از آجر تا يك صفحه صاف: 38 سال با تلفن همراه (اينفوگرافيك)

از آجر تا يك صفحه صاف: 38 سال با تلفن همراه (اينفوگرافيك)
 • 1390/9/9
 • ITTeach
 • 5

شايد ما و يا هم سن و سال‌هاي ما تلفن‌هاي همراهي كه مانند خشت آجر يا خود آجر بودند را نديده باشيم، اما در موزه‌ها و يك جستجو در اينترنت شاهد اين تلفن‌هاي باشيم.

در طول مدت 38 سال سن تلفن‌ همراه هميشه تلفن‌هاي همراه با نام تلفن همراه نبوده‌اند و بيشتر اوقات در بسترهاي زماني مختلف داراي نام‌هاي متفاوتي بوده‌اند كه از جمله آنها (codgers) مي‌باشد كه گوشي‌هاي ماشين بوده‌اند .

اما تلفن‌هاي همراه در اين سالها پيشرفت چشم‌گيري داشته‌اند يعني از سال 2007 به بعد پيشرفت بسيار زيادي داشته‌اند و بصورت عجيبي هوشمند شده‌اند و يكي از اين تلفن‌هاي همراهي كه باعث انقلاب در گوشي‌هاي همراه شد آيفون مي‌باشد كه به دست خالقي بزرگ (استيو جابز) معرفي و روانه بازار  شد و انقلابي در تلفن‌هاي همراه هوشمند ايجاد نمود .

اين اينفوگرافيك توسط Wilson Electronics طراحي شده است كه شما را به گردش زماني 38 سال قبل يعني زماني كه آقاي دكتر مارتين كوپر كه اولين تماس خود را با موبايل انجام داد و تا حال كه آي‌فون 4 اس اپل است را به شما معرفي مي‌كند.

لطفا نظرات خود را در مورد اين اينفوگرافيك با ما به اشتراك بگذاريد و يا حداقل قديمي‌ترين تلفن همراه خود را معرفي كنيد و تغييرات را چگونه حس كرده‌ايد تعريف كنيد.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. ممنون اینفوگرافی جالبی بود .
  هر چند تلفن همراه در ابتدا اندازه خشت و آجر بوده اند ولی الان هم داریم از اون وری میفتیم ، تلفن همراه های الان دارن پهن تر میشن ، قبلا آجر دم گوششون میگرفتن الان سینی! ، Galaxy S 2 رو نگاه کنید و البته پدرش Galaxy Note که خدا را شکر سیم کارت نمیخوره ، من هر وقت به این تصاویر مربوط به مقایسه فناوری ها و تکنولوژی های قدیمی نگاه میکنم حس بدی بهم دست میده چون همونطور که مثلا ما به موبایل های اولیه و یا هر نوع تکنولوژی اولیه به دید خنده دار و مسخره نگاه میکنیم ، آیندگان ما هم به ما به همین دید نگاه خواهند کرد پس وقتی یک تبلت میگریم زیاد هیجانی نشیم بهتره ، چون هیجان ما برای 10 سال دیگه خنده داره .

  1. مخالفم.
   آینده وجود خارجی نداره که ما ازش بترسیم و به خاطرش از تکنولوژی های الان لذت نبریم.
   اینکه یک گوشی Full HD فیلم برداری کنه واقعا برای من شگفت آور هست.
   الان سال 1400 نیست و اونهایی که در سال 1400 قرار دارند هم الان وجود ندارند که من به خاطرشون از لذتم چشم پوشی کنم.

  2. نکته به جایی بود البته اگه مانند سازنده انیاک (کامپیوتر 30 تنی که 1500 فوت مربع جا اشغال میکرد!) خودمون به چشمهای خودمون ، رقابت بر سر نازک کردن لپ تاپ ها و کوچیک کردن گجت ها رو نبینیم ، دیگران جلوی لذت ما را نمیگیرند منظورم خود ما هستیم که 10 سال دیگه هستیم ولی لذت امروز ما برای اون روز برای خود ما خنده دار به نظر میرسه ، در هیچ صنعت دیگه ای این چنین حالتی وجود نداره . خوشبختانه و یا متاسفانه فناوری اطلاعات و دنیای دیجیتال همیشه چنین حالتی داره ، ولی در هر حال باید لذت برد و هیجان زده شد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *