عکاسی در هوای بارانی: 35 مورد خیره کننده

عکاسی در هوای بارانی: 35 مورد خیره کننده
  • 1390/7/19
  • عباس كريمي
  • 46

بسیاری از عکاسان آب و هوای نامناسب را به عنوان یکی از بدترین چیزها برای تهیه عکس های باکیفیت در محیط بیرون درنظر می گیرند. به عقیده من برای عکاسی چیزی به نام آب و هوای خوب یا بد وجود ندارد و هر آب و هوایی زیباییِ خودش را دارد. آب و هوای بد و به ویژه نوع بارانیِ آن بهترین زمان برای بیرون رفتن و گرفتن عکس هایی زیبا و نادر می باشد، عکس هایی که می توانید با آن ها مجموعه کارهایتان را کامل تر کنید.

(Image Source: [ embr ])

در این پست قصد داریم برای شما مجموعه ای شامل 35 عکس را به نمایش بگذاریم. این عکس ها که تماما در هوای بارانی گرفته شده اند در عین زیبایی و لطافت فریبنده شان در نوع خود نیز منحصر به فرد می باشند. حال، قهوه داغی آماده کرده و از لحظات میخکوب کننده بارش باران لذت برید!

قبل از پرداختن به عکسها ذکر دو نکته را ضروری می دانم:

  1. برای حفظ معنای اصلی عناوینی که به عکس ها اختصاص داده شده اند ترجیح داده ام نام آن ها را به زبان اصلی در ابتدای شرح هر عکس قرار دهم.
  2. هر کجا که احساس کرده ام به توضیحات بیشتری نیاز بوده آن ها را با علامت “” جدا و در انتهای شرح هر عکس قرار داده ام.

A Walk In The Rain. بیایید به این عکس بارانیِ تاریک و زیبا نگاهی بیاندازیم. آیا شما ترکیب بسیار خوبِ تاریکی، باران و چتری رنگارنگ را دوست دارید؟ من که دوست دارم.(Image Source: MarcelGermain)

Gutter. به گونه ای به این عکس نگاه نکنید که تنها لبه پشت بام بعلاوه چند قطره باران را ببینید. آن را احساس کنید، همانگونه باشید. سعی کنید به این بیاندیشید که هنرمند در هنگام گرفتن این عکس به چه می اندیشیده است. (Image Source: Mollie S)

Caught in the Rain. یک عکس تاریک و رمانتیک، ترکیبی از باران، یک زوج و عشقی که توسط آن ها مشتعل شده. (Image Source: Daniel Stark)

Rain & Moth. اگر این جانور را در نزدیکی کیبوردتان مشاهده می کردید عکس العملتان چگونه بود؟ احتمالا آن را می گرفتید و از پنجره به بیرون پرتاب می کردید! کل این عکس عالی به نظر می رسد و همین باعث شد که چند دقیقه ی دلپذیر به آن خیره شوم. (Image Source: black&white)

Rainwalk. نامی که به این عکس اختصاص داده شده (Rainwalk) احتمالا بهترین نام برایش بوده است. هر چند این عکس عناصر چندان زیادی را در خود جای نداده اما آن قطرات باران، افکت بوکه و لامپ های رنگارنگ متفاوتی که در زمینه قرار گرفته اند آن را عکسی شایان توجه می نمایند. (Image Source: Evgeniya Righini-Brand & My God, It’s Full Of Stars!)

⃰  در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد افکت بوکه می توانید به این پست گویا آی تی مراجعه نمایید:

۸ افکتی که هر عکاسی می باید از آن ها اطلاع داشته باشد

It’s Still Sunny At The Lake. این عکس، عکسی است بسیار ژرف و زیباییِ آن عمدتا توسط دو عنصر حاصل شده است: نور خورشید و تیرگیِ زیر ابرها. (Image Source: Daniel)

Cloud Attack. عکس این منظره بعد از بند آمدن باران گرفته شده است، در لحظه ای بسیار زیبا. (Image Source: Soumya)

Drench. عکسی بسیار عالی از یک ⃰danbo به همراه باران. در اینجا عنصرِ باران به طور کلی عکس را مجذوب کننده ساخته است. (Image Source: [ embr ])

⃰  danbo نام روبات اسباب بازی ای است که حاصل ترکیب چند جعبه مقوایی می باشد. در صورت تمایل می توانید تصاویری بسیار زیبا از این اسباب بازی را در اینجا و اینجا مشاهده نمایید.

Catching the Rain. با نگاهی دقیق تر به این عکسِ زیبای شب هنگام می توانیم باران، چراغ ها و افرادی که در حال دویدن در زیر قدرت باران هستند را مشاهده نماییم. (Image Source: The Round Peg)

Waiting in the Rain. عکسی زیبا از یک خانم با چتری به رنگ ملایم که در بارانی شدید به چیزی خیره شده است. (Image Source: Cinnamon)

Rain And Smiley. بدون شک وجود عنصر کلیدیِ “چتر خندان” باعث می شود که کل این عکس احساس دلپذیری را به بیننده القا نماید. (Image Source: danny st.)

Summer Rain. آیا شما نیز تصدیق می کنید که این قطره باران یکی از زیباترین پدیده های طبیعی در این دنیاست؟ (Image Source: HonBless)

Fly In The Rain. یک نمونه زیبا از “عکاسیِ پس از باران” که بر روی رنگ سبز، قالبی از برگ ها و حشره ای کوچک و براق فوکوس کرده است. (Image Source: Burning Image)

City Streets Of Tokyo. عکسی از خیابانی بزرگ که در زمان پیکِ ترافیک (rush hour) و در میانه ی یک بارندگی گرفته شده است. (Image Source: Stuck in Customs)

Rainy Days. چمن، قطرات باران و افکت بوکه این عکس را واقعا جذاب ساخته اند. (Image Source:kellyburnham)

Posture of Rain. این ها چیزهایی هستند که من در مورد این عکس فکر می کنم: مختصر، کامل و حرفه ای. (Image Source:summerrunner)

After A Rainy Day. عکسی دیگر که باز هم بر روی قطره های کوچک و زیبای باران فوکوس کرده. (Image Source: Pyan (AkaAguma))

Rainy Canal Street. یکی دیگر از عکسهای مربوط به دسته ی “Rain in the City” که بسیار خوب به نظر می رسد. خب علت این تعریف چیست؟ پیوند عالی میان افکت بوکه، رنگ ها و البته باران. (Image Source: pompoB)

-RAIN- . عکسی زیبا از عکاسی ماهر که می دانسته زمان مناسبِ فشردن دکمه “shoot” چه وقت است. (Image Source: Maozi)

Rain. عکسی که در ادامه مشاهده می نمایید نشان دهنده روشی یکتا و بسیار جالب برای تهیه عکس های هوای بارانی می باشد. در حقیقت این عکس از سمت دیگرِ پنجره (داخل) گرفته شده و همین نکته باعث شده که در کل بسیار زیبا به نظر برسد. (Image Source:GhostlyGoblin)

Rain and Sunshine. عکسی ماهرانه از دو خانم که در زیر باران به تفریح مشغول هستند. (Image Source: ymefreak)

Glided Rain. بارانی زیبا با نوردهیِ مطلوب و افکت بوکه ای باشکوه. آیا چشم های شما به این نکته توجه کرده اند که این افکت در همه جای عکس دیده می شود؟ (Image Source: wasureru)

Point of View. یکی دیگر از روش های بسیار جالب برای گرفتن عکس در هوای بارانی و این که عکس رمانتیک تر به نظر برسد استفاده از تکنیکی است که در عکس زیر استفاده شده است. (Image Source: Donato Buccella)

Silhouette in the Rain. شبحی در شب عکس را بسیار غیرمعمول می کند اما در عین حال باعث زیبایی و جذابیت زیاد آن نیز می شود. (Image Source: dannyst)

Standing in the Rain II. عکس عاشقانه ای دیگر از یک زوج متبسم در باران، با وجودی که باران می بارد من اما احساس گرما می کنم! (Image Source: fhrankee)

A Smile in the Rain. این عکس سیاه و سفید کاملا استحقاق تصویر شدن را دارد. در این عکس تنها یک نقطه برای فوکوس وجود دارد، لبخندی در باران. (Image Source: dannyst)

Let It Rain. یکی دیگر از تصاویر سحر آمیز و بدون نقص از یک شهر که توسط باران مورد “حمله” (attack) قرار گرفته است! (Image Source: ADOUR)

Amsterdam Rain. این عکس یکی دیگر از مثال های عکاسی خوبِ بارانی با یک افکت بوکه ی ساده و در عین حال زیبا می باشد. این افکت، به میزان زیادی زیباییِ عکس را افزایش داده است. (Image Source: sridge)

After the Rain. یک برگ سبز زیبا به همراه قطره های ریز و شگفت انگیز باران بر روی آن، شاهکار! (Image Source: Isa’s Photography)

Beautiful Rain. عکسی باشکوه با عناصری احساسی. گذشته از این، آیا می توانید آن چه که بر روی ساق پایش نوشته شده را بخوانید؟ (Image Source: Anne Marthe Widvey)

Rain, Rain Don’t Go Away. این عکس به منظور ایجاد تصویری زیبا از یک عکس ساده ی ناموزون، به گونه ای ماهرانه ویرایش شده است. (Image Source: Southernpixel Alby)

After Rain. عکسی شاداب و درخشان، باران تنها در مورد تاریکی نیست! (Image Source: russsell)

Through the Window. عکسی بسیار خوب به همراه احساسی رمزآلود. افکت انعکاسی (reflection) نیز واقعا عالی است. (Image Source:algo)

Photography LOVE. عکسی بارانی و یکتا که در آن عکاس خودش را در معرض دید قرار داده است. (Image Source: ravenewyork)

Rain Window. تنها تغییر زاویه عکس برداری باعث خواهد شد کلِ یک عکس منحصر به فرد به نظر برسد! آیا این عکس اوقاتی که به پنجره ماشین خیره می شدید را به یادتان نمی آورَد؟ (Image Source: Official BlackBerry Images)

منبع: hongkiat

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 46 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *