متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

چگونه به کمک فوتوشاپ یک کاریکاتور تصویری جالب بسازیم

12345 (1 نظر - میانگین: 3٫00 از 5)
Loading...
689

حتی اگر استعداد نقاشی زیاد خوبی ندارید باید بدانید که به طرز خیره کننده ای خلق و ایجاد یک تصویر کاریکاتور از یک تصویر واقعی با کیفیت و رزولوشن بالا در فوتوشاپ بسیار ساده است و فقط چند دقیقه وقت شما را میگیرد . تصویر مورد نظر خود را بیاورید و آماده شوید تا کار خود را انجام دهیم و به یک فوتوشاپیست حرفه ای تبدیل شویم .

برای شروع ما از تصاویر رئیس جمهورهای ایالات متحده استفاده کردیم شما هم از هر تصویری که دوست داشتید می توانید استفاده کنید . به هر حال تکنیک ساده ای است و نتیجه ی آن خیلی جالب است .فقط چند دقیقه لازم دارید تا کار را انجام دهید و به تصویرهای خود افکت مورد نظرتان را بدهید .

از ابزار Liquify استفاده کنید .

  در واقع بعد از کار دیگر شما هم قبول خواهید کرد که این تغییر گوشه ای از یک معجزه است . ابزار liquefy یک ابزار خیلی ساده است و به شما این توانایی را می دهد که خیلی ساده بتوانید بدون هیچ افکت و یا اجرای هیچ بافت و تغییر در کیفیت عکس در آن انحراف ایجاد کنید . خیلی خوب بهتر است کار را آغاز کنیم.

با رفتن به Filter > Liquify به سراغ ابزار Liquify برویم .

این ابزارها چیزهایی هستند که امروز می خواهیم از آن ها برای کار خود استفاده کنیم. ابزاری که قاعدتان مهمترین ابزار و کاربردی ترین ابزار است Forward Warp و Pucker و Bloat است . به کمک Forward Warp قسمتهایی از تصویر را فشار می دهد و می شکند . در حالی که ابزارهایی مانند Pucker و Bloat ناحیه های مد نظر را که با قلم تعیین می کنید بزرگ می کند و چروک می کند . ابزار Reconstruct همانند یک ابزار برگشت به عقب عمل می کند . این ابزار تمام تغییراتی که انجام داده اید را به عقب بر می گرداند و همینطور رنگها را و تصویر را به چیزی که در ابتدا بود بر می گرداند . از این ابزار برای زمانهایی که دچار اشباه می شوید ، استفاده کنید .همچنین همیشه به خاطر داشته باشید که می توانید به کمک کلید های کنترل+Z به عقب برگردید (آندو )


این یک سطح کلید دیگر است ، در جایی که می توانید سایز قلم و میزان قدرتش را تنظیم کنید ( دانسیته ، فشار همانطور که اینجا هم هست )اگر نمی خواهید خیلی وارد جزییات شوید و کار را سنگین کنید ، به سادگی می توانید بقیه آپشن ها را در ابزار Liquefy غیر فعال کنید .

در این فیلم می توانید ابزار Liquefy را در عمل ببینید .

محل فیلم ..……………………………….. محل فیلم .. ……………………..

قبل از اینکه خودتان وارد کار شوید تمرینات بیشتری انجام دهید .


اغلب اوقات نتایج جالب و کمی واقعی به نظر می رسد البته گاهی هم زیادی خنده دار می شود ! خوب زیاد هم مهم نیست چرا که کاریکاتور باید خنده دار و مضحک به نظر برسد پس با خیال راحت به کار خودتان بپردازید و هر کاری خواستید انجام دهید هرکاری که فکر می کنید جالب است .

می توانید از عکسهایی با کیفیت پایین هم استفاده کنید ولی زیاد استفاده از آنها پیشنهاد نمی شود . بهتر است از تصاویری که خودتان می گیرید هم استفاده کنید . عکسهای دوستان فامیل و هرکسی که می خواهید .

اگر سئوال و یا نظر خاصی در مورد این مقاله دارید و یا اگر روش خاصی می دانید که به کمک آن می توان به افکتهای مشابه رسید حتما آن را در قسمت نظرات برای ما و دوستان خود معرفی کنید . یا می توانید آن را برای ما ایمیل کنید
در هر صورت امیدوارم از آموزش مختصر امروز لذت برده باشید و برای شما مفید واقع شود .

منبع : How-To Geek

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. اوغلان می‌گوید

    چهارسال از من کوچکتر هستی این همه افتخار
    من چهارسال از تو بزرگتر هستم و هیچ پخی نشدم!!

  2. mehran می‌گوید

    mer30 vaghea’an jalebo amooandeh bood

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حتی اگر استعداد نقاشی زیاد خوبی ندارید باید بدانید که به طرز خیره کننده ای خلق و ایجاد یک تصویر کاریکاتور از یک تصویر واقعی با کیفیت و رزولوشن بالا در فوتوشاپ بسیار ساده است و فقط چند دقیقه وقت شما را میگیرد . تصویر مورد نظر خود را بیاورید و آماده شوید تا کار خود را انجام دهیم و به یک فوتوشاپیست حرفه ای تبدیل شویم .