متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

اپل و اندروید بالا می روند ، ویندوز پایین می آید

12345 (بدون نظر)
Loading...
76

از ابهت و اقتدار کامپیوترهای ویندوز- اینتل تا سال ۲۰۱۶ چیزی باقی نمی ماند و در عوض سیستم عامل اندروید و iOS به اوج می رسند .

موسسه تحقیقاتی IDC به تازگی این تغییر دراماتیک را برای کامپیوترهای x86 یا همان ویندوز – اینتل پیش بینی کرده است . با توجه به اینکه مجموع فروش رایانه های شخصی ، تبلت ها و تلفن های هوشمند بالغ بر ۴۸۹ میلیون دلار در سراسر جهان است ، بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ سهم کامپیوترهای ویندوزی از ۳۵/۹ درصد از بازار به ۲۵/۱ درصد سقوط خواهد کرد .

اپل و اندروید بالا می روند ، ویندوز پایین می آید

در مقابل دستگاه های مبتنی بر اندروید که در ۲۰۱۱ حدود ۲۹/۴ درصد از سهم بازار را داشته اند به ۳۱/۱ درصد در ۲۰۱۶ ارتقا می یابند . دستگاه هایی که روی پلتفرم iOS اپل اجرا می شوند نیز به بر اساس یافته های این تحقیق از ۱۴/۶ درصد سهم بازار در ۲۰۱۱ به ۱۷/۳ درصد در سال ۲۰۱۶ صعود می کنند .

تعداد دستگاه های اتصال هوشمند هم تا چهار سال آینده به ۱/۸۴ میلیار واحد قابل حمل یعنی بیش از دو برابر تعداد ابزارهای قابل حمل سال ۲۰۱۱ می رسد .

با این حال مطالعه IDC به آینده ویندوز ۸ مه به جز رایانه های شخصی برای تبلت نیز طراحی شده است ، هیچ اشاره ای نمی کند . موسسه تحقیقاتی IDC پیش بینی نکرده است که تلفن های همراه مبتنی بر ویندوز در طول همین مدت زمان چه تغییراتی می کنند .

اابته این خبر زیاد جای تعجب ندارد چرا که وقتی مردم بیشتر تلفن های هوشمند و تبلت های اندروید و iOS می خرند دیگر عجیب نیست که ویندوز در بازار صنعت وسایل ارتباطی هوشمند شکست بخورد .

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
5 دیدگاه
 1. Ali می‌گوید

  حالا از کجا می دو نید که این طوری میشه اگه نشد چی؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. hamid می‌گوید

  چه تفسیر مزخرفی اگه “چرا که وقتی مردم بیشتر تلفن های هوشمند و تبلت های اندروید و iOS می خرند دیگر عجیب نیست که ویندوز در بازار صنعت وسایل ارتباطی هوشمند شکست بخورد .”
  شما نمی تونید سلیفه مردم رو حدس بزیند ۹۰ درصد این کسایی که میگید آندروید و اپل میخرن اصلا نمی دونن چه سیستم عاملی دارن استفاده میکنن.

  1. diho می‌گوید

   باهات موافقم :))))))
   میگی سیستم عاملش چیه هنگ میکنند :))))))))))))))))))))))

  2. Ali می‌گوید

   همین الان نصف مردم نمی دونن تبلت چی هست اون وقت می خوای سیستم عاملشم بدونن!!!!!!!!!!!!!!!

  3. milad می‌گوید

   منم با شما موافقم !
   در ضمن مگه فقط آندروید و آی او اس پیشرفت میکنن ؟ ماکروسافت هم کارایی میکنه دیگه !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با توجه به اینکه مجموع فروش رایانه های شخصی ، تبلت ها و تلفن های هوشمند بالغ بر 489 میلیون دلار در سراسر جهان است ، بین سال های 2011 و 2016 سهم کامپیوترهای ویندوزی از 35/9 درصد از بازار به 25/1 درصد سقوط خواهد کرد .