متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

عکاسی در هوای بارانی: 35 مورد خیره کننده

12345 (4 نظر - میانگین: 3٫25 از 5)
Loading...
46

بسیاری از عکاسان آب و هوای نامناسب را به عنوان یکی از بدترین چیزها برای تهیه عکس های باکیفیت در محیط بیرون درنظر می گیرند. به عقیده من برای عکاسی چیزی به نام آب و هوای خوب یا بد وجود ندارد و هر آب و هوایی زیباییِ خودش را دارد. آب و هوای بد و به ویژه نوع بارانیِ آن بهترین زمان برای بیرون رفتن و گرفتن عکس هایی زیبا و نادر می باشد، عکس هایی که می توانید با آن ها مجموعه کارهایتان را کامل تر کنید.

(Image Source: [ embr ])

در این پست قصد داریم برای شما مجموعه ای شامل 35 عکس را به نمایش بگذاریم. این عکس ها که تماما در هوای بارانی گرفته شده اند در عین زیبایی و لطافت فریبنده شان در نوع خود نیز منحصر به فرد می باشند. حال، قهوه داغی آماده کرده و از لحظات میخکوب کننده بارش باران لذت برید!

قبل از پرداختن به عکسها ذکر دو نکته را ضروری می دانم:

 1. برای حفظ معنای اصلی عناوینی که به عکس ها اختصاص داده شده اند ترجیح داده ام نام آن ها را به زبان اصلی در ابتدای شرح هر عکس قرار دهم.
 2. هر کجا که احساس کرده ام به توضیحات بیشتری نیاز بوده آن ها را با علامت “” جدا و در انتهای شرح هر عکس قرار داده ام.

A Walk In The Rain. بیایید به این عکس بارانیِ تاریک و زیبا نگاهی بیاندازیم. آیا شما ترکیب بسیار خوبِ تاریکی، باران و چتری رنگارنگ را دوست دارید؟ من که دوست دارم.(Image Source: MarcelGermain)

Gutter. به گونه ای به این عکس نگاه نکنید که تنها لبه پشت بام بعلاوه چند قطره باران را ببینید. آن را احساس کنید، همانگونه باشید. سعی کنید به این بیاندیشید که هنرمند در هنگام گرفتن این عکس به چه می اندیشیده است. (Image Source: Mollie S)

Caught in the Rain. یک عکس تاریک و رمانتیک، ترکیبی از باران، یک زوج و عشقی که توسط آن ها مشتعل شده. (Image Source: Daniel Stark)

Rain & Moth. اگر این جانور را در نزدیکی کیبوردتان مشاهده می کردید عکس العملتان چگونه بود؟ احتمالا آن را می گرفتید و از پنجره به بیرون پرتاب می کردید! کل این عکس عالی به نظر می رسد و همین باعث شد که چند دقیقه ی دلپذیر به آن خیره شوم. (Image Source: black&white)

Rainwalk. نامی که به این عکس اختصاص داده شده (Rainwalk) احتمالا بهترین نام برایش بوده است. هر چند این عکس عناصر چندان زیادی را در خود جای نداده اما آن قطرات باران، افکت بوکه و لامپ های رنگارنگ متفاوتی که در زمینه قرار گرفته اند آن را عکسی شایان توجه می نمایند. (Image Source: Evgeniya Righini-Brand & My God, It’s Full Of Stars!)

⃰  در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد افکت بوکه می توانید به این پست گویا آی تی مراجعه نمایید:

۸ افکتی که هر عکاسی می باید از آن ها اطلاع داشته باشد

It’s Still Sunny At The Lake. این عکس، عکسی است بسیار ژرف و زیباییِ آن عمدتا توسط دو عنصر حاصل شده است: نور خورشید و تیرگیِ زیر ابرها. (Image Source: Daniel)

Cloud Attack. عکس این منظره بعد از بند آمدن باران گرفته شده است، در لحظه ای بسیار زیبا. (Image Source: Soumya)

Drench. عکسی بسیار عالی از یک ⃰danbo به همراه باران. در اینجا عنصرِ باران به طور کلی عکس را مجذوب کننده ساخته است. (Image Source: [ embr ])

⃰  danbo نام روبات اسباب بازی ای است که حاصل ترکیب چند جعبه مقوایی می باشد. در صورت تمایل می توانید تصاویری بسیار زیبا از این اسباب بازی را در اینجا و اینجا مشاهده نمایید.

Catching the Rain. با نگاهی دقیق تر به این عکسِ زیبای شب هنگام می توانیم باران، چراغ ها و افرادی که در حال دویدن در زیر قدرت باران هستند را مشاهده نماییم. (Image Source: The Round Peg)

Waiting in the Rain. عکسی زیبا از یک خانم با چتری به رنگ ملایم که در بارانی شدید به چیزی خیره شده است. (Image Source: Cinnamon)

Rain And Smiley. بدون شک وجود عنصر کلیدیِ “چتر خندان” باعث می شود که کل این عکس احساس دلپذیری را به بیننده القا نماید. (Image Source: danny st.)

Summer Rain. آیا شما نیز تصدیق می کنید که این قطره باران یکی از زیباترین پدیده های طبیعی در این دنیاست؟ (Image Source: HonBless)

Fly In The Rain. یک نمونه زیبا از “عکاسیِ پس از باران” که بر روی رنگ سبز، قالبی از برگ ها و حشره ای کوچک و براق فوکوس کرده است. (Image Source: Burning Image)

City Streets Of Tokyo. عکسی از خیابانی بزرگ که در زمان پیکِ ترافیک (rush hour) و در میانه ی یک بارندگی گرفته شده است. (Image Source: Stuck in Customs)

Rainy Days. چمن، قطرات باران و افکت بوکه این عکس را واقعا جذاب ساخته اند. (Image Source:kellyburnham)

Posture of Rain. این ها چیزهایی هستند که من در مورد این عکس فکر می کنم: مختصر، کامل و حرفه ای. (Image Source:summerrunner)

After A Rainy Day. عکسی دیگر که باز هم بر روی قطره های کوچک و زیبای باران فوکوس کرده. (Image Source: Pyan (AkaAguma))

Rainy Canal Street. یکی دیگر از عکسهای مربوط به دسته ی “Rain in the City” که بسیار خوب به نظر می رسد. خب علت این تعریف چیست؟ پیوند عالی میان افکت بوکه، رنگ ها و البته باران. (Image Source: pompoB)

-RAIN- . عکسی زیبا از عکاسی ماهر که می دانسته زمان مناسبِ فشردن دکمه “shoot” چه وقت است. (Image Source: Maozi)

Rain. عکسی که در ادامه مشاهده می نمایید نشان دهنده روشی یکتا و بسیار جالب برای تهیه عکس های هوای بارانی می باشد. در حقیقت این عکس از سمت دیگرِ پنجره (داخل) گرفته شده و همین نکته باعث شده که در کل بسیار زیبا به نظر برسد. (Image Source:GhostlyGoblin)

Rain and Sunshine. عکسی ماهرانه از دو خانم که در زیر باران به تفریح مشغول هستند. (Image Source: ymefreak)

Glided Rain. بارانی زیبا با نوردهیِ مطلوب و افکت بوکه ای باشکوه. آیا چشم های شما به این نکته توجه کرده اند که این افکت در همه جای عکس دیده می شود؟ (Image Source: wasureru)

Point of View. یکی دیگر از روش های بسیار جالب برای گرفتن عکس در هوای بارانی و این که عکس رمانتیک تر به نظر برسد استفاده از تکنیکی است که در عکس زیر استفاده شده است. (Image Source: Donato Buccella)

Silhouette in the Rain. شبحی در شب عکس را بسیار غیرمعمول می کند اما در عین حال باعث زیبایی و جذابیت زیاد آن نیز می شود. (Image Source: dannyst)

Standing in the Rain II. عکس عاشقانه ای دیگر از یک زوج متبسم در باران، با وجودی که باران می بارد من اما احساس گرما می کنم! (Image Source: fhrankee)

A Smile in the Rain. این عکس سیاه و سفید کاملا استحقاق تصویر شدن را دارد. در این عکس تنها یک نقطه برای فوکوس وجود دارد، لبخندی در باران. (Image Source: dannyst)

Let It Rain. یکی دیگر از تصاویر سحر آمیز و بدون نقص از یک شهر که توسط باران مورد “حمله” (attack) قرار گرفته است! (Image Source: ADOUR)

Amsterdam Rain. این عکس یکی دیگر از مثال های عکاسی خوبِ بارانی با یک افکت بوکه ی ساده و در عین حال زیبا می باشد. این افکت، به میزان زیادی زیباییِ عکس را افزایش داده است. (Image Source: sridge)

After the Rain. یک برگ سبز زیبا به همراه قطره های ریز و شگفت انگیز باران بر روی آن، شاهکار! (Image Source: Isa’s Photography)

Beautiful Rain. عکسی باشکوه با عناصری احساسی. گذشته از این، آیا می توانید آن چه که بر روی ساق پایش نوشته شده را بخوانید؟ (Image Source: Anne Marthe Widvey)

Rain, Rain Don’t Go Away. این عکس به منظور ایجاد تصویری زیبا از یک عکس ساده ی ناموزون، به گونه ای ماهرانه ویرایش شده است. (Image Source: Southernpixel Alby)

After Rain. عکسی شاداب و درخشان، باران تنها در مورد تاریکی نیست! (Image Source: russsell)

Through the Window. عکسی بسیار خوب به همراه احساسی رمزآلود. افکت انعکاسی (reflection) نیز واقعا عالی است. (Image Source:algo)

Photography LOVE. عکسی بارانی و یکتا که در آن عکاس خودش را در معرض دید قرار داده است. (Image Source: ravenewyork)

Rain Window. تنها تغییر زاویه عکس برداری باعث خواهد شد کلِ یک عکس منحصر به فرد به نظر برسد! آیا این عکس اوقاتی که به پنجره ماشین خیره می شدید را به یادتان نمی آورَد؟ (Image Source: Official BlackBerry Images)

منبع: hongkiat

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
46 دیدگاه
 1. Jalal می‌گوید

  بسیار زیبا!

 2. مریم می‌گوید

  باران مهر آسمان است نه بغض آن
  بسیار زیبا بود،تشکر

  1. عباس كريمي می‌گوید

   تعبیر شاعرانه ای بود
   متشکرم از شما و هم چنین “Jalal” عزیز

 3. نام شما... می‌گوید

  verey good

 4. محسن می‌گوید

  باران زیباست ، راه رفتن زیر آن زیباتر
  دمتون گرم زیبا بود.

  1. عباس كريمي می‌گوید

   متشکرم عزیز
   با این جمله تون قسمتی از اثر جاودان سهراب رو به یادم آوردین. پس به یاد سهراب:
   .
   .
   .
   زیر باران باید رفت
   فکر را ، خاطره را ، زیر باران باید برد
   با همه مردم شهر ، زیر باران باید رفت
   دوست را ، زیر باران باید جست
   زیر باران باید با زن خوابید
   زیر باران باید بازی کرد
   زیر باران باید چیز نوشت ، حرف زد . نیلوفر کاشت …
   [ صدای پای آب – سهراب سپهری ]

 5. مهدی می‌گوید

  تو بارون که رفتی، دلم زیر و رو شد
  یه بغض شکسته، رفیق گلوم شد…

 6. مانی می‌گوید

  چیزی نمی تونم بگم جز این که: زیباست.
  شاد باشید!

  1. عباس كريمي می‌گوید

   متشکرم “مانی” عزیز
   برای شما هم همین آرزو رو دارم

 7. ا ِلیً می‌گوید

  ادم در مقابل باران بی اراده میشه..مرسی..زیبا بود..

 8. محمد می‌گوید

  چطوري عكس ها رو با سايز اصلي داشته باشم ؟

 9. محمد بنائی می‌گوید

  چند تا از عکسها فوق العاده بود . مرسی

 10. عباس كريمي می‌گوید

  ضمن تشکر از لطف دوستان باید خدمت “محمد” عزیز هم عرض کنم از اون جایی که منبع بیشتر عکس ها سایت فلیکر هستش، باید دو نکته رو لحاظ کنین: اول به یک فیل/تر شک/ن مناسب دسترسی داشته باشین و بعد هم تنها در صورتی می تونین عکس ها رو با سایزهای متفاوت دانلود کنین که صاحب اون ها در فلیکر اجازه این کار رو داده باشه.
  توضیح بیشتر این که اون فرد می بایست در قسمت “Who can access your original image files and other sizes” در اکانتش اجازه این کار رو داده باشه

 11. علی می‌گوید

  عالی بود مرسی بازم از این کارا بکنید.

 12. محمد می‌گوید

  بسیار عالی بود .

 13. S.F.M می‌گوید

  خیلی قشنگ بود . عکس های مختلف بگذارید

 14. asal می‌گوید

  vaghean mamnunam.man khodam akasam v tanha daghdagham ine k nemitunam tu havaye baruni ax begiram.man shomal zendegi mikonam v inja bishtare oghat barune.baz ham tashakor…

  1. عباس كريمي می‌گوید

   عسل خانوم منم از لطفتون متشکرم. ممکنه این عکس ها بهتون ایده بدن که چجوری توی هوای بارونی به عکاسی بپردازین. شاید شما به دیدن بارون عادت کرده باشین اما واسه منی که توی یه جای گرم و خشک و کم بارون زندگی می کنم یه سعادت محسوب می شه
   موفق باشین

 15. ماهی می‌گوید

  lعالی بود محشرراستش من هم عاشق بارونم هم عاشق عکس گرفتن ممنون ممنون

 16. eli می‌گوید

  قشنگ و خوشگل ودلنشین بود مرسی میتونه بهتر ازین ها هم باشه

  1. عباس كريمي می‌گوید

   متشکرم “الی” عزیز. مطمئنن همینطوره و هنوز جا برای کار بسیار داره

 17. Mahtab می‌گوید

  وای من عاشق بارونم.عکسا هم واقعا عااااااااالی بودن.

 18. barab می‌گوید

  عالی بود……

 19. محسن می‌گوید

  واقعاً عالی بودند ،همانطور که باران با خود زیبایی و طراوت دارد من پس از دیدن این تصاویر آرامش خاصی را گرفتم ،امیدوارم بازهم از این تصاویر زیبا بتوانم ببینم.سپاس

 20. niloofar می‌گوید

  خیلی خیلی عالی بود مرسی

 21. niloofar می‌گوید

  :*

 22. مریم می‌گوید

  خیـــــــــــــــــــــــــلی عالی بود!!!

 23. فاطمه می‌گوید

  من عاشق بارونم مرسی ارتصاویر قشنگتون.وبایدبگم خدایاشکرت

 24. نگار می‌گوید

  mer30.axaye zibaye bud

 25. آلما می‌گوید

  kheili ziba bud …

 26. mb می‌گوید

  چه جوری دانلود کنم

 27. اسپیترا می‌گوید

  واقعا عالی بود.مرسی… دلم چتر می خواهدویک روز بارانی که توچتر رابگیری ومن دستانت را…!

 28. اوات می‌گوید

  من عکاسم ودر فیس بوک بنام اوات سیف یک پیج زیبا ساخته ام
  ازدیدن عکسهای شما ایده ای چدید نصیبم شد

  ممنونم avatseyf
  بیاباران غزلها را رها کن
  مرا با بوی خاکم اشنا کن
  برقص آور کویر ذهن مان را
  دو بیتی یا رباعی را صدا مد
  شعر از خودمه تو بارون واقعا اواز خوندن حال عجیبی دارع بازم ممنونم اوات سیف

 29. mahdis می‌گوید

  خیلی رمانتیک و زیباست

 30. mahdis می‌گوید

  خیلی زیباست

 31. نسرین می‌گوید

  سلام

  خیلی زیبا بود من کارای هنری انجام میدم از عکسای بارانی شما کلی آرامش و ایده گرفتم .ممنونم بهاری و موفق باشید دوست عزیز با دیدن عکسا منو به یاد خالق زیباییها انداختین .سپاس

 32. طراحی سایت می‌گوید

  با تشکر فراوان بسیار زیبا بود

 33. یاسمن می‌گوید

  واقعاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود مرسیییییییییییییییییییییییییییییییی

 34. Asiyeh می‌گوید

  فوق العاده بوووووود…

 35. zahra می‌گوید

  عالللللللللللللللللللللیه من عاشق بارونم. یه دنیا ممنون.

 36. Narges می‌گوید

  عالی بود…ممنون

 37. شاهین می‌گوید

  خیلی خوب بودن
  ولی باز خیلی کم بودن

 38. Alireza می‌گوید

  جذاب ترین و زیبا ترین هدیه خداوند همین بارونه،اصلا هر وقت به آسمون و نزولاتش آدم نگاه میکنه و فکر میکنه به بزرگی و زیبایی خدا پی میبره ممنون عزیز از گذاشتن این عکسای عالی.

 39. اویشن می‌گوید

  مرسی . واقعا عالی بود خیلی هم عالی . کلا بارون ی چیزی که هرکی بهش نگاه میکنه به وجد می یاد منم با دیدن این عکس ها به وجد اومدم

 40. هانا می‌گوید

  خیلی عالی بود ممنمون

 41. هانا می‌گوید

  عالیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بسیاری از عکاسان آب و هوای نامناسب را به عنوان یکی از بدترین چیزها برای تهیه عکس های باکیفیت در محیط بیرون درنظر می گیرند. به عقیده من برای عکاسی چیزی به نام آب و هوای خوب یا بد وجود ندارد و هر آب و هوایی زیباییِ خودش را دارد. آب و هوای بد و به ویژه نوع بارانیِ آن بهترین زمان برای بیرون رفتن و گرفتن عکس هایی زیبا و نادر می باشد، عکس هایی که می توانید با آن ها مجموعه کارهایتان را کامل تر کنید.