متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چگونه آیفون خود را ریست کنیم؟

12345 (8 نظر - میانگین: 1٫88 از 5)
Loading...
58,464

اگر بخواهم خیلی ساده به بیان علت ریست آیفون بپردازم باید بگویم که گاهی اوقات، به هر دلیلی که معمولا نرم افزاری است، گوشی آیفون قاطی می کند و ما را مجبور می کند که آن را ریست کنیم.

قبل از این که بخواهید گوشی ایفون خود را ریست کنید، دقت کنید که قصد دارید از کدام مدل ریست گوشی آیفون استفاده کنید.

 

انواع ریست آیفون

ریست ایفون به صورت نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. شاید در این باره، با عبارت هایی مثل

 • ریست نرم افزاری آیفون
 • ریست سخت آیفون
 • هارد ریست آیفون
 • ریست آیفون با دکمه

مواجه شده باشید.

 

ریست نرم آیفون یا ریست نرم افزاری ایفون چیست؟

فکتوری ریست، یا بازگشت به تنظیمات کارخانه ای، یکی از مدل های پر استفاده ریست آیفون است. معمولا وقتی که گوشی کار می کند و می توانید با منو ها به خوبی کار کنید از ریست نرم ایفون استفاده می شود.

 

هارد ریست یا ریست سخت افزاری آیفون چیست؟

هارد ریست آیفون، یا ریست سخت افزاری آیفون، در حقیقت اشاره به این دارد که شما برای عملیات ریست از دکمه ها استفاده می کنید. ریست آیفون با دکمه بیشتر در زمانی صورت می گیرد که گوشی منفعل شده و شما هر کاری می کنید نمی توانید آن را روشن کنید یا اسکرین را فعال کنید و مواردی نظیر آن.

 

ضرورت ریست آیفون با آیتونز چیست؟

اگر بخواهید گوشی خود را ریست کنید، به طوری که بعد از آن بتوانید اطلاعات تان را به گوشی بازگردانید نیاز به این دارید که برای ریست از آیتونز استفاده کنید. در این حالت، آیتونز می تواند روی مک یا ویندوز نصب باشد و شما به کمک آن عملیات ریست گوشی آیفون با آیتونز را انجام دهید.

البته اگر از قبل اطلاعات خود را روی آی کلود ذخیره کرده باشید هم می توانید به راحتی گوشی را ریست و بعد اطلاعات خود را از آن جا ریستور کنید.

 

آیا ریست آیفون بدون آیتونز امکان دارد؟

اگر بخواهید گوشی آیفون خود را ریست کنید ولی به آیتونز دسترسی ندارید، لاجرم اطلاعات تان پاک خواهد شد مگر اینکه، از داده های تان در جایی بکاپ گرفته باشید.

 

شیوه فکتوری ریست آیفون با آیتونز

برای این که بخواهید گوشی آیفون خود را فکتوری ریست کنید و این کار را با آیتونز انجام دهید، کافی است که این آموزش را دنبال کنید.

برای این منظور:

 • ابتدا آیتونز را بر روی مک یا ویندوز خود نصب و آن را اجرا کنید
 • گوشی آیفون را با یک کابل به کامپیوتر خود وصل کنید ( مک یا ویندوز )
 • در مرحله سوم، آیتونز از شما می خواهد که امن بودن این رابطه را تایید کنید یا اینکه پسورد خود را وارد کنید
 • بعد از انجام این کار، باید در آیتونز گوشی خود را انتخاب کنید ( این کار محدود به گوشی تنها نیست و می توان برای آی پد و آی پاد ها از آن استفاده کرد )

 

برای فکتوری ریست آیفون در هر مدل و رنگ و اندازه، می توانید از آیتونز استفاده کنید
برای فکتوری ریست آیفون در هر مدل و رنگ و اندازه، می توانید از آیتونز استفاده کنید

 

وقتی که گوشی خود را انتخاب می کنید، در قسمت و پنل سمت چپ، یک سری اطلاعات و آپشن ها نمایش داده می شود. در میان این آپشن ها Summary را مشاهده می کنید. روی آن کلیک کنید تا پنل مربوط به آن در سمت راست باز شود.

بعد در صفحه مربوط به Summary گزینه Restore را انتخاب کنید. Restore برای هر دیوایسی، دقیقا همان دکمه آبی رنگی است که در پایین آن را می بینید:

 

با استفاده از منوهای آیتونز، و با کمک فشردن یک دکمه می توانید موفق به فکتوری ریست آیفون با آیتونز شوید
با استفاده از منوهای آیتونز، و با کمک فشردن یک دکمه می توانید موفق به فکتوری ریست آیفون با آیتونز شوید

وقتی که روی Restore کلیک کردید، آیتونز دوباره از شما در این باره تاییدیه می خواهد تا بداند که آیا نسبت به این کار اطمینان خاطر دارید یا نه. در این مرحله باز باید Restore را کلیک کنید.

 

دکمه Restore همان دکمه ای است که عملیات فکتوری ریست آیفون با آیتونز را به مرحله عمل می رساند. این دکمه دو بار توسط شما می بایست کلیک شود تا آیتونز بپذیرد که قصد ریست فکتوری ایفون خود دارید
دکمه Restore همان دکمه ای است که عملیات فکتوری ریست آیفون با آیتونز را به مرحله عمل می رساند. این دکمه دو بار توسط شما می بایست کلیک شود تا آیتونز بپذیرد که قصد ریست فکتوری ایفون خود دارید

در نتیجه وقتی که توانستید روی این دکمه کلیک کنید، عملیات ریستور شروع می شود و بدین صورت می توانید با خیال راحت گوشی را از نو تنظیم کنید و آن را در اختیار بگیرید.

اما اگر به آیتونز دسترسی ندارید و قصد دارید که گوشی خود را ریست کنید، می توانید از بخش بعدی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل کار کردن با آیتونز

 

شیوه ریست فکتوری آیفون بدون آیتونز

برای ریست فکتوری آیفون بدون آیتونز، باید دقت زیاد تری داشته باشید. اولین کاری که باید کنید بک آپ گیری است. هنگام ریست آیفون بدون آیتونز، در واقع اطلاعات شما در معرض از دست رفتن هستند و برای همین منظور لازم است که از داده های خود پشتیبان گیری کنید.

بعد از انجام بکاپ گیری از اطلاعات آیفون خود، موقع آن است که گوشی را ریست کارخانه ای کنید.

گوشی آیفون انواع ریست برای بخش های مختلف در اختیار تان قرار می دهد.

برای دسترسی به این بخش، باید به مسیر زیر بروید:

 • ابتدا گوشی آیفون خود را باز کرده و به مسیر Settings > General > Reset بروید.
 •  در این صفحه انواع و اقسام ریست آیفون و بخش های آن را مشاهده می کنید. برای این مورد یعنی ریست کارخانه آیفون کافی است گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.
 • با انتخاب این گزینه، به احتمال زیاد اگ پسورد داشته باشد ( گوشی ) باید پسورد آن را وارد کنید
 • بعد از انجام این کار، یک هشدار قرمز رنگ مجددا مشاهده می کنید که از شما می خواهد ، اگر به ریست آیفون خود اطمینان دارید روی آن تپ کنید ( عکس زیر سمت راست )

 

برای فکتوری ریست آیفون بدون آیتونز، یک راه دارید و آن هم استفاده از منو ها و اپلیکیشن تنظیمات خود آیفون به این شیوه است
برای فکتوری ریست آیفون بدون آیتونز، یک راه دارید و آن هم استفاده از منو ها و اپلیکیشن تنظیمات خود آیفون به این شیوه است
 • در مرحله بعد شما لازم است که اطلاعات اپل آی دی خود، یعنی یوزنیم و پسورد خود را وارد کنید تا عملیات ریست آیفون به طور کامل صورت گیرد و بعد هم یک گوشی تر و تمیز مثل روز اول در اختیارتان قرار گیرد.

برای انتخاب ریست آیفون با آیتونز یا بدون آیتونز، بهترین انتخاب حالت ریست گوشی آیفون با آیتونز است چون از نظر عملکردی کامل تر این کار انجام می شود.

در صورتی که با مشکل پاک شدن اطلاعات آیفون مواجه شدید می توانید به کمک این راهنما، نسبت به ریکاوری آیفون خود اقدام کنید

آنچه تا به اینجا به شما آموزش دادیم، روش ریست گوشی آیفون به صورت نرم بود. در واقع برای زمان هایی که هنوز به عملکرد منو ها و اسکرین دسترسی دارید به راحتی می توانید به ریست نرم آیفون بپردازید اما برخی از اوقات، نمایشگر از کار می افتد و گوشی کار نمی کند.

معمولا اولین پیشنهاد برای برگرداندن گوشی آیفون به حالت اولیه خود این است که بتوانید آن را ریست کنید اما ریست نرم امکان پذیر نیست. در این حالت ما به ریست سخت آیفون روی می آوریم.

 

نحوه ریستارت آیفون با دکمه

برای ریستارت آیفون با دکمه برای زمانی که نمایشگر پاسخگو نیست از گام های زیر استفاده کنید:

 • ابتدا دکمه پاور یعنی خاموش و روشن یا همان on/off را فشار دهید. برای گوشی های آیفون ۶ به بعد این دکمه ها در ساید یعنی کنار گوشی و یا در بالا ( سایر گوشی ها ) قرار دارد. به هر حال برای هر نوع گوشی یا آیپد به مدت ۳ ثانیه این دکمه را پایین نگهدارید و آن را رها کنید ( دقت کنید که زمان لازم نباید بیش از این بشود )
 • با انجام این کار، اسلاید slide to power off روی صفحه نمایش داده می شود. برای ادامه عملیات ریستارت آیفون با دکمه ها کافی است که این اسلایدر را به سمت راست بکشید

 

ریستارت آیفون برای زمانی است که نمی توانید گوشی تان را رفرش کنید و به حالت عادی این کار را انجام دهید. توسط دکمه ها به راحتی می توانید گوشی تان را ریستارت یا راه اندازی مجدد کنید
ریستارت آیفون برای زمانی است که نمی توانید گوشی تان را رفرش کنید و به حالت عادی این کار را انجام دهید. توسط دکمه ها به راحتی می توانید گوشی تان را ریستارت یا راه اندازی مجدد کنید
 • با انجام این کار صفحه سیاه می شود و گوشی دوباره راه اندازی می شود

 

شیوه ریستارت  آیفون X با دکمه

برای ریستارت آیفون با دکمه برای گوشی آیفون x دستورات زیر را دنبال کنید:

 • دکمه Volume Up  یا افزایش ولوم صدا را یک بار سریع فشار دهید و رها کنید
 • دکمه Volume Down یا کاهش ولوم صدا را هم یک بار سریع بگیرید و رها کنید
 • در مرحله سوم دکمه های ساید شامل ( sleep/wake, on/off ) را فشار دهید.

با انجام این کار به راحتی گوشی خاموش و روشن می شود و می توانید آن را فعال در اختیار بگیرید

 

شیوه ریست سخت گوشی آیفون  ( برای هرنوع آیفون )

معمولا آیفون های مختلف با توجه به نسل های مختلفی که دارند، تفاوت ناچیزی داشته اند از این رو، اساس ریست آیفون با دکمه برای همه نوع گوشی آیفون به یک روش صورت می گیرد اما در برخی مدل ها تفاوت های جزیی وجود دارد که در لا به لای مطلب به آن اشاره خواهم کرد. پس اگر حالا قصد ریست ایفون با دکمه های گوشی دارید از همین جا شروع کنید:

نکته: ریست آیفون با ریستارت آیفون تفاوت دارد. ریست آیفون برای زمانی بکار می رود که می خواهید تنظیمات را از بیس و اساس بکوبید و از نو بسازید، اما ریستارت آیفون یعنی راه اندازی مجدد، درست مثل ریستارت ویندوز و سایر گوشی ها.

 

نحوه ریست آیفون با دکمه ( گوشی آیفون x و آیفون ۸  )

تفاوت ها و تمهیداتی که اپل برای طراحی این دو پرچم دار خود ( تا کنون ) در نظر گرفته به گونه ای است که ریست آیفون با دکمه کمی پیچیده شده چرا که اگر از کاربران قبلی گوشی های آیفون بوده باشید، اگر بخواهید به طریق گذشته گوشی را ریست کنید، با مرکز sos تماس می گیرید و یا تداخلات دیگری بوجود می آید. پس در این باره تنها از دستور العمل زیر استفاده کنید:

 • دکمه Volume Up  یا افزایش ولوم صدا را یک بار سریع فشار دهید و رها کنید
 • دکمه Volume Down یا کاهش ولوم صدا را هم یک بار سریع بگیرید و رها کنید
 • در مرحله سوم دکمه های ساید شامل ( sleep/wake, on/off ) را فشار دهید.
 • انقدر دکمه ساید را پایین نگهدارید تا صفحه شات داون نمایش داده شود ( برای سیستم عامل های ios 11.2 به بعد )

 

ریست سخت آیفون ایکس و آیفون 8 به صورت کمک گرفتن از دکمه های ساید صورت می گیرد.
ریست سخت آیفون ایکس و آیفون ۸ به صورت کمک گرفتن از دکمه های ساید صورت می گیرد.

بدین صورت عملیات ریبوت و ریست گوشی آغاز می شود.

اما برای ریست آیفون ۷ چگونه است؟

 

راهنمای ریست گوشی آیفون ۷

به منظور ریست و ریبوت گوشی آیفون ۷، شما به طریق قبل نیاز به دکمه فیزیکی هوم دارید اما گوشی آیفون ۷ از این ویژگی برخوردار نیست بنابراین تمام عملیات ریست آیفون ۷ با دکمه های ساید انجام می شود. شیوه کار به صورت زیر است:

 • ابتدا دکمه خاموش / روشن در کنار گوشی را پایین نگهدارید
 • همزمان با فشردن دکمه پاور ( خاموش / روشن ) آن را رها نکنید و در کنار آن دکمه کاهش ولوم ( در سمت چپ ) را هم فشار دهید.
 • با انجام این کار، نمایشگر سیاه رنگ می شود. این حالت نباید موجب شود که شما دست خود را رها کنید. کماکان دست خود را روی دکمه ها نگهدارید و فشار دهید تا این که صفحه سفید شود و لوگوی اپل را مشاهده کنید

 

ریست گوشی آیفون 7، از آن جا که دکمه فیزیکی هوم وجود ندارد کمی سخت تر از نسل های قبلی است اما با کمک دکمه های ساید و کناری همه چیز شدنی است
ریست گوشی آیفون ۷، از آن جا که دکمه فیزیکی هوم وجود ندارد کمی سخت تر از نسل های قبلی است اما با کمک دکمه های ساید و کناری همه چیز شدنی است

درست از زمانی که گوشی آیفون ۷ روی کار آمد، عملیات، ریست و ریبوت گوشی آیفون با کمی پیچیدگی مواجه شد. اما برای آیفون های ۶ به قبل، عملیات ریبوت و ریست آیفون به یک شکل صورت می گیرد که در ادامه بدان پرداخته ایم:

 

نحوه ریست گوشی آیفون ۶  ( و آیفون های قدیمی تر ) با دکمه ها

برای این که گوشی آیفون ۶ و قدیمی تر ها را با دکمه ریست کنید، کافی است دستورات زیر را دنبال کنید. این شیوه برای تمام آیفون های قدیمی تا آیفون ۶ یکسان است:

 • ابتدا دکمه on/ off را فشار دهید این دکمه برای آیفون ۶ در کنار و برای سایر آیفون ها در بالا قرار دارد.
 • همزمان با فشردن این دکمه، دکمه هوم را هم بگیرید و فشار دهید ( هر دو دکمه همزمان )
 • این دو دکمه را کماکان با هم بگیرید و انقدر صبر کنید تا نمایشگر سفید شده و لوگوی اپل را مشاهده کنید
 • در این مرحله می توانید دست خود را رها کنید

 

برای ریست و ریبوت گوشی های قدیمی آیفون تا گوشی آیفون 6 شیوه یکسانی اتخاذ می شود چرا که هنوز در این مدل ها دکمه هوم را داریم.
برای ریست و ریبوت گوشی های قدیمی آیفون تا گوشی آیفون ۶ شیوه یکسانی اتخاذ می شود چرا که هنوز در این مدل ها دکمه هوم را داریم.

گوشی های نقره ای، طلایی و صورتی ( رزی ) دارای نمایشگر سفید با لوگوی مشکی اپل هستند اما گوشی های خاکستری اپل دارای صفحه سیاه رنگ و لوگوی سفید رنگ هستند.

به هر حال باید این کار را تا زمانی انجام دهید که، بتوانید لوگوی اپل را مشاهده کنید و نیازی نیست که نسبت به رنگ گوشی خود، در تردید باشید.

بدین صورت عملیات ریست و ریبوت گوشی آیفون به خوبی صورت می گیرد و شما می توانید از مشکلاتی که رنج می بردید رها شوید.

در این باره تجربیات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
72 دیدگاه
 1. arian می‌گوید

  etelaate dar morede iphone

 2. AHMAD می‌گوید

  من هر کاری کردم نشد میتونید با عکس راهنمای کنید

  1. saeed می‌گوید

   Dokme haro hamzaman baham negah dar

 3. saeed می‌گوید

  Kheyli mamnoon dadash 1 mah bud dargire in mozo budam 😀

 4. امیر حسین می‌گوید

  سلام داداش .کارت عالی بود خدا الهی پدرود مادرت رو بیامرزه من که ایفونم که هنگ کرده بود با این کار برطرف شد. دیگه نمیدونستم چیکار بکنم داشتم سکته میکردم که ۳میلیون گوشی خریدم .دمت گرم

  1. Vrvrv می‌گوید

   سه میلیون ؟ 😮

 5. parsa می‌گوید

  سلام
  من گوشیم iphone 4s هستش
  وقتی سیم کارت رایتل رو انداختم تو گوشی بعد update گوشی رو زدم گوشیی خاموش شده و دیگه روشن نمیشه.ریست هم نمیشه
  لطفا کمکم کنید

 6. حسین می‌گوید

  برای ایپد هم می شود

 7. مسعود می‌گوید

  آقا واقعا ممنونم

 8. ahad می‌گوید

  سلام بچه ها من یک ایفون ۴sدارم کوشیم خود به خود هنگ کرده ریستور هم میکنم اصلا باز نمیشه

 9. ن .ص می‌گوید

  از شما بابت راهنماییتون سپاس گزارم . واقعا یه عذاب بود برام واین روش شما رو انحام دادم گوشیم باز شد .لازم دونستم تشکرکنم

 10. saba می‌گوید

  salam
  goshi man iphone5 hast goshim faghat posh sare ham forceclose miyare harcheghadr ham mizanam doobare miyare in kariyem ke goftino kardam aslan nemishe oongad ziyad miyare ke forsat nemide beram setting

 11. saba می‌گوید

  salam
  gishim iphone 5 hastesh hey posh sare ham force clode miyare harchegadr ham mizanam bazam miyad in kari ke goftinam kardam ama nemishe nemidoonam chi kar konam plz begid

 12. reza می‌گوید

  kheyli goli fadaye dari

 13. فرهاد می‌گوید

  سلام وقت به خیر
  من برای ایپد ۱ اینکارو کردم ولی متاسفانه انجام نشد. وقتی که شیفت و ریستور رو میزنم ی پنجره داکیومنت باز میشه که هیچ فایلی رو نمیشناسه و کار نمیکنه. در ضمن قبل از این کار هم ایتیونز دستگاه رو نمیشناسه و ای دی رو نگاتیو میزنه.
  لطفا راهنمایی کنید.

  با سپاس

 14. فرهاد می‌گوید

  در ضمن IPSW رو از کجا باید دان کنم؟

  با سپاس

 15. سولمار می‌گوید

  سلام
  گوشیم ۴ e.1دفعه هنک کرد.خودش هی روشن میشه هی خاموش میشه.اصلا نمیدونم چیکارکنم>لطفا راهنماییم کنید

 16. mohmmad می‌گوید

  سلام من الان می خوام گوشیم رو به حالت کارخانه برگردونم ولی همچین فایلی نمی بینمIPSW .لطفا کمک کنید

 17. kiarash می‌گوید

  یه سوال باید ipswرو از کجا اورد

  1. Hooman می‌گوید

   دکمه شیفت رو نگه ندار و فقط روی دکمه کلیک کن

 18. arash می‌گوید

  اگه گوشیتو ریست کنی و به تنظیمات اولیه ی ک خونه برسه ورژن اون هم حذف می شه یا نه

 19. Hadi می‌گوید

  سلام
  مرسی – برای من مفید واقع شد
  لازم دونستم که تشکر کنم . انشاله موفق باشید

 20. mohammad می‌گوید

  سلام من همه ی مراحل رو رفتم ولی مرحله ی اخر دو دکمه رو با هم فشار میدم لگوی اپل میاد ولی یه چیز میاد میچرخه بعد ازمدتی صفحه ابیمیشه بعد دوباره همه این مراحل تکرار می شه
  تو رو خدا راهنمایی کنییدمنمسافرتم دسترسی به جایی که خریدمندارم

 21. عباس می‌گوید

  سلام من در حال پاک کردن برنامه های جلبریک بود که گوشیم خاموش شد وباز روشن شد و بصورت تکرای لوگو اپل روی صفحه سیاه خامو روشن می شود اگه کسی میتونه منو کمک کنه ممنون میشم

 22. مرتضی می‌گوید

  سلام

  گوشی من که ۳gs هستش و درست کار میکرد تا اینکه به یک باره تاچ اون یه جورایی از کار
  افتاد. الان هر دکمه ای رو که میزنم به انگلیسی توسط دستگاه تکرار میشه و لیست برنامه ها یا موزیک ها رو نمیتونم پایین و بالا کنم و هر دکمه ای زو برای اینکه کار کنه چندین بار باید بزنم.
  خواهشمندم کمک کنید؟
  البته چند بار ریست کردم ولی درست نشد.

 23. محمد می‌گوید

  خدا الهی پدرود مادرت رو بیامرزه عالی بود مرسی

 24. سمیرا می‌گوید

  سلام
  داداش دمت گررررررررررررررررم
  من آیپدم هنگ کرده بود گفتم این کار و هم بکنم دیدم درست شد
  خیلی اقایی
  اصلا اعصابم ریخته بود به هم
  اصن یه وضعی
  چاکریم

 25. جواد می‌گوید

  سلام من ی ایپد مینی دارم که هنگ کرده هوم با پاور رو میگیرم خاموش میشه بعد برا روشن کردنش همون کارا که گفتید انجام میدم اما نمیاد بالا فقط ارم اپل که روشن خاموش میشه میاد و همین طور میمونه لطفا” کمک کنید

 26. AMIR می‌گوید

  KHEILY KHOB BOD

 27. Mohammad می‌گوید

  salam dadash man gooshie iphone 3g ghadimimoon ro ovordam didam jailbreak shode zadam erase all contacts and settings baad az oon moghe ta alan gooshie too hange yani logoyr apple ro neshoon mide chikar bayad bokonam
  kheyre saram khaste boddam ke jailesh beppare
  lotfan javab bedin
  mamnoon misham

 28. mojtaba می‌گوید

  واقعا ازتون ممنونم عالی بود. واقعا کابوس بدیه وقتی هنگ میکنه.

 29. اسمال می‌گوید

  dustan man ipad1 daram har kary kardam nashod
  vase ipad1 ham age ye rah bedin dastetun dard nakone

 30. Meti می‌گوید

  سلام
  گوشی من الان هنگ کرده …دکمه های اطراف گوشش کار میکنن اما touch گوشی کار نمیکنه!!
  حتی خاموشم نمیشه!! چیکارش کنم؟!! تو رو خدا جوابموووووووو بدین

  Goshimam Iphone 5C hastesh

  1. me می‌گوید

   دکمه on/off رو همزمان با دکمه هوم نگه دارین تا زمانی که گوشی reset بشه

 31. رضا می‌گوید

  slm dokmeye home goshye man kharabe
  baiad che kar konam ta reset she va roshan she
  hich aksol amali alan goshym nadare
  mamnon misham begin

 32. رضا می‌گوید

  IPSW از کجا بیاوریم یا دانلود کنیم

 33. haier می‌گوید

  س من هر کار کردم نشد خاهشمندم کمکم کنید

 34. samira می‌گوید

  سلام خییییییلی ممنون از راهنماییتون.سر صبحی اعصابمو ریخته بود ب هم…یه دنیا تشکر

 35. آرمان می‌گوید

  داداش ایشالله ب ارزوت برسی کارت حرف نداره

 36. شمه می‌گوید

  salam
  ipad man dishab be zamin oftad safhe kolan siyah shod vali sedaye lock screen ro mishnavam yani ipad hanuz roshane moshkelesh az chiye ye baram in tori shode bud vali khod be khod dorost shode bud

  1. مهدي ده نبي می‌گوید

   دکمه هوم و پاور رو به مدت ۱۰ – ۱۵ ثانیه نگه دارید. اگه درست نشد٬‌به احتمای زیاد ال سی دی دستگاه سوخته و باید عوض کنید

 37. rasol می‌گوید

  سلام خسته نباشید ببخشی من ایفون ۵s دارم یهو زوم کرده صفحه ش این کاری رو هم ک گفتین انجام دادن ولی ریست نشد لطفا کمکم کنین
  ممنون

  1. مهدي ده نبي می‌گوید

   دکمه های هوم و پاور رو با هم حدود ۱۰ – ۱۵ ثانیه نگه دارید٬‌دستگاه ریست میشه و اگه مشکلی نداشته باشه سیستم عامل بالا میاد

 38. پرنيان می‌گوید

  سلام.
  میخواستم بدونم اگه یه بازی ای مثل clash of clans رو بخوایم از اول بازی کنیم و بازی قبلی کاملا حذف بشه چیکار باید کرد؟این ریسیت های سخت و نرم افزاری کمکی میکنه؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 39. نسرین می‌گوید

  سلام
  گوشی من همش هنگ میکنه
  یکسره خاموش میکنه
  از برنامه ها میاد بیرون
  لطفا راهنماییم کنید

 40. مریم می‌گوید

  سلام
  گوشی من هرکاری که انجام میدم بجای انجام دادن میگه
  مثلا میزنم رو ساعتش ساعتو میگه چکار باید کرد

 41. HAMID می‌گوید

  دوستان من آیفون ۵C دارم لاک شده میخواهم انلاک بیشی چی جوری کنم؟

 42. سحر می‌گوید

  سلام من یه ایفون ۳gs دارم دیروز بعد از مدتها اپدیت کردمش اما یهو خاموش شده الانم اصلا روشن نمیشه فقط لوگو اپل میادو میره
  کممممممممممممممممک کنید تا دق نکردم

 43. ha3an می‌گوید

  گوشی من چند روز دست دوستم بود اپل ایدی خودشو وارد کرده بود وقتی خواست گوشی بده به من فورمت کلی کرد طوری که گوشی روشن میشه میگه عان لوکه و اپل ایدی اونو میخواد اونم میگه اپل ایدیشو با ایمیلشو فراموش کرده من باید چیکار کنم گوشیم five s خواهشا بگین چیکار کنم مرسی

  1. مهشید می‌گوید

   سلام
   من هم مشکل شما رو دارم و اپل ایدیم و پسوردش رو غراموش کردم آیا راهی پیدا کردین کوشی من ایفون۶

 44. aydin می‌گوید

  سلام من گوشیم اپل f 32 هس شارز نداشت خاموش شد بعد اینکه زدم شارز شد خاستم بازش کنم ک الان این مشکل واسم پیش امده صفحه رو باز کرده مونده تو صفحه سیاه با مارک اپل الان ساعت هاست اینطوریه
  لطفا هرچه سریعتر راهنمایم کنید……….

 45. Hadi می‌گوید

  خیلی خیلی i love youuuu

 46. ايليا می‌گوید

  من اون دکمه بالاییم خیلى وقت پیش شکست حالا چیکار کنم؟

 47. Mohammad Mj می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید. سایت بسیار خوبی دارید امیدوارم همیشه بروز و موفق باشید.
  من آیفون ۵s دارم جیلبریگ هم نیست تا به حال هم ریست نکردم اما الان چند وقتی هست فکر می کنم نیاز به ریست داره یعنی مشکل پیدا کرده. ولی نمیخوام جیلبریگ بمونه می خوام به همین ورژن اصلی خودش ریست کنم. تا به حال هم چند باری سعی کردم اما نشده خواهش می کنم کمکم کنید شدید نیاز دارم. ولی بازم تاکید می کنم نمی خوام جیلبریک کنم می خوام اصل بمونه

 48. mojtaba می‌گوید

  سلام . من نمیدونم چطور باید تشکر کنم چون ارزش کاری که کردید فوق العاده بالاست . در کل خیلی سپاسگزارم خدا از شما راضی باشه . مشکل گوشی ما هم حل شد .

 49. پوریا می‌گوید

  سلام
  یک سوال من IOS9 رو با ایتونز با گوشی ۴S فقط download کردم روی کامپیوترم حالا میخوام ببینم میشه اونو واسه یک iphone6 ریستور کنم ؟؟ لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم ؟؟

 50. علی رضا می‌گوید

  ممنونم از راهنمایی شما.مشکل ما حل شد

 51. حسنا می‌گوید

  آیفون ۶من از این راه ها درست نشد چیکارش کنم یعنی راه چاره دیگه ای نداره

 52. محمدی می‌گوید

  آقادمتون گرم این کارتون به ماخدمت ارزنده ای کردوازنگرانی دراومدیم زنده باشیدهزارسال

 53. sare می‌گوید

  awliiiiiiiiiiiiiiiii booOd, gshim az sob hich kari nmishd bash kard, emrzm k ashra, hame ja base, merCccccccccccc

 54. ستاره محمودزاده می‌گوید

  با سلام من یه گوشى ۵آیفون دارم که حدود سه روزه رو صفحه فون گیر کرده و نه میتونم شماره بگیرم نه توى صفحه کانتکام میره حتى تعداد تماسهاى از دست رفته ام هم برام نمیوفته خواهشاً راهنماییم کنید حتى روشى که شما فرمودید هم امتحان کردم ولى باز هم قادر به شماره گرفتن نیستم

 55. shahin می‌گوید

  بسیار مفید با تشکر از عوامل سایت …

 56. سينا می‌گوید

  سلام من تو تنظیمان بودم که یهو گوشی ریست شد رفته تو ایتونز گیر کرده عکس یه کابل میاد با نوشته ایتونز گوشیم سیکس هست راهنمایی کنید

 57. irib2@yahoo.com می‌گوید

  وااای واااای وااااای دستتون درد نکنه
  خییییییلی ممنون
  داشتم سکته میکردم وااااقعا داشتم سکته میکردم
  انشا… هرچی میخوای خدا بهتون بده

 58. نوشین می‌گوید

  درود بر. شما
  خدا خیرتون بده
  دو روز بود گوشیم هنگ کرده بود و. هیچ جوره باز نمیشد، حتا دکمه خاموشش هم کار نمیکرد یعنی تاچ به هیچ عنوان کار نمیکرد
  الان یه جستجویی کردم و اول از همه سایت شما اومد
  امیدوارم همیشه تندرست وشاد باشید

 59. ساره می‌گوید

  سلام من یه سوال داشتم برای ریست که به اپل آیدی نیاز نداره؟؟
  من رمز اپل آیدیمو فراموش کردم به خاطر این میخوام ریست کنم

 60. mozhgan می‌گوید

  سلام . گوشیم روو صفحش عکس ایتونز و یو اس بی اومده و نمیره ….منم وصلش کردم به ایتونز لبتاب که ریستوری کنم .تا مرحاه اخر که عکس اپل در حال پر شدن هم میره اما یهو اخرش ارور ۵۶ میده تورو خدا بگیم چکار کنم….ممنون خسته نباشید

 61. Parnia می‌گوید

  سلام ببخشید من گوشیم قفلش باز نمیشه حالا باید چی کار کنم لطفا کمکم کنید ایفو۵sهم هستش

 62. omid می‌گوید

  سلام قربان ایفونم هنگ کرده ریست نرم افزاری میزنم درست نمیشه نمیخام سخت افزاری بزنم الان باید چیکار کنم لطفا کمک کنین

 63. balouch می‌گوید

  ممنون

 64. balouch می‌گوید

  ممنون خیلی عالی بود

 65. M می‌گوید

  سلام میشه بدونه داشتن هیچ اطلاعاتی از گوشی مثله اپل آیدی اونو به حالت کارخونه برگردوند؟؟ودوباره مثله روزه اول ازش استفاده کرد؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای ریست آیفون ( هر نوع آیفون از آیفون 4 تا آیفون X ) به شیوه سخت و نرم و با دکمه این راهنمای گویا آی تی بهترین راهنمای تصویری برای شما است. (بروز رسانی مرداد 97 )