متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آموزش کار با نرم افزار NetLimiter برای مدیریت پهنای باند سیستم

12345 (بدون نظر)
Loading...
58

در این مطلب آموزش کامل کار با نرم افزار بسیار کاربردی NetLimiter را به شما آموزش خواهم داد. در ابتدا توضیحاتی را درباره نرم افزار برایتان خواهم گفت تا بیشتر با شیوه کار و کاربردهای آن آشنا شوید.

نرم افزار NetLimiter نرم افزاری بسیار عالی برای کنترل و نظارت بر ترافیک شبکه و اعمال تغییرات و محدودیت ها در آن است. این نرم افزار توسط گروه Locktime Software تولید شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. با استفاده از این نرم افزار می توانید به طور کلی بر تمامی اعمال شبکه نظارت داشته باشید و فعالیت تمام نرم افزارهایی را که از اینترنت استفاده می کنند کنترل کنید. این نرم افزار این قابلیت را به شما می دهد که پهنای باند اینترنت موجود روی سیستم تان را میان نرم افزارهایی که از اینترنت استفاده می کنند به اشتراک بگذارید. همچنین شما امکان تعیین و محدود کردن سرعت دانلود و آپلود و نظارت بر سرعت های مربوط به هر نرم افزار را خواهید داشت. همچنین این نرم افزار با تمامی نسخه ها ویندوز مانند 2000، 2003، XP، Vista و Se7en در نسخه های 32 و 64 بیتی سازگار است.

قابل ذکر است که این نرم افزار نمودار و سرعت پهنای باند مصرفی شما را به صورت زنده و همچنین به شکل روزانه، هفتگی، ماهانه و یا سالیانه بر اساس مصرف تان نشان خواهد داد و می توانید آن را ذخیره کنید یا در قالب فایل HTML مشاهده کنید. به این ترتیب حجم استفاده تان از اینترنت را می توانید در طول مدت زمان های مشخص مشاهده نمایید. علاوه بر آن می توانید تعیین کنید که مقدار استفاده از پهنای باند یک نرم افزار از یک مقدار معین بالاتر نرود. علاوه بر قابلیت های گفته شده NetLimiter دارای یک فایروال (Firewall) ساده ولی قدرتمند و کاربردی می باشد که با استفاده از آن به راحتی می توانید دسترسی برنامه ها به شبکه را کنترل کنید. در ادامه با شیوه کار و فعالسازی آن آشنا خواهیم شد.

به این ترتیب نرم افزار NetLimiter این امکان را به شما می دهد که به طور کامل بر وضعیت شبکه و اینترنت سیستم خود نظارت کنید و کنترل تمامی پهنای باند مصرفی را در دست بگیرید.

همینطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، محیط نرم افزار از قسمت های مختلفی تشکیل شده که در هر قسمت می توانید به قابلیت های خاصی دسترسی داشته باشید. در زیر می توانید بخش های مختلف نرم افزار را مشاهده کنید :

در واقع این بخش را می توان Info bar نامید. در این بخش می توانید اطلاعاتی کلی را درباره وضعیت پهنای باند و نرم افزارهای استفاده کننده از آن را ببینید. در بخش بالای آن به شکل پر رنگ نام کامپیوتر شما درج شده است (برای مثال نام کامپیوتر من که MAHDI-PC است، در تصویر زیر مشخص است). در بخش UL Speed سرعت کنونی آپلود را مشاهده می کنید. در بخش DL Speed هم سرعت دانلود مشخص است. در بخش Applications تعداد کل نرم افزارهایی که تا کنون از اینترنت بر روی سیستم شما استفاده کرده اند، مشخص است. عدد روبروی قسمت Processes، تعداد پروسه هایی را که در حال اجرا هستند را نشان می دهد. در بخش Connections تعداد اتصالات و کانکشن های ایجاد شده توسط نرم افزارها، مشخص است.

با کلیک بر روی گزینه Blocker می توانید فایروال و یا در واقع بلاک کننده کانکشن ها را فعال یا غیر فعال کنید.

با کلیک بر روی گزینه Limiter می توانید سرویس محدود کننده سرعت را فعال یا غیر فعال کنید.

با کلیک بر روی گزینه Stats می توانید ماژول مربوط به آمار برنامه را فعال یا غیر فعال کنید.

با کلیک بر روی گزینه Create Filter می توانید برای شبکه خود فیلتر ایجاد کنید. مثلا با استفاده از این قسمت می توانید تعیین کنید که چه نرم افزارهایی با چه رنجی از IP و چه پروتکل هایی از شبکه استفاده نمایند.

برای فعال کردن فایروال به شیوه زیر عمل کنید :

بر روی گزینه Zones در نوار اطلاعات کلیک کنید. پس از آن با پنجره روبرو مواجه خواهید شد.

در حالت عادی فایروال در نرم افزار NetLimiter فعال است؛ ولی هنگامی که نرم افزاری بخواهد از اینترنت استفاده کند، از کاربر سوالی برای رضایت یا عدم رضایت دسترسی نرم افزار به اینترنت پرسیده نمی شود. برای حل این مشکل در پنجره باز شده تمام گزینه ها را از حالت Allow به Ask تغییر دهید و بر روی Save کلیک کنید.

پس از آن با پیغامی برای صدور اجازه دسترسی یا عدم اجازه مانند تصویر زیر ظاهر می شود که می توانید با انتخاب OK آن را تایید کنید.

بعد از انجام اینکار، هنگامی که نرم افزاری بخواهید از شبکه استفاده کند، پیغامی همانند تصویر زیر برای شما ظاهر می شود. در این صفحه توضیحاتی درباره برنامه اجرا شده و مسیر اجرای آن و هم چنین Local IP آن برای مشاهده مشخص است. در این بخش می توانید با انتخاب دکمه Allow به این نرم افزار اجازه دهید از اینترنت استفاده کند و در صورت عدم تمایل می توانید گزینه Deny را انتخاب نمایید.

هر بار که نرم افزاری بخواهد از اینترنت استفاده کند، این پیغام ظاهر خواهد شد؛ به همین دلیل ممکن است در بعضی مواقع و هنگام اجرای پروسه هایی که به طور دائم از اینترنت استفاده می کنند، شما مجبور باشید که چندین بار گزینه Allow و یا Deny را انتخاب کنید. برای حل این مشکل می توانید از گزینه Create Rule استفاده کنید. اگر مایلید نرم افزاری همیشه از شبکه بدون پرسیدن سوال استفاده کند، با زدن تیک Create Rule، گزینه Allow را انتخاب کنید، و همچنین اگر مایلید نرم افزاری هیچوقت از شبکه استفاده ننماید و هنگام اجرای آن سوالی نیز شما پرسیده نشود، با زدن تیک Create Rule، گزینه Deny را انتخاب کنید. توصیه میشود برای پروسه هایی مانند Firefox، Chrome، Internet Explorer، Opera، Yahoo Messenger، Internet Download Manager، ESET NOD32، SVChost و Sidebar و یا در کل تمام نرم افزارهایی که نیاز دارید به طور دائمی از اینترنت استفاده کنند، گزینه Create Rule و Allow را انتخاب نمایید.

در ضمن در صورتی که برای دادن اجازه یا عدم اجازه به نرم افزاری مشکوک هستید، می توانید با جستجوی اطلاعات آن در کامپیوتر و یا در اینترنت، تصمیم بهتری راجب به عملکرد خود بگیرید.

دوباره به بخش Info bar بر می گردیم. با کلیک بر روی گزینه Permissions پنجره ای باز میشود که در آن می توانید برای کاربرانی که از کامپیوتر استفاده می کنند، سطح دسترسی تعیین کنید.

در قسمت Units می توانید واحد نمایش سرعت ها را در برنامه تعیین کنید. در این بخش سرعت ها به صورت بایت (B)، کیلوبایت (kB)، مگابایت (MB)، گیگابایت (GB)، کیلوبیت (kbits)، مگابیت (Mbits) و یا گیگابیت (Gbits) قابل دسترس هستند. برای کشور ما بهترین گزینه ها کیلوبایت و کیلوبیت میباشند.

با کلیک بر روی گزینه Options، پنجره مربوط به گزینه ها و تنظیمات نرم افزار نمایش داده می شود که در آن به دلخواه خود می توانید نوع عملکرد نرم افزار را تعیین کنید تا بتوانید به شکلی مناسب از امکانات آن بهره بگیرید.


پس از پشت سر گذاشتن بخش Info Bar، با هم بخش Layouts را بررسی می کنیم.

در بخش Layouts می توانید شیوه نمایش نرم افزار را مشخص کنید. انتخاب گزبنه های این بخش به نیاز شما بستگی دارد؛ ولی پیشنهاد میشود گزینه Full و یا Main انتخاب شود. با انتخاب Custom هم میتوانید شیوه نمایش بخش ها را به دلخواه مشخص کنید. گزینه های موجود در این بخش همانطور که در تصویر مشخص است، به ترتیب Main، Compact، Full و Custom می باشند.

اکنون به بررسی بخش اصلی نرم افزار یعنی بخش میانی آن می رسیم. در این بخش می توانید نرم افزارهایی را که از اینترنت استفاده می کنند را مشاهده کنید.

همانطور که مشخص است در بالای این بخش 4 گزینه All، Online، Offline و Hidden مشخص است. در زیر می توانید توضیحات مربوط به هر یک را مشاهده کنید :

All : با انتخاب این گزینه، تمام نرم افزارها و پروسه هایی که تا کنون از اینترنت استفاده کرده اند، در لیست نمایش داده خواهند شد.

Online : با انتخاب این گزینه، فقط نرم افزارها و پروسه هایی که قبلا از اینترنت استفاده کرده اند و یا هم اکنون در حال استفاده می باشند و همچنین در حال اجرا هستند، در لیست نمایش داده می شوند.

Offline : با انتخاب این گزینه، فقط نرم افزارها و پروسه هایی که قبلا از اینترنت استفاده کرده اند ولی در حاضر اجرا نمی باشند، در لیست نمایش داده می شوند.

Hidden : با انتخاب این گزینه، نرم افزارها و پروسه هایی که به عنوان مخفی انتخاب شده اند، در لیست نمایش داده می شوند.

نرم افزارها و پروسه هایی که در این بخش لیست شده اند دارای توضیحاتی مانند Title، DL Speed، DL Limit، Incoming Blocker، UL Speed، UL Limit و Outgoing Blocker می باشد. در زیر هر یک به طور مجزا توضیح داده شده است :

Title : نام و عنوان نرم افزار.

DL Speed : سرعتی که در حال حاضر پروسه با آن در حال دریافت از شبکه میباشد.

DL Limit : وضعیت محدودیت دریافتی پروسه و سرعتی که برای استفاده (دریافت از) شبکه برای آن پروسه تعیین شده است.

Incoming Blocker : وضعیت مربوط به بلاکر (فایروال) فعالیت های ورودی.

UL Speed : سرعتی که در حال حاضر پروسه با آن در حال ارسال به شبکه میباشد.

UL Limit : وضعیت محدودیت ارسالی پروسه و سرعتی که برای استفاده (ارسال به) شبکه برای آن پروسه تعیین شده است.

Outgoing Blocker : وضعیت مربوط به بلاکر (فایروال) فعالیت های خروجی.

یکی از کاربردهای مهم این نرم افزار که در مقدمه نیز ذکر شد، این است که می توانید برای دریافت و ارسال پروسه ها در شبکه محدودیت تعیین کنید تا بیشتر از حد مجاز استفاده نکنند. در ادامه شیوه انجام این کار را با هم بررسی می کنیم.

برای تعیین محدودیت در سرعت دانلود، روبروی اسم پروسه تیک DL Limit را انتخاب کنید و بر روی عدد روبروی آن کلیک کنید تا پنجره زیر برایتان نمایش داده شود.

در این پنجره باید سرعت مورد نظرتان برای محدود کردن برنامه را انتخاب کنید و همچنین گزینه Enabled را برای فعالسازی آن در حالت انتخاب درآورید. برای مثال اگر در این بخش سرعت 50 کیلوبایت را وارد نمایید، هیچگاه نرم افزار نمی تواند با سرعت بالای 50 کیلوبایت در ثانیه از اینترنت اطلاعات را دریافت کتد. سپس بر روی Save کلیک کنید.

برای برداشتن این محدودیت می توانید تیک روبروی عنوان پروسه در قسمت DL Limit را بردارید.

اگر بخواهید پروسه مورد نظر را از لحاظ سرعت ارسال اطلاعات محدود کنید، باید روبروی عنوان پروسه تیک مربوط به UL Limit را انتخاب کنید و بر روی عدد روبروی آن کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود.

در این پنجره باید سرعت مورد نظرتان برای محدود کردن برنامه را انتخاب کنید و همچنین گزینه Enabled را برای فعالسازی آن در حالت انتخاب درآورید. برای مثال اگر در این بخش سرعت 30 کیلوبایت را وارد نمایید، هیچگاه نرم افزار نمی تواند با سرعت بالای 30 کیلوبایت در ثانیه اطلاعات را به اینترنت ارسال کنید. سپس بر روی دکمه Save کلیک کنید.

برای برداشتن این محدودیت می توانید تیک روبروی عنوان پروسه در قسمت UL Limit را بردارید.

پس از پشت سر گذاشتن بخش اصلی به قسمت مربوط به اطلاعات پروسه می رسیم.

با انتخاب یک پروسه از لیست، اطلاعات آن در بخش Info View در سمت راست نرم افزار نمایش داده میشود. در قسمت Path، مسیر اجرای نرم افزار و یا پروسه مشخص شده است. بخش Description، توضیحات پروسه یا نرم افزار را مشخص میکند. در بخش Version نسخه نرم افزار مشخص است. و در آخر روبروی بخش Company شرکت سازنده نرم افزار نوشته شده است.

در قسمت Rule List توضیحات مربوط به محدودیت های ایجاد شده برای پروسه مشخص است که می توانید آن را ویرایش کنید (حذف یا اضافه).

در قسمت Toolbox هم می توانید با کلیک بر روی گزینه Kill Connections، تمامی اتصالات ایجاد شده توسط این پروسه را قطع کنید.

در نهایت به یکی از بخش های جالب و البته کاربردی نرم افزار می رسیم. همینطور که مشاهده می کنید در قسمت پایین نرم افزار چارتی مشخص است که به صورت زنده وضعیت استفاده از اینترنت را به شما نشان می دهد. در چارت اول وضعیت کلی نمایش داده می شود. در چارت دوم می توانید مشخص کنید که برای مثال فقط وضعیت دانلود یا اپلود و یا هر دو نمایش داده شود.

با خواندن این مطلب تقریبا تمامی کاربردهای مهم این نرم افزار برای شما مشخص می شود و می توانید به راحتی از امکانات آن استفاده کنید. به هر حال در این میان اگر از طرح رنگ آن نیز خوشتان نیامد می توانید از پنجره Window و بخش Color Scheme می توانید ترکیب رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید. 😀

این نرم افزار یک ابزار بسیار مفید برای مدیریت بر روی شبکه و سرعت های واقعی ارسال و دریافت توسط پروسه ها می باشد. امیدوارم که با استفاده از این مقاله توانسته باشید به خوبی از این نرم افزار استفاده کنید. در صورتی که نظری درباره نرم افزار و امکانات دیگر آن دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

» برای تبدیل این مقاله به فایل PDF میتوانید از ایـن آمـوزش و یا نرم افزار Adobe Reader استفاده نمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
58 دیدگاه
 1. آرمان شيرزادي می‌گوید

  مهدی جان مثل همیشه عالی بود.ممنون
  یک سئوال:آیا با این سرویس میشه زمان استفاده کاربران از اینترنت (Accounting) را هم مدیریت کرد؟ اگر نه آیا نرم افزار خوبی مثل این برای اینکار سراغ داری؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   به شکل کامل نه…
   چون تو این زمینه خیلی کار نکردم، چیزی به ذهنم نمیرسه؛ ولی چون خودم به این نرم افزار نیاز داشتم، گفتم آموزشش رو برای کاربرا هم بذارم

 2. غضنفر می‌گوید

  واقعا ممنون.
  جدیدا کارم به این نرم افزار گیر کرده بود.نصب کردم و خوشم آمد ازش.
  اما زیاد نتونستن تو عمق مطلب برم.

  این آموزشتون خیلی بدرد بخور بود.

  خسته نباشید

  1. محمد مهدی می‌گوید

   خواهش می کنم دوست عزیز…
   امیدوارم به طور کامل استفاده کرده باشید.

 3. ابراهیم می‌گوید

  سلام
  احسنت به این پشتکار و فعالیت.
  یه پیشنهاد داشتم و اون اینه که لطف کن و انتهای این آموزشهایی که میزاری یه لینک دانلودم واسه دانلود نرم افزارش بزار.
  این آموزشهایی که میزاری واقعا جالب و کاملند دستت درد نکنه……!
  امیدوارم به در بسته نخوری انشااله……

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   مرسی از لطفتون
   من معمولا لینک دانلود نرم افزارهای غیر رایگان رو توی مطلب نمیذارم؛ چون به نظرم کار جالبی و در ضمن واسه دانلود این نوع نرم افزارها چند صد تا سایت هست که اگه من بخوام از یکیشون بذارم، ممکنه جنبه تبلیغ داشته باشه…

 4. ابراهیم می‌گوید

  یه چیز دیگه واون اینه که اگه میتونی یه آموزش بزار واسه اونایی که صدای ویندوز (۷) سونشون درنمییاد یا مثل واسه من صدای اسپیکر با کم و زیاد کردن دکمه روی هدست کم و زیاد میشه (کنترل صدای اسپیکر با کنترلر تنظیم صدا در هدست تنظیم میشه…!)یه جوریه که انگار صدا به اشتراک گذاشته شده(بین اسپیکر و هدست) اگه اطلاعات بیشتر میخوای یا اگه کمکم میکنی بهم خبر بده اینم ایمیلمه
  ebialfa@yahoo.com
  یا حق……….

  1. محمد مهدی می‌گوید

   من درست نمیدونم؛ ولی شاید مشکل از نصب درایور صدا باشه…

 5. بابک ریزخراتی می‌گوید

  در شبکه های از نوع Workgroup و شبکه هایی که دارای Domain Controller می باشد می توان از این برنامه استفاده کرد؟

 6. علی می‌گوید

  سلام و ممنون از پست مفیدتون
  اگه نرم افزاری هم سراغ دارید که بشه با اون محدودیت پهنای باند اینترنت به کامپیوتر های تو شبکه داد معرفی کنید.

 7. نام شما... می‌گوید

  آیا میتوان نشانی و نه آی پی مقصد را هم دید تا بتوان بصورت گزینشی ارتباطات را محدود کرد؟

  1. محمد مهدی می‌گوید

   بله دوست عزیز…

 8. کاربر 1 می‌گوید

  سلام من یه شبکه وایرلس با 40تا کلاینت دارم و میخوام برای مدیریت اینترنت در این شبکه که شامل(مدیریت حجم دانلود ها برای هر یک از یوزرها ، مدیریت پهنای باند برای یوزرها و …) میخوام از یه نرم افزار استفاده کنم شما چه برنامه ای رو پیشنهاد میکنید.؟ با تشکر فراوان

  1. محمد مهدی می‌گوید

   میتونید از Antamedia Bandwidth Manager استفاده کنید…

 9. سياوش می‌گوید

  سلام نميدونستم كجا سوالم مطرح كنم ولي هركي ميتونه راهنماييم كنه جوابم بده من يه لب تاپ مي خوام هرچي تو اينتر نت گشتم پيدا يا همون بدردم بخوره نكردم مبلغش حدودتومن 1600000باشه ممنون راستي هم آموزشتون و هم سايتت فوق العادست

 10. Ahmad می‌گوید

  سلام مهدی امیدوارم خوب باشی

  برای مدریت پهنای باند شبکه های بزرگ از این نرم افزار استفاده نمی کنند. بلکه از برنامه های Accounting استفاده می کنند.
  یکی از بهترین نرم افزارها مدریت پهنای باند Bandwidth Splitter هستش که یکی از پلاگینهای ISA Server هستش که خیلی کار باهاش آسونه و قوی اگر آموزش آن را می خواهید خبرم کنید.

  با تشکر .

  1. محمد مهدی می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   این نرم افزار رو من برای مدیریت پهنای باند سیستم های خانگی معرفی کردم؛ نه شبکه های بزرگ و اداری…
   ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دادید.

   موفق باشید

 11. Ahmad می‌گوید

  سلام

  جواب بعضی از کاربرا بود گفتم بگم بهتره . درضما یه برنامه کوچکی وجود داره که محصول Microsoft هستش که تمام برنامه هایی که به اینترنت وصل می شوند رو بهت نشون میده حتی می توانی این connection را مدریت کنی که هم نسخه خط فرمان هستش هم GUI

  این هم لینکش

  http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897437.aspx

 12. علیرضا کُنت می‌گوید

  سلام
  خیلی ممنون از اینکه این آموزش مفید و برای ما گذاشتید . ولی من تمام کارهایی که برای لیمیت کردن سرعت دانلود کافی نتم گفته بودید انجام دادم ، اما هیچ تغیری نکرد و همه با همون سرعت بالایی که موجود هست در حال دانلود کردن هستند . خواهش می کنم کمکم کنید خیلی به این نرم افزار نیاز دارم

 13. mohsen می‌گوید

  سلام محمد جان
  من دنبال برنامه ای میگردم که اینجوری کار کنه
  زمانی که client ip address من توی یه رنج مشخص بود کانکشنم دیسکانکت شه
  اینجور چیزی میشناسی ؟
  اگه کسی این نرم افزار رو میشناسه ممنون میشم بهم معرفیش کنه
  id:moh3en3ven@yahoo.com

 14. بابك می‌گوید

  سلام مهدي جان
  مي خواستم بدونم برنامه خوب براي كافي نت چي خوبه
  و براي دانستن محدود كردن پهناي باند و حجم كاركرد كلاينت
  چه برنامه اي استفاده كرد.
  با تشكر

 15. pldn می‌گوید

  آقا ممنون واقعاً بدرد بخور بود

 16. pldn می‌گوید

  يه سوال داشتم اونم اين بود كه آيا اين نرم افزار پسورد داره يه نه؟

 17. deli می‌گوید

  salam khaste nabashi shoma chzi dar bare narm afzarhaye zir midonin
  Network Management System/Platform (Commercial Softwares)
  Network/Server Monitoring / Performance Management (Commercial Softwares)
  Mobile App. for Management/Monitoring
  Network/Server, Management/Monitoring (Free, Open Source)
  Discovery/Inventory/Asset Management – SNMP/Network/Computers
  MIB Walker / MIB Browser
  Event/TRAP/Syslog Receiver/Forwarder/Sender/Manager/Translator/Correlator
  Wireless Network Management and Monitoring
  SAN Management System (Commercial Softwares)

 18. SAM می‌گوید

  بابت اموزش مفیدتون ممنون- فقط یه سوال میشه از کامپیوتر سرور یرعت ددانلود و یا اپلود کلاینت ها رو کنترل کرد- یا باید روی تک تک سیستم ها این نرم افزارو نصب کرد .؟ با تشکر . موفق باشید

 19. ايمان می‌گوید

  سلام
  براي باز كردن برنامه من با صفحه اي مواجه ميشم كه ميگه
  coud not connect….
  the RPC server is not listening
  چكار كنم وارد بشم؟؟؟
  ممنونم

 20. saeed1234n می‌گوید

  سلام
  خیلی بدرد خور و جالب بود
  با تشکر .

 21. eragon می‌گوید

  سلام .ممنون که کمکم کردی
  بهتره دنبال زبان c++هم بروی
  دانسته هات کمه

 22. علي می‌گوید

  سلام خسته نباشيد
  ببخشيد يه سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد
  با اين برنامه ميشه اينترنت شر شده بين دو سيستم رو از طريق سيستم سرور كنترل كرد
  كه مثلا پهناي باند مصرفي بصورت 50- 50 مصرف بشه و متوازن باشه

  با تشكر علي

 23. زهره می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  من اخیرا یک فایل 2 گیگابایتی رو طبق برنامه زمان بندی نرم افزار IDM گذاشتم واسه دانلود، ببعد از 5 ساعت فقط 200 مگابایت به فایل فیلم اضافه شده بود درحالی که status اینترنت عدد 900 مگابایت رو نشون می داد. من نمیدونم که این وسط 700 مگابایت کجا رفته، استفاده از این نرم افزار کمک می کنه اگه دوباره این اتفاق بیفته بفهمم کدوم نرم افزار یا حتی ویندوز از اینترنت استفاده کرده؟

  1. میلاد می‌گوید

   نه ربطی نداره اصلا-اون فایلتون بد دانلود شده

 24. سعید می‌گوید

  با سلام
  دوستان من این برنامه را جهت کنترل کلاینتهای شبکه داخلیم نصب کردم و تنظیماتم مانند help انجام دادم ولی نمیتونم وصل بشم به کلاینت . آیا کسی میدونه چرا و آیا باید کار اضافی تری انجام بدم؟؟؟؟/

 25. پروین می‌گوید

  خیلی خیلی از آموزش مفیدتان متشکرم.

 26. حمیدرضا می‌گوید

  سلام واقعا عالی بود انشاءالله سربلند باشید

 27. پيام می‌گوید

  من نرم افزاري ميخوام كه مثلا نذاره هر روز بيشتر ١٠٠ mg مصرف بشه آيا اين نرم افزار اين كارو انجام ميده؟

 28. وحید می‌گوید

  سلام بچه ها
  وقتی برنامه رو برای کنترل IDM ست کردم ، این برنامه چیزی ار سرعت دانلودش کم نمیشه
  علت رو کسی از بچه ها میدونه ؟

 29. ali می‌گوید

  با سلام
  من این برنامه رو روی کامپیوترم نصب کرده بودم
  الان که میخوام محدودیت سرعت رو بردارم هرکاری میکنم eror میده و مینویسه:
  netlimiter registration or trial period expired
  check event viewer for more details
  میشه لطفا کمکم کنید؟

 30. میلاد می‌گوید

  سلام-این برنامه نمیشه سرعت دستگاه هایی که وایرلسی وسلن به مودم رو مشخص کرد-اگه برنامه ای هست که میشه دستگاهای مختلف مثله گوشی تبلت لبتاب بتونیم مثلا سرعت دانلودشونو کم کنیم از پشت کامپیوتر لطفا معرفی کنید -خیلی نیاز دارم

 31. حمیدرضا می‌گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید

 32. راضیه می‌گوید

  سلام
  من برای یه پروژه دانشجویی نیاز دارم پهنای باند اینترنتم رووی نرم افزار بیت تورنت و دانلود منیجر کنترل کنم که با پهنای باند های مختلف این دو نرم فزار آنالیز کنم به نظرتون این نرم افزار واسه کار من خوبه که رو سیستمم نصب کنم ؟؟؟خودش این کنترل انجام می ده یا از روی یه وی ام باید کار کنم باهاش
  مرسی

 33. جمال می‌گوید

  سلام
  دوست عزیز هنگام نصب نرم افزار این ارورر رو میده میشه راهنمایی کنی که مشکل کجاست ممنون میشم.
  Error0x8004a029:couldnt the network componeny.(installNadisIMDriver)

 34. بابک می‌گوید

  سلام
  من میخام برنامه ای باشه که بشه تعیین کرد به طور مثال روزی 50 مگابایت از کلا از اینترنت بشه استفاده کرد
  با این برنامه میشه ؟

 35. صادق می‌گوید

  سلام من یه مودم وایرلس دارم که حدود 6 دستگاه با وایرلس بهش وصل میشن – میشه فهمید که کدوم کار بر چه میزان استفاده داره ؟ یا محدودیتی براش گذاشت ؟

 36. سیما می‌گوید

  سلام
  مرسی واسه اموزش- یه سوال مهم- دو تا لپ تاپ و دو گوشي موبايل بصورت وايرلس و هم کابلی از مودم وایرلس خونمون دارن استفاده می کنن
  دارم دنبال نرم افزاری می گردم که روی بشه با اون فهمید که هر وسیله چه قدر از میزان ترافیک هر روز مصرف می کنه
  می دونم نرم افزار های زیادی هست که میشه روی لپ تاپ نصب کرد اما مشکل اینجاست که اون نرم افزار ها فقط اطلاعات ترافیک رد و بدل شده روی همان سیستم نصب شده رو نشون می دن ولی من می خوام اون نرم افزار رو روی لپ تاپم نصب کنم و عملکرد کلیه 4 تا دستگاه رو ببینم به صورت تفکیکی
  ایا این قابلیت در این نرم افزار نهفته هست?????? اگر خیر لطفا راهنماییم کنید چه کنم
  مرسی

 37. امیر می‌گوید

  سلام خدمت جناب محمد مهدی عزیز
  مطالب سایتتون خیلی جامع وکامل و خوب بود فقط من تو یک قسمت طراحی وبلاگ یک مشکلات کوچیک دارم چون خودم کدنویسی html و c# انجام میدم ولی نمیخوام قالب اصلی این وبلاگ بهم بریزه ایا راه حلی یا کمکی در زمینه وبلاگ و طراحی قالب به صورت دلخواه نظر پیشنهاد یا راهنمایی دارید به بنده اعلام کنید.
  قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارم.
  رییس انفورماتیک بخش اداره کل

  1. بهراد جاود می‌گوید

   لطفا مشکل خود را به طور واضح بیان کنید تا شما را راهنمایی کنیم

 38. محمد می‌گوید

  سلام
  من اینترنت wifi دارم که همزمان دو سیستم از اون استفاده میکنند ، چطور میتونم با استفاده از این برنامه سرعت دانلود سیستمها رو محدود کنم ؟
  با تشکر

 39. reza.esi می‌گوید

  سلام ایا با این نرم افزار میشه علاوه بر محدودیت حجمی محدودیت زمانی برای کاربری که از wifi من استفاده میکنه ایجاد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟مثلا واسش تععین کنم که 10 مگابایت در طول 10 روز میتونه استفاده کنه چه 10 مگابایتش تموم بشه چه 10 روزش تموم بشه اینترنت اون کاربر اتوماتیک قطع بشه

 40. محمد حسین می‌گوید

  سلام به مودم من یک گوشی و یک pc وصل هست
  میخوام برای گوشی محدودیت بزارم بطوری که ماهی 3 گیگ بتونی مصرف کنه
  میشه راهنمایی کنید؟

 41. پیام می‌گوید

  سلام چه جوری میتونم بقیه کامپیوتر های شبکه رو به این نرم افزار اضافه کنم ، این فقط کامپیوتر خودمو نشون میده.ممنون

 42. Aqeel می‌گوید

  سلام
  با تشکر از آموزشتون
  ولی میخوام بدونم که چرا جواب خیلی از کامنت هارو ندادید
  سوال من هم مثل خیلی از دوستانه که شما به هیچ کدومشون پاسخ ندادید:|
  برای کنترل سیستم های که با wifi وصل میشن این برنامه کار میکنه؟
  اگر نه! همچین برنامه ای وجود داره؟

 43. علی می‌گوید

  سلام
  حجم استفاده از اینترنت در دفتر کار ما بسیار بالا رفته و امکان فهمیدن اینکه کدام کلاینت بیش از حد استفاده می کند نیست. آیا نرم افزاری هست که با نصب روی Windows Server 2008 R2 بتوان از طریق سرور حجم استفاده از اینترنت را برای هر کلاینت جداگانه تعیین و محدود کرد؟

 44. پویا می‌گوید

  باسلام و خسته نباشید!
  بنده قبلا به مدت ۲ سال این نرم افزار رو روی ویندوز XP استفاده میکردم ، ۱ ماهی میشه که ویندوز سرور رو به ۷ ارتقاء دادم تمام تنظیمات رو هم ست کردم ولی همچنان نمیتوتم از این برنامه استفاده کنم!
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمائید!
  با سپاس!

 45. حمیدرضا می‌گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید

 46. farshidhp می‌گوید

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من این برنامه رو نصبیدم ولی بعد از چند روز این ارورو میده NetLimiter trial period expired ، نسخه f برنامه هم ۴٫۰٫۱۳٫۰ هستش ممنون میشم کمک کنید.مرسی

  1. farshidhp می‌گوید

   ببخشید نسخه ی ۴٫۰٫۱۵٫۰ هستش

 47. حامد می‌گوید

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون…
  میخواستم ببینم مثلا میتونم روی کانکشن هام مدیریت داشته باشم ؟!
  مثلا من میخوام برنامه IDM فقط از Local Area Connection برای ارسال و دریافت استفاده کنه و Mozilla از Wi-Fi استفاده کنه !
  با تشکر…

 48. Lord Jamal می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  من در نصب برنامه مشکل دارم . برنامه می خواهد نصب بشه در یه جایی ایست می کنه و بعد از مدتی یه پیغام میده ریتری و کنسل .
  در نصب ستارت سرویس این مشکل را دارم .
  لطفا اگه میشه راهنمایی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نرم افزار NetLimiter نرم افزاری بسیار عالی برای کنترل و نظارت بر ترافیک شبکه و اعمال تغییرات و محدودیت ها در آن است. این نرم افزار توسط گروه Locktime Software تولید شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. با استفاده از این نرم افزار می توانید به طور کلی بر تمامی اعمال شبکه نظارت داشته باشید و فعالیت تمام نرم افزارهایی را که از اینترنت استفاده می کنند کنترل کنید