نسخه 11.62 مرورگر اپرا منتشر شد

نسخه 11.62 مرورگر اپرا منتشر شد
  • 1391/1/9
  • علیرضا
  • 2

شرکت نرم افزاری Opera Software ، روز سه شنبه نسخه 11.62 از مرورگر خود را ارائه کرد . این نسخه در واقع یک بروز رسانی برای کانال پایدار ( Stable Channel ) میباشد . نسخه ای که تا روز دو شنبه در کانال پایدار مرورگر اپرا قرار داشت ، نسخه 11.61 بود که با ارائه این بروز رسانی به نسخه 11.62 ارتقا خواهد یافت . همچنین این بروز رسانی برای مرورگرهای هر سه سیستم عامل ویندوز ، لینوکس و مک عرضه شده است .

بروز رسانی 11.62 را بیشتر میتوان یک بروز رسانی امنیتی دانست . گرچه رفع اشکالات و بهبودهایی نیز در زمینه رابط کاربری ، نحوه نمایش ، کار با اسکریپت ها ، ایمیل ، اخبار ، چت ، شبکه و موتور رندرینگ Presto 2.10 انجام شده است .

در زمینه امنیت ، 5 مشکل امنیتی برطرف شده اند که دو مورد از آنها مربوط به فریب کاربران برای اجرای فایل های دانلودی میباشد . یک مورد مربوط به درز اطلاعات موجود در تاریخچه مرورگر ، یک مورد مربوط به نمایش آدرس های اشتباه در آدرس بار توسط پنجره های دیالوگ صفحات وب و آخرین مورد نظر مربوط به جعل آدرس های وب در آدرس بار میباشد .

بیش از 20 مورد اصلاحات نیز برای رفع باگ ها و کرش ها مرورگر نیز در این بروز رسانی اعمال شده است . یکی از این اصلاحات مربوط به WebM Decoder میباشد که به اصطلاح دچار یخ زدگی یا Freeze شده و باعث از کار افتادن آن میشود . مورد دیگر مربوط به مشکل اسکرول کردن قسمت چت فیسبوک میباشد . یکی از مشکلات دیگر نیز مربوط به کرش اپرا در هنگام مرورگر پیام ها در قسمت Opera Mail میشد که این مورد نیز در این بروز رسانی برطرف شده است .

شما میتوانید از طریق مسیر Opera -> Help -> Check for update ، مراحل بروز رسانی را انجام دهید . البته امکان دانلود این نسخه از طریق وبسایت اپرا نیز فراهم میباشد .

منابع : 12

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *