متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

خودروهای بدون راننده و کاهش تصادفات ( اینفو گرافیک )

12345 (بدون نظر)
Loading...
92

  حواسپرتی یکی از عمده دلایل تصادفات است؛ حواسپرتی عاملی قابل پیشگیری است ولی با وجود اقدامات صورت گرفته نظیر مهندسی کردن جاده ها و نصب بیلبردها و تابلوهای هشداردهنده و فرهنگ سازی ازطریق رسانه ها و سایر وسایل ارتباطی همچنان شاهد بالا رفتن نرخ تصادفات ناشی از حواسپرتی می باشیم که عمده این حواسپرتی ها مربوط به صحبت کردن، خوردن و آشامیدن و سرگرم شدن با وسایل الکترونیکی مانند گوشی همراه، سیستم کامپیوتری و پخش صوت خودرو می باشد. اینطور که به نظر می رسد انسان مختار گاها قادر به کنترل خود در برابر عوامل جانبی نیست و با یک بی توجهی ساده جان خود و دیگران را به خطر می اندازد. پس باید به دنبال یک تکنولوژی هوشمند و خودکار بود تا از این گونه حوادث جلوگیری کند.

  در چند سال گذشته احتمالا با عبارتهایی مانند ” ماشین خودکار “، ” اتومبیلهای بدون راننده ” و … برخورد داشته اید و یا در کتابها خوانده و در فیلمها دیده اید که یک اتومبیل به صورت خودمختار ویا برنامه ریزی شده عمل می کند، حال این رویا هر چه بیشتر از گذشته به واقعیت نزدیک شده است.

  با مشاهده و مطالعه اینفوگرافیک زیر می توانید بیشتر با این خودروها آشنا شوید :

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
3 دیدگاه
 1. محمد علی اکبری می‌گوید

  حواس پرتی دسته یا حواث پرتی؟

 2. محمد علی اکبری می‌گوید

  لطفا این کامنت رو تایید نکنید: توی عکس اونجا که ماشین پلیس و آمبولانس و ماضین قرمزه هست رو میگم

  1. حسين خسروي می‌گوید

   مرسی از توجه و تذکرتون! تصحیح کردم!!!

   دوستان برای دیدن کامل تصویر بر روی آن کلیک کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  حواسپرتی یکی از عمده دلایل تصادفات است؛ حواسپرتی عاملی قابل پیشگیری است ولی با وجود اقدامات صورت گرفته نظیر مهندسی کردن جاده ها و نصب […]