آشتی لینوکس و اندروید

آشتی لینوکس و اندروید
  • 1391/2/14
  • آزاد
  • 0

آشتی لینوکس و اندروید لینوس تراوالدز( Linus Toravalds ) به تازگی کرنل لینوکس ( Kernel Linux) 3/3 را منتشر کرده است . تغییراتی مانند مدیریت بهتر حافظه ، شبکه ، بهبود امنیت و پشتیبانی از درایورهای بیشتر در این نسخه جدید صورت گرفته است .
اما آنچه این نسخه را متفاوت می کند شاید فقط یک دلیل برجسته باشد و آن هم اضافه شدن کد اندروید به هسته لینوکس است .بد نیست بدانید که سیستم عامل محبوب اندروید برپایه هسته لینوکس ساخته شده و در واقع فرزند لینوکس به حساب می آید . به دلیل اختلاف میان توسعه دهندگان دو گروه اندروید و لینوکس مدتی طولانی کدهای اندروید با لینوکس ادغام نمی شد .

ویژگی ها و زیر سیستم های مختلف اندروید در لینوکس ادغام شده است و در آینده نیز این روند ادامه خواهد یافت . مطابق وعده های داده شد در نسخه های بعدی روی بهینه سازی مصرف انرژی و دیگر زیر ساخت های مورد نیاز کار خواهد شد .
حالا با اضافه شدن کد اندروید به هسته اصلی لینوکس می توان روی کارکرد اپلیکیشن های اندروید از طریق لینوکس حساب ویژه ای باز کرد .
نزدیک تر شدن این پدر و پسر شاید یک امتیاز مثبت دیگر برای لینوکس به حساب می آید و توسعه دهندگان باید بیش از همه خوشحال باشند چون هنگام کار به دلیل اجرای سیستم اندروید در کرنل لینوکس و راحت شدن امور ، دیگر ئچار سردرد نمی شوند .
برای اطلاعات بیشتر درباره لینوکس 3/3 و تمامی خصوصیات آن به سایت www.Kernelnewsbies.org سر بزنید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *