متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

بررسی ۵ مرورگر وب دنیا؟ کدام یک برترند؟ FireFox 5.0 ،IE 9 ،Opera 11 ،Chrome 12 و Safari 5 + جایزه

12345 (11 نظر - میانگین: 3٫55 از 5)
Loading...
14,937

سایت تخصصی بنچ مارک و تست سخت افزار TomsHardware چند ماه یک بار به بررسی تخصصی مرورگرها میپردازد. تا کنون ۴ بار چنین مقایسه ای انجام شده است. نام این مجموعه تست Web Browser Grand Prix یا به اختصار WBGP انتخاب شده که به معنی مسابقه ی اسب دوانی مرورگرهای وب میباشد. تامز هاردور برای بار پنجم این مقایسه را انجام داده و نتایج آن را برای مطالعه ی علاقه مندان آماده کرده ایم.

نسخه های جدید عرضه شده که در WBGP4 وجود نداشت شامل سه مورد زیر است:

Google Chrome 12

Opera 11.50

Firefox 5

در مسابقه ی قبلی، مرورگر مایکروسافت یعنی Internet Explorer 9 جام رتبه ی اول را دریافت کرد، حال گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس و همچنین اپرا بار دیگر با نسخه های جدید به میدان می آیند تا بتوانند رتبه ی اول را به دست آورند. Mozilla با عرضه ی سریع تر نسخه های جدید خود با گوگل رقابت میکند. اکنون نسخه ی پنجم Firefox عرضه شده است اما آیا عرضه ی نسخه های جدید موزیلا مثل گوگل کروم همراه تغییرات و ابتکارات بزرگ است یا نه؟ از طرف دیگر آیا موزیلا میتواند بر IE میکروسافت غلبه کند ؟ سوال دیگر این است که دو مرورگر بسیار سریع Opera و Chrome مثل سال ۲۰۱۰ باز هم میتوانند برنده ی هر دو جایزه ی کارایی و سرعت شوند؟

مجموعه ی تست خود را آماده کردیم تا بار دیگر مقایسه کنیم، البته دو مورد از تست ها را حذف کردیم، بنچ مارک جاوا اسکریپت Google V8 JavaScript Benchmark و تست GUIMARK2 HTML5 Vector Charting test که برای بررسی سرعت مرتب سازی و جدول کردن وکتور به کار میرفت، حذف شده است. تست جدید اجرای جاوا اسکریپت با نام JSGameBench که توسط Facebook عرضه شده است را اضافه کرده ایم. همچنین بررسی مقدار مصرف باتری و تست قابلیت اطمینان و پایداری نیز در WBGP5 صورت میگیرد.

عرضه ی نسخه ی ۵ موزیلا آن قدر سریع است که برخی به شدت از آن انتقاد کرده اند. عده ای میگویند شاید بهتر بود نام این نسخه ۴٫۱ یا ۴٫۲ و حتی ۴٫۰۲ گذاشته میشد!!! نه نسخه ی ۵ و علت این موضوع همان طور که میدانید تفاوت بسیار کم ظاهر نسخه های ۴ و ۵ است. علت دیگر انتقادات این است که چرا موزیلا از سبک گوگل در عرضه ی سریع نسخه های بعدی تقلید کرده است؟ علت اصلی معروفیت موزیلا این است که قابلیت اطمینان و پایداری بالایی داشته و کمپانی های زیادی آن را انتخاب کرده اند. طرفداران موزیلا بر این باورند که عرضه ی سریع نسخه های جدید بی مورد است و باعث کاهش محبوبیت موزیلا میشود.

مایکروسافت با اعلام این خبر که استفاده از قابلیت های WebGL مضر است، مزاحم موزیلا و گوگل شده است، این کمپانی در مرورگر بعدی خود IE 10 نیز از قابلیت های WebGL استفاده نکرده است. عده ای از متخصصین نیز از ادعای میکروسافت حمایت کرده اند.

اما از این مسائل بگذریم و سراغ شرکت کنندگان در مسابقه ی پنجم اسب دوانی مرورگرها WBGP5 برویم.

وقتی اولین مسابقه ی WBGP را در سال ۲۰۱۰ برگزار کردیم سریعا پای اسب ها را به زمین کوبیدیم و حرکت کردیم و تست ها را انجام دادیم. ما فرض کردیم که خوانندگان نسبت به ۵ مرورگر برتر آگاهی دارند و آن ها را معرفی نکردیم. به هر حال این ۵ مرورگر، امروز خیلی معروف هستند و با آن آشنایی دارید ولی لینک دانلود آخرین نسخه های عرضه شده را در ادامه آورده ایم تا در صورت نیاز با آن ها آشنا شوید.

Google Chrome

Download Chrome

Mozilla Firefox

Download Firefox

Microsoft Internet Explorer

Download Internet Explorer

Opera

Download Opera

Apple Safari

Download Safari

سخت افزار استفاده شده

مشخصات دقیق سخت افزاری که مرورگرها توسط آن تست شده است به صورت زیر میباشد:
همان طور که قبلا ذکر شد یک تست جدید به WBGP اضافه شده است که میزان مصرف باتری را نشان میدهد. به این منظور یک نِت بوک مورد استفاده قرار میگیرد که مشخصات دقیق آن در جدول زیر ذکر شده است. در WBGP5 از مدل نسل اول Inspiron Mini 10v محصول کمپانی Dell استفاده شده است.
برای اجرای تست بارگذاری صفحات وب و همچنین تست جاوا اسکریپ فیس بوک نیاز که از نوع سرور و کلاینتی هستند، نیاز به سرور داریم. به همین منظور یکی از سیستم های قدیمی خود را انتخاب کردیم و سیستم عامل اوبونتو، نسخه مخصوص سرور را نصب کردیم، یعنی Ubuntu 10.04 LTS را به عنوان سیستم عامل سرور انتخاب و سپس از طریق LAN به سیستم تست متصل کردیم. مشخصات سیستمی که به عنوان سرور مورد استفاده قرار میگیرد در جدول زیر ذکر شده است:

شروع کار

قبل از اینکه تست ها را شروع کنیم، ویندوز ۷ را به طور کامل آپدیت میکنیم. ویندوز ۷ سرویس پک ۱ و آپدیت تا تاریخ ۲۰/۶/۲۰۱۱ برای دستاپ و ویندوز ۷ سرویس پک ۱ و آپدیت تا تاریخ ۲۵/۶/۲۰۱۱ برای نِت بوک استفاده شده است. در هر دو سیستم عامل تنظیمات را طوری تغییر داده ایم که مدیریت توان مصرفی (Power Management) هیچ وقت وارد عمل نشود و همچنین کلیه ی پیام های Action Center ویندوز را نافعال کرده ایم.

در جدول زیر تمام نرم افزارهای اضافی که روی سیستم نصب شده شامل درایورها، پلاگین ها و مرورگرها را مشاهده میکنید:

روش تست

بعد از تست هر مرورگر، کامپیوتر را ری استارت میکنیم و صبر میکنیم تا برای تست مرورگر بعدی گرم و آماده به کار شود، غیر از تست تطبیق با استاندارد، تمام امتیازات نهایی ما بر اساس چندین مرتبه تست به دست می آید. در مورد تست هایی که زمان کمتری میگیرند، مقیاس کوچکتری دارند یا متغیرتر هستند، دفعات بیشتری تکرار صورت گرفته است تا نتایج دقیق تری به دست آید. در جدول زیر مجموعه ی ۳۷ تایی بنچ مارک های به کار رفته در مجموعه تست WBGP5 را مشاهده میکنید. تعداد تکرار هر بنچ مارک نیز روبروی آن آورده شده است:

تست زمان شروع به کار مرورگر با ۱ تب باز

مرورگر باز میشود و صفحه ی اصلی گوگل که پر بازدید ترین صفحه بین تمام سایت های دنیاست را باز میکند. زمان مورد نیاز در نمودار زیر نشان داده شده است:

کروم و اینترنت اکسپلورر در زمانی کمتر از ۱ ثانیه اجرا شده و صفحه را بارگذاری میکنند. مرورگرهای بعدی به ترتیب Firefox و Opera و در نهایت Safari هستند.

تست زمان شروع به کار مرورگر با ۸ تب باز

در این تست ۸ تب با مرورگر باز میشود. Opera باز کردن هم زمان ۸ تب را در بهترین زمان انجام داده است. IE9 هم زمان خوبی به دست آورده است. در کل میتوان گفت که زمان اجرای مرورگر و بارگذاری صفحات با دو مرورگر IE9 و Opera 11.50 کمترین است. Opera در باز کردن صفحات متعدد استاد است و ۲ مرورگر دیگر Safari و Firefox ضعیف ترین کارایی را به نمایش گذاشتند.

زمان بارگذاری صفحه ی اصلی سایت Google

مرورگرهایی که با WebKit کار میکنند بهترین زمان را در بارگذاری سایت گوگل به دست آورده اند. در نمودار زیر نتیجه را مشاهده میکنید، Chrome و Safari تنها ۲۰ و ۲۲ میلی ثانیه برای بارگذاری سایت گوگل لازم دارند!

زمان بارگذاری سایت Facebook

IE9  این بار خوب عمل کرده، کروم رتبه دوم است. باز هم دو مرورگری که از WebKit استفاده می کنند یعنی Safari و Chrome ، امتیاز مشابهی به دست آورده اند.

زمان بارگذاری سایت Yahoo

در بارگذاری سایت یاهو، مرورگر مایکروسافت رتبه ی اول را دارد و کروم بعد از آن قرار میگیرد.

زمان بارگذاری سایت YouTube

Chrome بار دیگر در بارگذاری یکی از سایت های پربیننده خوب عمل کرده است و در زمان کمتر از ۰٫۲ ثانیه آن را باز میکند.

زمان بارگذاری سایت MSN

بار دیگر مرورگر گوگل بهترین زمان را به دست آورده است. عجیب است که IE9 صفحه خانه ی خود را این قدر کند بارگذاری کرده و رتبه ی آخر را به دست آورده است.

نتیجه ی بنچ مارک سایت PeaceKeeper

مرورگر Chrome شدیدا با رقیب بزرگ خود Opera رقابت میکند. در تست Futuremark وب سایت Peacekeeper امتیازی که گوگل کروم به دست آورده ۱۰۷۶۷ است و Opera با اختلاف کمی در رتبه ی دوم قرار میگیرد. رتبه ی سوم IE9 است که اختلاف زیادی با دو مرورگر Chrome و Opera دارد.

نتیجه ی بنچ مارک جاوا اسکریپت Kraken

Google Chrome در بنچ مارک Kraken رتبه ی اول را به دست آورده است و در زمان ۳۹۰۰ میلی ثانیه تست را به پایان رسانده، مرورگر Firefox 5 در مرتبه ی بعدی قرار دارد و ۴۷۰۰ میلی ثانیه برای انجام مراحل تست زمان مصرف کرده است. Opera با فاصله ی زیاد رتبه ی سوم را دارد و IE9 و Safari آخرین جایگاه ها پر کرده اند.

نتیجه ی  بنچ مارک جاوا اسکریپت SunSpider

در این تست IE9 خوب عمل کرده و رتبه ی اول را دارد. اختلاف امتیازات به دست آمده به جز امتیاز مرورگر آخر یعنی Safari زیاد نیست.

نتیجه ی بنچ مارک Dramaeo (مربوط به عملیات روی DOM یا مدل شئ گرایی سند)

Opera بار دیگر در زمینه ی کار با DOM بهترین سرعت و امتیاز را به دست آورده است. تعداد اجرای مراحل در هر ثانیه توسط مرورگرهای مختلف در نمودار زیر نشان داده شده است. فایرفاکس در رتبه ی دوم جای دارد و امتیاز نسبتا خوبی به دست آورده، دو مرورگری که از WebKit استفاده کرده اند، یعنی Chrome و Safari، در این تست امتیازی نزدیک به ۱۸۵۰ به دست آورده اند. IE9 نتیجه ی خوبی نگرفته و در آخرین جایگاه قرار میگیرد.

نتیجه ی تست Maze Solver در زمینه ی کار با CSS3

در این تست توانایی مرورگر در کار با پیکر بندی از طریق CSS3 مورد بررسی قرار میگیرد. به این منظور از Maze Solver استفاده شده است که برای حل پازل Maze از CSS3 استفاده میکند. مدت زمانی که مرورگر برای حل پازل صرف میکند نشان میدهد که چه قدر در زمینه ی پیکربندی صفحات وب با استفاده از CSS3 تبحر دارد.

مرورگر Chrome امتیاز بسیار خوبی به دست آورده و در زمانی ۱٫۴ ثانیه پازل را حل میکند. Opera با ۲٫۸ ثانیه در جایگاه دوم قرار دارد. IE9 و Safari در رتبه های بعدی هستند و Firefox 5 به طرز وحشتناکی کند عمل کرده است و بیش از ۱۰۰ ثانیه طول کشیده تا بتواند پازل را حل کند.

نتیجه ی بنچ مارک Flash Benchmark 2008 v1.09.1

در این بنچ مارک توانایی کار با فایل های فلش در صفحات وب بررسی شده است. هر چه امتیاز بالاتر باشد، مرورگر توانایی بیشتری برای کار با فلش دارد. Microsoft Internet Explorer 9 و همچنین Apple Safari 5.05 رتبه ی اول و دوم را بدست آورده اند. مرورگر Opera در میانه ی جدول است و مرورگرهای Firefox و Chrome با اختلاف کمی در رده های آخر قرار میگیرند.

نتیجه ی بنچ مارک GUIMark 2 Flash در زمینه ی کار با فلش

برای ساده کردن نتایج این تست و استفاده از نتیجه ی آن در تعیین امتیاز کلی تست ها، هر سه مرحله ی بنچ مارک یعنی مرتب سازی وکتوری، بازی با به کارگیری فرمت تصویری Bitmap و در نهایت ستون های متنی، یک امتیاز کلی به دست می آوریم که هر سه نوع استفاده ی معمول را در نظر میگیرد. با توجه به این که هر سه مرحله با هم انجام میشود، نتیجه ی هر سه را در یک نمودار نشان میدهیم. در نمودار بعدی که با نام Composite مشخص شده، ترکیب سه امتیاز را آورده ایم.

در تست مرتب سازی وکتور مشاهده میکنید که ۴ مرورگر اول حدود ۶۰ فریم بر ثانیه سرعت دارند و مرورگر Chrome با سرعت ۴۸ فریم بر ثانیه در جایگاه آخر قرار میگیرد. در تست بازی به به کارگیری Bitmap هم نتیجه مشابه است و کروم با دیگران اختلاف دارد و در آخرین جایگاه قرار گرفته است. در تست آخر یعنی ستون های متنی مشاهده میکنید که فایرفاکس تنها با ۲ فریم بر ثانیه اختلاف سرعت، از سه مرورگر اول عقب مانده است و Chrome نیز با ۱ فریم بر ثانیه اختلاف در رده ی آخر قرار میگیرد.

نتیجه ی کلی این تست ها در نمودار زیر آورده شده است. نحوه ی محاسبه ی آن میانگین گیری از سه سرعت به دست آمده در سه مرحله ی بنچ مارک است. در این بنچ مارک IE9 برنده ی کلی است، Opera و Safari با امتیازی مشابه در رتبه های بعدی هستند و Firefox و Chrome با مقداری اختلاف در آخرین رده ها قرا میگیرند.

نتیجه ی بنچ مارک GUIMark Java در زمینه ی جاوا اسکریپت

در این بنچ مارک توانایی مرورگر در اجرای جاوا اسکریپت مورد بررسی قرار میگیرد. دو مرورگر Chrome و Firefox با سرعت حدود ۴۰ فریم بر ثانیه رتبه های اول و دوم را به خود اختصاص داده اند. Opera در جایگاه سوم است و IE9 و Safari با کمی اختلاف در مکان های آخر هستند.

نتیجه ی بنچ مارک Encog Silverlight

همان طور که از نام تست مشخص است، مربوط به سنجس توانایی مرورگر در کار با Microsoft Silverlight میشود. هر چه امتیاز به دست آمده کمتر باشد وضعیت مرورگر بهتر است. Opera 11.50 بهترین نتیجه را به دست آورده و IE9 در رتبه ی دوم قرا میگیرد. سه مرورگر دیگر امتیازات نزدیک به هم به دست آورده اند.

نتیجه ی بنچ مارک جاوا اسکریپت Facebook JSGameBench 0.4.1

این بنچ مارک یکی از تست های جدیدی است که به مجموعه تستی WBGP اضافه شده است. نرم افزار نویسان فیس بوک این بنچ مارک را برای سنجش کارایی مرورگر در استفاده از HTML5 و اجرای بازی عرضه کرده اند. امتیاز بیشتر نشان دهنده کارایی بالاتر مرورگر است.

مرورگر Firefox 5 با اختلاف زیادی رتبه ی اول را به دست آورده، Internet Explorer 9 امتیاز خوبی دارد و در رده دوم است. Chrome با اختلاف زیادی در جایگاه سوم است و امتیاز Opera و Safari بسیار کم است.

نتیجه ی بنچ مارک GUIMark2 HTML5 در زمینه ی HTML5

نسخه ی ۲ پیکسلی مرتب سازی وکتور GUIMark2 HTML5 را کنار گذاشتیم و سراغ تست واقعی تر ۱ پیکسلی آن میرویم. درست مثل تست GUIMark2 Flash هر سه امتیازی که در سه مرحله ی بنچ مارک به دست می آید را ترکیب میکنیم و در انتها به عنوان امتیاز کلی در رده بندی کلی مرورگر ها استفاده خواهیم کرد. در نمودار زیر نتیجه ی هر سه تست به صورت جدا نمایش داده شده است. نتیجه ی سه تست مرتب سازی وکتوری، بازی با به کارگیری فرمت تصویری Bitmap و در نهایت تست ستون های متنی در نمودار نشان داده شده است.

مرورگر Opera با سرعت ۳۴ فریم بر ثانیه در تست مرتب سازی وکتوری اول است، Safari در این تست با سرعت ۲۹ فریم بر ثانیه رتبه ی دوم را به دست آورده و فایرفاکس با کمی اختلاف در رتبه ی سوم قرار دارد. IE9 هم اختلاف کمی با فایرفاکس دارد و در نهایت مرورگر گوگل با سرعت ۲۰ فریم بر ثانیه در این تست چندان موفق عمل نکرده است.

در تست بازی با به کار گیری Bitmap که بخشی از تست های مربوط به توانایی مرورگر در بخش HTML5 میشود، IE9 و Firefox بهترین سرعت را دارند. Chrome با اختلاف زیادی رتبه ی سوم را دارد و دو مرورگر دیگر هم خوب عمل نکرده اند.

در تست آخر یعنی ستون های متنی هم مثل تست قبلی دو مرورگر IE9 و Firefox بهترین عملکرد را دارند. باز هم کروم با اختلاف زیادی در جایگاه سوم است و دو مرورگر دیگر عملکرد جالبی ندارند.

امتیاز کلی سه مرحله از میانگین گیری سه امتیاز نمودار بالا به دست می آید. Firefox بهترین امتیاز را دارد و IE9 هم با فاصله ی کمی دوم است. سه مرورکر بعدی با اختلاف نسبتا زیادی در رده های بعد قرار گرفته اند.

نتیجه ی بنچ مارک Asteroids HTML5 and JavaScript 2D در زمینه ی HTML5

Internet Explorer در این بنچ مارک هم از دیگران پیشی گرفته است و سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه ای دارد. این بار Chrome عملکرد بهتری دارد و با سرعت ۵۱ فریم بر ثانیه تست را به پایان رساند و Opera با اختلاف نسبتا زیادی در رده ی سوم است. Safari طبق معمول سرعت خوبی ندارد ولی عجیب است که Firefox در این تست اصلا موفق نیست و در آخرین جایگاه قرار گرفته است.

نتیجه ی بنچ مارک HTML5 Hardware Acceleration

در تست هایی که مربوط به Hardware Acceleration (به معنی شتاب گیری سخت افزاری) است، توانایی مرورگر در استفاده از سخت افزار برای شتاب دهی به فرآیندهای گرافیکی مشخص میشود. بنچ مارک اول Psychedelic Browsing محصول کمپانی میکروسافت است که نتیجه ی آن را در نمودار زیر مشاهده میکنید. Firefox و IE9 با امتیاز خوبی در رده ی اول و دوم هستند. Opera و Chrome و Safari با امتیاز بسیار کمتری، رده های بعدی را پر کرده اند.

نتیجه ی بنچ مارک Hardware Acceleration Stress Test

در این بنچ مارک شتاب دهی سخت افزاری به صورت شدید انجام میگیرد. باز هم IE9 و Firefox بهترین سرعت را دارند. Chrome و Opera نسبت به تست قبلی بهتر عمل کرده و اختلاف کمتری با دو مرورگر اول دارند. Safari همچنان ضعیف عمل میکند.

نتیجه ی بنچ مارک Khronos Particles

تست ذرات Khronos هم یکی دیگر از تست های است که توانایی مرورگر در بخش گرافیک را نشان میدهد. این بار Chrome عملکرد عالی دارد و رتبه ی اول را به دست آورده است. Firefox با کمی اختلاف دوم است و باقی مرورگرها در این تست شرکت ندارند.

نتیجه ی بنچ مارک WebGL Aquarium

در تست آکواریوم، مرورگر گوگل بسیار قوی ظاهر میشود، سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه نتیجه ی کار Chrome است. Firefox اختلاف زیادی دارد و ۳۲ فریم بر ثانیه رکورد میزند. باقی مرورگرها در این تست شرکت نمی کنند.

مقدار حافظه ی اشغال شده وقتی تنها یک تب باز است

مقدار کل حافظه ای که مرورگر هنگام کار با صفحات وب اشغال میکند مساله ی مهمی است و در این تست به بررسی آن می پردازیم. Internet Explorer 9 با اشغال ۲۷ مگابایت حافظه بهترین وضعیت را دارد. Chrome با کمی اختلاف ۳۰ مگابایت حافظه لازم دارد تا یک تب را باز کند. Safari و Firefox و Opera در رتبه های بعدی قرار دارند.

مقدار حافظه ی اشغال شده وقتی ۴۰ تب باز است

طبق معمول هر تب را باید به صورت جداگانه در Safari باز کنیم چرا که در غیر این صورت، مرورگر Apple مدام صفحات را  بارگذاری مجدد میکند.

Apple Safari کمترین حافظه را برای باز کردن ۴۰ تب مورد استفاده قرار میدهد. Firefox کمی عقب تر است و Opera و Chrome و IE9 در رده های بعدی هستند. IE9 در باز کردن یک تب، بهترین نتیجه را به دست آورده ولی وقتی ۴۰ تب هم زمان باز شود، حافظه ی بیشتری نسبت به سایر مرورگرها اشغال میکند.

مدیریت حافظه : ۳۹ تب بسته شده و یک تب باز می ماند (بعد از ۵ دقیقه)

بعد از بستن ۳۹ تب و ۵ دقیقه صبر کردن، مرورگر باید حافظه ی اشغال شده را آزاد کند. هر چه قدر مدیریت حافظه قوی تر باشد، مقدار حافظه ی آزاد شده بیشتر است.

در این آزمایش مرورگرهای IE9 و Chrome ، تقریبا تمام فضای اشغال شده توسط تب های اضافی را آزاد میکنند و تنها به اندازه ی یک تب فضا اشغال میکنند. Firefox در رتبه ی سوم قرار گرفته است. فایرفاکس به جای اینکه چیزی حدود ۶۰ مگابایت فضا برای یک تب اشغال کند، حدود ۲۰۰ مگابایت اشغال میکند و در واقع مدیریت خوبی روی حافظه ندارد. Safari و Opera هم در این زمینه اصلا خوب عمل نمیکنند.

مدیریت حافظه : ۳۹ تب بسته شده و یک تب باز می ماند (بعد از ۱۰ دقیقه)

تست قبلی را بعد از گذشت حدود ۱۰ دقیقه از بسته شدن ۳۹ تب اضافی تکرار میکنیم. رده بندی باز هم مثل تست قبل است. Opera حدود ۷۰ مگابایت دیگر از حافظه ی اشغال شده را آزاد میکند اما این برای تغییر رتبه کافی نیست. البته Opera 11.50 نسبت به نسخه های قبلی در زمینه ی مدیریت حافظه بهتر عمل میکند و روند خوبی طی کرده است.

بررسی میزان انرژی مصرف شده توسط مرورگرهای مختلف

وقتی میکروسافت ادعا کرد که مرورگر Internet Explorer 9 بهترین مرورگر از نظر مصرف انرژی است، ما میخواستیم صحت این ادعا را بررسی کنیم. مصرف کم علاوه بر اینکه برای مراکز اطلاعاتی و شغلی مهم است، برای وسایل همراه نیز بسیار مهم میباشد. بنابراین تست جدید عمر باتری را به مجموعه تست های WBGP اضافه کردیم.

برای اینکه مشخص کنیم استفاده از هر مرورگر، چه قدر روی عمر باتری موثر است، نِت بوک Dell Inspiron Mini 10v را انتخاب کردیم. همان طور که قبلا گفته شد، ویندوز ۷ سرویس پک ۱ روی آن نصب و آپدیت شد. نرم افزارهای مورد نیاز مثل Flash ، Java و Silverlight را قبل از نصب ۵ مرورگر، نصب کردیم. تنظیمات Power Management را هم تغییر دادیم که نمایشگر کم نور یا خاموش نشود، هارددیسک خاموش نشود، سیستم به حالت استند بای نرود و خاموش نشود. سطح بحرانی شارژ باتری را از ۵ درصد به ۳ درصد کاهش دادیم تا با تست عمر باتری که روی سیستم عامل Linux صورت گرفته هماهنگ شویم. در نهایت روشنی نمایشگر و صدا را تا آخرین حد بالا بردیم.

برای تست مرورگرها یک لیست طولانی از ویدیوهای سایت YouTube حاضر کردیم و توسط کانکشن وایرلس (Wi-Fi) ارتباط سیستم با اینترنت را برقرار کردیم. میتوانستیم از کابل LAN نیز استفاده کنیم تا به اینرنت متصل شویم اما برای اینکه نتیجه ی تست به نحوه ی معمول اتصال به اینترنت، شبیه تر باشد از اتصال وایرلس استفاده کردیم. وقتی نِت بوک خاموش شد آن را به برق وصل کرده و توسط یک نرم افزار جانبی، مقدار زمانی که سیستم در آخرین بار استفاده، روشن بوده را قرائت میکنیم.

در تست مقدار مصرف باتری (انرژی) مشخص شده که مرورگر Firefox 5 بهترین زمان را ثبت میکند. مرورگر Opera در رتبه ی بعدی قرار دارد، Microsoft Internet Explorer 9 در سومین جایگاه است. مرورگر Chrome رتبه ی چهارم را به دست آورده و Safari نیز بیشترین مصرف انرژی را دارد.

درست است که مرورگر میکروسافت بهترین مصرف انرژی را ندارد ولی دقت کنید که میکروسافت مرورگر خود را در برابر مرورگرهای Firefox 4 و Opera 11 تست کرده بود، در اینجا نسخه های جدیدتر مورد بررسی قرار گرفته و نمیتوان گفت که ادعای میکروسافت دروغین بوده است.

نسخه ی ۱۲ گوگل کروم و نسخه ی ۵٫۰۵ مرورگر کمپامی اپل در بخش مصرف انرژی فرق چندانی با نسخه های قبلی یعنی نسخه ی ۱۰ کروم یا ۵٫۰۴ Safari ندارند، این مرورگرهای که بر اساس WebKit ساخته شده اند ازنظر مصرف انرژی ضعیف تر عمل میکنند.

بررسی پایداری مرورگرها

در تست های مربوط به مقدار حافظه اشغال شده توسط مرورگر و در تست بارگذاری ۴۰ صفحه در ۴۰ تب، شاهد بروز رفتارهای عجیب از مرورگرهای مختلف بودیم. تاکنون این اشکالات و رفتارهای عجیب تنها به عنوان مشاهدات ما مطرح بودند اما از این پس بنچ مارکی با عنوان قابلیت اطمینان به مجموعه ی WBGP اضافه میکنیم. به عنوان مثال ناتوانی Safari در باز کردن هم زمان ۴۰ تب و همچنین نیاز به بارگذاری مجدد برخی صفحات در مرورگر Chrome جزء مواردی هستند که در این بنچ مارک به عنوان خطا مطرح میشوند.

همه ی مرورگرهای شرکت کننده در این مسابقه میتوانند یک صفحه در یک تب را به درستی باز کنند، اما وقتی شرایط پیچیده میشود و ۴۰ تب به صورت هم زمان بارگذاری میشود، قضیه فرق میکند. هر صفحه ای که به دلیلی (مثل منابع بارگذاری نشده یا ناقص بارگذاری شده) نیاز به نو سازی (رفرش) داشته  باشد، به عنوان خطا در نظر گرفته میشود. صفحات خالی، صفحاتی با پیام Error، صفحاتی که عکس های ناقص دارند یا عکسی در آن ها بارگذاری نشده است، چیدمان های ناقص، ویدیوهای بارگذاری نشده یا متوقف شده و تبلیغات ناقص بارگذاری شده از موارد خطا هستند.

در نمودار زیر متوسط تعداد خطاها در مرورگرهای مختلف را مشاهده میکنید.

همان طور که می بینید مرورگر محبوب Firefox بهترین پایداری و قابلیت اطمینان را دارد، بنابراین بی دلیل نیست که به عنوان پایدارترین مرورگر معروف شده است. مرورگر جدید موزیلا میتواند تمام ۴۰ صفحه را در ۴۰ تب مختلف بدون هیچ اشکالی باز کند، هر بار هم همین نتیجه را به دست آورده است (این تست ۳ بار تکرار شده است).

Opera هم بهترین نتیجه را دارد و هیچ نیازی به بارگذاری مجدد تب ها نیست. مرورگر Google Chrome یکی از سریع ترین مرورگرهای شرکت کننده است اما چند بار نیاز به بارگذاری مجدد برخی تب ها داشته است. درست است که قابلیت اطمینان آن متوسط است اما قابلیت اطمینان نسخه ی ۱۲ نسبت به نسخه های قبلی بهتر میباشد.

مرورگر میکروسافت کمترین قابلیت اطمینان را به دست آورده است. این بدترین خبر در مورد IE9 نیست، خبر بدتر این است که برخی تب ها را باید چند بار بارگذاری مجدد میکردیم تا درست و کامل باز شوند. به عنوان مثلا سایت های YouTube، Wikipedia، Huffington Post و C3 Metrics چند بار بارگذاری شدند. سایت های دیگری هم مشکل بارگذاری داشتند اما این چهار سایت در هر سه بار تکرار تست دچار مشکل شده بودند و چند بار بارگذاری نیاز داشتند. IE9 بعد از اولین بارگذاری خراب میشد و باید نرم افزار را دوباره اجرا میکردیم. IE9 مشکلات بسیاری در زمینه ی پایداری و قابلیت اطمینان دارد.

Safari در هر تست به طور متوسط ۱ بار نیاز به بارگذاری یکی از تب ها داشته است، آن را در آخرین جایگاه قرار دادیم چرا که نمیتوانست به طور هم زمان تمام ۴۰ تب را بارگذاری کند. بنابراین مجبور بودیم تمام سایت ها را یکی یکی در تب های جداگانه باز کنیم.

بنابراین در بارگذاری درست و کامل صفحات مرورگری بهتر از Firefox و Opera وجود ندارد. مرورگرهای IE9 و Chrome کار را سریع انجام میدهدند اما نتیجه معمولا دچار مشکل است، مخصوصا IE9 که وضع بسیار به هم ریخته ای دارد.

چیزی که یک کاربر حرفه ای میخواهد این است که تعداد زیادی صفحه به صورت درست و کامل بارگذاری شود و به این منظور باید سراغ مرورگرهای Opera 11.50 و Mozilla Firefox 5 برویم.

نتیجه ی بنچ مارک Sputnik

مرورگر IE9 در بنچ مارک جاوا اسکریپت Sputnik با امتیاز ۵۱۷۵ اول میشود. بقیه ی مرورگرها با اختلافی کم در جایگاه های بعدی قرار میگیرند.

نتیجه ی بنچ مارک CSS3 Selectors

در این بخش مرورگر مراحلی را برای ارزیابی توانایی کار با CSS3 پشت سر میگذارد. در زمان معلوم هر چه تعداد دفعات اجرا بالاتر باشد، مرورگر در این زمینه سریع تر و بهتر است. Firefox بهترین نتیجه را به دست آورده و بقیه ی مرورگرها با اختلاف بسیار کمی در رده های بعدی هستند. Chrome با اختلاف بسیار کم در رده ی آخر قرار میگیرد.

نتیجه ی بنچ مارک Acid3

امتیاز این تست به صورت درصدی است. فقط دو مرورگر Firefox و IE9 با درصد ۹۷ و ۹۵ تست را پشت سر گذاشته اند و بقیه ی مرورگرها امتیاز کامل به دست می آورند.

نتیجه ی بنچ مارک HTML5Test.com

سایت HTML5Test.com نیز در زمینه ی HTML5 به بررسی مرورگر میپردازد. Chrome در زمینه ی استاندارد بعدی طراحی صفحات وب یعنی HTML5 بهترین پشتیبانی و کارایی را دارد و بهترین نتیجه را به دست می آورد. امتیاز Bonus هم برای قابلیت های اضافی در نظر گرفته شده که باز هم Chrome بیشترین امتیاز اضافی را به دست آورده است. IE9 امتیاز کمی به دست آورده و در تست HTML5 این وب سایت عملکرد رضایت بخشی ندارد.

 

رتبه بندی کلی

مجموعه تست های مسابقه ی مرورگرها روز به روز کامل تر و جامع تر میشود. تست های متعددی برای در نظر گرفتن تمام جنبه های مثبت و منفی یک مرورگر انجام شده تا بهترین آنها را مشخص کنیم.

در این بخش نتایج کل تست ها را در چهار دسته ی کلی بررسی میکنیم. کارایی، بازدهی، قابلیت اطمینان و پایداری و در نهایت تطبیق با استانداردها.

در جداول زیر مشاهده میکنید که هر مرورگر در چند مورد از تست های هر دسته رتبه ی اول، دوم ، سوم و … را به دست آورده است.

اگر نتیجه ی تمام ۴ دسته تست را در یک جدول نمایش دهیم مشخص میشود که Google Chrome 12 بهترین نتیجه را  به دست آورده است. مرورگر های بعدی به ترتیب Microsoft Internet Explorer 9 ، Firefox 5 ، Opera 11.50 و در نهایت Apple Safari 5.05 هستند.

اما امتیاز کلی چه طور محاسبه میشود؟ امتیاز هر تست باید بین ۰ و ۱۰۰ درصد باشد، به همین منظور بیشترین امتیاز به دست آمده در هر تست را به عنوان ۱۰۰ درصد در نظر میگیرم و امتیاز دیگر شرکت کنندگان را نسبت به رتبه ی اول به صورت درصد بیان میکنیم. میانگین تمام امتیازات به دست آمده چیزی است که در نمودار زیر نشان داده ایم.

همان طور که مشاهده میکنید در امتیاز استاندارد شده که به صورت درصد بیان میشود، مرورگر Chrome بهترین نتیجه را دارد، Opera 11.50 ، Firefox 5 ، Safari 5.05 و در نهایت IE9 در رده های بعدی هستند.

در جدول کلی زیر نیز نقاط ضعف و قوت مرورگرها در تست های مختلف نمایش داده شده است:

ااااااااااابهتریناااااااااا اااااااااااخوباااااااااا اااااااااااقابل قبولااااااااا اااااااضعیفااااااااا

بنچ مارک کارایی

زمان اجرا

Opera

Chrome

Internet Explorer

Firefox Safari
زمان بارگذاری صفحه Chrome

Firefox

Internet Explorer

Opera, Safari

جاوا اسکریپت Chrome Firefox OperaInternet Explorer Safari
DOM Opera

Chrome, Firefox

Internet Explorer

Safari
CSS Chrome Opera Internet Explorer Firefox, Safari
قلش Internet Explorer Opera, Safari Chrome, Firefox
جاوا Firefox Chrome

Internet Explorer

, Opera, Safari

Silverlight Opera Internet Explorer Chrome, Firefox, Safari
HTML5 Firefox Internet Explorer Chrome Opera, Safari

شتاب دهی

سخت افزاری HTML5ااا

Firefox Internet Explorer

Chrome

Opera, Safari

WebGL Chrome Firefox

Internet Explorer

Opera, Safari

بنچ مارک بازدهی

حافظه ی مورد نیاز Safari Firefox

Chrome

Internet Explorer

Opera

مدیریت حافظه Internet Explorer Chrome Firefox, SafariOpera
عمر باتری Firefox

Chrome

Internet Explorer

Opera

Safari

تست پایداری و قابلیت اطمینان

صحت بارگذاری صفحات

Firefox, Opera Chrome

Internet Explorer

Opera

بنچ مارک تطبیق با استاندارد

جاوا اسکریپت

Internet Explorer Opera Chrome, FirefoxSafari
DOM ChromeOpera, Safari FirefoxInternet Explorer
CSS3

Firefox

Internet Explorer

Opera, Safari

Chrome
HTML5 Chrome Firefox, Opera Safari Internet Explorer

نتیجه گیری کلی

برنده ی رقابت WBGP5 مرورگر Google Chrome نسخه ی ۱۲ است. این نتیجه گیری با انجام تست های مختلف و همه جانبه صورت گرفته است.

در مسابقه ی قبلی Internet Explorer 9 جام قهرمانی را دریافت کرده بود اما گوگل با بهبود قابلیت اطمینان، کارایی و تطبیق بهتر با استانداردها، این بار توانست جام قهرمانی را از IE9 برباید. تنها جایی که مرورگر Google Chrome 12 واقعا ضعیف عمل کرده، شتاب دهی سخت افزاری برای HTML5 است، البته هنوز این قابلیت در مرورگر نروژی کروم فعال نشده است و باید منتظر کار خوب گوگل در این زمینه هم باشیم.

Safari 5 بین این مرورگرهای پیرترین است و تغییرات عمده ای نکرده، با عرضه Mac OS X یا Lion باید نسخه ی ۶ این مرورگر را بررسی کنیم که در واقع یک به روزسازی اساسی میباشد.

اما سوال ما از شما دوستان این است که:

مرورگر محبوب شما چیست؟

علت استفاده شما از این مرورگر چیست؟

به یکی از دوستان به قید قرعه یک عدد Sandisk Sansa Clip+ 2GB که یک پخش کننده موسیقی هستش هدیه داده می‌شود.

بروزرسانی ۳-۵-۹۰: مسابقه به پایان رسیده است و تا زمان اعلام نتایج بخش نظرات مسدود می‌باشد.

بروزرسانی ۴-۵-۹۰: برنده نهایی ما آقای همایون هستند که یک عدد ام‌پی۳‌پلیر برنده شدند.
و برندگان بعدی ما که ۳ نفر دیگر هستند به این دوستان یک عدد سی‌دی بانک مقالات گویا هدیه خواهیم داد که این ۳ نفر در زیر معرفی شده‌اند:

جناب آقای ارمیا ، آقا مجتبی و احمدرضا هستند که به همه این دوستان ایمیل زده شده تا مشخصاتشون رو ارسال کنند و جایزه‌اشون رو تحویل بگیرند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
318 دیدگاه
 1. Reza می‌گوید

  فایرفاکس.
  عمده دلیلم هم افزونه هاش هستن که دیگه بهشون عادت کردم.
  همچنین توی مشکل کمتری نسبت به کروم توی صفحات طراحی شده داره و اکثرا صفحات رو همونطور که طراحی شدن نشون میده.
  هر چند نمیشه از ضعفش توی استفاده از رم و هنگ کردن مدام هم چشم پوشی کرد

  1. رضا می‌گوید

   اره . فایرفاکس افزونه های خوبی داره . ولی کروم هم تو اپلیکیشن و افزونه کم نداره ..

 2. محسن پاك نيت می‌گوید

  سلام

  من در حال حاضر از کروم ۱۲ و فایرفاکس ۵ همزمان استفاده می‌کنم.

  کروم به خاطر سرعت بسیار خوب و پشتیبانی فوق العاده‌اش از امکانات HTML5 و CSS3 و فایرفاکس هم به خاطر سازگاریش با قالب‌های وب (چون خیلی از طراحای وب فقط سازگاری قالبها با اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس رو در نظر می گیرن و هنوز کروم رو مد نظر قرار نمی دن) و کروم توی این مورد ضعف داره (که البته تقصیر خودش نیست بلکه طراحای وب دقت نمی کنن)

  در مواردی هم که کپی کردم مطالب وب‌لاگها و وب‌سایتها ممکن نباشه (رایت کلیک رو بسته باشن و …) از اپرا استفاده می کنم که خیلی راحت این مورد رو دور می زنه.

  مرسی بابت این مطلب خوب از علیرضای عزیز

 3. سینا می‌گوید

  من به طور عمده از کروم ۱۲ استفاده میکنم به خاطر سرعت، سادگی کار(یوزر فرندلی بودن)، داشتن اقزونه های قابل قبول و نصب ساده افزونه ها، پشتیبانی از تکنولوژی های جدیدتر مثل HTML5 و البته اینکه کلا از محصولات گوگل خوشم میاد! از فایرفاکس هم در کنارش گهگاهی استفاده میکنم

 4. همایون می‌گوید

  درود
  خودم تقریبا در ۹۹ درصد موارد از فایرفاکس استفاده میکنم
  دلیل اصلیم هم عادت کردن به افزونه هاست
  البته اگر کسی باشه که زیاد به کامپیوتر وارد نباشه من گوگل کروم رو بهش پیشنهاد میکنم چون واقعا قوی، ساده و بی دردسره

  1. احسان می‌گوید

   اتفاقا من بر عکس شما فکر می کنم. من چون خودم با سیستم های کاربران سر و کله می زونم برای کاربرهای مبتدی فایرفاکس نصب می کنم و برای حرفه ای ها کروم . من آزمایش را روی ۱۰ نفر مبتدی انجام دادم. اون ها فایرفاکس رو ترجیح می دادند ولی حرفه ای ها برعکس.

  2. همایون می‌گوید

   درود بر آقا احسان
   اول از همه این که من گفتم به مبتدی‌ها گوگل کروم رو پیشنهاد میکنم
   این حرفم به این معنی نیست که گوگل کروم به درد حرفه‌ای ها نمی خوره یا این که حرفه‌ای ها ازش خوششون نمیاد
   به نظرم شما تست هاتون رو باید با فایر فاکس ۳ انجام داده باشید و اگه حدسم درست باشه، می‌تونم بگم که چون فایر فاکس ۳ شباهت زیادی به اکسپلورر ۸ داره و افراد مبندی هم عموما از اکسپلورر ۸ استفاده می کنند، این می تونه دلیل راحتی مبتدی‌ها با فایر فاکس باشه
   فقط در یک نمونه: استفاده از صافی شکن، چون کروم نیازی به تنظیم نداره ولی فایرفاکس باید تنظیم بشه، به نظر میرسته که کروم راحت تر باشه.
   البته قبول دارم که افراد بعد از نصب کروم باید مراحل آموزشی اون رو هم طی کنن، و خوب ماهم یادشون میدیدم

  3. احسان می‌گوید

   موافقم.

 5. MONA می‌گوید

  سلام
  به نظرم مرورگر “firefox” به دلیل سرعت لود مناسبی که دارد امروزه حرفه ای ترین مرورگر وب محسوب میشود تعداد زیادی پلاگین برای این مرورگر نوشته شده است که قابلیت های این مرورگر را به شدت افزایش داده است

 6. majid می‌گوید

  من همیشه اکسپلوئر رو ترجیه میدم و استفاده میکنم بخاطر سادگیش و راحت بودنش

 7. صالح کاخانی می‌گوید

  سلام و عرض تبریک به مناسبت عید نمیمه شعبان…
  به نظر بنده.فایر فاکس
  .به علت اینکه از بیشتر ابزارها و تکنولوژی های نرم افزاری نو پشتیبانی میکنه.و سرعت بالا آوردن پنجره های سایت ها هم بالاست..امکانات قابلا قبولی داره و…

 8. مرتضی می‌گوید

  سلام
  منم فایرفاکس رو شبیه بنز کلاس اس میبینم
  کروم و اپرا رو شبیه بی ام دبلیو ۷۵۰
  سافاری هم مثل جنسیس هست
  ولی اکسپلورر رو شبیه پژو ۴۰۵ میبینم.

  1. پژمان می‌گوید

   دیگه شما آخر کم لطفی یعنی سافاری بدرد نخور جنسیسه ولی IE پژو ۴۰۵
   به نظر من IE همچنان بهترین مرورگر هست چون علاوه بر اینکه بالاترین میزان تطبیق با اپلیکیشن های تحت وب رو داره همچنین کارایی و امنیت بالایی رو هم داره.

 9. سپهر خيري می‌گوید

  فایرفاکس
  حقیقتش فکر کنم از فایرفاکس ۳ شروع کردم به استفاده .
  قبلش اپرا و IE استفاده می کردم …
  الانم چون فایرفاکس به صورت پیش فرض برای باز کردن وب سایت ها با فرمت های مختلف مناسبه ازش استفاده می کنم .
  همچنین اد آن هاش الان خیلی استفاده داره برام . هروقت ورژن جدیدش میاد سریع آپدیت می کنم . سازگاریش با برنامه های دیگه هم
  عالیه اگه هم نباشه یه اد آن هست که همه چیزو ردیف میکنه .
  مورد دیگه که توی فایرفاکس خیلی خوشم اومده منو هاشه . کاملا منطقی و ساده

 10. nader shah می‌گوید

  متحانش کنیدcometbird از همشون بهتره.حتما یه بار امتحانش کنید.

 11. حسن می‌گوید

  به نظرم مرورگر “firefox” به دلیل سرعت لود مناسبی که دارد امروزه حرفه ای ترین مرورگر وب محسوب میشود تعداد زیادی پلاگین برای این مرورگر نوشته شده است که قابلیت های این مرورگر را به شدت افزایش داده است

 12. امیر می‌گوید

  opera
  سرعت خوبش
  دانلود منیجر داخلیش – امکاناتش در کل خوبه

 13. بهزاد علی بیگی می‌گوید

  فایر فاکس !
  بنا به شغلی که دارم ، از زمان شروع به کار این فایرفاکس با افزونه های جالبش بوده که به من و سایر طراحان کمک کرده و همیشه با به روز رسانی اون ، افزونه هاشم به روز میشه .
  برای وب گردی هم کروم رو به دلیل سرعتش توصیه می کنم .

 14. جاوید می‌گوید

  سلام من از فایر فکس استفاده میکنم عمده دلیلم هم راحتی وسرعت بالای اون هست
  اینترنت اکسپلوره واقعا کنده و خیلی چیزها را درست نشون نمیده
  اپرا کار باهاش کمی سخته
  کروم هم سرعت خوبه ولی خب فایر فکس به نظرم یک چیز دیگست

 15. alireza می‌گوید

  من مجبورا از سه مرورگر فایرفاکس، کروم و IE استفاده می کنم…

  اما فایرفاکس را بیشتر می پسندم

 16. دایی البرز می‌گوید

  Opera
  سرعت بالا، مصرف کم منابع سیستم مخصوصاً رم و امکانات خیلی زیادی که خود مرورگر به صورت پیش فرض داره و نیاز چندانی به نصب افزونه نداره مثل پشتیبانی از بیت تورنت

 17. حسین می‌گوید

  Firefox

 18. Zahra می‌گوید

  من از فایرفاکس ۵ استفاده میکنم و هنوز طرفدار این مرورگر هستم.. امیدوارم فایرفاکس با ارائه نسخه های بعدی تو این بررسی ها رتبه اول رو بیاره
  و اینکه مطالعه این مطلب باعث شد که کروم رو هم نصب و تست کنم.
  اینترنت اکسپلورر هم که هیچی….:D

 19. alireza می‌گوید

  فایرفاکس ۵
  چون باهاش راحتم و مرورگر رو به هر حالتی که دوست دارم میتونم در بیارم
  یعنی تنها دلیل استفاده من ار فایرفاکس فقط قابلیت شخصی سازی اون هستش

 20. مجتبي می‌گوید

  opera

  چون فکر میکنم واسه اینترنت ایران بهترین گزینس!
  و بر خلاف دیگر مرورگرها برای اجرای همه کارایی هاش نیاز به حداقل سرعت نداره!

 21. ali می‌گوید

  firefox
  خیلی وقت بهش عادت کردم البته فکر کنم باید برم سراغ کروم

 22. فرشاد می‌گوید

  در حال حاضر مرورگر اصلیم فایرفاکسه
  و از اپرا هم استفاده میکنم
  اینترنت ای ای ۹ دارم ولی رو سیستم من خیلی کند کار میکنه اصلا روش حساب نمیکنم.

 23. پویا می‌گوید

  من به شکل ترکیبی از ” فایرفاکس ” و ” کروم ” استفاده می کنم چون هر دوشون یک سری مزایا و معایب دارند.اما من فایرفاکس را به خاطر امنیت ، سرعت و همچنین متن باز بودنش ترجیح می دم.

 24. mostafa می‌گوید

  من از فایر فاکس استفاده می کنم به دلیل افزونه های زیاد و فوق العادش, سادگی کار باهاش , سرعت نسبتا خوبش , سازگاری با اکثر طراحی وب سایت ها , در باز کردن وب سایت ها کمترین گیر رو داره . و کلا آنچه خوبان همه دارن موزیلا نسباتا اکثرش رو یکجا داره.

 25. مسعود می‌گوید

  فایرفاکس – به خاطر : سرعت خوب در بارگذاری صفحات، امنیت، افزونه‌های زیاد و …

 26. مجید می‌گوید

  salam agha man 1 moshkeli ba google chorom daram hamintor ba picasa va onam ine ke chera bade modati ke az nasbesh migzare ro system khod be khod pak mishe va too picasa am moshkelam ine ke ba inke az ghabl scan karde com amo dobare mikhad ke scan kone va natayeje scane ghablam pak mishe che margesgeshe ?

 27. ميثاق جراحي می‌گوید

  Fire Fox
  سریع ، راحت ، متنوع ، دارای تم و فضایی خستگی نا پذیر ، متناسب برای سرویس میل گوگل

 28. محسن قهرمانی می‌گوید

  سلام
  بایت مطلب و کامل و مفیدتان ممنونیم.
  من معمولا از فایرفاکس استفاده میکنم.به نظرم محیط کاربرپسند و سفارشی داره…. به راحتی میشه هر افزونه ای رو بهش اضافه کرد.سریع و ایمن هست و کلا اسمش هم زیباست. بعضی وقت ها هم از کروم به خاطر سرعت فوق العاده زیادی که در لود داره استفاده میکنم.
  رو سیستمم فایرفاکس۵ و کروم۱۲ و اینترنت اکسپلور ۹ نصب هست.

 29. نیما مالکی می‌گوید

  من با گوگل زندگی می کنم. درود بر کروم عزیزم. سرعت ، سادگی و پایداری دلایل اصلی من برای استفاده از این مرورگر توپه !

  1. محمد می‌گوید

   کروم پایدار نیست که,پایدارترین مرورگر فایرفاکس بوده و هست همیشه

  2. نیما مالکی می‌گوید

   ببخشید میشه پایداری رو تعریف کنید؟ از تعصبتون هم ممنونم ولی به آخرین نمودار استفاده از مرورگرها یه نگا بندازین و ببینین که کروم چطور داره پیشروی میکنه. هنوز به زور ۲ سالشه درصدش شده ۲۰ درصد !

   و فایرفاکس که ۵ سالشه هنوز رو همون ۳۰ درصدش داره میلنگه.

   البته اینم اضافه کنم. من عاشق فایرفاکس بودم و حالا هم تا حدودی هستم و مثل شما قبلا ها اگه کسی بهش چپ نگاه میکرد ، دل و رودش و در میاوردم. ولی یکی که خدا خیرش بده منو مجبور به استفاده از کروم کرد که اونوقت فهمیدم مرورگر یعنی چی.

   جالبه ، زمان لود فایرفاکس در لپ تاپم با زمان مورد نیاز برای لود فتوشاپ برابری میکنه ! و این برای یه آی تی نویس یه کابوسه

  3. محمد می‌گوید

   من تا همین چند روز پیش کروم ۱۲ داشتمو,بخاطر سرعتش و سادگیش,اما تا ۵,۶تا تب وا کنی میفهمی چی میگم,حتما تا حالا سایت باز نکردی که میگی اینو,اما فایرفاکس درسته که سرعت نسبتا کمتری داره,اما پایدارترینه,اینو فقط من نمیگم,هیچ تعصبی هم نیس بابا,من ۱۰۰تا مرورگر عوض کردم تاحالا,و زمان لودش هم دیگه برمیگرده به اینکه منابع سیستمت چیه,یکی از دلایلی که کروم استفاده میکردم همین سبکیش بودا اما وقتی چندتا تب وا کنی خودت میبینی چقدر از فایرفاکس سنگین تر میشه,ضمنا یکم بجای اینکه آمار در نظر بگیری خودتو در نظر بگیر 😉

  4. نیما مالکی می‌گوید

   من تنها به این دلیل به آمار اشاره میکنم که وقتی میگی من این احساس رو دارم میگن : خوب مگه تو کی هستی ببین اکثریت چی میگن. منابع سیستمم هم اونقدر قوی هست تا آخرین گیم های دنیا رو مثل هلو اجرا کنه.

   در ضمن اگه تعداد تب هایی که من در وبگردی باز میکنم رو ببینین وحشت میکنین. در عادی ترین حالت ۱۰ تاست ، چه برسه به وقتی که یکم کارم زیاد باشه ، اونوقت ۲۰ تا رو میگذرونه.

   هر کسی علاقه ای داره و این علاقه متغیره. منم عشقم یه روز فایرفاکس بود الان کروم هست شاید فردا اپرا بشه !

   موفق باشید

 30. نرگس معینی می‌گوید

  مرورگر مورد استفاده ی من کرومـه . اولاً به خاطر سرعت فوق العاده ش،دوماً به خاطر طراحی ساده ، سومـاً به خاطر برنامه ها و پوسته ها و افزونه های زیاد و کاربردی ای که روش دارم.
  از طرفی واقعاً سبکه کروم ( من از فایرفاکس هم استفاده میکنم و قبلاً هم با آی ای کار میکردم(دوره ی جاهلیت) و واقعاً این سبکی به چشم میاد)

 31. samir می‌گوید

  سلام
  فایرفاکس یک مرورگر مناسب برای حرفه ای ها محسوب میشه چون: addons های فوقالعاده ای داره ،امکان سفارشی سازی به صورت سلیقه ای داره
  کروم هم که بزرگترین مزیتش سادگی و سرعت بالایی که داره برای وبگردی عالیه
  من از هر دو مرورگر استفاده می کنم

 32. meysam می‌گوید

  فایر فاکس بخاطر ساپرت خوبی که از html5 داره
  و مرورگر کروم گوگل فقط بخاطر سرعت خوب و قابلیت Sync که داره چون فقط این مرورگر مجهز به این قابلیت و بعد نصب مجدد ویندوز لازم نیست همه چیز از جمله App EXTen Them Autofill Bookmarks Perfomanc رو دوباره ست کنم بلکه فقط با یک کلیک روی دکمه start sync همه چیز سر جاشه.

  البته برای Extention App Theme هم sync بشه باید از vpn استفاده کنید

  1. meysam می‌گوید

   یادم رفت اینو بگم کروم یه خوبی دیگه هم داره اونمseparate process هست که اگر یک تب قفل بشه بقیه میتونن به کارشون ادامه بدن

 33. امیر سروری می‌گوید

  درود .
  به نظر من firefox به دلیل افزونه های فوق العادش و پشتیبانی از آخرین استانداردهای w3c برای من که یک طراح وب سایت هستم بسیار کار آمد هست . به طور مثال افزونه firebug یا مجموعه های دیگه ای از این افزونه میشه گفت فضای کاری طراحان وب رو تغییر داد و کار رو برای اونها بسیار آسون تر و حرفه ای تر کرد که browser های دیگه هنوز نتونستند افزونه ای با این قدرت رو ارائه بدن و البته نمونه های دیگه ای که بسیار زیاد هستند. اما برای وبگردی مثل اکثر دوستان chrome رو پیشنهاد می کنم .

 34. محسن فتحی زاده می‌گوید

  سلام
  به نظرم مرورگر “firefox” به دلیل سرعت لود مناسبی که دارد امروزه حرفه ای ترین مرورگر وب محسوب میشود تعداد زیادیaddon برای این مرورگر نوشته شده است که قابلیت های این مرورگر را به شدت افزایش داده است

 35. Masoud می‌گوید

  Opera
  به خاطر سرعت بالای لود ،کارایی بالا در زمان اجرا ،قابلیت شخصی سازی بسیار بالا که بقیه چیزی در مقابلش برای گفتن ندارند ،سرعت اجرای اولیه مناسب ،امکانات بسیار زیاد که بقیه باید براش افزونه نصب بشه ،ظاهر زیبا و نوآوری همیشگی که بعضی مثل فایر فاکس ازش تقلید میکنن و …
  ولی از بقیه هم استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم باهاشون ندارم فقط اکسپلورر رم درست و حسابی میخواد

 36. امیرحسین می‌گوید

  منم مثل دوستانی که کروم و فایر فاکس رو گفتن.حرف تازه ای ندارم.

 37. erfan می‌گوید

  با سلام
  یه نظر اینجانب مرورگر فایرفاکس گزینه مورد نظر می باشد. به علت افزودنی ها یش.
  موفق باشسد
  عرفان

 38. مصطفی می‌گوید

  من از فایر فاکس استفاده می کنم
  به دلیل اینکه در تمامی زمینه های مورد کاربرد در اینترنت دارای کامپوننت های بسیار زیاد و رایگان و قابل اعتماد می باشدکه بسیار کاربردی است همچنین بسیاری از قالب های مدرن را بدون اشکال لود می کند
  تعداد این کامپوننت ها بسیار بیشتر از دیگر مرورگرها می باشد و باعث می شود کار با اینترنت لذت بخشتر شود
  با وجود اینکه کروم سریع و ساده است اما نباید این واقعیت را فراموش کنیم که گوگل یک سیستم جاسوسی بزرگ بین المللی برای پنتاگون است ایمیلها، جستجوها و حتی ترجمه های صورت گرفته در ترجمه گر گوگل برای مصارف آماری و امنیتی و اطلاعاتی در اختیار آمریکا قرار می گیرد و من با این میونه خوبی ندارم

 39. علی صفرزاد می‌گوید

  باسلام و احترام
  من از بیشتر مرورگرها استفاده می کنم ولی شخصاً فایرفاکس رو به همشون ترجیح میدم.(سرعت، پایداری و افزونه ها)
  باتشکر از مطلب جالبتون

 40. baktsh می‌گوید

  گاهی که کامپیوترم را ویندوز جدید نصب میکنم و به جای اینترنیت اکسپلورر۸ کسپلورر ۹ را نصب میکنم اصلا از آن متنفر میشم اما در مرتبه بعدی متوجه میشم نه بهترین همین است من همیشه ۳ مرور گر دارم IE9 – فایر فاکس – و کروم اما بعضا صادقانه بگم احتیاچی به اون دوتای دیگه نمیبینم اما بعضا وقتی این یکی IE9 درست نصب نشه اصلا بگم درست آپدیت نشه آنگاه از اون دوتا استفاده میکنم از فایر فاکس چیزی در خور ستایش ندیدم و کروم هم چندان ادعای نداره اما وقتی IE9 درست نصب بشه هیچ یک رقیبش نیست در ضمن فایر فاکس نسخه ۶ اون یعنی اورورا خیلی بهینه است

 41. علی قاسمی می‌گوید

  سلام
  من از کروم استفاده می کنم! دلیلم هماهنگیش با گوشیم که آندرویده و بقیه دم و دستگاهه گوگله!

 42. محسن می‌گوید

  فایرفاکس ۵!
  من خودم طراح وب هستم. توی طراحی گرافیکی و استفاده از CSS فایرفاکس فوق العاده اس.
  همیشه دقیقاً همون چیزی که مد نظرمه رو نشون میده!
  بعد فایرفاکس هم گوگل کروم رو قبول دارم.

 43. پویان می‌گوید

  فقط OPERA میپرسید چرا؟ میگم براتون:

  نکته جالب در مورد Opera این است که در میان غول‌های نرم افزاری، کوچک‌ترین سازنده مرورگر به شمار می‌رود و برای آنها شاخ و شانه می‌‌‌کشد.

  ویژگی‌هایی مانند جست‌وجوگر درونی، مسدودکننده منوهای Pup-up، مرور با tab ها، در Opera دیده می‌‌‌‌شود اما جدیدترین ویژگی‌ها را می‌توان گزینه‌های Unite که مرورگر را به Server تبدیل می‌‌‌کند و Turbo که سرعت دیدن صفحات را با به کارگیری cache های اینترنتی بالا می‌‌برد و نیز تعامل‌های ساده‌تر با کلیک های ماوس عنوان کرد.

  گزینه tab stacking هم در نوع خود جالب است که tab های دلخواه را در یکجا جمع می‌‌‌کند و کار با آنها را بسیار ساده تر از مرورگرهای دیگر ممکن می‌سازد.

  Opera ادعا می‌‌‌کند مرورگر جدیدش با وجود به روزرسانی‌های نرم افزاری، از نظر کد نویسی ۳۰ درصد از نسخه قبلی‌اش سبک‌تر شده است.

  البته این مرورگر از افزونه‌های نرم‌افزاری هم پشتیبانی می‌‌‌کند که چندان حریف پر زوری در مقابل FireFox با ۴ هزار و Chrome با ۹ هزار افزونه نرم‌افزاری به شمار نمی‌رود.

  1. rafiq می‌گوید

   منم موافقم انتخاب اول من همیشه اپراست با اینکه همه مرورگرهارو روی سیستمم دارم ولی اول میرم سراغ اپرا بخاطر سرعت باز کردن صفحاتش و بهترین کارایی که در باز کردن تبهای زیاد داره و با اینترنت های کم سرعت ما خوب کار میکنه فقط از دانلود منیجرش خوشم نمیاد اونم تنظیم کردم با IDM کار کنه

 44. وحید می‌گوید

  گوگل کروم
  بهترین در عین سادگی. (سرعت بالا، سادگی، امنیت، پایداری)
  نکته ویژه این که این مرورگر محصول کمپانی گوگل هست و چون گوگل در تمام زمینه ها رتبه ۱ هست، پس برای این مرورگر هم برنامه های فراوانی دارد

 45. ابراهیم می‌گوید

  فقط فقط Firefox

 46. علی می‌گوید

  فایرفاکس و کروم
  کروم به دلیل سرعت
  فایر فاکس به دلیل افزونه ها و امکانات بیشتر

 47. شهرام می‌گوید

  من خودم از IE9 + Firefox 5 + Chrome 12 استفاده میکنم، چون هر کدام مزایایی و مشکلات خودشون رو دارن و اینجا به خیلی از اونها به دلیل ماهیت تست اشاره نشد. ولی من با جمع بندی آخر سر یه مشکلی دارم. اون هم اینه که Safari که تقریباً تو همه تست ها آخر بود و در خیلی هاشون هم اختلاف خیلی زیادی با بقیه داشت چه جوری چهارم شده، در حالی که IE9 در ۱۱ تست اول شده (مثل کروم و بیشتر فایرفاکس) و ۸ بار هم دوم شده (مثل فایرفاکس و یکی کمتر از کروم) و در بیشتر تست ها هم اگر آخر شده اختلاف خیلی زیادی با بقیه نداشته (به جز یک مورد)

  حتی در اکثر موارد امتیازش بیشتر از اوپرا بود. من راستش همش رو از اول با دقت خوندم و بیشتر تست ها همون نتیجه ای رو داشتن که انتظار داشتم، ولی نتیجه گیری کلی به کل غافلگیرم کرد!!

  شاید روش جمع زدنشون فرمول خاصی داره که به این نتیجه عجیب رسیدن

 48. احسان می‌گوید

  فایرفاکس
  افزونه هاش به دنیا می ارزه!

 49. امیر می‌گوید

  کروم به دلیل سرعت بالا‌‌ . کارایی ساده . خلوت بودن محیط کار و از همه مهمتر دارا بودن زبان فارسی

 50. mostafa می‌گوید

  من از chrome 14 استفاده می کنم
  ساده راحت سریع امکانات مناسب
  من همیشه از آخرین نسخه ی ازمایشی استفاده می کنم
  معمولا اشکالتی داره اما توی نسخه ی بعدش برطرف شده و برای update مشکلی ندارم ولی اوایل به علت تحریم از سایتای مختلف دانلود می کردم.

 51. Geeky می‌گوید

  من تا مدتها پیش از فایرفاکس استفاده می کردم اما به خاطر سنگینی بیش از حد و مدیریت ضعیف حافظه به گوگل کروم روی آوردم.
  الان هم گوگل کروم ۱۴ و فایرفاکس ۶ بتا رو دارم. فایرفاکس که نسخه ۶ آن فرق زیادی با نسخه ۴ نکرده!
  اما کروم که افزونه های فوق العاده، فروشگاه برنامه های تخصصی,سرعت لود بالا، پشتیبانی از جدیدترین تکنولوژی HTML5 و CSS3 دلیل انتخاب من هست

 52. hamed می‌گوید

  only firefox

 53. بهزاد می‌گوید

  فایر فاکس ۵

  بدلیل سرعت بالا + افزونه محبوب AD BLOCK !!
  چند سال پیش که مرورگر اینترنت اکسپلورر سرعتش خیلی داغون بود و با ظهور مرورگر فایرفاکس که من از نسخه ۳ طرفدارش شدم :d و تا الان که نسخه ۵ هست دارمش . البته گوگل کروم هم خوبه اما من دیگه به فایر فاکس عادت کردم و نمیونم مرورگر دیگه ای رو داشته باش!!

 54. شهریار می‌گوید

  سلام
  یکی واسه من توضیح بده، چطور سافاری که توی رتبه پنجم ۱۱ بار و توی رتبه چهارم ۱۰ بار مقام آورده و فقط ۳ بار رتبه اول آورده تونسته از IE9 که فقط ۱۱ بار ربته اولی آورده نمره بیشتر بگیره ؟
  هیچکدوم خوندید تا ته مقاله رو ؟ :دی

  در ضمن فایرفاکس به نظر من در حال حاظر به خاطر افزونه های قدرت مندی که داره کار هر کاربری رو ساده تر می کنه. به شخصه فایرفاکس استفاده می کنم.

 55. مهدی می‌گوید

  با تشکر از مطلب آموزندتون
  منم مررورگر اصلیم فایرفاکسه کروم هم خوبه البته نسخه آخرشو ندارم ولی افزونه هایی که من دوست دارم بیشتر برا فایرفاکسه

 56. احسان می‌گوید

  من به عنوان یک Developer میگم گوگل کروم. چون به راحتی میشه توسعه داد. علاوه بر این برعکس فایرفاکس نوشتن افزونه در گوگل کروم خیلی راحته. در نسخه ۱۱ ابزارهای بیشتری برای توسعه افزونه و خود مرورگر هست. ثانیا گوگل کروم از HTML5 خیلی بهتر و سریع تر پشتیبانی می کنه. سنگین نیست. وقتی یک Tab می خواد با استفاده از جاوا اسکریپت Malware منتشرکنه گوگل کروم حالت هنگ به خودش میگیره و از اجرای کد جاوا اسکریپت جلوگیری می کنه. برنامه Tab Manager شبیه Task Manager داره. علاوه بر این بسیاری از ایده های بهترشدن مرورگرها را اولین بار کروم اجرا کرد و فایرفاکس و سافاری از آن کپی کردند. بازی های سرگرم کننده آنلاین مثل Angry Birds و Canvas Rider با این مرورگر هماهنگی بیشتری دارند.
  Recovery تنظیمات و تب ها را داره. GUI اون خیلی نسبت به فایرفاکس بهتره. کروم میلی ثانیه ای اجرا میشه ولی فایرفاکس ۲.۵ ثانیه طول می کشه تا اجرا بشه. برنامه های سنگین مثل Virtual Box که اجرا میشه فایرفاکس قاطی می کنه. ولی کروم اجرا میشه.
  بازم بگم؟
  ممنون

 57. حمید می‌گوید

  من از کروم استفاده می کنم به چند دلیل:
  ۱- سادگی: از تمام افزونه های فایرفکس و فضای هرزش خسته شدم
  ۲- سرعت باز شدن مرورگر: از هنگ های هنگام باز کردن فایرفکس که انگار میخوای فتوشاپ باز کنی خسته شدم.
  ۳- سرعت: IE و فایرفکس نسبت به کروم از نظر من در لود صفحات خیلی کند هستند.
  از لحاظ افزونه هم فعلا افزونه هایی که کروم داره برای من کفایت می کنه.

 58. پیمان صادقی می‌گوید

  با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران ، خصوصیت اساسی یک مرورگر خوب سرعت بارگذاری صفحات است ، که کروم بهترین کارایی را در این زمینه دارد

  1. محمدحسین می‌گوید

   اما فایرفاکس حرفه ای تره

  2. احسان می‌گوید

   کجای فایرفاکس حرفه ای؟ فایرفاکس مثل ویندوز XP می مونه که تا چند روز دیگه توی سطل آشغال پیداش می کنی.

  3. محمدحسین می‌گوید

   توسایت دانشگاه هر نوار کشویی رو که می خوام باز نمیشه، تو جستجوی گوگل با فایرفاکس هر چی سرچ می کنم دقیقاً همون چیز میاد اما با کروم یه چیز دیگه رو باز می کنه، کیفیت نمایش مطالب ایمیل در فایرفاکس پررنگ تر و واضح تر از کروم هست مثل این که تو تازه کاری هنوز عقلت به جایی قد نمی ده.

 59. احسان (در پاسخ محمد حسین) می‌گوید

  آخه فایرباگ شما که مفت هم نمی ارزه به چه درد یه developer می خوره؟ دوما سایت هیچ دانشگاه ایرانی را با فایرفاکس باز نمی کنه. 😛
  عقل من خیلی بهتر شما به جایی قد می ده.

  1. محمدحسین می‌گوید

   تو راست می گی اول برو املا یاد بگیر، بزرگتر که شدی سن و سالت که بیشتر شد اون وقت می تونیم بگیم احتمالاً عقلت کامل شده.

  2. احسان (در پاسخ محمد حسین) می‌گوید

   سن فیزیکی من کم هست ولی سن عقلی من از تو خیلی بیشتره. برو با هم سن و سال عقلیه خودت بازی کن.

  3. محمدحسین می‌گوید

   تو خیلی عقل کلی آقای باهوش، هوشت منو کشته تو کدوم دانشگاه آمریکا درس خوندی؟ تو اصلا مرورگر می دونی یعنی چی؟ می دونی من چند سال دارم؟

  4. احسان می‌گوید

   بله می دونم مرورگر چیه بهتر از شما می دونم چیه. البته که سن شما رو هم می دونم فکر کنم یکی دو سالی با سن داشته باشی

 60. حسین کارگر مطلق می‌گوید

  سلام من هم از فایرفاس ۵ و گوگل کروم همزمان و هر دو را استفاده می کنم . !

  ولی تا قبل از کروم فقط از فایرفاکس استفاده می کردم ./

  من فایرفاکس را دوست دارم بخاطر امنیت سرعت و کیفیت لازم و اینکه توسط عده ای بی مدعا برنامه نویسی شده .

  ممنون
  راستی از اینترنت ایکسپلورر هم متنفرم بخاطر مزخرف بودنش .

 61. مهدی می‌گوید

  من از کروم استفاده میکنم
  هم سرعت بالایی داره و هم با گوگل سازگار تره

 62. وحید می‌گوید

  فقط فایر فاکس
  از همه راحتر و پر کاربرد تره تو ایران.
  اما تنها ایرادش اینه که ساپورت نمیشه از طرف بانکها

  1. vendetta می‌گوید

   ino rast mige suport nemikone ,vali eshghe mane just fire FoX

 63. صادق می‌گوید

  سلام بابا دعوا نداره که چرا توهین می کنید؟
  من یجورائی از همون روز های اول که با اینترنت آشنا شدم مرورگر اصلی فایرفاکس بود البته بقیه رو هم توی سیستمم نصب می کنم اما فقط زمانی ازشون استفاده می کنم که بخوام صفحاتی که طراحی کردم رو باهاشون تست کنم. این بنچ مارک هایی که انجام دادن یجورایی باعث شد از فایرفاکس دلسرد بشم. واسه من خیلی هنگ می کنه با اینکه سیستمم از لحاظ سخت افزاری هیچی کم نداره. ولی چیکار کنم افزونه هایی داره که یه وب دولوپر بدون اونها کارکردن سخته براش.

 64. یعقوب امانی می‌گوید

  من از کروم استفاده میکنم. سرعت لود بالا و سادگیش رو دوست دارم. با این حال نمیتونم فایرفاکس و اکستنشن هاش رو هم نا دیده بگیرم.

 65. ممد می‌گوید

  با توجه به اینکه تب های زیادی باز میکنم فایرفاکس همیشه قفل میکنه یا کرش میکنه. بنابراین بهترین انتخاب کروم هست. که حافظه خیلی کمتری اشغال میکنه

 66. مهدي می‌گوید

  من از کروم استفاده میکنم
  سرعت بالایی داره

 67. فرشید می‌گوید

  من معمولا همیشه تمامی بروزرها رو سیستمم نصبه و از همشون استفاده میکنم ولی جایی که صحبت از سرعت باز کردن یا ذخیره کردن صفحات و لود کردن عکسها باشه اپرا آخرشه و اینکه همیشه یه نوآوری داشته که بقیه رو مجبور میکنه ازش تقلید کنن مثلا باز کردن صفحات بصورت تب یا امکان restore صفحات بعد از بستن برنامه و اینکه همیشه خیالتون راحته که وقتی برنامه هنگ کرد چیزی رو از دست ندادین و وقتی دوباره اپرا باز بشه تمام تب های باز قبلی دوباره قابل بازیابی هستن

 68. محمدرضاخاکپور می‌گوید

  سلام
  مرورگر محبوبم کروم هست
  دلیل:سرعت فوق العادش
  من قبلا عاشق فایرفاکس بودم مخصوصا افزونه هاش مخصوصا اسکرب بوک و دانلود تم آل
  اما کرومی که نسخه اولش رو دوست نداشتم بازم نصب کردم اما اینبار نسخه ۷ بود بنظرم که دیگه عاشق سرعتش شدم
  مشکل فایرفاکس:
  استفاده بیشتر از رم
  پشتیبانی نکردن از بعضی سایتها
  نسخه های ۴ و ۵ هم که کپی از کروم هست البته در ظاهر نه در سرعت
  مشکل کروم:
  نداشتن دانلود منیجر قوی
  تحریم بودن افزونه ها

  سافاری و اپرا هم چند بار امتحان کردم به دلم ننشسته.

 69. alireza behzadi می‌گوید

  سلام من از کروم استفاده میکنم به خاطر ۱ – سادگی ۲- سرعت ۳ – ساخته گوگل سلطان وب.

 70. دانوش می‌گوید

  من شاید چندماه پیش بود که قصد کردم کروم رو هم استفاده کنم ولی متأسفانه گوگل بخش افزونه رو برای ایران بسته بود و من هم بیخیالش شدم. نمیدونم هنوز هم بسته‌اس یا نه ولی اگر اون موقع بسته نمی بود شاید الآن واسه من جایگزین فایرفاکس شده بود.
  من بدون افزونه های کاربردی فایرفاکس نمیتونم یک صفحه وب رو باز کنم!

 71. mahdi می‌گوید

  اگر از تنظیمات ۱۰ تنظیم دستی فایر فاکس و نرم افزار speedy fire fox را نصب نماید سرعت فایر فاکس خیلی بهتر می شود. به نظر من کروم یک کپی برداری از فایر فاکس است .
  در ایران کاربران مبتدی از اکسپورر و کاربران حرفه ای از فایرفاکس استفاده می کنند
  ولی کلا از نظر سهم بازار اول اکسپورر بعد فایر فاکس و کروم و…. است .
  در خاتمه امیدوارم سرعت اینتر نت در ایران حداقل ۱/۱۰ کشورهای شرق آسیا شود. تا این بحث را نداشته باشیم

 72. vahid می‌گوید

  SAFARI روی مک خدایی میکنه و تست کردنش روی پی سی کار اشتباهی است . به نظر من کروم کمی از سافاری هم سریعتره ولی برای کسانی که مک دارند سافاری بسیار استیبل و سریع . روی پی سی سافاری یک شوخی بیشتر نیت .

 73. حسین می‌گوید

  با سلام
  من اول مرورگر گوگل کرم رو استفاده می کنم یک بخاطر سادگی اون امکان داشتن فیوریت ها در اکانت جی میل و از بین نرفتن اون در تعویض سیستم عامل ، امکان شیر کردن صفحات در فیس بوک و تقریبا همه شبکه های اجتماعی با نصب یک اکستنشن ساده و کم حجم امکانات جزیی و اما موثر در ارتباط با استفاده از جی میل (مثلا نوار ایمیل نفرات امکان بزرگ شدن با کشیدن داره)
  بعد از اون اوپرا بعلت داشتن امکان دانلود منیجر در داخل نرم افزار و سرعت بالاتر بازکردن صفحات با استفاده از توربو ولی مرورگر اولم نیست چون بنظرم اکستنشن های اون بیشتر جنبه فانتزی و تزئینی داره تا کاربردی و راهگشا

 74. رهگذر می‌گوید

  با سپاس از زحمات شما وتحقیق با ارزشتان .از این که یک لغت جدید وناشناخته را استفاده میکنید خوشحالم ولی لطف کنید معنی آنرا برای من که سواد آنچنانی ندارم شرح دهید که معنی لغت جدید(بنچ) یعنی چه چون این لغت را در هیچ لغت نامه و واژه نمائی نیافتم . وفکر نکنم اشتباه تایپی باشد چون به تکرار استفاده شده.ممنون میشوم برایم توضیح دهید.

 75. احسان می‌گوید

  فایرفاکس
  دلیل من افزونه‌های زیاد و متونع اونه
  البته در کنارش از گوگل کروم هم استفاده می‌کنم که اون هم در قسمت افزونه‌ها داره خوب کار می‌کنه
  از دلایل دیگه‌ای که از فایرفاکس استفاده می‌کنم ظاهر کاربر پسند و راحتی کار با اونه و دلیل مهم بعدی هم پشتیبانی خیلی خوب فایرفاکس از تکنولوژی‌های جدید مثل HTML5 و CSS3 هستش .

 76. حسام می‌گوید

  گوگل کروم رو جدیدا تست نکردم” ولی قبلا که ازش استفاده کردم چندتا مشکل عمده داشت” اول اینکه در بعضی جاها میگفت کشور شما این امکان رو اجازه استفاده ازش نداره و یا اینکه موقع لود کردن یه صفحه ساده یه شکلیک می اومد که انگار تیر خورده و مرده و پیام یمداد شرمنده” این صفحه قابل باز شدن نیست یا مرورگر مشکل پیدا کرده.

 77. amin می‌گوید

  من فقط سرعت برام مهم هست و کروم رو استفاده میکنم

 78. bijan می‌گوید

  به نظر من فقط کروم خیلی امن و سبکه سرعتشم فوق العاده است با احترام به نظر همه بعد از این بررسی دقیق هیچوقت کروم رو ول نمیکنم

 79. حسین کوهی رونقی می‌گوید

  google chrome 12

 80. هادی می‌گوید

  گوگل کروم به نظر من بهترینه.
  فوق العاده سریع و سبک و ساده، که میتونید براش تم بذارید. کاملترین تولبار الکسا رو داره و بهترین دانلودر پیش فرض رو در بین مرورگر ها داره.

 81. کسرا می‌گوید

  من تقریبا از همون اول که کروم اومد از اون استفاده میکردم با اینکه خیلی ها مسخره میکردن و میگفتن کروم هم شد مرورگر اما همشون الان دارن از کروم استفاده میکنن من چون تقریبا حرفه ای وب گردی میکنم (تعریف از خود نباشه) به خاطر همین همیشه اون بالا بیست سی تا تبی باز هست و کروم به نظر من خیلی تو باز کردن تب ها خوبه در ضمن تنظیمات کروم هم خیلی بهتر از بقیه هست از کارایی بگذریم شکلش هم بهتره و تم های قشنگ تری داره؟!!

 82. مهدی می‌گوید

  فایر فاکس
  عدم هنگ کردن و عدم ایجاد کندی در سیستم و سرعت بالا

 83. لاله می‌گوید

  بنظر من opera
  چون بالاترین سرعت لود در بین مرورگرهای وب امروزی را بخود اختصاص داده و قابلیت های خوبی برای تعیین نوع لود صفحات داره. مثلا میتونید تعیین کنید که عکس های صفحه لود بشه یا خیر که این مورد سرعت روافزایش میده. این مرورگر بیشترین پشتیبانی را از استانداردهای w3c داره. نسخه ۱۱ این مرورگر امکان نصب پلاگین رو هم داره
  البته از فایر فاکس هم راضیم

 84. علی می‌گوید

  به نظر من فایرفاکس حرف اول رو میزنه
  ۱. دارای افزونه های خیلی زیادی هست.
  ۲. قابلیت sync داره و میتونید بر روی هر کامپیوتر یا حتی گوشی موبایلی که باهاش وصل میشید همه اطلاعاتتون همراتون باشه.
  ۳. از html5 به خوبی پشتیبانی میکنه.
  ۴. به جرات میشه گفت بنیاد موزیلا همیشه ایده های جدید رو اون شروع میکنه و بعد سایرین.
  ۵. توی نسخه های جدید قابلیتهای جدیدی مثل pin as یا یا tab group داره که خیلی عالی هست.
  ۶. توی لودینگ بعضی از سایتها به نظر من خیلی سریعتر از سایر مرورگرهاست ( شاید به دلیل ساختار اون سایت باشه)
  و….

 85. رسول رحیم نیا می‌گوید

  chrome 12
  سبک بودن مرورگر و این که با هر سیستمی تقریبا کار می کنه و سریع بودنش

 86. lind\\\\mehdi می‌گوید

  با اکثر نظرات مخالفم

  بنده خودم از مرورگر کروم استفاده می کنم و قبل از اون م از فایرفاکس استفاده می کردم به جرات میتونم بگم گوگل خیلی سریعتر ازفایرفاکس و مهمتر اینکه حداقل یک سوم حافظه رم نسبت به سایر مرورگر ها اشغال می کنه

 87. سودابه می‌گوید

  سلام
  من هم زمان از کروم . اپرا استفاده می کنم
  ولی گزینه شماره یک من اپراست چون هم خیلی جذاب و کاربر پسنده هم سرعت خوبی داره. ولی در بسیاری موارد به دلیل سرعت بالا و مستقل بودن کروم، از اون استفاده میکنم

 88. reza می‌گوید

  من خودم به شخصه opera رو ترجیح میدم امکاناتشم خوبه و من چون عادت به باز کردن tabهای زیاد دارم سرعتش خوبه تو این زمینه هم opera رو ترجیح میدم

 89. ali می‌گوید

  سلام من firefox رو خیلی دوست دارم
  ۱. به خاطر افزونه هاش که خیلی به من کمک می کنه
  ۲. پایداری هنگام باز کردن تعداد زیادی تب
  ۳. تم های قشنگش
  ۴. راحتی ذخیره کردن صفحات
  ۵. راحت بودن bookmark کردن سایت ها
  این افزونه هم خیلی کمکم کردن در ذخیره سایت ها:
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/scrapbook
  البته از firefox 5 زیاد راضی نیستم یکم زود اومد

 90. یوسف می‌گوید

  من از اپرا استفاده می کنم، سریع و سبکه. خوراک خورش هم حرف نداره.

 91. احمد می‌گوید

  فایرفاکس اکثر استانداردهای وب را رعایت میکند و قالبها را بسیار خوب نشون میده کروم هم مثل فایرفاکس است ولی چندسایت محدود که با کروم امتحان کردم قالبها را درهم نشون میداد و یه کم مشکل داشت یه چیزی که برای من تعجبه اکسپلورر است که چندین بار اول شده در سفری که به اروپا و ژاپن داشتم فهمیدم که این مرورگر را آشغال محض میدونن.
  درضمن این که میگن فایرفاکس زیاد هنگ میکنه واس من که اینطوری نیست حداقل هردفعه هم ۱۰تب باز میکنم
  تا یادم نرفته اینم بگم که اپرا واقعا مظلوم واقع شده

 92. اسماعیل می‌گوید

  کروم خیلی بهتره و سرعت بالایی هم داره

 93. مسعود می‌گوید

  سلام

  واقعا جالب بود.

  به نظر من هم بهترین همون کروم هست من حدود دو سال که ازش استفاده می کنم و به نظر من شاید یکی از مهم ترین چیز ها برای یک مرورگر ،سرعت در بارگذاری صفحات هست که از اون نظر هم کروم واقعا بهترینه!

  با تشکر

 94. جواد می‌گوید

  من از مرورگر کروم استفاده می کنم و بهترین مرورگر هست ار دیدگاه سرعت بارگذاری سایت ها و زیبایی خاص خود و افزونه های جالب

 95. کوروش می‌گوید

  Opera
  بدلیل سرعت بالا، امکانات زیاد، کلاینت ایمیل، فیدخوان، قابلیت سفارشی سازی نامحدود، ویجت ها و افزونه ها، مدیریت دانلود کامل و سریع، قابلیت یادداشت برداری، همگام سازی تنظیمات و بوکمارکها بین سیستم های مختلف و ……
  دقیقا ۱۰ ساله که از این مرورگر استفاده میکنم و کاملا راضی هستم. سایر مرورگرها رو هم امتحان کردم ولی به درد من نمیخورن.

 96. فرید می‌گوید

  OPERA شیره.
  آخر نوآوری و سرعته

 97. سعید می‌گوید

  بدون شک از نظر من بهترین اپراست ….
  ۱-چون قابلیت شخصی سازی فوق العاد ه ای داره که دیگران ندارند.برای مثالاسپید دایال که مثل شماره گیری سریع موبایل عمل میکنه.چند تب پر یازدید رو در صفحه راه اندازی قرار میدم و به راحتی به اونها دسترسی پیدا میکنم….یا برای مثال قابلیت غیر فعال کردن تصاویر در سایت ها.در این صورت ترافیک بسیار کمتری مصرف میکنم.سرعت لود چندین برابر دیگر مرورگر ها میشه….هر وقت هم خاستم با یک کلیک رو ایکن مربوطه تصاویر لود میشه
  ۲-قابلیت همگام سازی اینترنتی:مشخصات اکانت رو به اپرا میدم . مرورگر اتو ماتیک از اطلاعام از قبیل سایت های بازدید شده بوکمارک ها و …. بر روی وبسایت اپرا پشتیبان میگیره و در صورتی که ویندوز خراب بشه میتونم تمامی تنظیمات رو برگردونم.حتی به این اطلاعات میشه از طریق دیگر مرورگرها هم دست پیدا کرد
  ۳-اپرا بزرگترین اشتباهش این بوده که بسیاری از امکانات رو در داخل مرورگر قرار داده…اگر مثل فایرفاکس هیچ امکاناتی قرار نمیداد و اونهارو با افزونه اضافه میکرد بسیار معروفتر میشد.اپرا مثل یک کادیلاک میمونه که امکانات زیادی داره اما دیگر مرورگر ها مثل اتومبیل هایی میمونن که بعد خرید باید کلی هزینش کنید تا به روز رسانی بشه.
  ۴-قابلیت اپرا نت….وقتی متنی رو در صفحه ای انتخاب میکنم نیازی نیست یه فیل متنی بسازم و متن رو در داخل اون کپی کنم و سیو کنم.برای این کار کافیه بعد انتخاب متن از کلیک راست گزینه مربوطه رو انتخاب و متن انتخاب شده رو در داخل خود اپرا ذخیره کنیم….
  ۵ شاهکار اپرا در زمینه باز کردن چندین تب همزمان هست…نیاز به تعریف نیست
  اگر بخام بنویسم میتونم کتابی در مورد اپرا و امکاناتش بنویسم….پس بیشتر سرتون رو درد نمیارم…..فقط میگم فقط اپرا

 98. سیروان می‌گوید

  سلام
  من خیلی وقته از نسخه های روز فایرفاکس استفاده می کنم به چند دلیل:
  ۱-افزونه های بسیار خوبی داره
  ۲-در بازکردن اغلب صفحات وضعیت پایداری داره
  ۳-بوکمارکها و صفحات مورد علاقمو همیشه می تونم حفظ کنم.
  البته چندوقتی از کروم و سافاری هم استفاده کردم اما فقط برای داشتن تنوع که بعد دوباره همون فایرفاکس را انتخاب کردم.

 99. حسین تمجیدی می‌گوید

  سلام. من از سه مرورگر استفاده میکنم: فایر فاکس_ اینترنت اکسپلور و گوگل کروم که از همه بهتر همان فایر فاکس است چون سرعت بالایی وقابلیت افزونه های بیشترو… رادارد.

 100. sepehr beckham می‌گوید

  ۹۰ % اوقات از۱۲ chrome استفاده مینکم و بعدش هم از Fire Fox 5

 101. amin می‌گوید

  سلام
  مطلب خوبی بود و لی به نظرم وقتش رسیده که خودتون دست به کار بشید و تست ها را انجام بدید،

  از نظر من کروم سرعتش خوبه و سادگیش،فایرفاکس امکانات خوبی داره و اینترنت اکسپلورر میزان کاربرانش به دلیل ویندوز زیادتره
  اما هیچ کدام به پای اپرا نمیرسند……

 102. behnam می‌گوید

  سلام،
  فایرفاکسو با یه دنیا مرورگر عوض نمیکنم!!!!!
  عشق است فایرفاکس♥♥♥♥♥♥♥

 103. p00rya می‌گوید

  من از همه این ۵ مرورگر استفاده میکنم البته بیشتر از کروم و فایرفاکس ! به نظر من کروم از همه نظر بهتر عمل میکنه . جدیدا فایرفاکس هی وسط کار هنگ میکنه !

 104. احمدرضا می‌گوید

  من که با فایرفاکس بیشتر موافقم. الآن توی بیشتر جاها به خصوص ایران خودمون استفاده بیشتری داره و هروقت مشکلی پیش بیاد، توی یه انجمنی جایی مطرح کنی راحت پاسخ می گیری. دوستامون هم اشاره داشتند که افزونه هاش راحت تر توی دسترس هستند. مثل Google Chrome هم نیست که تحریم باشه و برای دانلود افزونه هاش به این در و اون در بزنی یا بخوای یه سری تنظیمات مثل دسترسی به سایت های Flickr و youtube رو که توی صفحه اصلی اون هست برداری.
  علاوه بر اون خیلی سریع آپدیت می شه و نقطه ضعف هاش به سرعت برطرف می شن. علت اصلی این امر هم متن باز بودنش هست. یعنی برنامه نویسان زیادی به صورت داوطلبانه به طرح کردن برنامه های جدید در اون اقدام می کنند و روزانه صدها برنامه ی کاربردی و جدید در اون تولید می شه و یا به روز رسانی.
  اپرا هم خوب هست و خیی جاها کمک می کنه. ولی نسخه ی دو ماه پیش اون که با Yahoo!Mail مشکل داشت. در مجموع به نظر من بی دردسرترین مرورگر همین Firefoz خودمون هست و بس. نمی گم بهترین هست. ولی با دلایل و تجربه هایی که دارم به نظر من برای مرور ساده و بی دردسر وب گزینه مناسبی هست.

  1. محمدحسین می‌گوید

   آره من هم با نظرت بسیار عالی که دادی موافقم

  2. احمدرضا می‌گوید

   ممنون بابت حمایتت.
   موفق باشی.

 105. يونس می‌گوید

  سلام به نظر من همون ازکروم بهتر هست . اما من از aolاستفاده می کنم . لطفا در مورد این بروزر هم توضیح دهید. با تشکر از سایت خوبتون.

 106. یکی یه دونه می‌گوید

  اپرا رو نمیشه تفسیر کرد!
  باور کنید! یه شرکت نروژی کوچیک (الان یکم وضعش فرق کرده 🙂 ) که با اون همه رقیب سر سخت و پر ادعا و گاهی اوقات کپی برادر داره رقابت می کنه و واقعاً تونسته تو دل خیلی از حرفه ای های دنیای وب جا بگیره.
  در اولین بودن توی ایده و نوآوری که کسی شک نداره (اگر باشه از روی غرض ورزیه!)
  تست های فوق هم که داره در مورد قابلیت اطمینان بهش رو میگه…
  وقتی که در حال حاضر در دو پنجره، بیش از ۱۰۰ تب باز دارم + چندین پلاگین و استفاده از امکانات داخلی اپرا و کوچکترین مشکلی پیدا نمیشه خودتان پیدا کنید پرتقال فروش را!
  اگه می تونید در مرورگر دیگه این کار رو امتحان کنید. البته اگه اون مرورگر می تونه! 🙂

 107. mohammad می‌گوید

  من که با فایرفاکس بیشتر موافقم

 108. آیدین می‌گوید

  اول از مطلب کامل و جامع تشکر میکنم علیرضا جان، دستت درد نکنه.
  دوم

  مسلما فایر فاکس
  به عنوان یک طراح وب ، استاندارد نمایش یک صفحه وب رو در فایرفاکس میبینیم.
  افزونه ها و امکان ویرایش محیط برنامه هم مزید بر علت هست.

  موید باشید.

 109. محسن می‌گوید

  من اپرا رو ترجیح می دم. بارها شده که وسوسه بشم و به فایرفاکس و یا کروم کوچ کنم ولی در نهایت باز هم اپرا رو انتخاب کردم. ّبه دلایل زیر:
  مدیریت تب قوی
  سرعت بالاتر
  اشغال کمتر حافظه ی رم
  محیط کاربری بهتر
  دانلود منیجر داخلی با سرعت نسبتا بالا
  و …

 110. علی می‌گوید

  زیاد از سافاری خوشم نمیاد اما یه بار در کمال ناباوری که هیچ مرورگری نمیتونست روز انتخاب واحد،سایت دانشگاهو باز کنه،این مرورگر به دادم رسید

 111. farbod می‌گوید

  سلام

  به نظر من این تست ها بیشتر دروغ محظ هست , بهترین مرورگر فایرفاکس هست.

  یا حق

 112. ارمیا می‌گوید

  با سلام
  بیشترین استفاده من از اپراست به نظرم اپرا رابطه بخصوصی با کاربرانش ایجاد میکنه که وقتی یه مرورگر دیگه رو استفاده میکنن احساس نا امنی میکنن
  البته از افزونه های موزیلا واقعا نمیشه گذشت
  وسه من بهترین روش سرگرمی افزونه
  cooliris
  رویه موزیلا هست
  و به نظرم برنده اصلی خود ما هستیم اگه ۱۰ سال پیش رو به خاطر بیارید منظورم رو متوجه میشید
  زمانی که وب گردی یه دردسر بزرگ بود !
  اما امروز ما از آخرین تلاش باهوش ترین متخصصین رایگان استفاده میکنیم و
  فکر میکنم این رقابت ۱۰۰ درصد به نفع ما مصرف کننده هاست که تو این پیشرفت همراه و همگام با سازنده ها جلو میریم

 113. Parsa می‌گوید

  Chrome
  چون سرعت لودش بالاست و از بیشتر زبان ها پشتیبلانی می کنه و بهتر از Opera یا Firefox هستش.

 114. جیگر طلا می‌گوید

  با سلام و سپاسگزار از این که در تلاش هستید که دیگران رو از تازه ترین اخبار آگاه کنید.
  هر کاربری بنا بر نیازهای خودش مرورگر دلخواهش رو می پسنده.
  ما تو ایران هم باید سرعت اینترنتمون رو در نظر داشته باشیم هم کاربردهامون رو.
  البته بعضی کاربردهای ویژه هم باید در نظر گرفت.
  من خودم گمون میکنم که اپرا با دارا بودن چند ویژگی متناقض نما مثل سادگی در عین پیشرفته بودن یا سبک بودن در حالی پر از ابزارهای جورواجور هست، خودش رو هم تو دل حرفه ای ها و هم تو دل اونایی که خیلی اهل گی دادن هستن جا کرده.
  اپرا یه فانتزی به تمام معناست و کارهای شگفت انگیز کم نمیکنه شاید بزرگترینش رقابت با غول هایی باشه که همه ی کارشون شده تبلیغات برای محصولاتشون.
  روی هم رفته اپرا تونسته با این امکانات بسیار کمش شاهکارایی بکنه که رقیباش اگه تو جایگاه اون بودن الان چیزی برای گفتن نداشتن.
  سافاری هم تنها برای سیستم عامل مکینتاش مناسبه چه بهتر بود که این آزمایش ها روی سیستم عامل های دیگری هم انجام میگرفت تا نتیجه بسیار درست تر از آب در می اومد.
  راستی سافاری چه جوری تو جدول کلی چهارم شد اون که تو سنجش های تک به تک از ته جدول کنده نمیشد؟
  باز هم از شما سپاسگزارم

 115. Moji می‌گوید

  Opera
  به خاطر سرعت لود بالا ، مدیریت قوی آ» و امکانات زیادی که دیگر مرورگرها فاقد آن هستند.

 116. Hassan می‌گوید

  Chrome
  درسته که کروم از جهاتی جلوی Firefox یا IE کم میاره ولی هیچ کدوم سرعت کروم رو ندارن.
  همینطور که میبینین تو بیشتر مقایسه ها یا اوله یا اگه نیست با اختلاف کمی اومده پایین تر.

 117. ali می‌گوید

  اول و آخر یکلام Firefox حرف نداره.

 118. وحید می‌گوید

  گوگل کروم
  واقعا عالیه و یکی از مواردی که در این تست اشاره ای به آن نشده بود امکان ترجمه صفحات به طور مستقیم توسط گوگل کروم ، که مرورگر های دیگر این امکان رو ندارند

 119. احمد می‌گوید

  گوگل کروم – چون سرعت بارگذاری بالاتری داره

 120. سيد مرتضي می‌گوید

  Firefox
  چون Chrome به نظر من جاسوسی است
  چون Internet Explorer زیاد خراب می شود
  چون Opera چیز خاصی برای گفتن نداره و گاهی سایت ها رو خراب نشون میده

  1. نیما مالکی می‌گوید

   نمیدونم منظورتون از جاسوس چیه ولی یکی از با اخلاق ترین شرکت های دنیا گوگله !

   من از اینکه در هر سیستم عامل که هستم و در هر محیطی که هستم ( چه خانه و چه محل کارم ) تمامی اطلاعات مرورگرم توسط حساب گوگلم قابل دسترسی هست احساس رضایت میکنم.

  2. س.م می‌گوید

   منظور این است که :
   ۱. به نظر شما چرا مقامات FBI با مقامات گوگل ملاقات و درخواست ارائه اطلاعات کاربران را داشتند؟
   ۲. چرا شرکت سیمانتک تولید کننده آنتی ویروس NORTON ، نرم افزار Google Desktop را جاسوسی شمرده است؟
   ۳. به نظر شما چرا گوگل، سیستم عامل خود را به صورت آنلاین طراحی کرده بگونه ای که برای باز کردن هر نوع فایلی، باید به اینترنت وصل باشید؟

   مگر دلیلی غیر از سرقت اطلاعات وجود دارد؟

  3. نیما مالکی می‌گوید

   پس این وسط تنها جاسوس ما گوگل هست؟ به نظر من در این میان جاسوس ترین ها مایکروسافت و مخصوصا فیسبوک و شرکت اپل هستند.

   موارد بالا رو که گفتین هم تا حالا نشنیدم

   ولی در مورد بند یک : اگه قرار به جاسوسی باشه باید با CIA ملاقات کنن نه با اف بی آی. اصلا وظیفه اف بی آی که این کارها نیست.

   در مورد بند دو باید بگم چون این نرم افزار اطلاعات تمامی هارد شما رو برای داشتن جستجوی سریع نیاز داره شاید اشتباها جاسوس شمرده شده.

   در مورد بند ۳ هم که یه کوچول خنده دار هست. الان اکثریت افراد از ویندوز فقط برای اتصال به اینترنت استفاده میکنند. دنیا داره پیشرفت میکنه و داده های ابری داره همه جا مد میشه. بعد چندسال شما خودتون هم فقط از این سرویس ها استفاده خواهید کرد. دراپ باکس و گوگل و آمازون جلودار این حرکت هستند.

   باز هر کسی برای خودش نظراتی داره که در جای خودش محترمه. شما هم این نظرات رو دارین و من هم نمیتونم مجبورتون کنم نظر دیگه ای داشته باشین. ولی شرکت گوگل جزو با اخلاق ترین شرکت های برتر دنیاست.

  4. سيد مرتضي می‌گوید

   حق با شما است که نرم افزار هایی مانند سیستم عامل ویندوز و …، جاسوسی می توانند باشد.
   در خصوص CIA یا FBA استباه از من بود.CIA درست است.
   در خصوص نرم افزار Google Desktop، شرکت نورتون، یکی از فایل های این برنامه را جاسوسی شمرده و آن هم بعد از چند سال که از تولید این نرم افزار گذشته و آنهم نه بعنوان اینکه چون اطلاعات هارد رو ایندکس می کنه بلکه به عنوان یک نرم افزار جاسوسی کامل شناسایی کرده.
   و ثانیا، اینکه ما از ویندوز به عنوان وسیله برای ارتباط با اینترنت استفاده می کنیم دلیل نمی شود که تمامی نرم افزار هایی که با اینترنت کار می کند، جاسوسی نباشد.
   دنیا هر چقدر پیشرفت کند، و هر چقدر سرعت تبادل اطلاعات بیشتر شود، سرعت سرقت اطلاعات هم به همان نسبت افزایش پیدا می کند.
   شما اگر دقت کرده باشید، می بینید که در هنگام اتصال به اینترنت، بدون اینکه فعالیت خاصی انجام بدهید، ولو فایروال قوی هم داشته باشید، باز هم مشاهده می کنید، کانکشن شما، در حال تبادل اطلاعات است و لو به اندازه یک کیلوبایت.
   شرکت سونی اریکسون می آید و سیستمی تعریف می کتد تا شما از اطلاعات گوشی خود مانند شماره تلفن ها و … بر روی سرور خودش یک بکاپ بگیرید.این یعنی چه؟ درست است که می توان خوش اندیش بود و اسم آن را پیشرفت و راحتی گذاشت اما اگر دقت بیشتری داشته باشیم، اینها همه سرقت اطلاعات است.متاسفانه کاربران اینترنت، دقت کافی را ندارند و به همین صورت اطلاعات آن لو و سرقت می رود.چه شما بپذیرید و چه نپذیرید، نرم افزار های بزرگ دنیای کامپیوتر، احتمال جاسوسی بودن در آنها زیاد است و کلا نمی توان به آنها نگاه امن داشت.
   شما اگر نگاه کنید، بانک ها از سیستم ویندوز استفاده نمی کنند.بلکه از یک سیستم معمولی با کمترین امکانات و نفوذ ها استفاده می کنند.
   بهر حال جاسوسی در دنیای اینترنت فراوان است و بدلیل اینکه گوگل از قدرت، نفوذ، و گستردگی خاصی بر خوردار است، مورد نگاه و نظر منابع اطلاعاتی و جاسوسی است.
   موفق باشید

 121. الف می‌گوید

  فقط کروم

 122. mostafa می‌گوید

  Opera!
  دوستان از مزایای opera گفتند
  من فقط بگم سال ها است که opera دارم استفاده میکنم، از opera 6.5 فکر می کنم
  در طی این سال ها به طور موازی از تمامی مرورگرهای دیگر استفاده کردم،
  هر کدوم یه ایرادی داشتند ولی opera کامل و سبک بود.
  به نظرم opera در کنار یک chrome علی و کافی هست!

  1. Moji می‌گوید

   موافقم.

 123. zoroastrian می‌گوید

  با سلام و تشکر از مطلب جالبتون.. به نظر من هم فایرفاکس از همه بهتره… چون
  سیستم باز. برای برنامه نویسا خیلی خوبه … افزونه هاش .. سازگاری با همه ی زبان ها .. افزونه ی ترجمه ی سایت ها….. سرعت .. پایداریش… امنیتشــــــــــــــــــــــــ.شخصی سازیش.. (ctrl+shift+p)………. و……………….
  من برای لب تاب firefox aurora 6.0.2 رو پیشنهاد میکنم…..

  opera: بعد از ۳ روز سرعتش میشه مثله دیال اپ.. بعضی دانلوداشم نمیشه با internet download manager انجام داد.. مثل برنامه های iphone …….

  :google chromeاگه وارد کروم میشی ادم دلش میگیره…. امنیتشو ولش کن … تحریمش خیلی گنده…………. و………………

  اونی دیگه رو هم بیخیال ……………….

  در ضمن سیستمت بالا باشه firefox غوغا میکنه ……… speedy fox هم نصب کنید…. یا از طریق برنامه نویسی سرعتشو زیاد کنی…………. هر چی بخوای توش هست

  با سرعت بالا امتحان کنید مرورگرهارو

  با تشکر

 124. وحید هاشمی می‌گوید

  من برای وب گردی از گوگل کروم استفاده میکنم
  به سرعت برنامه اجرا میشه و کار با بوک مارک هاش معرکه هست
  همچنین نوار ادرس بسیار قوی داره که من از استفاده ازش لذت میبرم…
  مدیریت دانلودش رو دوست دارم چون پنجره مزاحمی باز نمیکنه و همه تنظیماتش رو روی مرورگر میشه انجام داد…
  سرعت لود پیج های اینترنتیش عالیه و مشکلی با سایت ها نداره…

 125. amirmohammad می‌گوید

  سلام هر ۵ تاشو دارم بعضی از سایتها فقط با ei مخصوصا ایرانیاش
  بعضی با opera مخصوصاپیل تریاش
  خیلییهش از داخل ایران فقط با safari باز میشند هر سایتی باز نشد باسفری امتحان کنید
  کروم خوبه ولی بمااجازه دانلود . بازی . حتی استفاده از تم هاشو منیده

 126. زهرا می‌گوید

  منم فایرفاکس استفاده میکنم
  چون هم زیباست،هم اینکه امنیت و سرعت بالایی داره
  کروم تا حالا استفاده نکردم،الان دی ال کردم تست کنم
  قبلا اپرا استفاده میکردم که دانلود منیجر خوبی داشت
  ولی کلا فایرفاکس رو خیلی دوست میدارم

 127. jfr می‌گوید

  اپرا خوبه کروم هم خوب هست ولی تو باز کردن صفحات دقیق عمل نمی کند و مشکل پیکسل دارد در کل اپرا خوبه مشکلی که کروم داره هیچ مرورگری حتی safari نداره

 128. رضا موسوی می‌گوید

  سلام من از هر پنج تاشون استفاده کردم ولی الان رو سیستم opera11.50 رو دارم و با اون کار می کنم،چون به نظرم هم ظاهر زیباتری داره،هم رابط کاربری خوبی داره و هم سرعتش نسبت به بقیه بالاتره.
  با تشکر

 129. شاهی می‌گوید

  firefox
  چون با سایت دانشگاه و خیلی سایت های ایرانی خوب کار میکنه ولی کروم نمیتونه
  افزونه هاش هم خیلی خوبند
  ولی از کروم هم خوشم میاد خیلی سرعتش بالاست و زیباست

 130. بهنام می‌گوید

  کروم ۱۳ و فایر ۵!
  کروم به خاطر سادگی و سرعت!
  فایر هم به خاطر اینکه سازگاری بیشتری داره!

 131. احمد می‌گوید

  اپرا
  چمد ساله استفاده می کنم
  خوبه
  امکانات خوبی داره
  دانلود منیجر، نوت و و …
  همه چیزش خوبه

 132. Ramin Hosseini می‌گوید

  فقط گوگل کروم ۱۲

  به خاطر یوزر فرندیش و راحتی استفاده و سریعتر بودن نسبت به بقیه مرورگرها (نظر شخصی)

  Only Google Chrome 12

  Good Luck

 133. مهدی می‌گوید

  منم در درجه ی اول از مرورگر کروم و بعدش هم از فایرفاکس .

 134. عليرضا می‌گوید

  به نظرم اگه طبق آمار ارائه شده بر اساس رتبه ها مقایسه کنیم رتبه بندیها کمی متفاوت به نظر میرسه:
  ۱- chrome
  ۲- IE9
  ۳- fire fox
  ۴- opera
  ۵- safari
  من در حال حاضر با fire fox6 کار میکنم و چند ماهیه که با internet explorer مشکل دارم
  در مقایسه با opera هم باز هم fire fox رو ترجیح میدم
  با chrome هم کار نکردم.

 135. احمد می‌گوید

  کروم عالیه ولی متاسفانه نمیشه از افزونه هایش به خاطر تحریم نمیتوان استفاده کرد و به صورت آفلاین هم نمیشه باهاش کارکرد که یکی از عیبهای بزرگش است فایرفاکس که یه چیز دیگه است مخصوصا در نشان دادن درست قالبها و افزونه های بسیار زیادی دارد و همچنین تمهای زیادی که میتوان از یکنواختی ان را بیرون آورد کدهای جاوااسکریپت و سی اس اس را همان طور که میخواهی نشان میدهد بدون هیچ کم و کاستی ولی مرورگرهای دیگر یکم مشکل دارند اکسپلورر هم که چیزی نگم بهتره چون ارزشش ندارد

 136. moein می‌گوید

  فقط فایر فاکس ۵
  به نظر من سرعت بالای باز کردن صفحات وملزومات وپلاگین های خاص آن ازهمه متمایز تر می باشد.

 137. vendetta می‌گوید

  be tartib : fire fOx khodam ,bad chrome ,bad Opera
  fire fOx : be dalile amniatesh
  chrome : be dalile soratesh
  opera : inam ke to mavarede khas behem kheyli komak karde
  jame in 3 mororgar mishe FOC ke be fire Fox kheyli nazdike :d
  natije giri : fire fOx is better alll web browser 😉

 138. ali می‌گوید

  سلام
  به نظر من بهترین browser اونیه که خودم با #C نوشتم . مطمئن ، سریع و مجانی و کاملا قابل سفارشی کردن

 139. محمد مهدي می‌گوید

  مرورگر فایر فاکس از لحاظ کارایی بین اپرا و اکسپلورر که باهاشون کار کردم از همه بهتر جواب داده . از تمام لحاظ فقط فایر فاکس . موفق باشید .

 140. منصوری می‌گوید

  از فایر فاکس استفاده می کنم. به ۴ دلیل:
  ۱ ـ از سرعت خوبی برخوردار است، نسبت به کروم و… چیزی کم ندارد و در بیشتر اوقات بهتر است.
  ۲ ـ افزونه های امنیتی، مزاحم گیر و آسان کننده ی آن، کارایی های بسیار بالایی دارند.
  ۳ ـ تنظیمات آسان اینترنتی ـ امنیتی ـ شبکه فایرفاکس مستقل از Internet option ویندوز عمل می کند و دست کاربر را برای تنظیمات دلخواه باز می گذارد.
  ۴ ـ آپدیت سریع، آسان و کم حجم نسبت به سایر مرورگرها

  و اینکه: تمام مرورگرها از بخشی یا همه این امکانات محروم هستند.

 141. آرمین می‌گوید

  Opera
  به نطر من تنها مرورگریه که با سرعت های متفاوت اینترنت بازدهی مطلوبی داره
  بخش opera turbo یکی از اون قابلیت هایی هستش که من باهاش خیلی حال می کنم
  Extensionsهاش هم که دیگه جای خود داره
  مرورگر گوشی هم که این شرکت میده خیلی فوق العاده ست
  من واقعا از این مرورگر راضی ام

 142. علی نجفی می‌گوید

  سلام دوستان
  من از کروم ۱۲ استفاده میکنم به خاطر سرعت فوق العاده در بازکردن سایت های مورد نیاز یک کاربر ایرانی ( نه فیسبوک و یوتیوب که فیل.تر است ) دارد و سادگی که تنها ۶ دکمه در صفحه دیده میشود
  با پردازنده intel pentium – dual-core t4500 2.30 GHZ
  و رم ۴gb 1066 DDR 3
  گرافیک ۱ گیگابایت nvidia geforce gt 320m cuda
  و ویندوز سون
  در سایت http://www.html5test.com
  کروم من نمره ی ۳۲۸ رو آورد من اون mp3 رو میخوام

 143. mohsen می‌گوید

  با سلام؛
  من از مرورگر اوپرا استفاده میکنم؛درسته که بهترین نیست ولی تمام نیازهای من رو بر طرف کرده که از همه مهمتر سرعته.
  راستی بابت اطلاع رسانی که کردید کمال تشکر رو دارم.

 144. رضوی می‌گوید

  من فقط از فایرفاکس استفاده میکنم
  چون برای طراحی وب و ویرایش سورس کدها واقعا عالیه!
  نمنره این مقاله هم از نظر من = ۱۰/۱۰

 145. faegheh می‌گوید

  firefox
  خیلی باهاش راحتم

 146. عباس می‌گوید

  firefox را با هیچی عوض نمیکنم به خاطر افزونه ها و ویژگی منحصر به فردش یعنی مشاهده تمام صفحات وب با فونت دلخواه .

 147. vahid می‌گوید

  من از فایرفاکس استفاده می کنم.به خاطر کم دردسر بودنش و البته پایدار بودنش.

 148. reza می‌گوید

  فایر فاکس یعنی عشق

  1. محمدحسین می‌گوید

   خدای مرورگرهاست

 149. فردین کوچکی می‌گوید

  Google Chrome
  به دلیل پایداری، سرعت، و پشتیبانی از استاندارد های جدید.
  به عنوان یک طراح وب، اسمِ IE رو جلوم بیاری میزنمت! :دی
  البته انگار که فایرفاکس هم پیشرفت قابل توجهی داشته!

  1. محمدحسین می‌گوید

   آره/ من هم با نظرت موافقم اما من خیلی از اپرا بدم میاد فایرفاکس و کروم هر دو پیشرفت خوبی داشتند.

 150. توحید می‌گوید

  من مخالف اینم که بگیم کدم یکیشون بهتره.
  من الان رو سیتمم فایرفاکس و کروم و اینترنت اکسپلورر رو دارم.
  از هرکدوم واسه سایت خاصی استفاده میکنم.
  واسه فیس بوک و گوگل از کروم
  واسه سایت های معمولیو عمومی از فایر فاکس.
  واسه سایت های تخصصی و رزواسیون و ثبت نام اکسپولرر از همه بهتره
  ولی هنوزم منتظر اینم که یکیشون بتونه همه ی نیازام رو برطرف کنه.شاید این اتفاق بیفته
  کروم نسخه ۶۵
  فایرفاکس نسخه ۲۶
  اکسپلورر نسخه ۸۹۰۰۰

 151. Peyman می‌گوید

  من که چند ساله دارم از Opera استفاده می کنم و به بقیه ترجیحش میدم .
  Opera همیشه نوآور بوده . سیستم تب رو آورده .
  سیستم اسپید دابل رو آورده .
  همین طور راهی ایجاد کرده برای رقابت با مایکروسافت قبل از اینکه مرورگر های دیگه وجود داشته باشند!

  1. فردین کوچکی می‌گوید

   درسته، ولی همیشه اول بودن مساوی بهترین بودن نیست 🙂

  2. Peyman می‌گوید

   درسته .
   اپرا کارای نوآورانه انجام میده که اینشو دوست دارم.
   یکی از آخرین نوآوری هاشم توربو بود که خیلی به درد بخوره!

 152. امين می‌گوید

  من از فایرفاکس استفاده میکنیم. چون سرعتش بالاتره و یکی از علتهای اصلی استفاده از این مرورگر بودن Extensions متنوع و زیادی هستش که می‌شه به فایرفاکس اضافه کرد و از اون یک مرورگر همه کاره ساخت.

 153. سید ایوب می‌گوید

  من از گوگل کردم استفاده میکنم به خاطر سبک بودنش و همچنین سرعت بالای لود صفحات

 154. علی می‌گوید

  فایرفاکس
  بخاطر پایداری و افزونه های متعددش

 155. alireza akbary می‌گوید

  فقط اپرا
  سبک فوق سریع (دیال آپی ها به شدت تفاوت را حس میکننذ)و کامل
  مثلا قابلیت sessions (ذخیره مجموعه صفحات تب ها)فقط در اپرا پیدا میشه
  اول متن را می یاره بعد عکس ها رو
  تقریبا با تمام سایت ها هم سازگاره
  سایت هایی مثل آفتاب که اجازه کپی مطالب را نمی دهند جلوی اپرا کم می آورند
  دانلود منیجر آن حتی از اربیت و idm هم سریع تر است(دیال آپی ها امتحان کنند)
  کاملا خوش دست و کاربر پسند است
  opera turbo:دریافت صفحات وب با حجم کمتر ودر نتیجه سرعت بیشتر (سرور اپرا صفحات را فشرذه می کند و برای شما می فرستد)
  و خلاصه من ۱۱ مرور گر را امتحان کردم (۵تای بالا وorca browzar netscape …)و در آخر هم به اپرا برگشتم آخه حقیقت خیلی واضحه وقتی شرکت اپرا تمتم تلاش خودش را می کنه تا دیال آپی هایی مثل من از سرعت راضی باشن مطمئنن هر کسی با هر سرعتی در حین استفاده از اپرا احساس راحتی میکنه

 156. سعید می‌گوید

  گوگل کروم

  دلیل استفاده من این که هم سرعتش خوب هم امنیت بالایی داره و از همه مهم تر با تمام امکانات گوگل مچ

 157. حسین پارسا می‌گوید

  به خاطر اینکه سرعت و امنیت بالائی نیاز دارم از کروم+فایرفاکس استفاده میکنم و برای باز کردن سریع تر سایت های سنگین از توربو opera استفاده میکنم.سافاری رو تجریه نکردم..در مورد IE هم بگم که اگه مرورگر پیش فرض ماکروسافت(ویندوز محبوب) نبود خیلی زود تر از این ها از دور خارج شده بود..

 158. وحید می‌گوید

  آقای نویسنده عزیز
  شما که یک فرد با دانش عمومی زیاد در مورد وب هستید نباید برخی طرفداری های متعصبانه رو بکنید.
  گوگل میدونید چه امکاناتی داره؟
  ۱.موتور جستجو
  ۲.سیستم عامل انلاین
  ۳.گوگل مپ
  ۴.سرویس نمای خیابانی
  ۵.سرویس ایمیل
  ۶.سرویس چت
  ۷.تبلت های کروم
  ۸.مرورگر های اینترنت
  ۹.انواع اسمارت فون اچ تی سی
  ۱۰.شبکه اجتماعی
  و ….

  یک شرکت چقد میتونه تو دنیا نفوذ داشته باشه؟ جالبه که تمام امکاناتش رایگان هست آیا این معقوله؟
  لطفاً به شعور فردی که گفت گوگل جاسوس است احترام بذارید.
  گوگل فیس بوک و اپل طبق اسنادی که در ویکی لیکس فاش شده و همچنین مراودات سران حکومتی با مدیران این شرکت ها همه و همه نشون میده که شرکت گوگل اطلاعات شخصی کاربرانشو ۱۰۰ درصد در اختیار مقامات کشورشون قرار میده.
  اگه دانش زبان انگلیسیتون در حدی باشه که بتونید یه متن انگلیسی رو بخونید یه نگاهی به توافق نامه و قوانین شرکت گوگل داشته باشید که نوشته در مواردی شرکت گوگل میتونه اطلاعات کاربرانش رو در اختیار مقامات قضایی آمریکا قرار بده که این طراحتاً بیانگر افشای اطلاعات کاربرانش هست.

  در مورد مرورگر هم از اپرا بیشتر استفاده میکنم یکی از دلایلم این هست که تنها مرورگری هست که تحت سیطره ی حکومت آمریکا نیست!!!

  1. blackblock می‌گوید

   دوست عزیز
   شما میگویید که تنها مرورگری که تحت سلطه ی آمریکا نیست اپرا است.
   خوب. پس نگران امنیت هستید
   حالا بگویید ببینم شما از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟
   آیا از ویندوز استفاده می کنید یا مکینتاش یا لینوکس؟
   اگر از ویندوز یا مکینتاش استفاده می کنید برایتان متاسفم
   شما تا حالا فکر کرده اید که ویندوز محصول مایکروسافت است و کسی از طرز کار آن سر در نمی آورد؟
   مکینتاش هم مال اپل است
   آیا می دانید که استفاده از ویندوز به معنی این است که اطلاعات خود را در اختیار دولت آمریکا قرار داده اید تا در صورت نیاز از آن استفاده کند؟
   در مورد مکینتاش هم همینطور
   آیا می دانید که مرورگر پیش فرض اکثر توزیع های لینوکس، فایرفاکس است؟
   آیا می دانید که اپرا و گوگل کروم هم ورژن لینوکسی دارند؟
   آیا می دانید که اینترنت اکسپلورر مایکروسافت ورژن لینوکسی ندارد ولی ورژن مکینتاشی دارد؟
   آیا می دانید لینوکس اپن سورس است و ویندوز و اپل نه؟
   کمی فکر کنید
   بعد دیگر نگویید “اپرا ،، یکی از دلایلم این هست که تنها مرورگری هست که تحت سیطره ی حکومت آمریکا نیست!!!”
   اپرا خوب است. ولی حرف فوق درست نیست
   اگر نگران امنیت هستید از لینوکس استفاده کنید با فایرفاکس یا اپرا یا کروم یا کنکوئرور یا …
   اگر هم فقط حرف می زنید و کلاس می گذارید هم که بحثتان جدا است
   من نمی دانم که شما از چه سیستم عاملی استفاده می کنید. من این حرف ها را برای همه گفتم نه فقط برای شما

 159. علیرضا محمدی می‌گوید

  عمده استفاده روزانه من از firefox هست البته گاهی هم از کروم استفاده میکنم ولی شاید دیگه عادت روزانه شده که با فایرفاکس به وب گردی بپردازم ولی خداییش از روزی که این مروزگر را شناختم تا به امروز خیلی بهتر از بقه مروررگرها بوده
  ذکر کردم از کروم هم استفاده میکنم کروم را به دلیل اینکه خیلی کار کردن باهاش ساده هست دوست دارم و برای صفحات مهم که باد خونده بشه از اون استفاده میکنم
  نکته: کروم را برای سرچ گوگل هم استفاده میکنم (اخه به نظر من نتایج بهتری به من میده تا فایرفاکس)

  من خودم کلان از اوپرا بدم نمباد ولی یه جورایی باهاش مشکل دارم از شکل ظاهری اون بدم میاد و وقتی اجراش میکنم از کار کردن باهاش در عذاب هستم

  اینترنت اکسپلورر را هم دارم ولی اصلان تاحالا بازش نکردم

  safari را هم یکبری نصب کردم و حدود ۲۰ دقیقه ای ازش استفاده کردم ولی مرورگر راحتی نیست برای کسانی خوبه که بهش عادت دارن

  در اخر فقط فایرفاکس

  پیروز موفق و سربلند باشید

 160. هادی می‌گوید

  من بیشتر از کروم استفاده میکنم. به خاطر سرعت، سادگی، زیبایی و هماهنگی کامل با محصولات گوگل.
  البته تمام مرورگر ها در سیستمم نصب هست و هر جا به تناسب نیاز ازشون استفاده میکنم. مثلا سایتهای دولتی از آی ای، بلاگ نویسی از فایر فاکس، دانلود و امکانات پیش فرض از اپرا و …. . اما بیشتر اینترنت گردی هام با کروم هست.

 161. علیرضا می‌گوید

  مرورگر مورد علاقه من گروم هست.
  علت استفاده من از اون:۱-سرعت زیاد در باز کردن صفحات
  ۲-سرعت نسبتا زیاد دانلود فایل
  ۳-طراحی خلوت و چیدمان مناسب کلید ها و عناصر
  ۴-با سرویس های گوگل هم بهتر سازگار و هماهنگ هست.

 162. soleymani می‌گوید

  گوگل کروم
  ۱-سادگی
  ۲-سرعت بالا با توجه به اینکه من از جی میل و موتور گوگل استفاده میکنم

 163. blackblock می‌گوید

  فایرفاکس
  من طراح وب هستم و همانند همه ی طراح های وب، فایرفاکس را ترجیج می دهم.
  بعد از فایرفاکس گوگل کروم خیلی خوب است
  بعد از آن اپرا هم بد نیست. گرچه اذیت می کند ولی قابل تحمل است.
  سافاری زیاد جالب نیست و خوشم نمیاد. عادت ندارم. ولی در کل بد هم نیست. البته ورژن مکیناتش آن ظاهرا باید خیلی عالی باشد
  اینترنت اکسپلورر رو هم که اسمش رو هم نیاورید. حالت تهوع بهم دست میده
  بدون شک بد ترین مرورگر دنیا اینترنت اکسپلورر هست که از طرف جامعه ی برنامه نویسان وب “مرورگر جهنمی” لقب گرفته است
  شاید خدا این رو خلق کرده که به کمک آن برنامه نویسان وب رو در این دنیا عذاب بکند تا گناهان آن ها آمرزیده شود :دی
  ====================
  فایرفاکس بهترین مرورگر است زیرا:
  ۱ – سرعت بالا
  ۲ – صحت کارکرد. صفحات را به درستی نشان می دهد.
  ۳ – قابلیت اطمینان
  ۴ – پشتیبانی از css3 , html5
  ۵ – استاندارد بودن (پشتیبانی از استاندارد های وب)
  ۶ – افزونه های عالی به خصوص firebug
  ۷ – خیلی خفن است. با کلی ویژگی های توپ دیگه
  ۸ – I ♥ Forefox
  ————————————
  اینترنت اکسپلورر بدترین مرورگر است زیرا:
  ۱ – سرعت افتضاح. نتایج تست بالا را زیاد قبول ندارم. اکسپلورر اصلا سریع نیست چون در چندین سال تجربه ی طراحی وب من خلاف این عملا به من ثابت شده.
  ۲ – مرتب هنگ می کند.
  ۳ – رفتار غیر قابل پیش بینی دارد. اصلا نمی شود پیش بینی کرد که یک صفحه در IE به چه صورت نمایش داده می شود. زیرا برخی صفحات را که تست می کنم هر دفعه به یک شکل متفاوت نمایش داده می شود. با refresh کردن دوباره تغییر می کند
  ۴ – رفتار های عجیب و غریب دارد. مثلا بعضی وقت ها تجربه دارم که بک حرف k در اینترنت اکسپلورر به صورت kkkkkk (یعنی ۶ تا حرف) نشان داده می شود!!!!!!!!
  شاید باورتان نشود ولی حقیقتا همین طور است. سورس صفحه k است و شکل آن kkkkkk
  ۶ – همین اندازه بس است تا به غایت دیوانگی IE و جهنمی بودن آن پی ببرید. حالا ببینید چه عذابی هست طراحی وب با IE
  ۷ – با صد میلیون ایراد دیگر که بماند…. امنیت، …

 164. blackblock می‌گوید

  نکته ی دیگر این که خاک تو سر سایت ها ی بعضی از دانشگاه های ایران
  چون که فقط توی اینترنت اکسپلورر باز می شوند مثل سایت دانشگاه پیام نور
  واقعا خاک تو سرشون
  به کسی بر نخوره. ولی جدا” خاک تو سرشون
  توی ایران مردم خیلی ساده فکر می کنند.
  وقتی که
  ۱ – محبوب ترین مرورگر ایرانی ها اکسپلورر هست
  ۲ – مجبوب ترین cms ایرانی ها جوملا است (البته به جوملا توهین نمی کنم)
  ۳ – مجبوب ترین سیستم عامل ایرانی ها ویندوز است
  ۴ – محبوب ترین زبان برنامه نویسی ایرانی ها زبان های مایکروسافت (مثل VB و ASP.NET و …) است
  ۵ – همه فقط بلدن از برنامه های آماده کپی بزنن و یا کرک کنند و هیچ کس بلد نیست خودش برنامه ایجاد کنه (به جز عده ی معدودی)
  ۶ – ….
  آن وقت انتظار دارید ایران پیشرفت کنه؟
  ======================
  در مورد من:
  محبوب های من
  ۱ – مرورگر: فایرفاکس
  ۲ – cms : دروپال
  ۳ – سیستم عامل: لینوکس رد هت Enterprise 6
  ۴ – برنامه نویسی: PHP

  1. احمد می‌گوید

   کاملا دوست عزیز باهات موافقم مثلا ایرانیها تا چیزی از مایکروسافت ببینن میگن بهترین همین چیزیه که مایکروسافت ارائه کرده یک مثالش همین مرورگر است و دومین مثالش هم زبان برنامه نویسی وب یعنی ASP.NET است من خودم هردو زبان ASP.NET و PHP را به صورت حرفه ای بلدم ابتدا همین زبان مایکروسافت را یاد گرفتم و بعد تعدادی میگفتن که زبان PHP در برابر مایکروسافت سطحش بسیار پایینه که شروع به یادگرفتن آن کردم حالا که کاملا بلدم فهمیدم که پایین تر از ASP.NET که نیست هیچ حتی در بعضی جاها از زبان مایکروسافت هم قابلیتهایش بیشتر است که برایم تعجب بود که عده ای …. این حرفها را میزدند این چیزها را که میگم تماما خودم امتحان کردم با سند و مدرک.(البته اینم بگم مثل مرورگر مایکروسافت نیست که فرسنگها با رقیب فاصله داشته باشد انصافا زبان ASP.NET4 خیلی عالیه) یکی دیگر در مدیاپلیر مایکروسافت که همه فرمتها را پشتیبانی نمیکند که خیلی از مدیاپلیرهای ساده و بی سروصدا هستند که همه فرمتها را پشتیبانی میکنند و خیلی چیزهای دیگر که در یک کلام میتونم بگم اینجاایران است سرای….

  2. blackblock می‌گوید

   دقیقا همین طور است.
   من هم اول ASP و ASP.NET کار کردم. چون تو ایران همه تبلیغ مایکروسافت را می کنند.
   نمی دانم چرا این طوری هست. واقعا چرا مایکروسافت این همه توی ایران محبوب شده. در حالی که بدون شک تکنولوژی های دیگر غیر مایکروسافتی در بیشتر موارد خیلی قوی تر است.
   مایکروسافت فقط در Office تقریبا بی رقیب است. ولی بیشتر محصولات دیگر مایکروسافت رقیب های خیلی قوی تر دارند
   من می دانم که ASP.NET 4 خیلی قوی است. واقعا زبان قوی ای است. ولی اصلا ازش خوشم نمیاد. چون در عمل که از آن استفاده کنید خیلی اذیت می کند.
   ولی PHP خیلی عالی است و برای همه کاری مناسب است
   کسانی که PHP کار کرده باشند سختشان است ASP.NET یاد بگیرند و بالعکس زیرا محیط کاری آن ها تفاوت عمده و زیربنایی دارد
   =====================
   خلاصه این که مردم باید کمی معلوماتشان بالا تر برود و بی خیال این مایکروسافت کذایی بشوند.
   حقیقتا که مرورگر اینترنت اکسپلورر اکیدا آشغال است و اکیدا فقط به درد زباله دان می خورد. یک روز، شب نمی شود که من از باگ های عجیب و غریب این مرورگر جهنمی شگفت زده نشوم. حیف که بیخ ریش ما طراح های وب است. وگرنه کلا آن را از روی سیستمم پاک می کردم
   قابل توجه علاقه مندان اینترنت اکسپلورر:
   این مرورگر دارای ایراد های متعدد است که شمار آن ها به تعداد ستاره های آسمان است.و شامل یک کلکسیون جامع از ریسک های امنیتی است.
   من خودم شخصا بار ها از باگ های اینترنت اکسپلورر استفاده کردم و سیستم های متعددی را هک کرده ام. اگر شما هم از این مرورگر استفاده می کنید، آگاه باشید که سیستم شما کمین گاه هکر ها است!!
   اینترنت اکسپلورر علیرغم ادعا های گزاف فراوانش دارای باگ های بیشماراست. حتی در ورژن ۹ که من روزانه چند تا باگ جدید در آن کشف میکنم.
   آخرین باگی که امروز کشف کردم خیلی جالب بود.
   هیج لینکی در سایت قابل کلیک کردن نبود. این اتفاق پس از یک بار هنگ کردن مرورگر افتاد.
   قبل از آن همه چیز درست بود. بعد از هنگ کردن مرورگر، همه چیز خراب شد و دیگر درست نشد تا زمانی که سیستم را ریست کردم!
   مشکل از سایت هم نبود.
   باگ جالب دیگر در مورد برنامه ی queryLoader است.
   من هنگامی با این باگ مواجه شدم که که مشغول انجام یک پروژه ی فوری فوتی بودم که باید یک ساعت بعد تحویل می دادم. که باز هم این مرورگر جهنمی خودش را نشان داد. و چندین ساعت متمادی وقت من را تلف کرد تا نهایتا مجبور شدم برنامه ای بنویسم که queryLoader در IE لود نشود و فقط در مرورگر های غیر IE کار کند
   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد queryLoader صفحه ی زیر را در مرورگر های مختلف تست کنید:
   http://www.gayadesign.com/scripts/queryLoader/

 165. ilia می‌گوید

  فایرفاکس.
  قابل اطمینان – سریع – تکمیل بودن پلاگین ها.

  سعی میکنم مدتی کروم رو در کنارش تست کنم .. 🙂

 166. bijan می‌گوید

  به نظرم فقط اپرا ، بقیه مرورگر ها هم در کل بچه بازی بیشتر نیستند! JUST OPERA

  1. شهاب می‌گوید

   داداش این گوگل کروم رو گوگل درست کرده.گوگل رو میشناسی؟؟ بچه بازی این نظر تو هستش.

 167. احمدرضا می‌گوید

  با سلام.
  می خواستم بدونم قرعه کشی کی برگزار می شه؟
  آخه وقتی می خواید جایزه بدید باید تاریخ قرعه کشی رو معلوم کنید.
  این جوری که شما نوشتید معلوم نیست کی برگزار می شه.

 168. علی می‌گوید

  میشه اخبار دروغ از منابع کزایی نزارید ؟
  میدونید سرور های کش فایرفاکس برای ایران محدوده ؟

  نتیجه ی تست Maze Solver در زمینه ی کار با CSS3

  همه میدونن فقط فایرفاکس استایل هارو کامل لود میکنه
  از یکی که میدونه سوال کنید نه از ۴تا سایت کزایی ۴تا پست مشقی بزارید

  زحمت کسیدین مرسی . اما صحت نداره ! ماشالله این فایرفاکسی که باهاش تست زدن فایرفاکس ۱ بئده کروم هم کروم ۱۴ بوده ! آفرین به گردآورندش

  1. ITTeach می‌گوید

   رو چه حسابی میگید کذایی هست؟
   لطفا تامین دلیل کنید

 169. محمد صالح می‌گوید

  سلام؛

  منم از فایرفاکس ۵ ( در حال حاضر ) استفاده میکنم
  البته بر خلاف تستا ، وقتی تعداد تب زیادی باز میکنم ، سیستم به شدت کند میشه…دوست دارم سمت اپرا یا کروم برم ولی این addon های فایرفاکس زمین گیرم کرده!

 170. مهدی می‌گوید

  سلام
  من کروم رو ترجیح میدم به بقیه.

 171. محمدحسین می‌گوید

  من فقط با فایرفاکس و اپرا حال میکنم

 172. فرید می‌گوید

  سلام
  من از گوگل کروم استفاده میکنم
  چون واقعا سبک و راحت و کاری جز باز کردن صفحه انجام نمیدهد و بالاترین سرعت را داراست.

 173. محمد مهدی می‌گوید

  سلام
  اول از علیرضا جان بخاطر تهیه این مطلب عالی تشکر میکنم
  من انصافا میخوام یه واقعیتی رو بگم. قبلا طرفدار فایرفاکس بودم و تمامی مطالبی رو که تو گویا آی تی منتشر میکردم درباره فایرفاکس بود و حتی با اون هایی که با کروم کار میکردن جنگ و دعوا داشتم. ولی بعد از مدتی با دیدن پیشرفت فوق العاده کروم و ضعف فایرفاکس، به کروم رو آوردم (قابل توجه علیرضا جان زارع :D). در کل نظرم اینه هر چی که نیاز هست باید استفاده بشه؛ ولی شخصا از FF به کروم سویچ کردم و تا حالا هم که راضی بودم…

 174. محمدرضا می‌گوید

  Just Fire Fox & Opera ….

 175. میثم داودی می‌گوید

  سلام
  از مطلبتون ممنون و من کامل خوندمش
  من از اپــــــــــــرا استفاده میکنم، چرا که واقعا مرورگره حرفه ای و قدرتمندی هست و به طوره کلی بهترین مرورگر هست!
  اپرا قابلیت هایی داره که مرورگرایه دیگه حتی با افزونه هم نمیتونن انجامش بدن، از جمله “اپرا توربو” و اپرا میل و خیلی قابلیت های دیگه!!!!

  فـــقـــــط بـــــه هـمـــه یــــه چــــیــــزی مـــیــــگـم:
  اینایی که این بالا میبینین، فقط تست هستن و در کارکرد، مرورگر باید خوب جواب بده نه اینکه توی تست اول شه!
  و من با تجربه ی ۷ – ۸ ساله توو دنیای مجازی بهترین مرورگر رو اپــــــرا معرفی میکنم، در وبلاگم هم کلی مطلب در موردش نوشتم(با اینکه اپرا دوم شد، ولی توی کارکرد خیلی بهتر از کروم هست، چرا که واقعا مرورگری برای حرفه ای هاست)

 176. میثم محمودی می‌گوید

  Only OPERA
  از نظر سرعت و امکانات و کلیدهای میانبر و خوشگل و موگشلی! آخرتشه!! :دی
  امکاناتی که اپرا به صورت دیفالت داره مرورگری مثل فایرفاکس با نصب افزونه اینقدر سنگین میشه که همش هنگ میکنه!!
  و نظرم اینه که اپرا از کروم هم خیلی بهتره!
  من که دوستش دارم 🙂

  1. میثم داودی می‌گوید

   بله کاملا موافقم!
   یکی از دلایلی که اپرا رو انتخاب کردم، سرعتش و مدیریت قوی روی تب ها بود
   اما امکاناتی که به صورت پیش فرض رووشه، خیلی خداست!

 177. میهمان می‌گوید

  یه سایت جالب برای درآمد فقط با خوندن اس ام اس. اگه با روش کارش آشنا بشید حتما عاشقش می شید. این هم لینکش: http://2oo.ir/link

 178. حميد می‌گوید

  سلام
  من با اپرا هنوز کار نکردم اما بین فایرفاکس و اکسپلورر و کروم، کروم رو انتخاب میکنم ،
  اکسپلورر سنگینه، کنده، هنگ میکنه وقتی تعداد تب ها بالا میره و از همه مهمتر وقتی یه فایل دانلود میکنه (بدون نرم افزار دانلودر) قابلیت رسیوم نداره و اگه ۹۹ درصد هم باشه و قطع بشه همش میپره
  اما فایر هم سریعتره( اما نه به اندازه کروم ) هم کمتر هنگ میکنه نسبت به اکسپلورر و دانلودرش هم خوبه و البته تمام تنظیماتش دم دسته.
  و اما کروم که همه قابلیت های بالا رو داره و بسیار سبکتر از بقه هستش توی وبگردی از همه بهتره درسته که بعضی امکانات رو نداره اما همونطور که گفتم واسه دیدن صصفحات از اون دوتا خیلی سریعتر و بهتره

 179. محمدحسین می‌گوید

  فایر فاکس بهترینه

 180. یک کلیبری می‌گوید

  من از کروم ۱۳ استفاده می‌کنم. (فعلاً! چون اضلاً بعید نیست تا یک هفته‌ی دیگه بشه ۱۴)
  سرعت لودش فوق‌العاده بالاست. شونصد تا تب رو همزمان باز می‌کنم یه آخ هم نمی‌گه!
  دیگه چی می‌خوام؟
  امنیت؟ نداره؟
  پایداری و سازگاری با انواع و اقسام …؟ نداره؟
  البته که داره!
  فایرفاکس انتخاب دوم منه!

 181. مهدي نقي پور می‌گوید

  سلام.به طور کلاسیک به خاطر شرایط پیش فرض محیط کار از اینترنت اکپلورر مجبورم استفاده کنم اما در منزل سهم بیشتری را به فایرفاکس میدهم.در تست هایی که به مرور زمان زده ام به این نتیجه رسیدم که اصلا با سفری راحت نیستم اما گوگل کروم بسیار مرورگر شیک و به روزیست هرچند نسخه های قبلی باگ هایی داشت که امیدوارم در نسخه جدید رفع شده باشد.

 182. امین می‌گوید

  من همیشه از firefox استفاده کردم و می کنم . چون هم سرعتش خیلی خوبه هم خیلی زیباست هم کار کردن باهاش مثل آب خوردنه.!!!!!!!!!

 183. احمد می‌گوید

  من هم از فایرفاکس و هم از کروم استفاده می کنم

 184. مهدی می‌گوید

  فقط فایرفاکس
  سرعت بالا افزونه های زیاد ظاهر زیبا صحت کارکرد امنیت بالا

  I LOVE FIREFOX

 185. علیرضا می‌گوید

  من از فایرفاکس و اوپرا به دلیل سرعت بارگذاری صفحات بالا استفاده میکنم.

 186. مرتضی می‌گوید

  من یک سالی میشه از فایرفکس استفاده می کنم که به نظرم بهترین هست. همه مرورگرها رو هم تست کردم ولی این به نظرم عالی هست ولی من بقیه مرورگرها رو همیشه روی سیستم دارم که اگه کروم هم خوب پیش بره کوچ می کنم روی اون چون از هر لحاظ با سایتها سازگاری بیشتری داره

 187. reza می‌گوید

  فایر فاکس ۵
  بالا بودن سرعت برای باز کردن صفحات .

 188. babak می‌گوید

  من از مرورگرLunascape استفاده میکنم ، اولین و تنها مروگر جهان با سه موتور داخلی مرورگرهای internet explorer ,safari , firefox یعنی Trident وGecko وWebKit .
  از هر کدام میتوانید استفاده کنید و در ضمن با هم مقایسه کنید .
  نکته جالب اینکه سازگار با افزونه های این مرورگر ها هم هست .
  آدرس سایت :
  http://www.lunascape.tv/

  1. محمدحسین می‌گوید

   این که گفتی به درد نمی خوره سرعت لود صفحات اصلاً صفر

  2. احسان می‌گوید

   بابا فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر تو موتور خودشون موندن!……………………..الله اکبر به lunascape!

 189. عرفان می‌گوید

  firefox
  به خاطر اینکه add-ons به درد بخور زیاد داره

 190. پیمان روستایی می‌گوید

  فقط فایرفاکس بخاطر سرعت خوب و امنیت بالاشه

 191. پویا می‌گوید

  گوگل کـــــــــــــــــــــــــــــــــــروم !!
  الان تقریبا مدتی هست که وقتی ویندوز عوض میکنم همون اول اینترنت اکسپلورر رو حذف میکنم بعد گوگل کروم نصب میکنم طوری شده که وبگردی بدون کروم برام جذاب نیست
  دللش هم واضحه سرعتش و اینکه از حداکثر فضای مانیتور میشه استفاده کرد
  اپرا گزینه بعدیه

  1. محمدحسین می‌گوید

   من خودم از فایرفاکس استفاده می کنم اما علتش چی بود که اینترنت اکسپلورر رو حذف کردی؟

  2. احسان می‌گوید

   آقا احتملا ایشون مثل من از ie متنفر بوده خب پاکش کرده مثل من.

 192. 123nasr123 می‌گوید

  من کروم را ترجیح می دهم چون نسبت به فایر فاکس سرعت بالاتری دارد .البته سرعت اپرا هم بالاست ولی مشکلی که دارد این است که سرویس های ایمیل معروف مثل جی میل و یاهو را باز نمنی کند. ولی کروم ای نطر نیست.

 193. احمد می‌گوید

  با تشکر از گوگل کرم : لطفا به سئوالم مستقیما پاسخ دهید واضح و خیلی ساده : چطور میتوانم بکمک گوگل کرم مستقیما صفحه گوگل را باز کنم

  1. ITTeach می‌گوید

   با سلام
   متوجه منظورتون نششدم؟
   میشه واضح تر بگین

 194. نوید می‌گوید

  هیچی حرفشو جدی نگیر . ولی کروم که مرورگر نیست ۴ تا دانلود میزاری همزمان. یک سایت هم نمیتونه وا کنه سرعتمم کم نیست .۲۷۰ کا دارم . موزیلا هم که همش دیسکانکت میشه با این سرعت گندش . اپرا معرکه هست اگر کاربر کروم یا موزیلا هستین ۱ هفته بطور اختصاصی فقط با اپرا کار کنید بعد برین سراغ بقیه به حرف این حقیر میرسید .

 195. مهدی می‌گوید

  سلام
  ولی به نظرم تست مربوط به باز شدن صفحات وب کاملا اشتباه هست.چون سرعت اینترنت هر لحظه در حال تغییر هست و این گونه تستها نمیتونه صحیح باشه.

 196. محمد عابدی می‌گوید

  کروم از همه بهتر است.دلیل عمده آن سرعت ،سادگی و افزونه خور بودن آن است.

 197. طراحی سایت و سئو می‌گوید

  با محمد موافقم

 198. محمد می‌گوید

  همه رو حذف کنید فقط Maxthon بریزید.ترکیبی از همه مرورگرهاست.که بهترین ویژگی هاشونو با هم یکی کرده.
  |سرعت(کروم)|افزونه(فایرفاکس)|باز کردن صفحات به صورت دقیق(فایرفاکس)|وقتی صفحه رو بالا پایین میکنید یاد راحتی اپرا میوفتید|انتخاب راحت اسکین|از ما گفتن بود.یه روز باهاش کارکنین ولش نمیکنین.۴روز دیگه صداش درمیاد.چون از همه بهتره

 199. Abbas می‌گوید

  سلام
  من به شخصه از گوگل کروم۱۷ استفاده میکنم
  چرا چون از فایرفاکس سبکت تره از اینترنت اکسپلورر قشنگ تر از اپرا انعطاف پذیر تر و از سافاری کار باهاش راحت تر

 200. بهلول می‌گوید

  از نظر سرعت = گوگل کروم

  از نظر کارایی = فایر فاکس

  از نظر قدرت = اپرا

  من از هر ۳ تاشون در هر زمینه ای که لازم باشه استفاده می کنم

  ویوا هر ۳ تاشون

 201. amirmasoud می‌گوید

  واترفاکس
  چون سازگارترین مرورگر با وین های ۶۴ بیتی است
  اطلاعات بیشتر:
  http://www.waterfoxproject.org

 202. مهدی 2108 می‌گوید

  من اولش خیلی از chrome خوشم میومد و همیشه ازش استفاده میکردم چون هم سبکه و هم محیط کاربری ساده و چشم نوازی داره، اما متوجه شدم که کروم نمیتونه بعضی از سایت ها رو اونجور که باید باشه نشون بده و بعد از اون از فایرفاکس استفاده میکنم اما هنوز هم معتقدم که کروم بیشترین سرعت رو تو باز کردن پیج ها داره .در مورد مرورگر های دیگه مثل IE باید بگم زیاد ازشون راضی نیستم .

 203. HOSSEIN-M75 می‌گوید

  من ازGOOGLE CHROMEاستفاده میکنم .چون که واقعاصفحات وب رو سریع باز میکنه.اپدیت کردنشم خیلی راحته.

 204. رضا می‌گوید

  سلام مطلب جالبی بود
  من انتخابم اپراست و در مرحله بعد کروم
  اونایی که میگن فایر فاکس خوبه برن باهاش ۱۰ تا تب باز کنن ببینن چه جوری نفسش به شماره میوفته اما با اپرا تا ۰ تا تب رو به راحتی لود کنن

 205. you می‌گوید

  بهترین همون فایرفاکسه من خودم از نسخه۵ تا۱۷ را دارم و بهترین نوعش آئوررا است

 206. سئو و بهینه سازی سایت می‌گوید

  سلام. جالب و خواندنی بود. به نظر من فایر فاکس به خاطر پلاگین ها و کروم به خاطر سرعت پردازش از بقیه سرتر هستند.

 207. میرزا جواد می‌گوید

  فقط فایرفاکس به دلیل افزونه زیاد + سرعت لود بالا + سادگی و …
  در جایگاه بعد میشه گفت کروم چون واقعآ سرعت لودش عالیه
  مزخرفترین هم اکسپلورر هستش البته نسخه های بالاش بهتر شده ولی بازم هنوز نتونسته خودشو در بین کاربران حرفه ای به اینا برسونه

 208. مهرداد می‌گوید

  من از IE متنفرم
  و از firefox و chrome استفاده می کنم
  کارم طراحی وب است و برای این کار firefox بهترینه
  در کل فایرفاکس را بیش تر از بقیه دوست دارم
  فقط به نظر من این رقابت دیگه منبعی برای نتیجه گیری نمی تواند باشد چون الان فایرفاکس ۱۷ هم آمده …

 209. محمد می‌گوید

  سلام به نظر من فایر فاکس بهتره

 210. اشکان می‌گوید

  مرورگری بر مبنای کروم با نام blackhawk به نظر من عالیه

 211. سپهر می‌گوید

  کروم گوگل
  چون سرعت مرورگر کروم زیادتر از بقیه است و محیط بهتری نسبت به بقیه داره.

 212. ASEF می‌گوید

  من هم از این چهار تا استفاده کردم(فایرفاکس،گوگل کروم،اپرا،ایکسپلوریر) و با دانش اندکم اینا رو مقایسه کردم ، به این نتیجه رسیده ام که شکل کروم و فایر فاکس یکی هستن و لی سرعتشون زیاده واگه اینارو از کارایشون طبقه بندی کنم
  ۱فایر فاکس
  ۲گوگل کروم
  ۳اینترنت ایکسپلوریر
  ۴اپرا
  از سافاری هم استفاده نکرده ام به هیچ عنوان و نمیدونم خوبه یا بد

  1. علی قربانی می‌گوید

   امیدوارم ندونی سافاری چجوریه چون افتضاحه

 213. asghar می‌گوید

  سلام چرا از اخرین ورژن مرور گر ها استفاده نمی کنید؟

 214. vahid می‌گوید

  سلام بنظر من فایرفاکس سرعت خوبی داره.

 215. yousef می‌گوید

  من خودم همه نسخه های فایر فاکس را امتحان کردم و تا قدیمی باشه سرعتش بیشتره
  من بهترینها را فایرفاکس ۷ و آئورورا ۵ هستند بسیار سبک و زود جوش
  فقط فایر فاکس

 216. تصميم مواقع می‌گوید

  من خودم همه نسخه های فایر فاکس را امتحان کردم و تا قدیمی باشه سرعتش بیشتره
  من بهترینها را فایرفاکس ۷

 217. مهدی می‌گوید

  فایر فاکش نوزذه اومدهه….
  فقط فایر فاکسس
  تنها بدی ای که فایر فاکس داره میزان استفاد رم اونه که از رم ۸ من ۱گیگش ماله فایرفاکسه ولی در کل عالیه مخصوصا برای طراحان سایت
  و اکسپلورر هم که مثل سم میمونه برای ما طراحا البته من جوجه طراحم
  اوپرا یه زمانی داشتم سرعتش خیلی خوب بود ولی ضعف زیاد داره و قابل مقایسه با این ها نیست
  کروم هم دارم ولی فقط در یه صورت استفاده میکنم اونم وقتی فایر فاکسم مشغول کارای مهم تر باشه 😛
  بقیه هم استفاده نکردم و حاظرم نیستم به فایر فاکس عزیز خیانت کنم 😀
  حلاصه به همه فایر فاکس رو پیشنهاد میکنم و اگه هنوز کسی هست که از اککسپلولرر استفاده میکنه واقعا از همه دنیا عقبه و تاریک نت بشه بهتره :))

  1. لیلی می‌گوید

   شخصا از اپرا استفاده میکنم به نظرم سرعتش از کروم هم بهتره..من واقعا نمی فهمم بعضا چرا میگن فایر فاکس آخه فایر فاکس تا خودش بالا بیاد نیم ساعت طول میکشه چه برسه به اینکه بخوای باهاش نت بری! ولی اپرا به خاطر داشتن دانلود منیجر پرسرعتش و بازکردن هم زمان صفحات و سرعت عالی ترجیح بر اون! الان انتظار ندارید که اکسپلور رو هم جزو مرورگرا حساب کنم؟

 218. کاوشگران می‌گوید

  IE که افتضاحه خیلی برام عجیب بود که Time Load سایت Facebook ش از همه کمتر بود !!!

 219. ساناز می‌گوید

  خیلی آمار جالبی بود ، جامع و دقیق
  من قبلا از فایرفاکس استفاده می کردم خیلی هم ازش راضی بودمو دوستش داشتم ولی الان از کروم استفاده می کنم سرعتش خیلی بالاتره

 220. ehsan می‌گوید

  از نظر امکانات فقط اپرا چندین ساله دارم استفاده میکنم و راضی هستم

 221. علی می‌گوید

  متخصصان نرم افزار های اینترنتی و وب اغلب میگن کروم بهتره و واقعا هم بهتره از لحاظ: سرعت، امنیت، آشنایی و همخوانی با زبان های برنامه نویسی روز وب، راحتی کار و طراحی ساده و دم دست، دلیل اصلیش هم اینه که غول کاردرستی مثل گوگل پشتشته
  مشکل فایرفکس: سرعت پایین به خصوص هنگام بالا اومدن و باز کردن صفحات و بد بودن چینش منوها و سخت تر بودن کار کردن با امکاناتش،
  مشکل اپرا: ناهماهنگی با زبان های برنامه نویسی روز وب که باعث بد و پر اشکال دیده شدن وب سایتها در اون می شوند و امکانات کاربردی حرفه ای کمتر به نسبت کروم
  اینترنت اکسپلورر: همش مشکله سرعت امنیت و همخوانی با زبان های برنامه نویسی افتضاح

 222. Firefox می‌گوید

  این اعداد و ارقام نمیتونن تعیین کننده باشن من فایرفاکس رو ترجیح میدم

 223. www.ticcharge.ir می‌گوید

  من به شخصه امکانات کروم روترجیح می دم.

 224. احسان می‌گوید

  واقعا واقعا ممنون!
  به قول ندا بوس با همون قلب خوشگل!

 225. حامی می‌گوید

  بنظر من نمیدونم کدوم ز همه بهتره ولی از همه بدتر اکسپلورر که واقعاً فاجعه است و کسانی که با اون کار میکنن زیاد از دانش اینترنت برخوردار نیستند…
  برای ایران بهتر ازهمه همون کروم است و یه چیزی یاید در مورد safari بگم که گاهی اوقات فیلترها رو رد میکنه البته خیلی به ندرت اتفاق می افته …..

 226. رها می‌گوید

  سلام من اطلاعات زیادی ندارم اصلا چیزی حالیم نیست خواهش میکنم کمک کنید ثواب داره . . . من دیگه دیوونه شدم بخدا از دست این نتم که همش خراب میشه خوب براتون
  توضیح میدم مشکلم رو من با کروم میادم نت خیلی خوب بود نمیدونم یهو قاطی کرد دیگه هیچ صفحه ای روو بالا نمیاره بعد رفتم از فایرفکس استفاده کنم که همش خراب میشه میگه مرورگر شما قدیمی هست !!! هیچ چت رومی رو بالا نمیاره . . . خیلی اعصاب خورده میشه کمکم کنید الان چیکار کنم با ای دی اس ال میام نت ولی سرعت خرابه مشکل از مرورگرم هست؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا برم چه مرورگری نصب کنم؟؟؟ تا بهتر بشه؟؟

  خواهش میکنم جواب سوالات منو تو وب خودم کامنت بزارید واقعا ممنون میشم

 227. MOHSEN می‌گوید

  man az mozilla besiyar razii tar baghe mororr garam

 228. ؟ می‌گوید

  من از گوگل کروم استفاده می کنم چون سرعتش عالیه

 229. سونیا می‌گوید

  من اولش از اکسپلورر استفاده میکردم چون فکر میکردم استاندارد ترین نسخه و جامع ترینه و بالاخره چندتا پیرهن از مرورگرهای دیگه بیشتر پاره کرده و متولد ماکروسافت هم هست

  اما بعد با موزیلا شروع کردم به کار کردن ولی آدرس بارش و واید بودن صفحه بیش از حد کش اومده بود و خیلی رو نرو بووود

  الان دو ساله از کروم استفاده میکنم و به شدت بهش اعتیاد پیدا کردم
  جوری که هیچ جوره نمیتونم نه رو مرورگر خودم نه رو مرورگر کس دیگه ای نبودشو تحمل کنم و خلاصه دوسش داریم دیگه 😀

 230. امیر محمد می‌گوید

  من از کروم استفاده میکنم.
  چون سرعتش بیشتره و ساده تره.

 231. علی قربانی می‌گوید

  من شخصا از اپرا رضایت بیشتری دارم. البته تجربه کار با هر ۵ مرورگر را دارم که روی سیستم فعلیم دارم. ضمن اینکه کروم گنگ نمیکنه ولی سرعت اپرا وقتی که سیستم توربو فعاله شگفت انگیزه و برای save کردن home page های دم دستی مناست تره و نامحدوده که این قابلیت در ۴ مرور گر دیگر وجود نداره. سافاری که افتضاحه خیلی کند و مزخرفه که آخر شد. اکسپلورر هم تنها علت همه گیر بودنش که همه روی سیستمهای خود (به غیر از سیستمهای مایکروسافت) دارن اینه که بیشتر سایتها سرور هاشونو با اکسپلورر هماهنگ کردن.

 232. علی قربانی می‌گوید

  سونیا منم اپرا رو دوست دارم.

 233. امیر می‌گوید

  منم با بیشتر مرورگر ها کار کردم ولی از همه بیشتر Google chrome خوشم اومد

 234. habib می‌گوید

  البته به سرعت اینترنت هم شدیدا ربط داره که باسرعت اینترنت ما همشون به درد نمی خورن

 235. سید محمد می‌گوید

  سلام
  قبلا از اپرا استفاده میکردم که دیدم با بعضی سایت ها مشکل داره….الان هم به کروم کوچ کردم
  اگر ویندوز تازه نصب کرده باشم و وقت نکنم کروم نصب کنم و کار عجله ای داشته باشم میرم سمت IE
  ولی به هیچ عنوان سمت fire fox نمیرم….نه ارمحیطش خوشم میاد نه از سرعتش نه از Fire Fox ! 🙂

 236. حجت می‌گوید

  من از اوپرا .اکسپلوره و فایر فاکس استفاده کردم به نظر من بهترینشون اوپرا است چون سرعت خوبی داره زیباست و کار کردن با اون راحته

 237. مهندس علی همتی از شیراز می‌گوید

  ببینید بچه ها نظر همه شما برای من محترمه ولی من تو این ۶ سالی که ADSL2
  داشتم نتیجه گرفتم همه مرور گرها خوبه از چند نظر.
  ۱.Mozila بخاطر وبگردی طولانی
  ۲.Google Chorome بخاطر نشان دادن بسیار سریع Gmail و دانلود با سرعت ثابت توسط خود کروم.
  ۳.Opera بخاطر چت کردن در فیسبوک.
  ۴.Internet Explorer بخاطر هماهنگی بسیار عالی با Internet Download Manager
  وشناخت فایل های زیپ.
  ۵. و در آخر safari که هیچ مزیتی در کامپیوتر ندارد مگر در گوشی آیفون که عملکرد بالایی دارد.

 238. shahyadrb می‌گوید

  سلام .واقعابایدازهمه دستنکاران این سایت تشکرکنم.اول به خاطرمطالب بی نظیرتان.دوم به خاطر مقایسه بی نقصتون راجب مرورگرها.اونایی که میگن موزیلا خوبه برن سرعت ۱۲۸کیلوبیت بخرن.بیان امتحان کنن اپرا وکروم دربدترین شرایط . همزمان دانلودکن اونم باسرعت ۳۰کیلوبیت چه شاهکاری میکنن.

 239. محمد می‌گوید

  من از مرور گر فایر فاکس و کومودو دراگون خیلی راضی هستم.من دنبال مرور گر امیریکای لون اسکار میگردم.ممنون میشم اگه ان را به ایمیلم ارسال کنید.مرور گر سفری خوب نیست نمیتونی صفحات چسپیده استفاده کنی.خودم همه مرور گر ها رو دارم.

 240. محمد می‌گوید

  من از مرور گر فایر فاکس خیلی راضی هستم.خیلی خوبه.مرور گر فایر فاکس تا قدیمی تر باشه حوب ترم هستش.ممنونم از شرکت موزیلا

 241. پيام می‌گوید

  به نظر من فقط مروگر فایر فاکس
  گوگل کرم در بث هایی همچون: Bookmarks و History هیچ حرفی برای گفتن در برابر فایرفاکس نداره و برخی از سایت ها رو نمی تونه درست نمایش بده.
  Opera & IE هم که هیچی اصلا سرعت، راحتی و دیزاین فایرفاکس رو ندارند
  مرورگر سافاری هم هنوز در ایران جایگاهی نداره
  پس نتیجه می گیریم : فقط فایرفاکس

 242. عبدالرضا ابراهیم پور می‌گوید

  من از مرورگر فایر فاکس و جدیدترین ورژنش ۲۳ استفاده میکنم بعد از اونم کروم و اونت بروزر

  دلایل متعددی برای اول بودن فایرفاکس هست :
  ۱- چون خودم طراح سایتم افزونه های بسیار بسیار کاربردی رایگان و سریع النصب داره
  ۲- ساپورت بسیاری از اسکریپت ها کدهای css3 , html5 هوش قوی سرعت بالای لود نرم افزار
  ۳ – سرعت لود خوب سایت ها
  ۴- امنیت – امکانات و راحتی کار (تمامی یوزر پسوردهای سایت ها سیو هستن)
  ۵- کمترین خطای نمایش سایت و جابجایی موقعیت های قالب سایت و …

 243. مرتضی می‌گوید

  اینایی که بازم میگن IE و FireFox بهتره اونایی هستن که تا به یه چیزی عادت میکنن میگن فقط همین خوبه.
  من اصلا به شرکت سازنده اهمیت نمیدم

 244. آریا می‌گوید

  می دونم مطلب قدیمیه اما منم میگم
  من فایر فاکس رو انتخاب می کنم
  شاید بعضی وقت ها نگ می کنهو سرعتش کم میشه
  اما مطمئنا طبیعیع و به خاطر ویروسه
  اما من با همه مرورگر ها کار کردم وفقط فایر فاکس به درد می خوره
  کروم پر از مشکلاته و تو نسخه های جدید ۳۰ و کمتر از اون به شدت ضعیف شده
  اوپرا که اصلا چرته
  سافاری هم که هیچی کلا آشغالیه
  فقط IE و فایر فاکس به نظرم بهترین هستن هنوز
  IE اگه یکم جوان پسند تر بشه مطمئنم همیشه بهترین می مونه

 245. فرشید می‌گوید

  سلام :
  مسلما کروم و فایر فاکس جزو برتترین ها هستند . اما کامنت ها را نگاه میکردم به عدم استفاده اکثر کاربران از مرورگر سافاری پی بردم .که البته بعلت ساست های شرکت اپل و نگاه مدیران آن شرکت به بازار ایران و عدم حمایت آنها چیز غریبی نیست و کاربر ایرانی هم درزمان انتخاب اصلا به گزینه سافاری فکر نمیکنه .مگر اینکه از یکی از محصولات شرکت اپل
  (مکبوک مینی مک . ایفون . ایپد .مک پرو و……)‌استفاده کنه و اینجاست که تفاوتها مشخص میشه .این آمار کاملا صحیح و درسته اما یک نکته از نظر من قابل تامله .اپل و محصولاتش بازار امریکا را کاملا در اختیار دارند و بدلیل امکانات بسیار وسیع و گسترده ای که به کاربراش میده حتی اجازه تصور استفاده از سایر محصولات را به اونها نمیده . باور میکنید اکثر کسانیکه با اپل کار را شروع کردند و این ارتباط راحفظ کرده اند قادر به کار با ویندوز نیستند و حتی آنرا در حد ابتدائی نمیشناسند . حالا تصور کنید کودک امریکائی که از ابتدا با اپل بوده در کجای این معادله است . محصولات گوگل و سایر شرکتها به این علت که اپل به بازاری جز امریکا بهای درستی نمیدهد در راس قرار گرفته اند و همین سافاری را با امار ایالات متحده اگر بررسی کنید میبینید که چه بسا گزینه اپرا به چند درصد هم نمیرسد .بنظر من مکینتاش و سافاری در صورت داشتن پشتیبانی از طرف اپل از نظر کیفیت و امکانات و بروز بودن جلوتر از بقیه است و برای این مدعا هم به همین نکته بسنده میکنم که اگر محصول اپل را یکبار خریداری کنید و ساپورت شوید دائم و بصورت لحظه ای از طرف اپل در حال آپ تو دیت شدن هستید و کسی که سال ۲۰۰۰ محصول اپل را خریده تا امروز حتی ریالی بابت نرم افزارهای اصلی نپرداخته چون اپل موظف به بروز رسانی شده است .این امکان را کدام شرکت بزرگ در اختیار کاربرش میگذارد ؟؟؟؟؟
  ایکاش کاربران ایرانی هم با سیستم عامل مکینتاش آشنا بودند و بعد مقایسه میکردند .من ادعا میکنم اگر کاربر ایرانی در ازای ۱۰۰ ساعتی که با ویندوز کار کرده ۳۵ ساعت با مکینتاش کار میکرد حاضر نبود به ویندوز نگاه کند ؟؟؟ کافیست امتحان کند ؟؟؟؟

 246. admin می‌گوید

  ۱- اینترنت اکسپلور ( چون در جهان محبوب ترین)
  ۲-موزیلا( چون در ایران محبوب ترین)
  ۳-کروم(چون سرعت بارگیریش بالایه)
  ۴-…….

 247. متخصص می‌گوید

  سلام
  به عقیده ی من اینترنت اکسپلورر ۱۰ و بعد از اون ۱۱ خیلی از فایر فاکس و کروم بهترند
  در موردذ اپرا هم باید بگویم که مرورگر بسیار خوبی است اما سرعت خود نرم افزار پایین است و به فضای رم زیادی محتاج است
  مرورگر سافاری را هم تجربه کرده ام و عقیده دارم مرورگر زیبا و کارامدی است اما برای زبان های html5 و css3 به درد نمی خورد.
  در کل مایکروسافت دوباره مرورگر خود را بهترین مرورگر جهان می کند…

 248. رضا می‌گوید

  من چند سال است با کروم کار می کنم مشکلی نداشتم .سرعت خوبی داره

 249. beatris می‌گوید

  kheyli sayte khoobi bood va man kheyli azash estefade kardam

 250. سینا می‌گوید

  به نظر من موزیلا فایر فاکس بهترین چون هم سرعت . هم قدرت بارگیری وهم سادگی کار با ان ولی کروم هم کارکردن باهاش سخته وهم نسبت به فایرفاکس سیستم سرعت بالا تری میخاد وگرن هنگ میکنه ممنون از سایت خوبتون

 251. مجتبی می‌گوید

  internet explorer 11
  هم سرعتش از کروم جلو زده
  هم محیطش عالیه

 252. سجادی می‌گوید

  دمت گرم

  1. ارشیا می‌گوید

   سجادی خان مخلص ایم

 253. atena.az می‌گوید

  دستتون درد نکنه عالی بود ممنون

  من چند تا از مطالبتون رو توی وبم گذاشتم

 254. رامین می‌گوید

  سلام. استادمون تحقیق گفته بود ارائه بدیم من چندتا از این مطالبوتونو برداشتم با اجاااااااازه. مر سسسسسسسسسسسسسسسسسسی

 255. حسین می‌گوید

  سلام ببخشید به من فقط بگید بهترین مرورگر دنیا الان چیه؟

  1. وحید می‌گوید

   فایرفاکس ۳۳.۱

 256. محمد می‌گوید

  Internet explorer 11 سریعترین و مطمئن ترین

 257. زهرا می‌گوید

  firefoxبه نظرمن خیلی خوبه.من هم رو لپ تاپم هم گوشیم ازش استفاده میکنم.بارگزاری صفحاتش عالیه

 258. سید علیرضا می‌گوید

  سلام
  ممنون از مطلبتون .
  ضمنا تاریخ شروع به کار IE اشتباهی درج شده.

 259. َArash می‌گوید

  باید خدمت عزیزانم عرض کنم که با ی سرچ ساده میتونید متوجه بشید که کروم کلا بی رقیبه و ۲-۳ سال پیش از هکرها دعوت کرد از سرتا سر دنیا که هرکه تونست از طریق مرورگر کروم هک کنه ۷۰ هزار دلار جایزه بهش تعلق میگیره……جالبه بگم که تا الان از کروم کسی نتوانسته سوراخ امنیتی پیدا کنه و هک کنه…غیر از اون بارها شده که سرعن نت من انقدر پایین بوده که با هیچ مرور گری نتونستم وارد یاهو بشم..به غیر از کروم…خیلی ساده است…نت شما هم هر موقع پایین بود و نتونستید با ی مرورگری وارد سایتی بشید …کافیه کروم را امتحان کنید..اون موقعه مثه من به قدرت کروم پی برده و اونا باور میکنید..پیروز باشید…….

 260. مهدی می‌گوید

  من در این تاریخ لغو اشتراک خود را اعلام میدارم لطفا دیگر نفرستید.

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   لطفا داخل ایمیلتون ایمیل گزینه unsubscribe‌رو بزنید.

   موفق باشید.

 261. سئو سایت می‌گوید

  تشکر عالی بود

 262. امید22 می‌گوید

  ممنون
  عالی بود
  مقایسه نسخه های جدید مرورگرهای هم بذارین
  مرورگر فقط اپرا ۲۱
  عالیه
  امن سریع کاربر پسند
  و…………

 263. ash می‌گوید

  واقعا عالی بود.مزسی

 264. رشید می‌گوید

  فقط کروم بعدشم فیرفاکس ok

 265. AliX110 می‌گوید

  فکر کنم اپرا من حیث المجموع بهتره مگه نه؟؟

 266. rahmat می‌گوید

  موزیلا ۱۰۰در۱۰۰

 267. دوربین مدار بسته می‌گوید

  از همه لحاظ کروم بهتره

 268. دوربین مداربسته می‌گوید

  من نمیدونم مایکروسافت چجوری روش میشه مرورگر بده بیرون.از همون نسخه ۶ تا الان که ۱۱ بلا استثنا افتضاحه از هر نظر.بنظر بهتره مایکروسافت اعلامیه بزنه دیگه مرورگر نمیده بیرون.با آبرو صحنه رو ترک کنه.

  1. طراحی سایت می‌گوید

   نه .اتفاقاً ex 11 خیلی پیشرفت کرده. با زبان های جدید سازکاری زیادی داره

 269. تک‌نکته: پرینترهای سه بعدی – قسمت اول

  […] بررسی ۵ مرورگر و&#1576… […]

 270. وحید می‌گوید

  فایرفاکس بهتر از کروم هست حتی از لحاظ سرعت این را ذکر کنم که سرعت کروم بیشتر از فایرفاکس است اما فایرفاکس یک صفحه جستجو شخصی دارد که میتوانید بلافاصله بعد از درج موضوع و زدن اینتر شاهد باز شدن صفحه گوگل باشید که موضع شما را جستجو کرده است .این فرایند با استفاده از ۶۴ کیلوبیت بر ثانیه تنها ۳ ثانیه برای لود کامل صفحات نیاز دارد.
  امتحان کنین …

  1. ali می‌گوید

   اگر به این باشه که نوار آدرس کروم خودش گوگله.هرچی توش بنویسی و اینتر بزنی سرچ میکنه.

دیدگاه‌ها بسته شده است.

سایت تخصصی بنچ مارک و تست سخت افزار TomsHardware چند ماه یک بار به بررسی تخصصی مرورگرها میپردازد. تا کنون ۴ بار چنین مقایسه ای انجام شده است. نام این مجموعه تست Web Browser Grand Prix یا به