پنج برنامه داغ، رایگان و کمتر شناخته شده آندروید

  • 1390/5/22
  • محمدرضا ارجمندی
  • 5

هنگامی که صحبت از برنامه های  رایگان ویژه سیستم عامل آندروید به میان می آید، فکر نمی کنم هیچ گاه در این زمینه، برنامه کم بیاوریم. کافیست در کادر  جستجوی Android Marketplace  عبارت Just in را وارد کرده و سرچ کنید تا همیشه برنامه های داغی را در این قسمت پیدا کنید!

اینجا ، در گویا آی تی، مقالاتی که در آن  برنامه های بسیار جذاب آندروید به شما خوانندگان عزیز پیشنهاد  داده شده و مورد بررسی قرار گرفته اند را کم و بیش منتشر کرده ایم. از مقالات خارجی در این زمینه بهAndroidify یا Sorami می توان اشاره کرد. سپس دیگر مقالات مانند Hipstamatic که آنجلا آن را پوشش داده، و یا برنامه ریز Astrid که چندی قبل معرفی شد از این دست می باشد.

اگر صاحب یک دستگاه آندروید دار هستید، بدون توجه به اینکه چه کار باید انجام دهید، چه اطلاعاتی باید کسب کنید، و یا به کجا باید بروید، از این شانس بهره مندید که همیشه و برای هر کاری یک برنامه آندروید وجود دارد که کار شما را انجام خواهد داد و نیازتان را برطرف خواهد نمود.

 

 

 

 

 

معرفی 5 برنامه جالب ویژه آندروید که ممکن است حتی نامش هم به گوشتان نخورده باشد!

در تلاش مداوم برای معرفی برخی از برنامه های جدید و جالب آندروید که شما هرگز قبل از این آن ها را نمی شناخته اید، من تصمیم گرفتم شخصا سری به دسته  Just In  در بازار برنامه های آندروید زده و ببینیم آیا لقمه دهان گیر و برنامه منحصر به فردی پیدا می کنم و که جالب توجه بوده و نظرم را به خود جلب کند یا خیر . پنج برنامه ای که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم از جمله برنامه های مورد علاقه ماست، زیرا حداقل در نظر ما، هر کدام از انها بسیار مفید و کاربردی است- هر چند تا کنون کمتر مورد بررسی قرار گرفته اند و برای بسیاری ناشناخته باقی مانده اند.

ساختن تابلوی ال ای دی با استفاده از LEDr

یکی از برنامه هایی که به نظر می رسد نسبتا ساده طراحی شده، اما در واقع بسیار مفید است، یک برنامه اعلام پیام متحرک LED به نام LEDr است. استفاده از این برنامه بسیار آسان است: شما فقط پیامی را که می خواهید روی صفحه نمایش موبایل یا تبلت نشان داده شود را تایپ می کنید، سبک نورپردازی ، و رنگ متن را از میان رنگ های، قرمز، آبی، سبز، زرد، بنفش یا سفید انخاب می کنید. شما حتی می توانید جلوه چند رنگ را انتخاب کنید!

دو نوع سبک نمایش داریم: LED و مربعی. حال با انتخاب LED ، در سرتاسر صفحه نمایش دستگاه شما متن به نمایش در می آید و گوشی درست مانند یک تابلو ال ای دی می شود. با این حال ، وقتی ان را از نزدیک نگاه کنید کمی ریش ریش به نظر می رسد. از سوی دیگر در طرح مربعی، به جای لامپ های کوچک و  شبیه سازی شده LED ، در واقع مربع ها را در یک شبکه بر روی صفحه نمایش پر می کند، ، که این امر سبب نمایش هر چه بهتر یک پیام از  نمای نزدیک می گردد. از سوی دیگر، حرکت پیام روی صفحه نمایش باعث کمی اعوجاج در این نحوه نمایش می شود همانند تصویر زیر:

اگر شما خلاق باشید، خیلی خوب می توانید این سبک پیمایش LED  را برای خود مورد استفاده قرار دهید. برای مثال هنگامی که سر کار هستید و برای مدتی باید از پشت میز و کامپیوتر بلند شده و جایی بروید پیامی را روی صفحه موبایل خود با این برنامه نوشته و موبایل را  در نزدیکی کامپیوتر خود می گذارید، همکاران پیام شما را روی موبایل به سرعت خوانده و متوجه می شوند (پس یک کاربردش برای نمایش پیام برای دیگران است درست مثل یک تابلوی تبلیغاتی LED  ). یا می توانید ان را روی تبلت نوشته و روی پیشخوان آشپزخانه بگذارید تا  زمانی که در خانه نیستید و بچه ها از مدرسه به خانه می آیند بدانند چه کاری باید انجام دهند. خلاق باشید!

افزونه ای برای LinkedIn با Droidin

یکی دیگر از برنامه های واقعا جالب که به آن اندازه که شایسته اش بوده معروف نشده، Droidin  است. این مسئله احتمالا به آن خاطر هست که هنوز بسیاری از کاربران آن را کشف نکرده اند، اما زمانی که برنامه های فیس بوک و توییتر بسیار محبوب هستند، من گمان نمی کنم که نرم افزار همراه LinkedIn  بتواند به آن درجه از محبوبیت برسد.

در این برنامه تقریبا تمام اجزای هسته LinkedIn  لحاظ شده است، از جمله امکان به روز رسانی پست ها، جستجوی مشاغل، چک کردن صندوق پستی شما در سرویس LinkedIn  ، و یا مرور و مدیریت گروه های شما.

الگوی خواب خود را با Sleepmeter تعیین کنید

حال ، اگر شما شبیه من باشید– معتاد به کار کردن –احتمالا وقت چندانی برای خوابیدن نخواهید داشت. این مسئله سبب افتخار ما نیست — کمبود خواب پس از  مدتی می تواند واقعا به سلامت شما صدمه بزند. بنابراین ، اگر شما واقعا نمی دانید چقدر خواب برای شما کافیست و یا از کیفیت خوابیدن خود راضی نیستید، بد نیست برنامه ویژه خواب آندروید دارها یعنی Sleepmeter را امتحان کنید.

با Sleepmeter ، شما اساسا یک دفتر آماری از میزان ساعات خواب خود دارید، و همچنین کیفیت خواب، از جمله اینکه آیا در طی خواب خواب دیده اید یا خیر و این خواب ها در چه گروهی دسته بندی می شوند.

همه موارد مربوط به خواب های شما در شبانه روز ثبت می گردد، و شما می توانید آن را در زبانه ” History ” و ” Statistics ” مشاهده نمایید، اما یکی  از جالبترین ویژگی ها عبارت است از زبانه Graphs یا نمودارها، که در آن شما می توانید یک نمودار پویا را ببینید که به شما نشان می دهد که در هر هفته چقدر خوابیده اید.

داشتن چنین نموداری و سیاهه روزانه به شما اجازه می دهد تا هر گونه الگوی خواب را که شما ممکن است برای هر تغییر کوچک در شیوه زندگی  بدان محتاج باشید را برای خود فراهم نمایید.

با برنامه HIIT Timer ورزش های تکراری را برنامه ریزی کنید

یکی دیگر از برنامه های آندرویدی که مربوط به ورزش محبوب و تناسب اندام است. برنامه های بی شماری در این سبک وجود دارند. با این حال ، هنگامی که پای ورزش های خاصی به میان می آید که بیشترین نقش را در آن – تکرار کردن حرکتی برای زمان معینی  دارد، برنامه های بسیاری برای انجام آن در دسترس نیست.

برنامه HIIT Timer در واقع به شما اجازه می دهد تا یک روال از تمرینات ورزشی خود ایجاد کنید، با تعداد تکرار و مقدار زمان برای هر تمرین ورزشی، و در واقع یک مربی مجازیست برای انجام حرکات ورزشی.

در طول جلسه ورزش، صفحه نمایش یک تایمر بزرگ از زمان باقی مانده در هر ست را ارائه می دهد ، همچنین تعداد تکرارها، ورزشی که اکنون باید انجام دهید، و البته زمان کلی باقی مانده در پایین صفحه.

تاریخچه را پاک کرده و از دردسر دور شوید

برنامه نهایی این مقاله که می خواهم خدمت شما دوستان معرفی نمایم یکی از آن چیزهایی است که تا به دردسر نیافتید از ان یاد نخواهید نمود. یک راه عالی برای محافظت از خودتان از هر نوع فعالیت تلفن همراه که دوست ندارید دیگران از آن اطلاع یابند، کاملا ساده است — حذف آنها! یک برنامه عالی به نام History Eraser  قادر است به سادگی هر بخش از در گوشی آندروید شما را که سابقه ای از فعالیت های شما  را در خود ذخیره کرده است را پاک کند.

این برنامه تاریخچه اینترنت و کش آن ، سابقه مربوط به تماس های شما ، سابقه مربوط به پیام های متنی ، و غیره را پاک خواهد نمود. شما حتی می توانید برنامه را به حالت شروع خودکار تنظیم کنید تا از زمانی که گوشی شما روشن می شود کارش را آغاز کند، و می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که به طور خودکار هر زمانی که شما صفحه نمایش را خاموش می کنید همه چیز را پاک کند. این تضمینی است بر آنکه که حتی اگر کسی آندروید شما را سرقت کرده و برای سواستفاده شروع به جستجو در ان کند، هرگز اطلاعات مهمی از مواردی که پاک شده اند، بدست نخواهد آورد

بنابراین، دفعه بعد که حوصله تان از برنامه های گوشی آندرویدتان سر رفت، چرا به خود لطفی نمی کنید و سری به قسمت Just In  در بازار آندروید نمی زنید تا ببینید برنامه ویژه منحصر به فرد و جالب توجهی ارائه شده که بتواند شما را سر حال بیاورد؟

آیا به هر یک از برنامه های آندروییدی ذکر شده در بالا علاقه دارید؟ آیا شما نیز برنامه های آندرویدی سراغ دارید که دیگر افراد آن را نشناسند؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات وارد نمایید.

منبع: makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
  1. مرسی.لطفا برنامه های سرگرم کننده بیشتر بذارین.مثلا برنامه ای وجود داره که بشه فهمید ما در طول مدت خوابمون چه خواب هایی دیدیم

  2. سلام خیلی خوب بود راستی نازنین خانم ممنون میشم اگه به ایدی من سر بزنی و نظر بدی منتظرتم
    این ایدی منه
    reza.karimi289ادم کن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *