متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

حذف رگه های خونی چشم توسط فتوشاپ

12345 (بدون نظر)
Loading...
229

به نام خدا

در این آموزش قصد داریم با یک روش ساده و سریع و به صورت طبیعی رگه های خونی چشم که ممکن است در بعضی از تصاویر وجود داشته باشد را حذف کنیم ، برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد ولی استفاده از روش بیان شده در این مطلب بهتر از سایر روش هاست .

خب بریم سراغ آموزش ،

گام ۱ – ابتدا تصویر مورد نظر را باز کنید و با کلیک بر روی Create a new layer در پلت Layers یک لایه جدید ایجاد کنید ، سپس روی چشمی که رگه های خونی در آن وجود دارد زوم کنید ، برای زوم کردن می توانید از Ctrl+Space و درگ چپ و یا راست روی آیتم مورد نظر استفاده کنید .

گام ۲ – کلید B را بزنید تا ابزار Brush انتخاب بشه ، سپس کلید I را نگه دارید و در نزدیکی رگه ی خونی کلیک کنید تا از رنگ آنجا نمونه برداری شود ، وقتی کلید I را می زنید دو دایره ، داخل هم ظاهر می شود ، دایره داخلی ، رنگی است که شما نمونه برداری کرده اید و دایره بیرونی که خاکستری رنگ است فقط برای این است که رنگ دایره داخلی را بدون تداخل با رنگ های تصویر ببینید .

گام ۳ – اکنون در نوار تنظیمات براش، میزان Opacity براش را روی ۲۰% تنظیم کنید و همچنین یک قلم موی نرم انتخاب کنید تا کار طبیعی تر جلوه کند ، سپس اندازه قلم را کوچک کنید طوری که فقط کمی از رگه های خونی بزرگتر باشد (برای تغییر اندازه قلم هم می توانید از کلیدهای ] و [ استفاده کنید) .

خب حالا روی رگه خونی ناحیه نمونه برداری شده چندین کلیک ماوس انجام دهید تا آن رگه را ناپدید کنید ، همین کار را آنقدر ادامه دهید تا تمام رگه ها محو شوند ، البته دقت کنید هر بار از نزدیکترین ناحیه به رگه خونی نمونه برداری کنید تا کار به صورت طبیعی در بیاید .

گام ۴ – در پایان برای اینکه تصویر را به گونه ای در بیاوریم که حالت رنگ زدگی در آن پنهان باشد و به عبارتی طوری جلوه دهیم که تصویر دستکاری نشده است کمی نویز به لایه رنگی که افزوده ایم اضافه میکنیم، برای اینکار به اینجا بروید : Filter>Noice>Add Noice و مقدار نویز را ۱% قرار دهید و گزینه Monochromatic را هم تیک بزنید ، این گزینه باعث خواهد شد که نویز فقط با پیکسل های سیاه و سفید ایجاد شوند ، خب کار ما تموم شد .

این هم نتیجه کار :

اقتباس از : Professional Portrait Retouching Techniques For Photographers Using Photoshop By Scott Kellby

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. بابک می‌گوید

    سلام
    ممکنه خواهش کنم یه کمی هم راجع به تجربه هاتون از این پوسته سایت بذارین
    سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در این آموزش قصد داریم با یک روش ساده و سریع و به صورت طبیعی رگه های خونی چشم که ممکن است در بعضی از تصاویر وجود داشته باشد را حذف کنیم ، برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد ولی ...