رقابت برای تجدید ملودی Nokia Tune با بیش از10 میلیون شنونده طی دو هفته اول

رقابت برای تجدید ملودی Nokia Tune با بیش از10 میلیون شنونده طی دو هفته اول
  • 1390/7/6
  • ITTeach
  • 0

هزاران ملودی از سراسر جهان که روز به روز هم بیشتر می‌شوند

همانطور که قبلا اعلام شد؛ نوکیا با همکاری AudioDraft و کارشناسان جهانی در امر به فراخوان گذاری قطعات ملودیک، در پنجم سپتامبر 2011 مردم را به رقابت برای تولید نسخه‌های جدید زنگ نمادین Nokia Tune فراخواند. تنها در دو هفته اول، این رقابت هزاران ملودی را جذب کرد و بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان به آنها گوش دادند.

 

جولیان ترژر، رئیس آژانس صدا (Sound Agency)، که یکی از اعضای هئیت داوران برای این مسابقه است گفت: « Nokia Tune به عنوان زنگی که بیشترین تعداد نواخت را داشته است، مردم بسیاری را تحت تأثیر قرار داده که چنین اقدامی برای نوکیا یک اقدام طبیعی و در عین حال بسیار شجاعانه است که زنگ نمادین خود را به عنوان فراخوان در اختیار مردم قرار دهد. ما در حال تماشای توسعه و افزایش روزافزون جذاب مجموعه ملودی‌ها با بسیاری از سبک‌ها، ایده‌ها و درجه‌های کیفیت هستیم. با این کار Nokia Tune قدرتمندتر می‌شود، درست همان طور که تکامل برای ایجاد جهش نیاز به ژن‌های تصادفی دارد تا بقا در برابر تغییرات محیط را تضمین کند، ژن‌های موسیقایی جدیدی که از این آهنگ‍سازها حاصل می‌شود، مجموعه ژن‌ها برای Nokia Tune را وسعت بخشیده و عمیق می‌کند و به بقا و پیشرفت آن در دنیایی که رو به تغییر است کمک می‌کند.

این رقابت از سطح دیگری نیز حائز اهمیت است. به سبب وجود رسانه اجتماعی، همه برندها اکنون توسط مالکان آنها و جامعه وسیع‌تر دوباره خلق شده‌اند. برندهایی که بیشتر با این روند به طور فعالانه و با روی باز در تماس هستند و رابطه برقرار می‌کنند، رابطه عمیق‌تر و موفق‌تری نست به آنهایی دارند که سعی در کنترل شدید مکالمه دارند. با طراحی ملودی و ساخت موسیقی که هم اکنون برای همگان در دسترس است، من پیش‌بینی می‌کنم که این فراخوان نقش بزرگی در صنعت صدا (sound branding) در سال‌های آتی خواهد داشت. با این رقابت، نوکیا به عنوان یک پیشرو برای آینده صنعت موسیقی (brand music) عمل می‌کند؛ که دیگر تحمیلی نیست، بلکه به عنوان ساخت قطعات موسیقی به طور مشارکتی است.»

این رقابت در 2 اکتبر 2011 بسته می‌شود. قطعات ملودی در وب‌سایت http://nokiatune.audiodraft.com شنیده و رأی داده و ارائه می‌شوند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *