یک صفحه نمایش ۶ اینچی در وسط می باشد که تنها برای نمایش منوها و بازی ها مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه قابلیت لمسی نیز دارد. صفحه کنترل کننده  طراحی مستطیل شکلی دارد هرچند که ما شنیده ایم نوعی گیره و دسته نیز دارد.

با توجه به گمانه زنی های کنسول با انتشار Wii U نینتندو انتظار انقلابی جدید در عصر بازی را داریم. Wii U قدرت خروجی ویدئو با کیفیت بالای ۱۰۸۰P را دارد اما انتظار نمی رود مانند دیسک بلوری روش فیزیکی برای خواندن  محتوای HD نیز داشته باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. gadjet می‌گوید

    این مطلب رو باید یک ماه پیش مینوشتید این خیلی قدیمیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نینتندو وعده داده بود که Wii تولیدی بهترین نوع کنسول می باشد و تا حدود ۱۰ سال جایگزینی پیدا نخواهد کرد. اما ما در اینجا […]