ویدئوی افشا شده از دو خواننده در فیسبوک ؛ ترفند جدید هکرها

ویدئوی افشا شده از دو خواننده در فیسبوک ؛ ترفند جدید هکرها
 • 1390/11/12
 • علیرضا
 • 3

متاسفانه روز به روز بر تعداد حملات علیه کاربران اینترنت افزوده میشود و تنوع حملات مشکلات را پیچیده تر میکند . بدافزارها ، حملات فیشینگ و مواردی از این دست همیشه به نحوی سیستم های امنیتی را دور زده و کاربران را با خطر جدی مواجه میکنند . این روزها نیز با وجود شبکه های اجتماعی بسیار بزرگ مثل فیسبوک که در حدود 1 میلیارد کاربر دارد ، سرعت آلودگی ها و سرقت اطلاعات بیشتر و بیشتر میشود .

اما شما نیز میتوانید با رعایت چند نکته ساده و البته استفاده از حس ششم خود به بعضی موارد مشکوک شده و مانع از آسیب دیدن خود شوید . اگر میخواهید با ترفند جدید هکرها آشناشوید ، با گویا آی.تی همراه باشید ……..

هکرها این بار با استفاده از محبوبیت دو خواننده جوان به نام های جاستین بیبر و سلنا گومز سعی در فریب کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک دارند . اما سناریوی بسیار ساده این حقه ی جدید قابل توجه است .

قربانی با لینکی که ظاهرا مربوط به ویدئوی افشا شده از این دو خواننده میباشد مواجه خواهد شد . پس از کلیک بروی این لینک از کاربر درخواست میشود تا به منظور مشاهده این ویدئو یک پلاگین مربوط به YouTube را نصب کند . این پلاگین جعلی بوده و در حال حاضر میتواند روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس نصب شود و به سرقت اطلاعات کاربران بپردازد .


البته این اولین باری نیست که هکرها از طریق پلاگین مربوط به مرورگرها اقدام به سرقت اطلاعات کاربران میکنند . در دسامبر سال گذشته نیز هکرها با استفاده از یک پلاگین موفق به سرقت اطلاعات کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک شدند .

در صورتی که با چنین ویدئویی مواجه شدید لازم است مراحل زیر را انجام دهید :

1- ابتدا به کسی که این ویدئو را به اشتراک گذاشته است هشدار دهید که به سرعت اطلاعات کاربری خود در فیسبوک را تغییر دهد . همچنین اگر شما نیز قربانی این حمله شده اید ، تغییر اطلاعات کاربری خود را باید در لیست اولویت های کاری تان قرار دهید .

2- در صورت مشاهده هر گونه افزونه و یا پلاگین ناشناس در قسمت مدیریت افزونه های کروم و فایرفاکس ، به سرعت آن را حذف کنید .

3- در صورت مشاهده چنین ویدئویی در فیسبوک به سرعت آن را به مسئولان این سایت گزارش دهید تا روند جلوگیری از گسترش این حمله با سرعت بیشتر انجام شود .

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
 1. اتفاقا یکی از دوستان من هم به چنین مشکلی بر خورده بود و بنده هم به همون صفحه ی دانلود پلاگین رسیده بودم اما دیگه پیش نرفتم.
  ویدیو هم مربوط به یکی از پیش بینی های به حقیقت پیوسته ی نوستراداموس بود مثلا!!!

  1. سلام .
   کار کاملا درست و به جایی کردید که جلوتر نرفتید . آفرین به تیز هوشی شما ……

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *