بسته آموزشی گویاآی‌تی : رسانه‌های اجتماعی (قسمت دوم توییتر )

بسته آموزشی گویاآی‌تی : رسانه‌های اجتماعی (قسمت دوم توییتر )
 • 1390/11/13
 • مهرداد ارجمندی
 • 5

توییتر سرویسی است که با تنها 140 کارکتر در هر پست توانست دنیا را تسخیر کند . در کنار آموزش مختصری در رسانه های اجتماعی توییتر توانست با پستهای خود تغییرات گسترده ای در صنعت ، سیاست و مراسم مختلف ایجاد کند و از این حیث اعتبار فراوانی را توانست نصیب خود کند . با این حال گاهی می تواند خیلی خوب و گاهی خیلی بد مورد استفاده قرار گیرد . و می توان گفت که توییتر در واقع قدرت فراوانی را توانسته بدست آورد قدرتی که این روزها در صنعت رسانه های اجتماعی بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود . با این حال شما برای اینکه بتوانید در این رسانه حرفی برای گفتن داشته باشید باید بتوانید به خوبی از عهده کار کردن با آن برآیید . در اینجا ما قصد داریم تا کاری کنیم که شما از کار کردن با توییتر لذت ببرید و از تمام ریزه کاری های آن اطلاع حاصل کنید .

 

ویژگی های جدید ؟ بله درسته !

بیشتر افراد از طریق برنامه های دسکتاپی یا موبایلشان توییت می کنند تا خود سایت Twitter.com ولی از آنجایی که ما هدف خاصی از نوشتن این مقاله داریم ، قصد داریم تا ویژگی هایی را برای شما بازگو کنیم تا از طریق آنها بتوانید از خود سایت بیشتر استفاده کنید و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید .یک تب جدید  به نام @username نه تنها توییتهایی را که شما در آنها نام برده شده اید (mantion) نشان می دهد ، بلکه به شما نشان می دهد که چه کسانی از توییت شما خوششان آمده است ، شما را دنبال می کنند ( فالو ) و همچنین شما را دوباره توییت می کنند . در ضمن تب new Activity به شما توییت های محبوب اخیر ، دوباره توییت شده ها و فالو کردن تمام کسانی که شما را در توییتر فالو کرده اند را در یک جا ،  نشان می دهد . همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی آیکن کوچک دوربین در زیر جعبه متن توییت جدید ، به سادگی به پستهایی که در خود Twitter.com می گذارید تصویر اضافه کنید .

 

 

استفاده هوشمندانه از علایق

اضافه کردن یک ستاره علاقه راهی خوبی برای به خاطر سپردن توییتی است که می خواهید بعدا آن را بخوانید ( بسیاری از کلاینتهای دسکتاپی و موبایلی دارای امکانی شبیه به این و یا همان “بعدا بخوان ” هستند که به شما کمک می کنند مطالبی را که دوست دارید بعدا مطالعه کنید ولی این راهی که در خود سایت وجود دارد علاوه بر موارد بالا می تواند به شما کمک کند تا دوستان تازه ای هم پیدا کنید و از این حیث نیز به شما کمک می کند . به سادگی به صفحه ای که توییت های مورد علاقه شما را دارد بروید ، بر روی تب علاقه مندی ها و یا همان Favorites کلیک کنید تا توییت هایی را که آنها ستاره دار کرده اند ، را ببنید . اگر متوجه شدید که کاربران مختلفی نمایش داده می شوند ، می توانید بر روی نام آنها کلیک کرده و آن ها را حذف کنید . و یا شاید بخواهید آن ها را هم فالو کنید که قضیه دیگر فرق می کند . به طور استادانه ای وب سایت Tweetorites.com تمامی علاقه مندی هایی که شما از افراد مختلف پیروی می کنید را جمع آوری کرده و در یک جا به شما می دهد که به این به شما کمک می کند تا از خیلی از کلیک های سرگردان جلوگیری کنید .

 

 

 

در کنار این ها، تمام توییت هایی که به وسیله افراد دیگری که شما آنها را فالو می کنید ،  ستاره دار شده اند را نشان می دهد .  Tweetorites می تواند توییت های مورد علاقه دوستان شما را در 24 ساعت گذشته نیز به شما نشان دهد .

 

دکمه بی صدا کردن

تا حالا شده که بخواهید کسی که شما را فالو می کند را ساکت کنید ؟ برای مثال : یکی از رفقای شما در جای خیلی خوبی است و حسابی در حال خوش گذرانی است و ثانیه به ثانیه در حال توییت کردن است و شما را با موجی از توییت های اعصاب خورد کن مواجه کرده است ، و یا شاید بر عکس یکی دیگر از دوستانتان احساسات مزخرف و ناامید کننده اش را لحظه به لحظه توییت می کند وباز اعصاب شما را خورد می کند ! راه حل شما : DestroyTwitter است . DestroyTwitter یک برنامه Adobe AIR است که به شما اجازه می دهد کلمات کلیدی خاصی را که دوست ندارید بشنوید و یا آدمهای خاصی را که دوست ندارید توییت های آنها را ببینید فیلتر کنید و از شر آنها تا زمانی که می خواهید خلاص شوید.

 

وادار به خدمت کردن :

در میان افراد توییتر فقط یک برنامه برای چت کردن، توییت کردن و یا به اشتراک گذاری لینک ها نیست .با استفاده از ویژگی  Direct Message می توانید با بسیاری از سرویس های وب در تماس باشید . به این صورت که وقتی شما یک حساب را فالو می کنید آن حساب نیز شما را فالو می کند و سپس شما یک فرمت DM صحیح ارسال می کنید تا به هنگام بروز شدن جوابهای DM دریافت کنید . برای مثال اگر شما شماره ردیابی یک پکیج را DM کنید و نام مخفف آن را TrackThis بگذارید ، هر زمان که پکیج شما جابجا شد شما یک پیام و یک آپدیت دریافت می کنید .وب سایت  Xpenser.com ( که به وسیله xpn در توییتر است ) تعداد بسیار زیاد و گسترده ای از برنامه های تلفن های هوشمند دارد ، این برنامه ها شامل : مسائل مالی ، سنجش و گذران وقت است ولی شما هم می توانید  از توییتر برای ارسال پیام مستقیم به xpn ، هنگامی که حسابهایتان را لینک کردید استفاده کنید . همچنین ، چون می توانید از هر تلفنی به صورت ارسال پیام کوتاه به 40404 توییت کنید برای استفاده از این ابزارهای بسیار هوشمند به موبایل های پیشرفته و هوشمند نیازی ندارید .

 

TrackThis هر زمانی که پکیج شما جابجا شد یک DM جدید برای شما ارسال می کند .

 

یک لیست درست کنید :

یک ویژگی فوق العاده لیست به شما اجازه می دهد که افراد را بدون اینکه واقعا فالو کنید ، فالو کنید ! یعنی در واقع در تایملاین اصلی تان خبری از فالو کردن آن فرد به وسیله شما نیست در حالی که شما او را فالو کرده اید ! . به طور واضح تر بهتر است این طور گفت که وقتی که شما کسی را در یک لیست قرار می دهید ، شما می توانید توییت های آنها را در تایملاین خود ، فالو نکنید . می توانید این طور لیست اصلی تان را تنظیم کنید که فقط آن عده از دوستانتان را که دوست دارید توییت های آنها را مشاهده و فالو کنید در تایملاینتان معلوم شوند . توییت ها بوسیله افرادی که در لیست شما قرار دارند ساخته می شوند و این به شما این امکان را می دهد که به مینی وبلاگهای دوستانتان سر بزنید و از آنها با خبر باشید .

می توانید لیستهایی در Twitter.com درست کنید برای این کار باید به تب لیستها بروید . دوستانتان را با استفاده از نام کاربری و یا از صفحه هایی که فالو می کنید ، اضافه کنید . همچنین می توانید با مشاهده صفحه های پرفایلهای توییتر به لیستها حسابهایی اضافه کنید (twitter.com/username), . با کلیک کردن بر روی این آیکن که شبیه یک نیم رخ است و انتخاب Add To List می توانید این کار را انجام دهید . قشنگی این کار به این است که شما در واقع نیازی به فالو کردن آن حسابها ندارید و تنها لیست شما آنها را فالو می کند . باز هم برای لیستها ایده ی بهتری دارید ؟ خب اگر این طور است می توانید در اینجا یعنی سایت گویا آی تی آنها را مطرح کنید .

من خودم به شخصه برای سایتهایی که روزانه به آنها سر می زنم ، سایتهای مواد خوراکی ، سایتهایی که مربوط به کارم می شود و چندین سری موصوع دیگر ، لیستهایی درست کردم تا در مواقع لزوم به راحتی از آنها استفاده کنم .

شما نیز می توانید همین کار را برای خودتان انجام دهید .

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد .

خیلی خوشحال می شویم که نظرات خود را برای ما بنویسید. 

 

منبع : Maximum pc

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. Agha man aslan nemidonam twitter chekar mikone,yani chi,kash vaghti maghalaton inghad kamel boud.ye 2 khat avalesh migoftid vase chiyeo kesike az sefr shoro mikone chekar kone.merci.khodam yad migiram dg

  1. هر سوالی دارید بفرمایید ما اینجا هستیم که به شما جواب بدیم عزیز . توییتر یک شبکه اجتماعی هس که تو یه سری موارد شبیه دیگر شبکه ها هست ولی خوب بیشتر کارش با توییت کردن که همون نوشتن “یه چیزی ” که همون ” هر چه دل تنگت می خواهد بگو ” هستش ….
   اگه سئوالی هست بفرمایید

  1. خواهش می کنم ممنون از توجه شما

 2. من تو تویترهر جا گشتم نتونستم عکس پروفایلمو قرار بدم،یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *