متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک

12345 (5 نظر - میانگین: 4٫00 از 5)
Loading...
14,515

علیرضا اسکندرپور شوفری، نویسنده‌ی میهمان می‌نویسند: مردم کشور‌های توسعه یافته به حریم خصوصی خود بسیار اهمیت می‌دهند و خواستار تنظیمات متفاوتی برای حفظ آن در هر سرویس به ویژه شبکه‌های اجتماعی هستند. در شبکه اجتماعی فیسبوک هم با صفحه تنظیمات حریم خصوصی قاعدتا یکبار روبرو شدید. در این مقاله میخواهیم نگاهی عمیق به حریم خصوصی در فیسبوک داشته باشیم.

تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک

 • بازرسی حریم خصوصی برای اپلیکیشن‌های فیسبوک که قابلیت تنظیم سطح دسترسی نوشته ندارند

این تنظیم بر روی نوشته‌هایی که از سمت اپلیکیشن‌های فیسبوک (مانند اپلیکیشن فیسبوک برای Blackberry) که قابلیت تنظیم سطح دسترسی برای نوشته را ندارند اعمال می‌شود. به عبارتی، اپلیکیشن ذکر شده هنگام ارسال کردن نوشته بر روی تایم‌لاین اجازه‌ی تنظیم اینکه نوشته به چه کسانی نمایش داده شود را به شما نمی‌دهد. این تنظیم روی بروزرسانی‌های وضعیت و تصاویری که به تایم‌لاین خود ارسال می‌کنید اعمال میشود و سه وضعیت برای آن وجود دارد.

 1. همگانی برای همه آزاد است
 2. دوستان فقط دوستان مجاز هستند
 3. سفارشی تفکیک کسانی که مجاز هستند از کسانی که مجاز نیستند (نیازمند توضیح بیشتر است)
Privacy settings for mobile apps without the inline audience selector
 • وضعیت سفارشی

وضعیت سفارشی ویژه بخش قبلی نیست و برای تنظیم حریم خصوصی حتما با آن بار‌ها روبرو خواهید شد که نیاز به توضیح بیشتر دارد. اگر شما بخواهید عده‌ای را مجاز به مشاهده بروزرسانی‌های خود کنید و عده‌ای دیگر را نه، باید این وضعیت را کلیک و به دلخواه آن را تنظیم کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، پنجره‌ی فوق به دو بخش زیر تقسیم می‌شود.

 1. Make this visible to – مشخص ساختن فرد یا افراد/گروه مجاز
 2. Hide this from – مشخص ساختن فرد یا افراد/گروه غیرمجاز
نکات مربوط به این پنجره
 • با انتخاب کردن گزینه Friends of those tagged دوستانی که برچسب خورده‌اند هم مجاز خواهند بود.
 • برای انتخاب فرد یا گروهی، باید تکه‌ای از نام آن را بنویسید و سپس از فهرست تهیه شده روی نام آن کلیک کنید.
 • گستردگی ارتباط شما

گاهی پیش آمده بخواهید هیچکس به شما درخواست دوستی ارسال نکند؟ یا کسی برای شما پیام خصوصی نفرستد؟ یا حتی چون فیسبوک این امکان را میدهد که با جستجوی پست الکترونیکی و شماره تلفن به فرد مورد نظر برسیم، آن را غیرفعال کنید تا کسی نتواند شما را جستجو کند؟ هر سه این ویژگی‌ در این بخش قابل تنظیم بوده و میتوانید حساب کاربری خود را خصوصی تر کنید.

با کلیک بر روی پیوند Edit Settings (که در تصویر فوق مشخص است) پنجره‌ای مشابه تصویر زیر گشوده خواهد شد.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح می‌دهم.

 1. چه کسانی می‌توانند بوسیله شماره تلفن، پست الکترونیک و نام‌تان شما را جستجو کنند؟
 2. دریافت درخواست‌های دوستی را محدود می‌کند.
 3. اگر دریافت پیام‌های خصوصی هرز و آزاردهنده شما را ناراحت می‌کند این گزینه را تنظیم کنید.

اخیرا فیسبوک مدیریت تنظیم دریافت پیام‌های خصوصی را از صفحه‌ی تنظیمات حریم خصوصی خارج کرده و به صفحه‌ی پیام‌ها قسمت دیگر(others) برده است. برای مدیریت تنظیم دریافت پیام‌ها در ادامه توضیح می‌دهم.

پس از کلیک بر روی عبارت Edit Preferences پنجره‌ای که در زیر مشاهده می‌کنید گشوده خواهد شد.

 1. ساده فیلتر کردن، بیشتر پیام‌هایی که از طرف دوستان یا کسانی که می‌شناسید ارسال شده‌اند را می‌بینید
 2. سخت فیلتر کردن، بیشتر پیام‌هایی که از طرف دوستان ارسال شده‌اند را خواهید دید. پیام‌هایی که از طرف کسانی که ممکن است بشناسید یا افراد ناآشنا به قسمت دیگر پیام‌ها میروند.
 • تایم‌لاین و برچسب‌زنی

افرادی هستند بی جهت نام شما را در تصاویر برچسب می‌زنند درحالی که تصویر اصلا ربطی به شما ندارد و باعث آزار دوستانتان و خود شما می شود. اگر بخواهید تایم‌لاین خود را خصوصی تر کنید این بخش به شما کمک می کند.

با کلیک بر روی پیوند Edit Settings (که در تصویر فوق مشخص است) پنجره‌ای مشابه تصویر زیر گشوده خواهد شد.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح می‌دهم.

 1. گروهی که میتواند روی تایم‌لاین شما چیزی بنویسد مشخص می‌شود و دو وضعیت برای آن در نظر گرفته شده است یکی دوستان و دیگری هیچکس یعنی تایم‌لاین شما کاملاً شخصی خواهد بود و فقط خودتان قادر به نوشتن بر روی تایم‌لاین خود هستید.
 2. این قسمت وقتی کاربرد دارد که قسمت اول را روی دوستان تنظیم کنید. در این قسمت مشخص می‌کنید چه گروهی میتواند هرچیزی که دیگران روی تایم‌لاین شما ارسال کردند را ببیند و سه وضعیت کلی بعلاوه یک وضعیت سفارشی و گروه‌هایی که ساختید برای آن در نظر گرفته شده است.
 3. این قسمت که بطور پیشفرض خاموش است به شما این امکان را میدهد پست‌های دوستانتان که شما روی آنها برچسب خورده اید را پیش از ظاهر شدن در تایم‌لاین بازبینی کنید.
 4. اگر میخواهید تنظیم کنید که چه گروهی میتواند پست‌هایی که شما روی آنها برچسب خورده اید را ببیند این قسمت برای این ساخته شده است و همانند قسمت دوم وضعیت‌های مختلف دارد.
 5. دوستانتان تصمیم میگیرند روی تصاویر شما برچسب بزنند که شما در این قسمت تنظیم می کنید قبل از اینکه تغییرات آنها اعمال شوند برای بازبینی به شما اطلاع داده شود.
 6. فیسبوک این امکان را میدهد اگر دوستانتان تصویری را به این شبکه اجتماعی فرستادند و شباهت به تصویر شما داشت به آنها برچسب زدن نام شما پیشنهاد شود. تنظیم گروه مجاز به مشاهده برچسب‌های پیشنهاد شده در این قسمت ممکن است. (احتمالا این گزینه فعلا برای همه یا عده‌ای غیرفعال است)
 • آگهی، اپلیکیشن و وبسایت‌ها

آگهی‌ها، اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و وبسایت‌ها را از این قسمت مدیریت کنید.

با کلیک روی Edit Settings مربوط به این بخش وارد پنجره تازه‌ای می‌شوید که مهم ترین تنظیم در این صفحه مربوط به اپلیکیشن‌ها است زیرا امنیت حساب کاربری تقریبا با مدیریت آنها تامین می شود.

آگهی، اپلیکیشن و وبسایت‌ها

در فیسبوک نام شما، تصویر پروفایل، جنسیت، شبکه‌ها، نام کاربری و شناسه کاربری همیشه در دسترس عموم از جمله اپلیکیشن‌ها قرار دارند. همچنین بصورت پیشفرض، اپلیکیشن‌ها به خواندن فهرست دوستان شما و اطلاعاتی که شما دسترسی به آنها را همگانی قرار دادید مجاز هستند.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح می‌دهم.

 1. اگر شما به یک وبسایت اجازه دادید تا اطلاعات شما را از روی فیسبوک بخواند نام اپلیکیشن آن وبسایت در این قسمت درج می شود. (نیازمند توضیح بیشتر است)
 2. پیش می آید یکی از دوستان شما از اپلیکیشنی استفاده می کند که آن اپلیکیشن میخواهد به فهرست دوستانش که شما هم جزئی از آنها هستید دسترسی داشته باشد. تنظیمات این بخش آنها را مدیریت می کند. با کلیک بر روی دگمه Edit Settings پنجره‌ای گشوده می شود که فهرستی در آن تهیه شده و شما هر کدام که مایل نبودید در دسترس اپلیکیشن‌ها قرار بگیرد را غیرفعال می کنید.
 3. از ویژگی‌های خوب فیسبوک این است که ارتباط نزدیکی با چندین وبسایت چون بینگ(موتور جستجوگر مایکروسافت) دارد که باعث می‌شود فعالیت‌های دوستانتان در آن وبسایت‌ها مثلا در آن لحظه چه آهنگی گوش میکند را زیر نظر بگیرید. فعال و غیرفعال سازی این ویژگی در این قسمت ممکن است.
 4. اگر این قسمت فعال باشد کاربران می توانند با جستجوی نام شما در یک موتور جستجوگر به ویژه بینگ جزء کوچکی از تایم‌لاین شما را ببینند.
 5. آگهی‌ها تنها قسمتی است که کاربران ایرانی به تنظیم کردن آن نیازی ندارند پس من هم توضیحی در رابطه با این قسمت نمی دهم.
 • تنظیم پیشرفته اپلیکیشن‌هایی که استفاده می کنیم

با کلیک بر روی دگمه Edit Settings مربوط به بخش Apps you use وارد صفحه‌ای تازه می شوید و فهرست کامل تری برای مدیریت اپلیکیشن‌هایی که اجازه دسترسی به اطلاعات شما در فیسبوک دارند نمایش داده می شود. در این فهرست روبروی نام هر اپلیکیشن یک نماد x و واژه Edit وجود دارد که به ترتیب امکان حذف اپلیکیشن از فهرست و ویرایش سطح دسترسی آن اپلیکیشن به اطلاعات شما در فیسبوک را فراهم می کند.

 • محدود ساختن مخاطب پست‌های قدیمی

با گذشت زمان پست‌های شما روی تایم‌لاین انباشته می شود و شاید پستی باشد که بدون اطلاع شما ارسال شده است و نخواهید غیر از دوستانتان کسی آنها را ببیند. تأیید این بخش مخاطب پست‌های قدیمی را که گروه‌های دوستان دوستان و همگانی بوده اند را به دوستان تغییر میدهد.

 • مردم و اپلیکیشن‌های مسدود شده

برای آن دسته از کاربران فیسبوک که پروفایلشان مخاطب زیاد دارد مزاحم هم بسیار است. مسدود ساختن مزاحم‌ها که هم میتواند کاربر باشد و هم اپلیکیشن در این بخش امکان پذیر است.

با کلیک روی Edit Settings مربوط به این بخش وارد پنجره تازه ای می شوید که برخلاف ظاهرش بسیار ساده است.

مطابق تصویر فوق قسمت به قسمت توضیح میدهم.

 1. در فیسبوک، ما فهرستی داریم که هرکس داخل آن قرار بگیرد ارتباطش با ما محدود می شود که اصطلاحاً به این فهرست restricted گفته می شود. (نیازمند توضیح بیشتر است)
 2. در این قسمت هم میتوانید فهرست کامل کاربران مسدود شده را مشاهده کنید یا آنها را از مسدود بودن خارج کنید و هم فرد تازه ای را با وارد کردن نام یا پست الکترونیک او به فهرست مسدود شدگان بیفزایید.
 3. حتما پیش آمده برای شما هم که دوستی از اپلیکیشنی در فیسبوک استفاده می کند که پس از شروع استفاده به دوستان او هم یک دعوت نامه برای تجربه این اپلیکیشن فرستاده می شود. شما این دعوتنامه‌ها را هم در این قسمت میتوانید مسدود کنید. کافیست نام دوست خود را وارد کنید تا دیگر دعوتنامه ای از سوی او به شما ارسال نشود.
 4. رویداد‌ها که با عنوان events و نماد  در فیسبوک شناخته می‌شوند؛ تعداد بالای آنها دردسر ساز خواهد بود. برای اینکه دعوتنامه‌های دوستان برای رویداد‌ها را مسدود کنید در این قسمت نام آن دوست را وارد کنید.
 5. اگر اپلیکیشنی در فیسبوک برای شما دردسر درست می کند میتوانید تکه ای از نام آن را در این قسمت نوشته و از فهرستی که فیسبوک تهیه می کند نام کامل آن را انتخاب کنید تا دیگر نتواند با شما ارتباط برقرار کند یا اطلاعات غیر عمومی شما را از طریق فیسبوک دریافت کند.
 • فهرست محدود شدگان

با کلیک روی پیوند Edit List مربوط به قسمت Add friends to your Restricted list پنجره‌ای مطابق تصویر زیر باز میشود.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، فهرستی برای شما تهیه شده که بصورت پیشفرض On This List انتخاب شده است و فهرست کاربران محدود شده را نمایش میدهد. با انتخاب گزینه دوستان، فهرست دوستان شما نمایش داده می شود که با کلیک بر روی تصویر هر کدام او را برای قرار گرفتن در فهرست محدود شدگان آماده می کنید.

راه‌هایی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت حساب کاربری در فیسبوک

پس از خواندن مقاله طولانی پیش‌روی خود اگر آشنا با فیسبوک و امنیت در فضای مجازی نباشید مسلما نمی‌توانید حریم خصوصی خود را طوری تنظیم کنید که امنیت حساب کاربری‌تان تامین شود. در ادامه برای شما فهرستی از باید‌ها و نباید‌ها را تهیه کرده‌ام که پایان این مقاله جای خوبی برایش است.

 • در فیسبوک افرادی که مایلند شما را به فهرست دوستان‌شان اضافه کنند ولی شما تمایلی ندارید، میتوانند به خوراک(feed) تایم‌لاین شما مشترک شوند و بهتر‌ است شما هرکس را به فهرست دوستان‌تان اضافه نکنید.
 • حریم خصوصی خود را بواسطه مقاله پیش‌روی خود طوری که مایلید حتما تنظیم کنید.
 • اگر اپلیکیشن یا فردی برای شما دردسر درست کرد کافیست آن را مسدود(block) کنید. اینکار به پاک ماندن فیسبوک از ابزار‌ها و افراد مخرب نیز کمک میکند.
 • هر از چند گاهی به فهرست اپلیکیشن‌هایی که به حساب شما متصل هستند بروید و دسترسی را از اپلیکیشن‌هایی که از آن دیگر یا کمتر استفاده میکنید را حذف کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
1,110 دیدگاه
 1. samaneh می‌گوید

  سلام یه سوالی در مورد فیس بوک از شما داشتم چطور میتونم صفحه فیس بوک از تایم لاین خارج کنم برگردونم به حالت اول؟مرسی منتظرم هستم.این سوال برای خیلی ها پیش اومد همینطور من

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سمانه جان همونطور که گفتی این سوال خیلی ها هست و اتفاقاً سوال خواهر خودم هم بود. اگر اجازه بدید من در قالب یک مقاله نحوه بازگشتن از تایم لاین رو توضیح میدم.

  2. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سمانه جان من بررسی کردم ( http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57333231-285/how-to-disable-facebook-timeline-and-get-the-old-profile-back ) و متوجه شدم هیچ راه قانونی نیست که با تنظیم یک گزینه به حالت اولیه بازگرده. مدتی دیگه ولی این احتمال هست که فیس بوک تایم لاین رو روی تمام حساب کاربری ها فعال کنه. پس حتی اگر یک حساب کاربری دیگه هم بسازیم در نهایت باز گرفتار تایم لاین خواهیم شد.

  3. ایشی می‌گوید

   سلام ، میشه کاری کردن که هیچ کس کامنت دوستامو نتونه بخونه ، همینطور لایک ها را نبینه ؟؟؟؟؟؟
   مخصوصا عکس کاور که در بالای تایم لاین هست ؟؟
   چون به دلایلی هم نمیتونم عکس کاور تایم لاین را پاک کنم و این قضیه برام عذاب آور شده :'(

  4. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   برای اینکه کسی کامنت دوستانون رو نبینه باید پروفایل رو از حالت همگانی و دوستان خارج کرده و روی private تنظیم کنید.
   کاور ها همیشه پابلیک هستند و امکان تغییر سطح دسترسی براش وجود نداره. حتی حذف اون از طریق وبسایت وجود نداره. اگر تلفن هوشمند دارید، اپلیکیشن فیس بوک رو نصب کنید و به قسمت تصاویر پروفایل خودتون برید میتونید فقط کاور هارو حذف کنید. (اکثرا از این روش خبر ندارن. تونستید در قالب یک پست بنویسید و به دوستانتون اطلاع بدید)

 2. وحید می‌گوید

  باسلام
  چطور میتونم کاری کنم که وقتی من روی یک مطلب لایک میزنم‏-دوستانم و یا دوستان دوستانم نتوانند آنرا ببینند؟
  قبلا این امکان وجود داشت اما الان غیر فعاله

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   قبلاً این امکان بود یا نه را نمیدونم ولی اگر قرار بود باشه در صفحه تنظیمات حریم خصوصی حتماً باهاش برخورد می کردم. تمام اون صفحه رو من در این مقاله نوشتم. شاید فیس بوک تصمیم گرفته چند گزینه رو با هم ترکیب کنه که این ویژگی مورد نظر شما هم بین اونها باشه. شاید هم اصلاً امکانش نباشه. ولی من فکر کنم دیگه امکانش نیست زیرا اینها مربوط به activity میشه که گزینه ای من هنوز براش ندیدم. اگر متوجه چیزی شدم حتماً بهتون اینجا خبر میدم.

  2. احسان می‌گوید

   سلام
   این قصیه هم برا من واقعا عزاب آور شده
   نمیخام کسی بفهمه تو فلان گروه چی مینویسم
   یا چی را لایک میکنم
   واقعا باید چیکار کرد؟
   ممنون

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   خیلی راحت؛ کافیه حریم خصوصی رو روی دوستان یا هیچکس تنظیم کنید. همینطور اینجا رو هم مطالعه کنید. https://www.gooyait.com/1391/02/26/goodbye-facebook-timeline-problem.html

 3. وحید می‌گوید

  میخواستم ببینم چطوری میتونم قسمتی که از فعالیتهای دوستانم باخبر میشم را فعال کنم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نیاز به فعال کردن نیست. بصورت پیشفرض فعال هست. ولی منظور شما دقیقاً کجاست؟ فعالیت های دوستان شما اگر دسترسی بهتون داده بشه در بخش خبر ها میتونید مشاهده کنید. لطفاً بیشتر توضیح بدید

 4. الهام اروچنی می‌گوید

  سلام چطور میتونم عکس پروفایلمو روی تایم لاین عوض کنم؟ من هیچ گزینه ایی پیدا نکردم فقط کاور رو میشه عوض کرد .در ضمن میشه کلن از حالت تایم لاین خارج شدو به همون مدل قبلی برگشت ؟ ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   الهام خانوم امکان بازگشتن از تایم لاین نیست. برای تغییر تصویر/نماد/avatar/آواتار (همه اینها یه معنی میدن اینجا) باید به صفحه پروفایل خودتون برید و روی تصویر که مورد نظر شماست یعنی همون نماد با موس برید که زیرش می نویسه change picture یا مشابه این رو می نویسه بعد شما روش کلیک می کنید. سه گزینه فکر کنم برای انتخاب هست که یکی میگه از البوم ها، دیگری میگه از رایانه و اون یکی رو یادم نیست (ببخشید)

 5. samaneh می‌گوید

  سلام گفتین در قالب یک مقاله ولی چیزی برام نیامد چی کار کنم
  خارج کردن تایم لاین به حالت قبل

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سمانه خانوم من در دیدگاه دیگه ای گفتم که امکانش نیست. لطفاً کامنت های قبلی من رو بخونید.

 6. ITTeach می‌گوید

  واسه حذف تایم‌لاین فیس بوک من سه تا افزونه واسه مرورگرای فایرفاکس و کروم و اکسپلورر پیدا کردم که میتونید با نصب این افزونه ها تایم لاین ها رو مشاهده نکنین
  —-
  لینک دانلود همین افزونه برای مرورگر فایرفاکس
  http://www.timelineremove.com/download/TimeLineRemoveFF.xpi
  —-
  لینک دانلود همین افزونه برای مرورگر اینترنت اکسپلورر


  همچنین برای مرورگر گوگل کروم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مدیر عزیز افزونه ها فقط برای عدم مشاهده تایم لاین برای خود فرد هستند. مشکل مردم اینه که نمیخوان پروفایلشون رو بصورت تایم لاین دیگران ببینند.

  2. ITTeach می‌گوید

   این نکته خوبی بود ممنون بابت تذکر

 7. nazanin می‌گوید

  salam,ye soal dashtam,chejori mishe aksaye albume covero pak kard? motoasefane engar hame dasteresi be aksaye covere adam daran,mersi

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نازنین خانم تصاویر کاور همیشه پابلیک/همگانی هستند. امکان محرمانه ساختنشون نیست.

 8. saeed می‌گوید

  سلام خوبید
  آقا راهی هست که بشه کاری کرد که هر کی میاد تو پروفایلم ( تایم لاین ) صفحه رو راست چین ببین

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام. نه راهی نیست. اینجور کارها به تنظیمات کاربری خود طرف بر میگرده.

 9. حميد می‌گوید

  سلام چطوری میشه کاری کرد که غیر از دوستان کس دیگه ای نتونه پیام بذاره؟
  برای کامنت چی؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   در بخش How You Connect قسمت Who can send you Facebook messages? ، از تو منو گزینه Friends رو انتخاب کنید واسه اینکه فقط دوستان بتونن پیام ارسال کنن.
   واسه مدیریت کسانی که کامنت میذارن مثل بالایی راه مشخصی وجود نداره ولی اگر بتونی از طریق همین مقاله درست تنظیم کنی حریم خصوصی خودت رو میتونی اون رو هم مدیریت کنی.

 10. هدی می‌گوید

  سلام
  چطور میشه تو فیس بوک اگه کسی خواست با سرچ کردن مارو پیدا کنه این امکان براش مقدور نباشه…
  ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   هدی جان در بخش How You Connect ، قسمت Who can look you up using the email address or phone number you provided? شما از منوی تهیه شده تنها میتونید به سه حالت همه و دوستان و دوستان دوستان تغییر بدید. بهتره Friends بگذارید که دوستانتون این امکان رو فقط داشته باشن.

 11. سارا می‌گوید

  سلام . من یه سوال داشتم . چه جوری میشه فعالیت هام در اف بی از دید دوستام مخفی باشه ؟؟
  مثلا لایک کردن عکسی یا پیغامی که برا دوستام میذارم یا وقتی با کسی دوست میشم رو صفحه دوستام نشون دادده نشه ؟؟؟
  چندتا سایت گفته بودن ولی نمیشد تو اف بی اجرا کرد

  در این سایت توضیح داده ولی گزینه Connecting on facebook در اف بی نیست
  http://shirzady.blogspot.fr/2011/08/blog-post.html
  ممنون از سایت خوبتون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سارا جان، پیش از این مقاله ای در همین رابطه نوشتم. اینجا میتونید بخونید. از همین مقاله هم استفاده کنید و مطابق توضیحاتی که دادم حریم خصوصی خودتون رو تنظیم کنید.

 12. پرتو می‌گوید

  سلام می خوام کامنت بعضی دوستام رو از دید بقیه دوستام مخفی کنم بدون اینکه خود طرف بفممه یا اینکه کامنتش حذف بشه، یعنی اون خودش کامنتشو ببینه اما بقیه دوستام نبینن، ممنون می شم اگه جواب بدین بخصوص اگه بفرستین به میلم. مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   بهتره اگر سوالی میکنید، به دیدگاه اون مطلب هم مشترک بشید تا براتون ایمیل بیاد.
   امکان مخفی کردن کامنت ها نیست. مگر اینکه از تنظیمات حریم خصوصی بتونید یکاری کنید.

 13. سارا می‌گوید

  سلام چه جوری میشه که کاور پیجمونو کسی غیر از دوستامون نبینه مثل بقیه چیزا که مخفین از دید اونایی که جزو دوستامون نیستن؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کاور تنها چیز در فیس بوکه تنظیم خاص خودش رو نداره و همیشه همگانی/public هست.

 14. فرشته می‌گوید

  salam man taze ozve face book shodam.mikhastam yekam rajeb peyda kardan dostam behem komak konid.mamnoon

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اگر تنظیماتی حریم خصوصی دوستتون طوری نباشه که توی نتایج جستجوی فیس بوک نمایش داده نشه، میشه امیدوار بود با وارد کردن نام و فامیلی ایشون یا ایمیلی که باهاشون ثبت نام کردن پیداشون کرد. البته ذکر کنم بعضی ها تمایل به وارد کردن اسم و فامیلی خودشون ندارن و اغلب پیش میاد طرف یه چیز وارد میکنه. باید خوش شانس بیارید که چنین کاری نکرده باشه.

 15. mahdis می‌گوید

  سلام
  تو صفحه ی برخی از دوستانم بالای صفحه سمت راست(زبان فارسی هست) اپشنی داره که می تونند فعالیت بقیه ی دوستانشو رو ببینن.مثلا یکی از دوستان روی صفحه ی یکی دیگه چیزی نوشته یا لایک گذاشته.که این آپشن رو من فقط روی صفحه ی چند نفر دیدم که خودشون هم نمی دونستن چطوری ایجادش کردن.من چطوری می تونم این اپشن رو به صحفحه ی خودم اضافه کنم
  ممنون می شم اگه جواب رو به میلم بفرستین.
  با تشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نمیدونم شما منظورتون کدوم آپشن هست چون خودمم ندیدم ولی اگر تایم لاین روشن باشه activity log یک دگمه ای در صفحه پروفایل شما هست که اگر برای دوستانتان/همگان فعال باشه میتونن ببینند. لطفا اگر پاسختون این نبود منو بیشتر راهنمایی کنید.

 16. صنم می‌گوید

  سلام من یه مشکلی با کاورم دارم. میخوام قسمت کامنت کاورمو ببندم. یعنی اونایی که دوستام نیستن نتونن روی کاورم کامنت بزارن… خیلی سعی کردم نشد… واسه خیلیا اونجوری که من میخوامه ولی واسه من نمیشه

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کلا هرچیزی مرتبط با کاور ها همگانی/public هست و همه حق شرکت در اون رو دارند. البته این رو من در مشاهده کاور ها تجربه کردم. در کامنت گذاری ها هیچوقت تجربه نداشتم. به گمونم اگر در بخش تنظیمات حریم خصوصی امکان ارسال کامنت روی تصاویر رو محدود کنید، تصاویر کاور هم جزء آنها خواهد بود. مطمئن نیستم.

 17. مهرسا می‌گوید

  با سلام.ممنونم از وبسایت عالیتون.من تنظیمات حریم شخصی را بازبینی کردم اما نمی دانم چرا با وجود اینکه گزینه همه را انتخاب کرده ام اما جستجوی نامم در نوار جستجوی فیس بوک نتیجه ای نداره.خواهشا راهنماییم کنید.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من بارها برای چند تن از دوستانم این گزینه رو فعال کردم و مشکلی باهاش ندارم اگر حریم خصوصی رو درست تنظیم کرده باشم. شما هم احتمالا بخش مرتبط رو پیدا نکردید و گزینه دیگری رو همگانی قرار دادید. باز یک بررسی دیگه کنید اگر باز طبق توضیحات این مقاله نتونستید به خواسته‌تون برسید به من در فیس بوک پیام بدید تا اونجا راهنمایی‌تون کنم.

 18. masuod می‌گوید

  با سلام من یه مشکلی دارم که ممنون میشم کمکم کنید حساب فیس بوکم مسدود شده داشتم روی دیوار کسانی که عضو هستند نگاه میکردم که از داخل اکانتم بدون هیچ مشکل قبلی خارج شدم دوباره گذروازه خود را وارد کردم ولی از من شماره موبایل میخواهد تا برام کد امنیتی بفرسته ولی هر چی شماره موبایل را میدم برام کد امنیتی ارسال نمیشه و تا کد امنیتی ندهم نمیتوانم وارد حساب خود بشوم چیکار باید بکنم راه دیگری هست واگه نیست چطور به کد امنیتی دست یابم ممنون میشم از جوابتون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام مسعود جان. برادر این یک ویژگی جهت افزایش امنیت ورود به حساب در فیس بوک هست. یعنی شما در تنظیمات شماره ای رو وارد میکنی که اگر کسی که داره وارد میشه فیس بوک شناسایی نکنه بهش میگه من برای اون شمارت رمز عددی رو فرستادم که باید اونو وارد کنی. حالا دو حالت داره. یک اینکه همینطوره که گفتم و شما توی تنظیمات شمارتونو وارد کردید و گزینه مربوطه هم فعال کردید. یا اینکه فیس بوک ترجیح داده الآن شمارتو بگیره و کد رو بفرسته. در هر دو حالت اگر کد نیاد موردی نداره برای منم خیلی کم پیش اومده که فرستاده شده ولی بدستم نرسیده. باید یک روز دیگه امتحان کنی.

 19. qasem می‌گوید

  سلام
  چطور میشه تو وضعیت تایم لاین به تنظیمات مخفی یا آشکاربودن لیست دوستان دسترسی پیدا کرد؟ ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من درست متوجه سوالت نشدم. میخوای ببینی وقتی تایم لاین روشنه، تنظیمات مخفی/only me و تنظیمات دیگر دوستانتون دسترسی داشته باشید؟ اگر درست حدس زدم که باید بگم امکانش اصلا نیست. چون این نقض حریم خصوصی محسوب میشه.

 20. qasem می‌گوید

  نه.منظرم اینه که چجوری میشه لیست دوستان رو پنهان کرد؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   هیچ قسمتی از فیس بوک رو نمیشه جزئی دستکاری کرد. مخصوصا تایم لاین و ویژگی های مربوط به اون رو. باید اینقدر حریم خصوصی رو خوب تنظیم کرده باشید که یا هیچکس قادر به مشاهده موارد خاص نباشه یا اینکه فقط دوستانتون ببینند. اگر با خوندن این مقاله نتونستید به خواسته‌تون برسید کافیه همینجا بهم اطلاع بدی تا مسیر درست رو بنویسم.

 21. n می‌گوید

  سلام
  من گزینه timeline رو انتخاب نکردم اما وقتی رفتم صفحه پروفایم دیدم timeline شده و بالاش نوشته:

  Welcome to Your Timeline — Preview

  Timeline is your collection of the photos, posts and experiences that help tell your story. People won’t start seeing your timeline until August 7. This gives you a chance to:
  ۱. Review what’s on your timeline now.

  ۲. Add or hide whatever you want.

  Want people to see your timeline before August 7? Just click Publish Now

  یعنی ۷ آگوست timeline میشه و همه timeline می بینن؟؟؟؟
  خواهشا راهنمایی کنین چون من واقعا از timeline بدم میاد و دوست ندارم این جوری بشه!!!

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   دوست عزیز همانطور که در این مقاله ذکر کردم یا در مقاله دیگری پیرامون تایم لاین فیس‌بوک ، به زودی تمام پروفایل ها به تایم لاین تبدیل خواهند شد. حساب کاربری شما هم یا اتفاقی صورت گرفته به دست خودتون یا خودکار به تایم لاین تبدیل شده. راهی برای بازگشت هم وجود نداره. فقط میتونید حریم خصوصی رو خیلی سختگیرانه تنظیم کنید.

 22. masuod می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید من در تاریخ ۵ مرداد در پی در خواستم از شما مبنی بر مسدود شدن حساب فیس بوکم باید عرض کنم که بنده در تنظیم حریم خصوصی خود گزینه مربوط به فعال کردن number phone هیچ شماره ای برای گروه فیس بوک نفرستادم تا برام کد بیاد و خود به خود این گزینه فعال شده و الان حدود دو هفته است که دارم تلاش میکنم شماره ارسال میکنم ولی هیچ کدی برای من نفرستاده اند تا وارد کنم و حساب فیس بوکم فعال بشه حتی برای گروه فیس بوک ایمیل فرستادم که شماره من اینه و برام کد بفرستید تا حساب فیس بوکم فعال بشه باز هم جوابی نیامد هر چی تلاش میکنم کدی برای من نمی فرستند لطفا مرا راهنمائی کنید چیکار باید انجام بدم راه دیگه ای نیست تا از ان طریق حساب کاربریم را فعال کنم یا به گروه فیس بوک چطور باید رساند که کدی برای فعال سازی حساب کاربریم به من بدهند یا اگه امکان دارد و میشود حساب کاربریم را کلا حذف کنم که انگار چنین چیزی وجود نداشته هر طور که شما استاد عزیز و محترم میدانید لطفا مرا کمک کنید تا از این بلاتکلیفی بیرون بیام قبلا از محبت شما سپاسگزارم لطفا زودتر یه چوابی به من بدهید{پیرو ایمیل پنجم ۵ مرداد ماه } masuod

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   عذر خواهی میکنم بابت دیر پاسخ دادنم.
   من نمیدونم چرا خودکار فعال شده، چون معتبر سازی با ارسال پیامک یک ویژگی اختیاری هست. شاید هم اتفاقی شما اون گزینه را فعال کردید. اما در هر حال اگر با فعال بودن اون کلید شماره ای وارد نشود، امکان استفاده از این ویژگی نیست. شاید شماره شما ثبت شده، شاید هم نه. این رو باید با پشتیبان فیس بوک تماس بگیرید تا با تیم مدیریت در میان بگذارند. از طرفی، میشه شک کرد که پیامک ارسال شده به شما نمیرسد. به هر دلیل. این اتفاق برای خود من هم افتاده. ولی بعد از یک یا دو روز همه چی به حالت عادی بازگشته. یعنی پیامک ها رو دریافت میکنم.
   شما همچنان باید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید اگر تا به امروز مشکل‌تون حل نشده. کاری از دست من بر نمیاد. فقط تونستم احتمالات رو بگم.

  2. hamid می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   این مشگل برای من پیش اومد منم دو هفته صبر کردم هیچ کدی نیومد
   یکی از اقواممون توآمریکا بهش میل زدمشماره تلفنش گرفتم شماره اونا وارد کردم ۵ دقیقه بعدش کدش اومد برام میل کرد زدم درست شد
   شما هم همین راه را داری
   موفق باشی

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   الزاما شماره نباید برای کشور آمریکایی و اروپایی باشه. من داخل ایران هم شماره ایرانسل خودمو میدم. به همه هم توصیه میکنم از اوپراتور ایرانسل استفاده کنند برای دادن شماره به سرویس های خارجی که قرار است براشون پیامک ارسال کنن. این اوپراتور نسبت به اوپراتور دیگه (همراه اول) خیلی بهتر و سریع تر پیامک های فیسبوک رو دریافت میکنه. کافیه کشور رو درست انتخاب کنی و شماره هم درست بدی.

 23. مجید می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم اون علامت غفل زردی که برای تنظیم حریم خصوصی است و نوشته تنها بخشی از اطلاعات به نمایش گذاشته چطوری تنظیم میشه؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اون قسمت که عنوان “Limit the Audience for Past Posts” رو بهش اختصاص دادند زمانی کاربرد داره که شما پست های زیادی روی تایم لاین خودتون ارسال کردید که وضعیت همگانی/public رو دارند. پس از گذشت مدتی تصمیم میگیرد پست های قدیمی را از حالت همگانی به حالت تقریبا محرمانه(فقط دوستان بتونن ببینند) در بیاوردید. یعنی تنها با یک کلیک. تنها کاربردش همین هست.

 24. SARA می‌گوید

  سلام …میخواستم بدونم اگه بخوام عکسی رو تگ بزنم برای دوستانم واینکه فقط خودشون بتوننن عکس رو ببینن نه دوستانشون چیکار باید بکنم؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   ببینید سارا جان تمام حریم خصوصی مختص حساب کاربری شماست.
   یک توضیح روشن و واضج میدم، اگر شما حریم خصوصی‌تان رو بسیار سختگیرانه تنظیم کنید، طوری که فقط خودتون(حتی نه دوستانتون) بتونید پست های روی تایم لاین رو مشاهده کنید، در صورت برچسب زدن یکی از دوستان در حساب کاربری شما فقط خودتات قادر به مشاهده هستید ولی ممکنه در حساب کاربری دوستتون همه قادر به مشاهده باشند. اگر باز صحبت هام گنگ بود بگید بهتر و بیشتر توضیح میدم.

  2. سارا می‌گوید

   گزینه های که مربوط به تگ زدن و اینکه چه کسانی بتونن اون عکس رو ببیند میشه به من بگین.
   من قبلا این کارو کرده بودم اما حالا نمیدونم چه گزینه ای رو تغییر دادم که باعث شده عکسی که تگ میزنم رو دوستان دوستانم هم میتونند ببینند:(

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   در قسمت Timeline and Tagging میتونید تنظیمات مربوط به برچسب زدن/تگ خوردن رو تنظیم کنید.
   گزینه های Who can see what others post on your timeline? و Who can see posts you’ve been tagged in on your timeline? تنها گزینه هایی هستند که امکان انتخاب دوستان دوستان را دارند. میتونید این دو رو سختگیرانه تر تنظیم کنید.

 25. masuod می‌گوید

  باز هم سلام ببخشید من شما را خیلی خسته کردم سپاسگزارم از اینکه محبت میکنید و جواب سوال های من رو میدهید در رابطه با فعال بودن گزینه number phone اگه بنده اتفاقی این گزینه رو هم فعال کرده باشم باز هم همان بار اول هم کدی مبنی بر فعال شدن این گزینه برام نیامد که بدانم من خودم اتفاقی این گزینه رو فعال کردم به هر حال لطفا راهنمائی کنید که چطوری میتوانم با گروه پشتیبانی تماس بگیرم با تلفن یا ایمیل این گروه کجا هستند منظورم داخل کشور یا خارج و اینکه میشه با زبان فارسی مشکلمو بهشون بگم یا باید به زبان انگلیسی با انها در میان بگذارم قبلا از لطف شما کمال تشکر و قدردانی رو دارم masuod

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مسعود جان به این لینک برو https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=ui-privacy2 و ارتباط برقرار کن و منتظر پاسخش باش. اگر بیش از یک هفته طول کشید مطمئن باش جوابتو دیگه نمیدن. به انگلیسی مشکل رو واضح و روشن شرح بده براشون. امیدوارم پاسخی دریافت کنی. اگر به جایی نرسیدی باز بی پیش خودم ببینم چیکار میتونم کنم.

 26. امیرحسین بکهام می‌گوید

  آقا..سلام…نمیدونم این مطلب به این موضوع ربط داره یا نه..جان مادرتون کمکم کنید…حساب کاربری من فعاله و همه کارمیشه کرد تو اف بی ولی وقتی میخای تو هرجایی چیزی رو لایک کنی..دیگه لایک نمیتونم بکنم…داداش کمک کن..حتی وقتی سوویچ میکنم رو حساب ادماینی بازم لایک نمیشه کرد چیزیو تو اف بی…داداش قبل از این اتفاق ..وقتی تو صفحه بودی هی مینداخت بیرون و میگفت وارد شید دوباره..منم وارد میشدم…دفعه اول شماره موبایل خاستو پیام فرستاد..انجام دادم..بعد دوباره نامبر کد که بازم درست انجام دادم..ولی بعد دیگه این طوری شده و دیگه هم نمیدونم چیکار کنم..این ارور رو میده وقتی میخای لایک کنی:

  This Feature is Temporarily Blocked
  You’re temporarily blocked from using this feature. Sorry for the inconvenience.

  In the meantime, review our Community Standards or send us feedback.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   وقتی امکان لایک و کلیک روی هیچ لینکی نیست، قبلا برای من هم چنین اتفاقی افتاده، فیس بوک اون لحظه در حال تعمییر کردن نرم افزار خودش هست و پس از مدتی (نهایتش ۲۴ ساعت) درست میشه. اگر باز درست نشد اینجا به من اطلاع بده.

  2. امیرحسین بکهام می‌گوید

   داداش ممنون که جواب میدید…من امکان کلیک و همه چی دارم جز اینکه لایک کنم چیزیو…تقریبا سه روزه…راستی یادم رفت بگم که وقتی که نامبرکد روزدم و اوکی و بعد از مدتی اینداخت بیرون نوشت که انگار به مدت ۳۰ روز این ویژگی رو ندارید..تو ارورش…بعد اوکی داشت پایین که زدمو وارد شدم به حساب کاربریم…داداش کمک کن..دمت گرم علیرضا جان..

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   بعضی کاربران برای فیس بوک دردسر ساز میشن. اون دسته کاربرای فیس بوک که اد لیست ۵۰ هزار تایی دارن! و غیره، اگر شما از اون دسته کاربرا نباشید میتونید امیدوار باشید فقط که درست بشه چون مشکل از حساب کاربری شمانیست. مشکل از فیس بوک هست که نمیتونید لایک کنید. بهرحال تصمیمیه که فیس بوک گرفته و من هم کاری از دستم بر نمیاد. فقط منتظر باشید. البته بتونید با پشتیبان فیس بوک هم تماس بگیرید در این رابطه بهتره.

 27. reza sheykhi می‌گوید

  salam , bebakhshid har qaribeei ke mikhad az fbiye man didan kone nemitone az kole aksam va porofailam va liste dostam va … didan kone , toye harime khososi raftam didam aslan baraye man gozineye public vojod nadare faqat 3 gozineye sefareshi dostan va dostaye dostan vojod dare toro khoda komakam konin , az vaghti ke id dorost kardam intoriye.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   پیش از هرچیزی توصیه میکنم از زبان فارسی(اگه پارسی سخته) استفاده کنید، زیرا فارسی نوشتن نشانه فارسی زبان بودن است. و اگر ما فارسی ننویسیم همیشه باید ناراحت این باشیم که چرا ما ایرانیا رو به حساب نمیارند!؟

   تفاوت تنظیمات حریم خصوصی کاربران اصلا منطقی نیست. برای همگانی کردن تمام تایم لاین باید در صفحه اول تنظیمات حریم خصوصی‌تان گزینه Public/همگانی را در بخش Control Your Default Privacy کلیک کنید.
   باز اگر مشکلی در این بخش یا بخش دیگری مرتبط با حریم خصوصی دارید خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.

 28. reza sheykhi می‌گوید

  سلام , ببخشید از این که فنگلیش تایپ کردم . من تویه قسمته حریمه خوصوصی گزینه ای به اسمه Public نمیببینم.فقط همون ۳ گزینه ای رو که خدمتتون عرض کردم رو میبینم. لطفا کمکم کنین .

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   یعنی شما مشابه این تصویر https://www.gooyait.com/uploads/default_privacy-600×211.png ندارید؟ ممکن نیست. میشه از تمام صفحه یک عکس تهیه کنید تا مطمئن بشم؟ ممنونم.

  2. reza sheykhi می‌گوید
  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   درسته حق با شماست. این امکان براتون هست که از بخش custome همگانی کنید؟ اگر نه، این امکان رو بهتون نمیده، شما اگر از نظر امنیتی براتون مسئله ای نیست ایمیل و رمز عبورتون رو بهمراه تلفن تماستون رو ایمیل کنید تا شخصا حسابتون رو بررسی کنم. ایمیل من، cyletech@gmail.com

 29. masuod می‌گوید

  سلام اقای اسکندرپور من این لینکی رو که بهم معرفی کرده بودی رفتم این همان please complete a security check است که من الان حدود یک ماه است که دارم تلاش میکنم. ,وقتی تو فیس بوک ایمیل و گذرواژه را تو دو پرانتز بالا وارد میکنم منو به این لینکی که شما ادرسشو بهم دادی هدایت میکنه و تو use a phone to verify your account داخل مستطیل نوشته enter a phone number من هم شماره رو وارد میکنم و از من کد میخواد ولی حدود یک ماه بیشتر هستش که منتظر کد هستم حالا شما بفرمائید اقدام بعدی چیه باز هم سپاسگزارم masuod

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اینطور که پیداست برای دسترسی به بخش پشتیبانی فیس بوک هم باید داخل حساب کاربری باشیم!
   با این حال شما شماره تلفن رو درست وارد میکنید؟ شاید فیس بوک قادر به تایید شماره های ایرانی نیست. اگر براتون ممکن باشه بگذارید من خودم همه چیز رو ببینم. برای من ایمیل و پسورد حسابتون بعلاوه شماره تماستون رو ایمیل کنید تا ببینم خودم میتونم کاری کنم. ایمیل من، cyletech@gmail.com

 30. ساغر می‌گوید

  سلام چطوری میشه شماره موبایل پروفایل کسی که دوستمونه بدست بیاریم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   بستگی به تنظیمات حریم خصوصی دوستتون داره. اگر سفت و سخت تنظیم کرده باشه امکانش نیست. بهرحال اگر شماره ای وارد کرده باشه، در پروفایل دوستتون بخش اطلاعاتش (اعم از اطلاعات کاری و دانشگاهی و غیره) میتونید شماره رو پیدا کنید.

 31. sara می‌گوید

  مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خواهش میکنم. اگر باز سوالی مرتبط با حریم خصوصی فیس بوک باشه من در خدمتم.

 32. هدی می‌گوید

  باسلام
  چطور میتونم کاری کنم که وقتی من روی یک مطلب لایک میزنم‏-دوستانم و یا دوستان دوستانم نتوانند آنرا ببینند؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   فقط میتونید حریم خصوصی رو سختگیرانه تنظیم کنید. چون لایک های شما در قسمت فعالیت های شما نمایش داده میشود و کسانی که میتوانند اون رو مشاهده کنن در قسمت اخبار تازه میبینند.

 33. سمیه می‌گوید

  با سلام
  میخواستم بدونم که چه کاری باید انجام بدم تا کسی (پابلیک)نتونه کامنت ها و لایک های عکس های کاورم رو ببینه؟

  1. ITTeach می‌گوید

   این مطلب رو مطالعه بفرمایید به پاسخ سوالتون میرسید
   https://www.gooyait.com/1390/08/02/facebook.html

  2. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سمیه جان https://www.gooyait.com/1391/02/26/goodbye-facebook-timeline-problem.html مقاله جدید تری نسبت به اون یکی که دوستمون داد هست. دقیقا فقط پاسخ سوال شماست.

 34. هادی می‌گوید

  سلام
  دوتا سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین:
  ۱- من ایمیل و نام پروفایلم رو عوض کردم ولی وقتی از یه پروفایل دیگه اسم جدید خودم رو سرچ می کنم اسم قبلیم رو به صورت پیش فرض نشون میده یا مثلا وقتی پسوردم رو اشتباه می زنم تمام اطلاعات قدیمی منو رو میکنه. ولی من نمی خوام این جوری باشه! چکار کنم؟
  ۲- چکار کنم که هیچکی نتونه ایمیل و همراهم رو ببینه؟

  1. ITTeach می‌گوید

   این مطلب رو مطالعه بفرمایید
   به پاسختون میرسید
   https://www.gooyait.com/1390/08/02/facebook.html

  2. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   ۱- شما اسم جدید رو میزنید اسم قدیم رو نشون میده؟! امکان نداره. فقط ممکنه تشابه اسمی وجود داشته باشه و چون تشخیص داده شما با اون حساب کاربری ارتباط دارید در لیست نتایج بهتون نشون میده. شاید هم تغییرات شما هنوز ثبت نشده، شاید البته.
   ۲- تلفن همراهتون و ایمیل رو در همون جا که وارد میکنید میتونید خصوصیش کنید. البته در قسمت Update Info فقط چون در تنظیمات اصلی ایمیل نمیشه چنین کاری کرد.

  3. mohammad می‌گوید

   salam toro khoda yeki mano rahnamayi kone chetor mitonam tanzim konam ke kasi natone joz dostam ax va list friendamo nabine???

  4. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   دوست خوبم سلام،
   از شما خواهش میکنم برای حفظ زبان پارسی خودمان از حروف لاتین برای نوشتن فارسی استفاده نکنید.
   اگر منظورتون از عکس، آلبوم تصاویر هست که پس از ساختن آلبوم میتوانید سطح دسترسی آن را از همانجا تغییر دهید. وگرنه کاور و عکس پروفایل همگانی هستند.
   اما برای مشاهده فهرست دوستانتان فقط توسط دوستان، باید حریم خصوصی رو از حالت همگانی خارجی کنید.

 35. hj می‌گوید

  سلام چطور می شه لیست دوستانمون رو از بقیه پنهان کرد؟ طوری که فقط خودمون بتونیم ببینیم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کل پروفایلتون رو از حالت همگانی خارج کنید، توی تنظیمات هم کمی سختگیرانه تر عمل کنید. تمام اینها در بخش حریم خصوصی مشخصه. یکم بگردید و مطالعه کنید.

 36. حامد می‌گوید

  سلام دوست عزیز من ۲ تا سوال دارم ۱:اگه بخوایم وقتیکه یه نگاره یایه پیوندی رولایک کنیم ویا دیدگاهی می نویسم فقط خودم بتونم ببینمش و برا کس دیگه ای فرستاده نشه؟ چون من هر کاری میکنم دوستام هم مشاهده میکنن ۲: آیا میشه فهمید کسی پیجامونو چک میکنه

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام برادر،
   ۱- اگر منظورتون فعالیت هاتون هست، خب حریم خصوصی رو از حالت قابل مشاهده برای دوستان خارج کنید و روی هیچکس تنظیم کنید. اینطوری کسی غیر از شما از فعالیت هاتون باخبر نمیشه.
   ۲- نخیر امکانش نیست. بعضی برنامه های فیس بوک هستند که اینو ادعا میکنند اما دروغین هستند. اگر باهاشون برخورد کردید ازشون استفاده نکنید.

 37. علی می‌گوید

  با سلام
  ممکنه نحوه ارسال یک ایمیل یا یک پیغام چه از طریق فیس بوک یا از طریق ایمیل با شرط ذیل را بیان کنید؟؟؟؟
  من برای کسی قصد ارسال پیام را دارم که قصد ندارم به لیست دوستانم اضافه شود و فقط قصد دارم برای او یک پیغام بفرستم.از ارسال از طریق ایمیل فیس بوک اقدام کردم اما متأسفانه فیس بوک پیغام میدهد که شخص مورد نظر پیغام شما را دریافت نکرده !!!!
  لطف کنید را هنمائی بفرمائید در ضمن ایمیل و سایر مشخصات ارتباطی شخص مورد در صفحه فیس بوک وی نظر در دسترس نیست

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   ارسال پیام خصوصی اگر منظورتونه، درصورتی که حریم خصوصی طرف شما طوری تنظیم نشده باشه که جلوی دریافت پیام مستقیم را بگیره، در صفحه پروفایل ایشون اگر تایم لاین هست روی دگمه Message کلیک کنید.
   اگر پاسخ مشکلتون رو برطرف نکرد بهم همینجا بگید.

  2. علی می‌گوید

   متأسفانه امکان ارسال را ندارموقتی دگمه massage را میزنم در قسمت to فقط لیست دوستان قابلیت ارسال پیغام را دارد

 38. sayeh می‌گوید

  salam,chi kar konam k dige email haye facebook baram nayad?!

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام سایه،
   باید توی تنظیمات دریافت ایمیل حسابتون، هرچی ناتیفیکیشن/اعلامیه هست رو غیر فعال کنی. این مسیر رو دنبال کن.
   Account settings > Notifications
   روبروی هر عنوان یک edit هست اون رو کلیک کنی میتونی غیر فعالشون کنی. هر کدوم رو دوست نداری برات ایمیل بیاد کلیک کن.

  2. sayeh می‌گوید

   vaghean mamnonam azaton,kheili lotf kardin
   dorost shod

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خوشحالم مشکلتون برطرف شد. باز هم اگر سوالی پیرامون فیس بوک و حریم خصوصی‌اش داشتید میتونید همینجا مطرح کنید.

 39. گلسا می‌گوید

  سلام چطور می تونم توی کامنتی که می زنم به یک شخص اشاره کنم؟ منظورم همون mention هست

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اگر اون شخص در کامنت ها دیدگاهی ارسال کرده باشه یا تو لیست دوستان شما باشه، کافیه یک @ بگذارید و پشت بندش نام اون دوستتون رو بنویسید. یک لیستی بهتون داده میشه که اگر درست وارد کرده باشید نام رو یا شرایطی که گفتم وجود داشته باشه بهتون نشونش میده و با کلیک روی اسمش اون رو mention میکنید.

 40. sayeh می‌گوید

  دوباره سلام
  یه کسی به اسم ste ad توی لیست فرند هام اومده!!!
  متاسفانه نه بلوک می شه نه صفحه ای داره که باز بشه
  اخیرا چند تا مطلب از هکر های فیس بوک خوندم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   از طریق قرار گرفتن در لیست دوستانتون کسی نمیتونه هک کنه. نگران نباشید. ولی هرکسی رو اد نکنید. خود به خود هم کسی اد نمیشه. حذف و بلوکش کنید اگر شک دارید.

  2. sayeh می‌گوید

   تونستم بلوکش کنم
   ممنون

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خوشحالم سایه تونستی. آفرین. باز هم سوالی پیرامون فیس بوک داشتی خوشحال میشم بتونم کمکت کنم.

 41. نام شما... می‌گوید

  سلام خسته نباشید سوالی داشتم که چطور بعضی افراد با اینکه در لیست دوستان مشترک هستند اما نمی شه اسمشون و دید و مخفی هستند , من هم می خواهم این کار و کنم اما نمی تونم لطفا کمک کنید ممنون
  از لیست دوستان مشترک مخفی باشم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مخفی نیستند. شاید نمایش داده نمیشند در اون لحظه. باید بهم ثابت کنید چون حتی حریم خصوصی هم نمیتونه چنین کاری رو کنه. تصویری میتونید تهیه کنید؟

 42. احسان می‌گوید

  سلام چطور میشه خودمونو از گروهی حذف کنیم کلا خارج بشیم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   داخل گروه بشید و بالای صفحه گروه یه علامت چرخ دنده هست. روی اون کلیک کنید و بعد روی Leave Group کلیک کنید و سپس اگر تاییدیه خواست تایید کنید.

 43. باران می‌گوید

  سلام.چگونه پیج هام رو از بقیه پنهان کنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   گزینه ای مستقیم برای مخفی نگه داشتن پیج هایی که مدیریت میکنید نیست ولی شاید بتونید با از حالت همگانی یا دوستانه درآوردن حریم خصوصی‌تون اون رو کنترل کنید.

 44. فرشته می‌گوید

  سلام ادمین جان من فوق العاده احتیاچ به کمک دارم
  ادمین یه گروهم که نزدیکه ۱۰۰۰نفر عضون
  یک میشه اون قسمت استاتوس هم اپلود عکس داشت هم پرسش (برای نظر سنجی )
  اما حالا اون قسمت پرسش تو گروها نیست !!! نمیدونم چی کار کنم اگه کمک کنید ممنونتون میشم !

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من ادمین نیستم فرشته جان 🙂 من فقط نویسنده این مطلبم.
   نه خانوم شدنی نیست. نظرسنجی استایل و سبک خودشو داره و فقط سوال و جواب مطرح میشه.
   والا من الآن دسترسی به فیس بوک ندارم و تاحالا مدیریت گروهی رو نداشتم. ولی شما میتونید من رو در فیس بوک اد کنید تا وقتی اومدم اونجا ببینم چه کاری از دستم بر میاد.

  2. فرشته :((((( می‌گوید

   اخه این یه چیزه عجیبه من ۲ تا پروفایل تو فیس بوک دارم و جفتشم تایم لاین و اپدیت شدس اما پروفایل اصلیم که با اون ادمینم تو گروهم گزینه ی پرسش رو نداره در صورتیکه رو وال پروفایل خودم داره فقط گروه این مشکلو داره راهی نیستش که من با فرستادن ایمل به فیس بوک این مشکلو حل کنم ایا ؟؟؟ 🙁

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   قبلا هم گفتم؛ من تاحالا سابقه مدیریت یک گروه در فیس بوک رو نداشتم ولی بهم اجازه/permission بدی میتونم باهاش سر و کله بزنم از ماجرا سر در بیارم. ولی بخوای با تیم پشتیبانی فیس بوک تماس بگیری، بعید میدونم جوابت رو بدن. چون قبلا تست کردیم. پشتیبانی بدردنخوری داره. حالا شما میتونید به بخش پشتیبانیش برید و عناوین رو دنبال کنید تا به مورد درست برسید و به اون آدرس ایمیل بزنید.

 45. alireza می‌گوید

  سلام .میخواستم بدونم چرا کسی از دوستانم نمیتونه مطالب گذاشته روی تایم لاین فیس بوکم را ببینه در حالی که روی همه انها گزینه public فعال است.مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   باید مطئن بشید مشاهده پست ها در حریم خصوصی روی public یا friends تنظیم شده سپس بیاد یکی از پست هارو بررسی کنید و ببینید روی public ارسال شده یا private بعد از یکی از دوستانتون بخواید اون پست رو روی تایم لاین شما پیدا کنه. اگر پیدا کرد که همه چی درسته در غیر اینصورت ممکن نیست! 😉

 46. Sepide می‌گوید

  salam 2 soall dashtam 1.age bekham kasi natone ro bazi az postam comment bezare bayad chikar konam?
  ۲. age nakham bazi az dostam mano to hich axi tag konan bayad chi kar konam?
  mamnun misham j bedin 🙂

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام، خواهش میکنم از حروف انگلیسی برای فارسی گفتن استفاده نکنید. و پاسخ‌هاتون:
   ۱- هیچ راهی نیست مگر سطح دسترسی اون پست رو روی me یا private بگذارید. در این صورت فقط خودتون قادر به دیدن اون پست هستید.
   ۲- بحث تگ توی همین مطلب هم بهش اشاره شده. قسمت مشخصی در تنظیم حریم خصوصی براش هست. به مطلب مراجعه کنید.

 47. محسن می‌گوید

  سلام.میخواستم ببینم چجوری میتونم فرندامو مخفی کنم؟
  طوری که کسی نبینه فرندامو؟؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   گزینه مشخصی براش وجود نداره آقا محسن. کافیه حریم خصوصی رو سختگیرانه تنظیم کنید.

  2. نام شما... می‌گوید

   وجود داش اقا علی رضا خودم پیداش کردم!!!

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خب به منم بگید یاد بگیرم. ممنونم

 48. میلاد می‌گوید

  سلام
  چه طور می شه کاری کرد دیگران ما را به گروه ها اضافه نکنند؟
  تشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   به این صفحه نگاهی بندازید آقا میلاد https://www.facebook.com/pages/Why-cant-I-stop-people-adding-me-to-groups/160298947336003

 49. kalale می‌گوید

  سلام
  بعضی از پست های من دیده نمیشن به خصوص بعضی از پستای قدیمیم، مثل ترانه ها و یا عکسام
  جالب اینجاست ک عکس ها در نگارخانه هستند اما تو صفحه فیسم دیده نمیشن
  و یا یادداشت هام در قسمت یادداشت ها هستن اما تو صفحه اصلی نیستن
  لطفا منو راهنماییم کنین
  با تشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   درود،
   تایم لاین دونه دونه پست هارو نمایش میده ولی به این صورت که روی سال ۱۳۹۰ که میرسی اگر رد کنی سال ۱۳۹۱ پست هایی که منتشر کردی رو نشون میده. اگر فرض رو بر این بگذاریم که این مورد رعایت میشه، باید ببینید که خودتون پروفایل رو نگاه میکنید یا نه. اگر آره که هیچی در غیر اینصورت اگر دوستی اینکارو کرده و به شما اطلاع داده ممکنه دسترسی نداشته باشه.
   اگر همه چی درست بود مشکل از تایم لاین نیست. نحوه نمایش تایم لاین بصورتی هست که بعضی پست ها رو یا نادیده میگیره (ممکنه در حد ۱ درصد) یا اینکه حواستون نبوده اون رو رد کردید.

 50. kalale می‌گوید

  ممنون از پاسخ مفیدتون
  اما یک سوال دیگه هم داشتم
  اینکه…
  “” محدود کردن گیرندگان فرستاده‌های قبلی “”
  این گزینه چ کاربردی داره؟
  من ۲ بار روی این گزینه کلیک کردم
  امکانش هست ک به این دلیل پست های من دیده نمیشن؟؟؟
  ” این پست ها نه برای خودم دیده میشن و نه برای دوستام”
  ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   یکم گیج شدم. من عنوان فارسی گزینه های فیس بوک رو نمیدونم ولی فکر کنم بدونم چیه. این گزینه پست های قدیمی شما رو اگر حالت public داشته باشه به friends تغییر میده. فقط همین. نه این مربوط به مشکل شما نمیشه.

 51. هستي می‌گوید

  سلام من تازه عضو فیس بوک شدم و می خوام لیست دوستانم رو مخفی کنم اما نه در گزینه دوستان و نه در پروفایل گزینه ادیت(edit) وجود نداره حالا چرا طور می تونم لیست دوستانم رو مخفی کنم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مخفی کردن لیست دوستان گزینه خاصی نداره ولی شاید بتونید با تنظیم کردن حریم خصوصی‌تون به خواسته‌تون برسید.

  2. نام شما... می‌گوید

   سلام. یه نوار آبی رنگ بالای صفحه هست که شامل گزینه‌های مربوط به حریم خصوصی و حساب کاربری و اینا میشه. اسمت هم یکی از گزینه‌های نوار آبی رنگ هستش. رو اسمت کلیک کن. یه صفحه باز میشه. برو روی لیست دوستان و موس رو روش نگه دار، ولی کلیک نکن. حالا تصویر یه قلم (نمی‌دونم سمت راست یا چپ) لیست دوستان ظاهر میشه. رو اون قلمه کلیک کن. بعدش دیگه می‌تونی تنظیمات مربوط به مشاهده‌ی لیست دوستان رو انجام بدی و تعیین کنی چه کسی بتونه لیست دوستاتو ببینه

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کاملا حق باشماست. اون گزینه مد نظر شما باعث میشه تنظیم کنید که چه کسانی کل دوستان شما را یکجا ببینند. من همین مسیر شما رو با کمی اصلاح در متونتون رفتم و مجدد ویرایش شده مینویسم.
   به پروفایلتون برید و در صورتی که تایم لاین رو روشن کردید، بر روی جعبه ای که چند تن از دوستاتون رو نوشن میده کلیک کنید. وارد صفحه ای میشوید که بالا سمت راست یک دگمه بنام Edit داره که با کلیک روی اون پنجره کوچکی باز میشه و در اون میتونید تنظیم کنید که چه کسانی مثل شما این صفحه که لیست دوستانتون رو نشون میده ببینند.

 52. فرشاد می‌گوید

  با سلام.
  در حدود یک هفته هست که عکس پروفایل خودم ودوستانم نمایش داده نمیشه در قسمت گپ هم همینطور آیا راه حلی هست؟
  ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   جای عکس شما چه چیزی نمایش داده میشود؟ آیا عکس پیش فرض مرد یا زن هست؟
   تنظیم خاصی برای این مورد وجود ندارد که بگم بد تنظیم کردید ولی شاید، فقط شاید مشکل از فیس بوک باشه.
   راستی زبان پروفایل شما فارسی هست یا انگلیسی؟ اگر فارسی هست اون رو به انگلیسی تغییر بدید ببینید درست میشه یا نه.

 53. moji می‌گوید

  salam.chetori mitunam ke aksamo kari konam ke kasi natune unaro cory kone?

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کپی کردن کار بسیار ناشایستی هست. لینک Share رو برای همین گذاشتن. عکس رو هرکاری کنید میشه کپی کرد. حتی اگر من راهی پیشنهاد کنم که گزینه save و share برداشته بشه (اگر وجود داشته باشه) باز هم اگر طرف شما زرنگ باشه میتونه اون تصویر رو برداره.

 54. دشقلثس می‌گوید

  salam.chekar konam ke be joz doostam kesii natoone postamo like kone.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   حتما پروفایل شما در حالت public هست. به صفحه حریم خصوصی برید و بخش Control Your Default Privacy رو روی friends تنظیم کنید.

 55. مژگان می‌گوید

  سلام
  من نمیتونم نوشته هایی که دیگران رو وال دوستانم میذارن رو ببینم
  مشکل از منه یا دوستام؟؟؟؟
  میشه راهنمایی کنیین

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مشکل از حساب شما نیست. مربوط به حساب دوستتون میشه. حتما روی private تنظیم کرده.

 56. فواد می‌گوید

  سلام.
  دوتا سوال دارم :
  یکی اینکه من از پروفایلم بک آپ گرفتم !! الان میتونم یه پروفایل دیگه بسازم و این بک آپهارو روی اون اعمال کنم ؟؟؟ منظورم پیام ها و لایک هاست ! چون میگه از پیام ها و لایک ها و … هم پشتیبان گرفته !!
  دوم اینکه : این news ticker برای من فعال نشده با اینک نزدیک ۶۰ تا فرند دارم و بیشتر از ۵۲۰۰ تا لایک هم زدم کاملا فعال هم هستم !! باید چه کارش کرد اینو ؟ واسه همین میخوام یه اکانت دیگه بسازم شاید توی اون فعال بشه ! چون دیدم که کسایی تازه ساختن و نیوز تیکر رو داشتن !!
  اصلا واسه همین بک آپ گرفتم ببینم میتونم اونهارو روی یه پروفایل دیگه اعمال کنم ؟؟
  مرسی 😉

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   ۱. من تاحالا فایل پشتیبان تهیه نکردم. ولی اگر نوشته که از چه چیزها بکاپ گرفته شده و درست و کامل و بدون نقص انجام شده باشه حتما بکاپ گرفته شده. اما ممکنه فقط روی همین حساب کاربری شما جواب بده. مطمئن نیستم.
   ۲. در مورد New ticker چیزی نمیدونم. متاسفم.

 57. شیوا می‌گوید

  آیا راهی وجود دارد که لایکها و کامنتها ویا چیزهایی که شر میکنیم از دید دیگران پنهان بماند؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   برای این راه هست. شما پروفایلتون رو شخصی سازی کنید. یعنی روی private تنظیم کنید. و یه مقاله دیگه هم نوشتم در این رابطه سرچ کنید همینجارو پیدا میکنید. اون تو راه دیگه ای برای مخفی کردن فعالیتتون در حالتی که پروفایل روی friends یا public تنظیم شده مخفی میکنه.

 58. sarshar abrishami می‌گوید

  salam mikhastam bebinam ke in mozoo sehat dare ke mishe chek kard ke che kasani be safeye man too fb sar zadand ya na??mikham bebinam age saafeye kesiyo chek konam motevajeh mishe,age in emkon vojood dare cherahi dare ke motevajeh besham aya kasi che az doostam che gheyre doostam be safam sar zadan??

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نخیر صحت نداره. و صحت هم هیچوقت نخواهد داشت.

 59. bahareh می‌گوید

  man ye moshkele jedi daram…zamani ke varede qesmate edit privacy setting misham va baad how people connect u va edit ra mizanam be jaye baz shodane safeye edit safeye home vasam baz mishe…yani amalan nemitunam edit konam….chera? nakone hack shodam man?

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نه هک نشدید. اصلا ربطی به هک نداره. این مشکل از پروفایل شما نیست. بی میگرده به مرورگرتون و خود فیس بوک. اگر شما روی لینک share میتونید کلیک کنید و پنجره اون باز میشهپس مشکلی از مرورگرتون نیست. و مشکل از فیس بوک هست که برای من هم دو باری چنین شده. اما جهت اطمینان فیس بوک رو باز کنید و دکمه های ctrl + f5 رو بزنید تا ذخیره‌گاه مرورگتون برای فیس بوک پاک بشه و دوباره ذخیره بشن.

 60. علی می‌گوید

  سلام . چرا من از یه پروفایل دیگه میخوام پروفایلم رو سرچ کنم پیدا نمیکنه . لطفا جواب بدید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اگر جستجوتون درست باشه، حتما توی تنظیمات حریم خصوصی اون قسمتی که مربوط به یافتن حساب کاربری شما در نتایج جستجو هست رو غیر فعال کردید.

  2. toranj_o می‌گوید

   سلام منم همین مشکلو دارم اما مال من تیک داره فعاله.اما چرا اسمم تو سرچ نیست؟

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کجا تیک زدی؟! شما باید بری تو صفحه حریم خصوصیت بخش how you connect اونجا تنظیم کنی که همه یا فقط دوستان سرچت کردن پیدات کنن.

 61. سارا می‌گوید

  سلام ……. من گزینه newsTicker را در فیس بوکم ندارم چطور می توانم فعالش کنم؟ … ممنونم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   فیس بوک به کاربرانی که یکسری ویژگی ها داشته باشن. مثلا بازدیدکنندهای پروفایلشون زیاد باشه یا نمیدونم پست زیاد داده باشه و از این حرفا یکسری امکانات میده. من فکر کنم newsTicker هم از اون دست امکانات هست. اگر ندارید بخاطر اینه که هنوز فیس بوک برای شما فعالش نکرده. زمان یا موارد مورد نیازش رو اصلا نمیدونم.

 62. `parisa می‌گوید

  سلام وقت بخیر من میخواستم یه نظر سنجی تو فیس بوک بذارم ولی موفق نمیشم صحفه ی فیس بوک میرم ولی گزینه ای به نام پرسش نیست که من نظر سنجی بذارم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   پریسا خانوم عزیز همون قسمتی که پست روی والتون میذارید، بالای همون قسمت سه تا گزینه Update status و Add Photo / Video و Ask Question هست که روی Ask Question کلیک کنید میتونید نظرسنجیتون رو ایجاد کنید. باز اگر به مشکل خوردید خوشحال میشم کمکتون کنم.

 63. علی می‌گوید

  یاعلی / سلام
  دوستان در قسمت کاور تایم لاین تمامی تصاویر به صورت پابلیک هست
  و هیچ جور نمیشه خصوصی سازی کرد
  میخواستم بپرسم راهی هست ؟! و باید از کجا اینکارو انجام داد
  مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کاور ها از اون دست تصاویری هستن که در یک البوم پابلیک منتشر میشن. متاسفانه امکانی براش نیست. فقط اگر از اپلیکیشن فیس بوک استفاده کنید میتونید اونارو پاک کنید که قبلا از طریق وبسایت ممکن نبود. الآن رو نمیدونم.

 64. سارا می‌گوید

  سپاس از صبوری شما در پاسخ به همه ی سوالها

  چطور می تونم دیوارم رو برای کسانی که اد نکرده ام غیر فعال کنم؟
  یعنی افرادی که در لیست دوستان نیستند قادر به مشاهده ی فعالیت های من روی دیوار نباشند؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کسانی که شما اد نمیکنید یا به عبارتی در لیست دوستان شما نیستند، پس غریبه یا visitor هستند که اگر قادر به مشاهده فعالیت های شما باشند، به این معنیه که حساب کاربری شما روی public تنظیم شده. در صفحه حریم خصوصی سه تا باکس هست که یکیش زیرش نوشته Friends اون رو بزنید و پست هایی که ارسال میکنید روی public تنظیم نکنید دیگه برای دوستان فقط قابل مشاهده خواهند بود.

 65. فرشته می‌گوید

  سلام .خسته نباشید .
  میشه کاری کرد که از بین دوستان هم، فقط عده ی معدودی امکان ارسال پیام یا گفتگو داشته باشند ؟؟ مثلا یکی از دوستان نتونه پیام بفرسته؟؟؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام فرشته. سوال خوبی کردی. ولی جوابش منفیه D: راهی نیست. الآن خودم بررسی کردم و نتونستم راهی براش پیدا کنم. فقط میشه گروهی تنظیم کرد. مثلا کسی برات پیام نذاره. یا فقط دوستان بذارن یا همه بتونن بذارن.

 66. عسل می‌گوید

  سلام و خسته نباشید ….. قبلا هر اتفاقی که تو فیس بوکم میفتاد از طریق ایمیل بهم خبر داده میشد اما من ایملیهای فیس بوکو spam و بعد delite کردم الان دیگه بهم ایمیل نمیده چکار کنم که دوباره بهم ایمیل فرستاده بشه…… ممنونم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   ایمیل هایی که از طرف فیس بوک برای شما ارسال میشد اگر هنوز ارسال میشه اما به پوشه spam یا bulk میره؛ خب کار شما اسون تره. کافیه هرچی ایمیل فیس بوک در اون پوشه هست رو unspam کنید یعنی مشخص کنید که هرزنامه نیستن که از این به بعد در inbox ظاهر بشن.
   در غیر اینصورت اگر تنظیمات ارسال ایمیل در فیس بوک رو تغییر دادید خب باید برید به همونجا یعنی Account Settings > Notifications و هر ایمیلی که میخواهید دریافت را فعال کنید.

 67. علی می‌گوید

  من یه سئوال پرسیدم که تصاویر فولد کاور فیس بوک رو چطوری
  میشه خصوصی کرد ولی حتی سئوالم هم نیست چه برسه جوابش چرا ؟!

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سوالتون که هست، من الآن دیدمش. متاسفانه یا بهش پاسخ داده شده و پاک شده به هر دلیل یا من ندیدم سوال شما رو یا قبل از من مدیری دیدگاه شما رو پدیرفته که من متوجه حضور دیدگاه شما نشدم. در هر حال عذر میخوام.
   همونطور که فیس بوک برای بار اول ذکر میکنه، آلبوم تصاویر پروفایل و کاور ها پابلیک هستن اما تصاویر پفروفایل رو میشه دونه دونه تنظیم کرد.

 68. بیتا می‌گوید

  سلام . ممنون از وب سایتتون .
  لطفا راهنمایی کنید ۱- چجوری میشه صفحه هایی رو که لایک می کنم در تایم لاین با زمان و تاریخ لایک نمایش داده شود ؟ (در قسمت لایک مشخص هست و همینطور اکتیویتی که خودم قادر به مشاهده آن هستم )
  ۲- چطور میشه لیست دوستان مخفی باشه از پروفایل؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام.
   ۱. در این مورد متاسفم. این مربوط به ظاهر تایم لاین میشه که الآن نیست اینطور که شما میگید (من دقت نکردم) اما ممکنه بعدا اضافه بشه. با این اوصاف شما شخصا نمیتونید تاریخ لایک هاتونو نمایش بدید.
   ۲. به پروفایلتون برید و بر روی باکس دوستان کلیک کنید. وارد صفحه ای میشید که بالا سمت راستش یه دگمه Edit هست. اون رو کلیک کنید بعد یه پنجره کوچیک باز میشه میتونید لیست دوستان رو اونطوری که اجازه میده مخفی کنید. البته میتونید کل پروفایلتون هم از تنظیمات حریم خصوصی شخصی کنید.

 69. صبا می‌گوید

  سلام من یه مشکلی تو فیس دارم,چند روزپیش پیجمو دی اکتیو کردم که با فاصله ۱۲ ساعت دوباره ری اکتیو کردم ولی حالا نه لیست دوستامو میتونم ببینم نه کسی میتونه منو تو جستجو پیدا کنه و نه میتونم به کسی مسیج بدم میشه بگین چیکار کنم تا پیجم به حالت قبلیش برگرده؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام صبا. من شخصا دی اکتیو کردن رو تجربه نکردم. اما ممکنه زمانی داشته باشه که باید اون زمان به پایان برسه. یا همچین چیزی. البته یه کار دیگه هم میتونید کنید. برید توی تنظیمات حریم خصوصیتون و بعد ببینید کل پروفایلتون در حالت private نباشه.

 70. امیر می‌گوید

  سلام و خسته نباشی رفیق
  ۱ ) یکی رو اد کردیم تا کی باید منتظر بمونیم تا بفهمیم جواب رد داده
  ۲ ) برای مطالب عمومی که گذاشتم تو وال چه طوری اجازه کامنت گذاشتن به همه رو بدم .
  مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام رفیق 🙂
   ۱- وقتی کسی درخواست دوستیتو رد میکنه شما متوجه نمیشی. اگر رد کنه یا نکنه شما به خوراک/feed اون مشترک میشید. کافیه برید تو پروفایلش ببینید اون دگمه که درخواست دوستی رو باهاش فرستادید هنوز اگر درخواست داره ارسال میشه یعنی اون یا تایید نکرده یا هنوز ندیده.
   ۲- فکر کنم مطالب عمومیت اجازه کامنت بصورت پیشفرض به همه میده مگر توی صفحه Account Settings قسمت Subscribers قسمت Subscriber Comments اون رو روی Public تنظیم نکرده باشید.
   قربون تو 😉

 71. سمانه می‌گوید

  یه مشکل خیلی ساده برام بوجود اومده. شاید قبل جواب داده باشید ولی من هر چی خوندم پیدا نکردم
  تو حالت تایم لاین نمیشه کاری کرد که وقتی جستجوم میکنن با اسم و فامیل نتونن پیدام کنن؟؟؟؟؟
  تو حالت قبلی این گزینه من فعال بوده ولی احتمالا غیر فعال شده چون تو جستجو با اسم و فامیل اکانت من رو نشون میده!!

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   قبلا پاسخ سوالتون داده شده، کافیه به تنظیمات حریم خصوصی برید در قسمت How You Connect و بخش Who can look you up using the email address or phone number you provided? رو روی Everyone تنظیم کنید.

 72. صبا می‌گوید

  ممنونکه جواب دادین علیرضا جون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   قربان شما. باز هم سوالی باشه و پاسخش رو بدونم خوشحال میشم بهت جواب بدم.

 73. امین می‌گوید

  سلام..من تنظیمات حسابم رو روی کاستوم گذاشتم و یکسری ها رو کلا محدود کردم اما عجیبه که هر پستی میگذارم باز هم پست من تو قسمت نوتیفیکیشن طرفم میره و مثلا اون عکس رو هم لایک میکنه راهی نداره که تو نوتیفیکیشنش هم نره و بهش اطلاع نده؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   دو چیز به ذهنم میرسه.
   اول اینکه اون طرف توی گروهی که اونجا نوشتی نیست یا تو گروه دیگه ای هم هست که بهش اجازه دادی.
   دوم اینکه اون بخش حریم خصوصی پیشفرض حساب کاربریت رو تنظیم میکنه. شما موقع ارسال پست ببین public نباشه. اگه باشه برای همه ارسال میشه. اگر چنین بود موقع ارسال پست روی Custom تنظیم کن و دوباره همون تنظیماتو براش انجام بده.

 74. احمد می‌گوید

  سلام من یکی از دوستامو اشتباهاً مسدود کردم می خوام دوباره برگردونمش اصلاً تو لیست جستجو اسمش نمیاد چکار کنم ؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اگر شما مسدود کرده باشید کافیه به صفحه تنظیمات حریم خصوصی و آخرین گزینه یعنی Blocked People and Apps رو کلیک کنید و در صفحه تازه باز شده بخش Block users زیرش افرادی که بلاک شدن رو نشون میده. جلوش کلمه Unblock هست اونو کلیک کنی از بلاک بودن خارج میشه.

 75. فرشيد می‌گوید

  سلام ..من الان یه مدته کسی رو میخوام اد کنم یا پیام بدم این پیام رو بهم میده فیس بوک و نمیتونم پیام بدم به کسی و کسی رو اد کنم خواهشا کمک کنید ممنون میشم arshad Arabi

  Friend Requests Blocked for 30 days
  It looks like you sent friend requests to people you don’t know, so you won’t be able to send friend requests for 30 days. Learn more.

  If you think you’re seeing this by mistake, please let us know.
  ‎The block will be active for 29 days and 4 hours more.‎

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   فیسبوک قادر به شناختن حساب های کاربری که همینطوری دیگران رو اد میکنن هست و شما هم همینکارو کردید که حالا به مدت ۳۰ روز دیگه کسی رو نمیتونید اد کنید. توصیه میکنم همینطوری کسی رو اد نکنید. اصلا کار درستی نیست.

 76. azam می‌گوید

  سلام من از طریق یافتن دوستان توی فیس بوک یک ایمیل دیدن پروفایل به تمام کانتکتای یاهو ارسال کردم.
  اما الان یه مشکلی هست.
  اینکه این ایمیل چند وقت یک بار برای اونها ارسال میشه.
  در صورتی که بعضیشون اصلا تو فیس بوک عضو نیستن.
  میخوام ارسال این ایمیل را متوقف کنم.
  لطفا کمک کنید.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اینطور که پیداست وقتی برای اولین بار از این سرویس استفاده میکنید، به اونهایی که با ایمیل های موجود در حساب کاربری یاهو شما در فیس بوک عضو شدند، درخواست دوستی ارسال میکند و به اونهایی که عضو نیستن ایمیل ارسال میکند. اما ممکنه این ایمیل فقط یکبار ارسال بشه یا ممکنه چند بار ولی نه پشت سر هم. این یه روش برای جذب کاربر جدید هست. اینطور باید باشه. راهی هم برای غیرفعال کردنش نیست.

 77. میثم آیتی می‌گوید

  برای مورد اول نرم افزاری هست به نام Unfriend Finder که بهتون میگه چه کسانی درخواست شما رو رد کردن.
  در ضمن لیست کسانی که درخواست شما رو هنوز نپذیرفتن رو هم نشون میده.
  همچنین اگه کسی خودشو Deactive کنه به شما اطلاع میده که تو چه تاریخی این کارو کرده.
  این نرم افزار تا اونجا که من باهاش کار کردم هیچ خرابی به وجود نمیاره.
  ————————————————————————-
  اگه دوستی هنوز شما رو اد نکرده، شاید هنوز ندیده باشه.
  شما می تونید درخواست دوستی خود را لغو کنید . صفحه طرف رو Refresh کنید یا ببندید و دوباره باز کنید و از نو درخواست دوستی ارسال کنید. اگر اطلاع دارید که شخص مورد نظر چه زمان هایی پای فیسبوک است. در همان زمان ها درخواست خود را ارسال کنید.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   فیسبوک هیچ API ای برای چنین چیزی صادر نمیکنه. پس اگر نرم افزاری پیدا بشه که ادعا کنه چنین کاری میکنه از دو حالت خارج نیست. یا نرم افزار مخرب هست یا با ساختن الگوریتم های(خیلی پیچیده نیست) و بررسی های متوالی این کار را انجام میدهد. در هر صورت شخصا هیچ مسیری که فیسبوک تایید نکند را نمیروم. توصیه هم میکنم امنیت حساب کاربری خود را با استفاده از این نرم افزار ها به خطر نندازین.

 78. عسل می‌گوید

  سلام…………. خسته نباشید………….. آیا دوستامون توی فیس بوک میتونند محل مارو از فیس بوک پیدا کنند؟ که کجا هستیم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اینکه بتونن شما رو پیدا کنن بله ولی اینکه کجا هستید رو خیلی دقیق. همون چیزی رو میبینن که شما وارد پروفایلتون کردید. مثلا نوشتید تهران زندگی میکنید خب اونا هم فقط تهران رو میبینن. اگر پاسخ سوالتون این نبود بیشتر راهنماییم کنید.

  2. عسل می‌گوید

   نه منظورم این بود که من مسافرت رفتم که نمیخوام کسی متوجه بشه کجا هستم از اونجا که وارد فیسبوک بشم کسی میتونه متوجه بشه دقیقا کجام؟

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نه عسل خانوم. این رو به خاطر بسپارید که شبکه های اجتماعی انگلیسی زبان به حفظ حریم خصوصی مردم خیلی خیلی اهمیت میدن و مردم عادی دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران نخواهند داشت. مگر شما خودتون دستی بنویسید که کجا هستید. البته حواستون باشه که پست هایی که میفرستید یه برنامه کوچکی به نام Location یا My Place داره که اگر فعال باشه موقعیت شمارو در پستتون مشخص میکنه و در نقشه کلی جاهایی که ازش پست ارسال کردید نشون میده.
   خود اپلیکیشن فیس بوک روی اندروید هم تست کرده باشید این ویژگی رو داره. خلاصه حواستون باشه کسی متوجه نمیشه 😉
   خوش بگذره مسافرت 🙂

 79. mahsa می‌گوید

  باسلام.هنگامی که با سیستم pcوارد فیس بوک میشم صفحه ام به سختی وباerrorباز می شه ولی نمی تونم لایک یا کامنت بزارم.بعدازحدودا چند دقیقه صفحه قفل می کنه وغیرقابل استفاده می شه.این وضعیتو حدود ۲هفته ای است که داره.ازطرف دیگه وقتی با لب تابم وارد فیس بوک می شم مشکلی ندارم.لطفا راهنماییم کند. باتشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   این مورد هیچ ربطی به تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک نداره مهسا خانوم. کش مرورگر خودتون رو پاک کنید و درصورتی که باز به مشکل برخوردید از مرورگری غیر از IE استفاده کنید و بازهم اگر مشکل پابرجا بود یک آنتی ویروس خوب و آپدیت نصب کرده و اسکن کنید.

 80. سمیرا شوندی می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  محبت کنید راهنماییم کنید
  تو پیج من هیچ عکسی نمیاد و وقتی جستجو هم می کنم برای هیچ کس هیچ عکسی نمیاد
  البته قسمت secure browsing را هم چک کرده ام و enable است و مشکلی ندارد

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   منظورتون تو پیج من، پیج فیسبوک هست یا صفحه پروفایلتون؟ لطفا واضح تر توضیح بدید. حتی الامکان عکسی تهیه کنید که بهتر متوجه منظورتون بشم.

  2. نوید می‌گوید

   دوست خوبم ممنون از پاسخت..تمام این تنظیمات رو انجام دادم.اما باز هم فایده نداشت.

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خب لطفا من رو در فیس بوک اد کنید و بهم پیام بدید اونجا باهاتون مکاتبه میکنم.

 81. نوید می‌گوید

  سلام دوست خوبم من تمام تنظیمات را روی دوستان گذاشتم اما کسانی که در لیست دوستانم نیستند می تونن تمام پستها و لیست دوستام روی تایم لاین رو ببینن.می شه راهنمایی کنید.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام عزیز دل برادر، 😉
   چند چیز به ذهنم میرسه. اول اینکه شما default privacy رو روی public گذاشتید. اگر آره که روی Friends تنظیم کنید.
   دوم اینکه پست های قدیمیتون Public بوده. اونارو همه میتونن ببینن. برید به قسمت Limit the Audience for Past Posts و همه پست های public رو روی friends تنظیم کنید (بصورت خودکار اینکارو میکنه ولی شما باید اجازشو بدید)
   سوم اینکه لیست دوستان رو با رفتن به صفحه لیست دوستان (در پروفایلتون روی باکس دوستان کلیک کنید) و بالا سمت راست روی Edit کلیک کنید و روی Friends تنظیم کنید.

   باز اگر مشکلتون حل نشد بهم اطلاع بدید.

 82. الهه می‌گوید

  سلام ,خسته نباشید. چطور میتوانم عکس کاور فسبوک ام را کاری کنم که فقط برای دوستام که در ادد لیست هستند قابل مشاهده باشه .ممنون .

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   الهه جان آلبوم کاور و تصاویر درون اون همیشه همگانی هستند و امکان تنظیم نمودن سطح دسترسی براش نیست. فقط میتونید کاوری رو حذف کنید.

 83. payam می‌گوید

  سلام. مدتیه زیر تمام فعالیتهام تو پیجم گزینه لایک و کامنت برای همه حتی دوستام حذف شده.چیکار باید کنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   چه مدت؟ اگر دست به تنظیمات نزده باشید قطعا درست میشه.

 84. sara می‌گوید

  salam mishe be man begin chetor mishe in navario ke minevise masalan sara tanha bakhshi az etelaatash ra hamegani kardeh ast ra ro ye fb khodam bendazam?mamnon

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   این مربوط به ظاهر صفحات فیس بوک میشه و قابل تنظیم نیست. ولی منظورتون از نوار چیه؟!

 85. رامین می‌گوید

  سلام آیا میشه تاریخ اولین ورود به فیس بوک مخفی کرد ( مثلا نوشته joined 2010 april ) و از قسمت سمت راست بالا که تا born ختم میشه رو هم مخفی کرد؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من قادر به تست اینی که میگم نیستم چون اصلا اون باکس رو اینقدر پست دادم پیدا نمیکنم D: شما تست کنید اگر به جواب نرسیدید جواب دومم رو هم پایین تر نوشتم.
   روی همون باکس برید. یه باکس کوچیکی برای ویرایش ظاهر میشه. روی اون کلیک کنید و hide from timeline یا همچین چیزی رو بزتید.
   ولی اگر به جوابتون نرسیدید جواب دومم، تایم لاین بر این هدف ساخته شده که زندگینامه شما را نشان دهد. حالا بعضی چیز ها ممکنه بخاطر عدم نقض حریم خصوصی قابل تظنیم باشند اما این موردی که شما بیان کردید از آن دست موارد نیست 😉

 86. sara می‌گوید

  salam ,bebakhshid manzoram ine ke chetor zire esme baziya minevise gozareshe masdod sazi,chetor inkar anjam mishe?
  ya inke vaghti mikhay varede fb masalan kesi beshi minevise tanha bakhshi az etelaatash ra hamegani kardeh ast,in kar chetor anjam mishe?
  ba tashakor az komaketon

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خب اون متون رو خود فیس بوک نشون میده که الآن بخشی از اطلاعات روی تایم لاین قابل مشاهده هست. زمانی رویت میشه که شما حریم خصوصی خودتون رو تنظیم کرده باشید و فقط بخشی رو به نمایش بذارید اعم از اطلاعات عمومیتون مثل سن و اینا.
   اون گزارش مسدود سازی یا همون report/block رو برای همه باید بذاره. شما روی خودتون نمیبینید چون نمیتونید خودتون رو ریپورت کنید. ولی دیگران زیر اسم شما میبینن. البته منظورتون از زیر اسم دقیقا کجاست؟ لطفا یه عکسی تهیه کنید.

 87. maria می‌گوید

  سلام.من قسمت سابسکرایب رو برای پروفایلم فعال کردم.یعنی هرکی خواست میتونه سابسکرایب کنه . اولش سه نفر سابسکرایب کردن که اسامیشون مشخصه و عدد ۳ توی پروفایلم نمایش داده میشه.ولی امروز که چک کردم فیسبوکمو دیدم عدده شده ۴ و خواستم ببینم چه کسی هست که هرچی میزنم نمیتونم نفر چهارم رو عکسشو ببینم.و همون سه نفر قبلی رو نمایش میده ولی عدد ۴ هست.کسی میدونه دلیلش چیه؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   پاسخی برای سوالت ندارم. چون واقعا اتفاق نادر و بی خودیه. ممکنه شما اشتباه میکنید و ممکنه یه لحظه این اتفاق افتاده باشه. یا هرچی. از اون صفحه برام تصویری تهیه کنید تا ببینم.

  2. maria می‌گوید

   ببینید من حتا از چند تا پروفایل دیگه از دوستانم و یا حتا کسانی که فرند نبودند با من ، پروفایلمو چک کردم هنوز اون عدد ۴ هست ولی ۳ نفر نمایش داده میشن. امکانش هست کسی بطورِ hidden بتونه کسی رو سابسکرایب کنه؟

  3. میثم آیتی می‌گوید

   maria شما درست می گید. جوابتون اینه که اون نفر چهارم وجود داره اما خودشو غیرفعال یا Deactive کرده. هرگاه کسی خودشو غیر فعال کنه، لایک ها، کامنت ها، پست هاش روی صفحه دوستان یا گروه ها، سابسکرایب بودنش ناپدید می شوند. و هنگامی که دوباره فعال شد. سر و کله تمام موارد گفته شده پیدا می شه. در حالت غیر فعال tag ها و message های افراد حذف نمی شوند. بلکه اسم آن شخص به رنگ مشکی (فاقد لینک) در میاد.

  4. maria می‌گوید

   مرسی میثم جان.اوکی پس دقیقا همینه که شما میگی.خیالمو راحت کردی.من سابسکرایب رو فعال کردم که دیگه کسی الکی درخواست دوستی نفرسته که متاسفانه انگار فایده نداره.همون کسایی که سابسکریب میکنن ، ادد هم فرستادن .
   الان که کامنت شما رو خوندم رفتم قسمت other توی مسیجهام دیدم آره یکی یه مسیج داده و بعد دی اکتیو کرده.احتمالا هم همون نفر چهارم هستش.
   بهرحال ممنون از کمکتون دوست عزیز.

  5. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من تاحالا تجربه دی‌اکتیو شدن رو نداشتم. احتمالا حق باشماست.

  6. maria می‌گوید

   ببخشید یه سوال دیگه.میشه قسمت مسیج رو برای شخص خاصی طوری تنظیم کنیم که فقط اون شخص ” نتونه” مسیج بده؟

  7. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نه دوست من. یا باید کلا خصوصی سازی کنید حریمتون رو یا اون طرف رو بلاک کنید.

 88. ژاله می‌گوید

  با سلام
  من قبلا میتونستم در تایم لاین تاریخ پستی رو که قبلا گذاشتم رو تغییر بدم و به زمان حال بیارم. یعنی پست در تاریخ ۱۱آگوست رو به ۲۹آگوست تغییر میدادم با گزینه ی ادیت( در گوشه راست بالای هر پست ) . اما مدتی است نمیشه اینکار رو کنم یعنی زمان حال رو نداره که من انتخاب کنم. چرا؟؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   دیگه این امکان نیست اگر قبلا بود. چون منم تست کردم الآن و فقط اجازه میده به گذشته پست رو ارسال کنی نه حال و آینده.

 89. رامین می‌گوید

  من تو فیس بوک برای خودم account ساختم و بعد از اتمام ثبت نام صفحه میاد که شماره تلفن یا موبایل میخواد تا کد بهم بده اما وقتی میدم تلفن زنگ نمی خوره ؟ چی کار کنم بتونم از account ام استفاده کنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   این برای امنیت بیشتره. من حسابم رو سالها پیش ثبت کردم و نمیدونم الآن موقع ثبت نام چی از کاربر میخواد. اگر امکان رد کردنش نباشه، باید شماره خودتو بصورت صحیح(یعنی مثلا +۹۸۹۳xxxxxxxx) البته دقت کن که اینجا برعکس نمایش داده میشه. مثبت اول دنبالش ۹۸ و شماره خودت با پیش شماره بدون صفر اول باید بعد از اونها باشه.
   اکر درست نوشته باشی برات یک پیامک میاد که حاوی یک عدد امنیتی چند رقمی هست که باید اون رو وارد کنید. اگر پیامک بلافاصله نیاد اوپراتور شما قبول نمیکنه و یا شاید اجازه نمیده. من الآن ایرانسل دارم و مشکلی ندارم ولی قبلا یکی از دوستان همراه اول داشت و این مشکل براش بوجود اومده بود.

 90. وحید-22-تبریز می‌گوید

  من چطور میتونم بفهمم که کی پروفایل منو دیده چه از دوستان و چه از کسایه دیگه . متشکرم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   هیچوقت چنین امکانی در فیسبوک نبوده و نخواهد بود.

 91. saeed می‌گوید

  سلام من الان گیج شدم هرکجا میرم یادم رفته چجوری میشه عکس ها رو مشخص کرد چه کسانی ببینن
  یا اصلا نبینن

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   چه دسته از عکس ها منظور شماست؟ کاور ها همیشه همگانی هستن. تصاویر پروفایل (آواتار ها) رو میشه با رفتن به البومشون و ویرایش کردن هر کدومشون سطح دسترسی رو تنظیم کنید. اون تصاویری که ارسال کردید در قالب پست هم میتونید خود پست رو تعیین سطح دسترسی کنید یا اینکه تصویرشو توی آلبوم مختص پست ها پیدا کنید و ویرایش کنید.

 92. katy می‌گوید

  سلام علیرضا جان.ممنون از راهنمایی های خوبتون.
  من چطور می تونم تو قسمت پیام تو نوار آبی بالا، چت هایی که با دوستام کردمو از همه پنهان کنم؟
  من خیلی وارد نیستم می شه لطفأ دقیق راهنماییم کنید.
  ممنونم.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   دوست خوب من پیام های خصوصی یا private message از اسمش مشخصه. همیشه محرمانه هست. اونجا که نشون میده به شما نشون میده نه به کسی. اگر هم بخوای از خودت یا از اون لیست پاکش کنی باید آرشیوش کنی. بری تو صفحه پیام ها و روبرو هر پیام که یه علامت ضربدر هست کلیک کنی.

 93. فرناز می‌گوید

  سلام. من یه پروفایل دارم که میخام تمام عکس هاش رو بقیه ببینن و بدونِ اینکه فرندم باشن بتونن لایک بزنن یا کامنت بذارن. هم گزینه public ام فعاله و هم subscribers و هم اینکه بقیه چیزا رو every one فعاله. اما وقتی با view as پروفایل خودم رو میبینم فقط عکسها رو میبینم و قسمتهای لایک و کامنت فعال نیست و تازه عکسها همینجوری دیده میشن اما تو آلبوم که میرم هیچچی نیست و خالیه و فقط آواتار و کاورم هستن. با یه اکانت دیگه هم که اومدم تو این پروفایلم همینطوری بوده. از طرفِ دیگه به یکی از دوستام که آدرس پروفایلم رو دادم گفت تمام چیزات بسته ست. یعنی حتی عکسها رو هم نمیبینه. شما میدونید چرا اینجوریه و باید چیکار کنم؟ با سپاس

  (لینک حساب کاربری – حدف شد)

  الان که با یه اکانت دیگه امتحان کردم لایک و کامنتم بازه اما با view as همچنان بسته ست. از اول همینطوری بود تازگی اینجوری نشده. وقتی با اونیکی اکانتم دیدم باز شده ذوق کردم چون subscribers رو تازه امروز امتحان کردم و فکر کردم بخاطر اون درست شده. اما با view as نه همچنان درست نیست.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   حساب کاربری من هم با اینکه همه چیز پابلیک هست اما وقتی (لوگین نباشم تست کردم) پروفایلم رو بصورت یک تایم لاینی که فقط علایقم رو نشون میده برای من ظاهر میشه. در صورتی که با نام کاربری دیگه ای لوگین باشم نمیتونم تست کنم. شاید شما حریم خصوصیتون رو درست تنظیم نکردید. راستش اصلا ممکن نیست پابلیک باشه ولی کسی نتونه ببینه. من که الآن برای خودم view as زدم کاملا درست بود. شما یا تصویری از صفحه حریم خصوصیتون تهیه کنید و به من بدید یا اینکه اطلاعات ورود رو برام ایمیل کنید تا شخصا بررسی کنم.

   من حساب کابریت رو الآن دیدم درسته که. همه چیز نمایش داده میشه.

  2. مهیاس می‌گوید

   سلام.
   چه جوری میتونیم عکسایی که گذاشتیمو کسایی که دوستامون نیستندلایک کنن و کامنت بذارن؟

  3. mohamad amin t می‌گوید

   سلام. من یه پروفایل دارم که میخام تمام عکس هاش رو بقیه ببینن و بدونِ اینکه فرندم باشن بتونن لایک بزنن یا کامنت بذارن. هم گزینه public ام فعاله و هم subscribers و هم اینکه بقیه چیزا رو every one فعاله. اما وقتی با view as پروفایل خودم رو میبینم فقط عکسها رو میبینم و قسمتهای لایک و کامنت فعال نیست

 94. هلیا می‌گوید

  سلام
  چطور میتونم پست ها یا عکس هایی که از تایم لاین مخفی کردم رو دوباره برگردونم روی تایم لاین؟
  (توجه کنید حذفشون نکردم فقط مخفی هستن)
  ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   به صفحه Activity Log برید و پستی که مخفی کردید رو پیدا کنید و با کلیک روی علامت ورود ممنوع جلوی پست شما و با زدن گزینه Allowed on timeline اون رو دوباره برگردونید.

 95. مرتضی می‌گوید

  سلام اگه نخوام کسی دوستامو ببینه باید چه کار کنم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   یا کلا حریمتون رو خصوصی کنید یا اینکه به صفحه فهرست دوستانتون (توی پروفایلتون یه باکس هست چند تا از دوستاتون رو نشون میده روی اون کلیک کنید) برید و روی Edit کلیک کنید و Only me رو بزنید.

 96. محمد می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم چجوری میتونم شماره تلفنمو تو فیس بوک عوض کنم؟ ممنون.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   واضح توضیح ندادید چون ما دو جا داریم تو فیسبوک که شماره تلفن میشه داد. یکی پروفایلتون و دیگری شماره ای که برای دریافت رمز عبور محرمانه به حسابتون اضافه میکنید.
   ۱. برای ویرایش شماره تلفن توی پروفایل باید توی پپروفایلتون روی Update Info کلیک کنید و بخش Contact Info رو ویرایش کنید.

   ۲. برای ویرایش شماره تلفنی که برای دریافت رمز عبور محرمانه دادید به صفحه Account Settings برید بعد بخش Mobile . اونجا شمارتون رو یا میتونید حذف کنید یا یکی دیگه اضافه کنید.

 97. آراس می‌گوید

  با سلام من در فیسبوک تنظیماتی رو انجام دادم و الان زمانی که وارد صفحه میشوم مانند قبل هیچ کسی رو به عنوان دوست پیشنهاد نمیدهد چه گونه میشود به حالت اول برگشت

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   این از ویژگی های داخلی فیسبوک محسوب میشه آراس جان. تنظیمات شما دخالتی در این نداشته. پیش میاد فیسبوک نتیجه ای پیدا نمیکنه و اون باکس رو حذف میکنه. شاید اگر یکی دو تا دوست پیدا کنید که دوستان مشترک داشته باشید ممکنه بهتون پیشنهاد بده.

 98. asal می‌گوید

  salam man mikham ke tamame post ham to fbio hame bebinan vali vaghti ke miram to(Privacy Settings) beine gozinehayie ke hast faghat (friends of friend) va (friend) va (costom) vojod dare va gozine (public) aslan nist chi kar konam hala?

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مقاله رو بخاطر پست شما ویرایش کردم. قسمت ویرایش شده همون پاراگراف های اول هست که مربوط به Default Privacy Settings میشه. طبق توضیحی که دادم اون قسمت برای ارسال پست از طریق وبسایت نیست. اگر پابلیک نیست (برای من هست) واقعا دلیلی براش پیدا نمیتونم کنم. مگر اینکه اطلاعات ورود رو برای من ایمیل کنید تا شخصا بررسی کنم.

 99. مریم می‌گوید

  پیج هایی که لایک میکنم رو اگر بخوایم کسی نبینه چی کار باید بکنیم؟ با تشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خیلی سخته توی بیش از ۲۰۰ دیدگاه دنبال جواب سوالت بگردی. ولی باید بگردی. قبلا دو بار توضیح دادم.

 100. مهشید می‌گوید

  چه جوری میتونم عکس کاورمو از تو تایم لاینم حذف کنم؟ ینی کاورم سر جاش باشه ولی فقط توی تایم لاینم نیاد… هرچی میگردم فقط public داره

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلامتو خوردی؟ 😐
   کاور ها پابلیک هستن. یعنی شما اصلا نمیتونی تنظیم کنی که چه کسی میتونه ببینه یا نه. بعلاوه وقتی شما کاور رو عوض میکنید در قالب یک پست ارسال میشه تا دوستانتون مطلع بشن. این رو هم نمیتونی تغییر بدی. ولی شاید بتونی اون پست تغییر کاور رو پاک کنی که رو تایم لاینت نباشه. پستش رو پیدا کنی روی تایم لاین و گزینه edit رو بزنی. اگر Delete داشت پاکش کنی اگر نه Hidden داشت اون رو مخفی کنی.

 101. مرتضی می‌گوید

  مرسی راهنماییت خیلی کمکم کرد

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   قابل شما رو نداشت عزیزم. باز هم اگر سوالی پیرامون فیسبوک داشتی همینجا مطرح کن یا من رو در هر شبکه که فعالیت میکنی میتونی دنبال کنی.

 102. شهریار می‌گوید

  سلام من در قسمت تنظیمات حریم شخصی از سر کنجکاوی این گزینه رو زدم
  “محدود کردن گیرندگان فرستاده‌های قبلی” یا همون Limit the audience for posts you shared with friends of friends or Public

  حالا تمام پست های قبلیم مسدود شده و فقط واسه فریندام نمایش داده میشه و واسه همونا هم دیگه نه لایک میشه نه کامنت نه هیچی هیچ راهه برگشتی نیست که درستش کنم ؟ :((((((((((((((
  لطفا کمکم کنین :((

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   موردی نداره. کنجکاوی خیلی خوبه. باعث میشه بهتر یاد بگیری. کار خوبی کردی. بعضی پست های قبلی واقعا نیازی نیست دیگه public باشن. توضیح مقاله نوشتم این بخش کارش چیه. راه برگشتی خودکاری وجود نداره ولی طبق راهنمایی خود فیسبوک میتونی بری همون پست و از حالت friends خارج کنی. البته لایک و کامنت و اینا باید باشه. فیس بوک نگفته که اینارو حذف میکنه. مطمئنی برای دوستات لایک و اینا برای پست های قدیمیت مثلا ماه ها و سالها پیش فرستادی نیست؟

 103. e می‌گوید

  من تازه عضو فیس بوک شدم ، چرا اسمم تو سرچ فیس بوک یا گوگل نیست . لطفا راهنمایی کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سرچ گوگل که ربطی به فیسبوک نداره. اما اگر اکانت فیسبوکت جایی لینک شده باشه روبات گوگل اونو پیدا کرده و ایندکس میکنه در نتیجه تو نتایجش میاد. بعلاوه ممکنه روبات های گوگل شخصا به شبکه های اجتماعی برن و لینک هاشونو ایندکس کنن مثلا توییتر چنینه.
   و اما فیس بوک، توی توضیحات مقاله نوشتم که کجا بری که فعالش کنی توی فیسبوک جستجو میشی اسمت بیاد. برو بخش ‘گستردگی ارتباط شما’ رو بخون.

   یه توصیه، یا کامنت نذار یا دو چیز رو رعایت کن. نامت رو درست بنویس. ایمیلتم بدون www. نداره!

 104. nazi می‌گوید

  سلام ببخشید من بلوک شدم چیکار باید بکنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   بلوک توسط کی؟ اگر توسط فیسبوک بلوک شدی، اگر نگفته باشه که کی از این حالت خارجت میکنه، خب همیشگیه. باید قید اون حسابتو بزنی. اگر کسی بلوکت کرده که کاری نمیتونی کنی. باید با خودش صحبت کنی تورو از بلوک بودن خارج کنه.

 105. saeed می‌گوید

  من تو فیسبوک وقتی وارد میشم میگه یک شماره وارد کن تا کد شما رو به شمارتون بفرسته به صورت متن ولی نمی فرسته من هم نمی تونم وارد بشم تو رو خدا کمکم کن در ضمن اسم من در فیسبوک treekabballah هست

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   شمارت رو درست باید بدی. با +۹۸ شروع میشه و ۰ اولش حذف میشه مثلا +۹۸۹۳۷xxx8686 . اگر اوپراتورت همراه اول باشه ممکنه ارسال نشه (قبلا پیش اومده ارسال نمی شده) ولی ایرانسل به خوبی میفرسته.

  2. single می‌گوید

   سلام خوبی من اکانتم وسط کار بودم که اومد بیرون شماره مبایل تو اکانتم وارد نکردم ولی هرچی شماره وارد میکنم اصلا پیام نمیده شمارمم ایرانسله خواهش میکنم کمکم کنید.
   الان همی یه ایمیل به شما فرستادم

 106. مریم می‌گوید

  سلام
  سوالم اینه که وقتی به پیج برخی افراد میرم که اددشون نکردم . استاتوس هاشون قابلیت لایک و شر رو دارن اما کامنت نه …
  استاتوسهای عمومی من فقط قابلیت شر دارن.
  “البته اینو اضافه کنم که دوستان اون افراد میتونن کامنت بزارن و عموم ببینن اما غریبه ها نه”
  اون افراد چطور این کارو کردن ؟

  ممنونم از راهنماییتون.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،

   share = شیر
   profile != page

   اون ها تنظیم کردن که چه کسی کامنت بذاره. بعلاوه پستشون اگر public منتشر شده باشه شما اون رو میبینید. برای تنظیم اینکه چه کسی میتواند کامنت بذارد برید به صفحه Account Settings و قسمت Subscribers اونجا Subscriber Comments رو تنظیم کنید.

 107. ramtin می‌گوید

  آیا وقتی ما صفحه فیس بوکی را که فقط قابلیت لایک کردن دارد ( مثل صفحه فیس بوک خواننده ها و هنرپیشه ها و … ) رو لایک می کنیم و تنظیمات عکسای فیس بوک خودمون هم رو روی فرند یا انلی تنظیم کردیم اونها هم میتونند عکس های ما رو ببینند یا فقط ما میتونیم عکس های اونها رو ببینیم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سوال خوبی کردی رامتین جان. پیج ها مسلما حساب کاربری نیستن. پس هیچکس نمیتونه با نام پیجش در پروفایل شما گشت بزنه. (جسمی که روح نداره چطوری میتونه راه بره؟) البته میشه پروفایل رو به پیج تبدیل کرد ولی باز هم شناسه کاربری حساب طرف موقع بازدید از پروفایل شما ثبت میشه. با این اوصاف باید جوابتون رو گرفته باشید. باز هم اگر جایی شک داشتید یا متوجه نشدید من در خدمتم.

 108. مریم می‌گوید

  ممنون که غلط دیکته گرفتین !!!!!!
  جواب سوال من این نبود!!!!

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خب اگر جواب سوالتون این نبود بهتر سوالتون رو مطرح کنید.

 109. رزا می‌گوید

  سلام…میخواستم بدونم وقتی نخوام کسی بم درخواست دوستی بده باید چه کاری انجام بدم؟حتی دوستهای دوستان ممنون میشم اگه کمک کنید…

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام، به صفحه تنظیمات حریم خصوصی برید و بخش How You Connect رو باز کنید و قسمت Who can send you friend requests? رو ویرایش کنید.

 110. ارزو می‌گوید

  سلام علیرضا جان من بعد از ۱۰ روز امدم وارد فیسبوکم بشوم که کد امنیتی میخواهد و متاسفانه کد امنیتی را به شماره تلفن قبلیم که العان خاموش است ارسال میشود من اون خط رو گم کردم به چه صورت من شماره دیگری به فیس بوک بدهم که کد امنیتی را به اون شماره ارسال کند تا من بتوانم به کد دسترسی پیدا کنم برای ورود به فیس بوکم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من باید تجربه کنم ارزو خانوم. چون برای خودم هنوز اتفاق نیوفتاده. اطلاعات ورودت رو برام ایمیل کن، cyletech@gmail.com . یک شماره تلفن هم بنویس که باهات تماس بگیرم و اونو به فیس بوک معرفی کنم. (بهتره ایرانسل باشه چون بهتر پیامک های این سرویس رو میفرسته تا همراه اول و اینا)

 111. farshad می‌گوید

  چرا وقتی به کسی میخوام پیام بدم مینویسه شما تا چتد روز نمیتونید به کسی پیام بدید و ادش کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   چون بی‌جنبه ای و هرکسی فکر کردی خوشگله ادش کردی. فیس‌بوک هم زرنگه. میفهمه و بهت اجازه نمیده 😉

 112. Hossein می‌گوید

  سلام.ببخشید تو فیس بوک به مشکلی که خوردم اینکه تو قسمت تنظیمات حریم خصوصوی من گزینه public وجود نداره و هرچی به اشتراک میزارم یا مثلا لیست دوستا و نقشه ام در پیجم رو کسی نمی تونه ببینه من باید چی کار کنم ؟اگه اشکالی نداشته باشه جوابو به ایمیلمم سند کنید. ممنون از زحماتتون.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   توی فیسبوک پیام دادید و این مشکل رو همونجا پیگیری میکنیم.

 113. mahyar می‌گوید

  salam,agha man vaghti ye aksio like mikonam,oon aks roo wall friend ham mire,man bayad cikar konam ta in etefagh nayofte?

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   آقا اون فرندته. چرا ازش میترسی؟ نکنه همینطوری ادش کردی؟ خب همینه دیگه. وقتی خیلی ها مثل شما این و اونو بی دلیل اد میکنن این اتفاقا هم میوفته. اونا فرند های شمان پس قاعدتا با شما و خصوصیات شما آشنان. فرض رو بر این بذار که همه چیز رو اونا مطلع میشن. که همینطورم هست. نمیتونی خیلی درست و دقیق کاری کنی متوجه نشن. ولی دیدگاه های قبلی منو دنبال کنی، این سوال قبلا مطرح شده و جوابشم دادم که راه حل این مسئله هست.

 114. علیرضا می‌گوید

  باسلام وخسته نباشید یه سوال د اشتم الان چندوقته که نمیتونم روی صفحه فیس بکم عکس یا مطلب اضافه کنم به هرکی هم گفتم
  دلیلشو نمیدونه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خب همینطوری که نمیشه. من چی میتونم بگم؟ شما بیشتر اطلاعات در اختیارم بگذارید.

  2. alireza می‌گوید

   میرم توی صفحه فیس بوکم ومیخوام که یه مطلب بهمراه یه عکس اضافه کنم
   مطلب رو مینوسیم وقتی عکس رو انتخاب میکنم و گزینه نگاشتن رو میزنم هیچ
   اتفاقی نمیفته واصلا عمل نمیکنه

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سه دلیل وجود داره. اول اینکه اسکریپت های فیس بوک درست بارگذاری نشدن. باید صفحه رو ببندی دوباره باز کنی.
   جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال هست.
   یکبار برای منم چنین شد و وقتی اتفاق افتاد که خواستم چند نفری رو تگ کنم.

 115. رامتین می‌گوید

  سلام

  میشه کاری کرد که من وقتی تو والم پست میزارم فقط دوستام بتونند لایک کنند اما هیچ کدومشون نتونن کامنت بزارن؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   به صفحه https://www.facebook.com/settings?tab=subscribers&section=comment&view برو و قسمت کامنت رو ویرایش کن. میتونی روی دوستان دوستان تنظیم کنی.
   ولی لایک رو فکر نکنم بشه. پستی برای هرکی ارسال بشه به همه چیز دسترسی داره. (من چنین فکر میکنم)

 116. kalale می‌گوید

  با سلام
  چطوری می تونم تنظیمات فیس رو به تنظیمات اولیه برگردونم؟
  با تشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   هیچ راهی نداره، باید یک تصویری از تنظیمات پیشفرض تهیه کنی و اونطوری تنظیم کنی. منم تنظیم مجدد کردم وگرنه براتون عکس تهیه میکردم.

  2. kalale می‌گوید

   ممنون

  3. kalale می‌گوید

   ی مشکل بزرگ برام پیش اومد
   لطفا کمکم کنید
   داره پستای قدیمیم پاک میشن کم کم
   البته بعضی از پستام پاک شدن
   نمیفهمم چرا؟
   تقریبا ۲/۳ پستام تو پیجم نیستن
   مشکل از کجاست به نظرتون؟؟؟
   ممنون میشم کمکم کنید هر چه سریعتر

  4. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   هیچ پستی پاک نمیشه عزیزم. تمام پست ها روی تایم لاین هیچوقت نمایش داده نمیشن. همیشه خلاصه ای در هر ماه نمایش داده میشه (دقیقا آلگوریتم فیسبوک رو نمیدونم چیه) ولی در هر حال جای نگرانی نیست. پست های قدیمی رو بهتره با استفاده از گزینه ای که در این مطلب توضیحشو دادم محدود کنید و از حالت پابلیک خارج کنید. این کار به حفظ حریم شما بیشتر کمک میکنه.

 117. لیلی می‌گوید

  سلام . خسته نباشی . یه سوال داشتم و با اینکه همه پاسخ هایی که به دوستان داده بودید و خیلی هم زیاد بودن خوندم اما به نتیجه نرسیدم . من میخوام پست ها و مطالبی که شیر میکنم وخودم تنظیم کردم که فقط برای دوستام نمایش داده بشه رو باز محمدودتر کنم و برای چند تا از دوستام نمایش داده نشه . با رستریکتد کردن اونها هم به نتیجه نرسیدم و همچنان دارن پست هامو میبینن . تو اینترنت که سرچ میکردم متوجه شدم که ظاهرا قبلا گزینه ای به محدود کردن پستها به نام POST BY ME بوده که میشده برا یه عده نمایششون داد و واسه بقیه نه . اما الان همچین گزینه ای نیست که من بتونم روش مانور بدم . به نظر شما دیگه چه کاری رو امتحان کنم ؟

  خودم پیداش کردم. هوووورا :))

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   از اینکه قبل از پرسش به دیدگاه ها مراجعه کردید سپاسگذارم لیلی، یا به عبارتی راک استار خوب من 🙂
   اگر درست متوجه شدم شما میخواین پستی رو برای عده محدود کنید. برای چنین کاری باید موقع ارسال گزیه custom رو انتخاب کنید و کسانی که مجاز هستند یا نیستند رو دونه دونه انتخاب کنید. البته اگر فقط دوستان قادر به مشاهده پستتاتون هستن میتونین فقط اون بخش که نمیتونن ببینن رو تنظیم کنی.
   اگر بد متوجه شدم لطفا بهم بگو. مرسی

 118. بی تا می‌گوید

  سلام و خسته نیاشید
  من حدود یک ماه پیش اکانت فیس بوکم رو دی اکتیو کردم حالا که قصد دارم دوباره ری اکتیو کنم بدون اینکه شماره تماس رو بپرسه میخاد که کدی رو که برام فرستاده وارد کنم Insert the confirmation code from the SMS instead
  در حالی که حتی کادری برای وارد کردن کد هم باز نیست !
  قبلاً هم اصلاً هیچ وقت شماره تماسی رو وارد نکرده بودم اینو مطمئنم
  دلیلش چی میتونه باشه و چکار باید بکنم ؟؟؟ آیا ممکنه اکانت من هک شده باشه ؟
  ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام بیتا جان،
   راستش بعضی ها با این مشکل روبرو بودن. فکر نکنم هک شده باشید. چون ایمنی فیس بوک اینقدرا آبکی نیست. با اینحال میتونید مثل دوست قبلی که اطلاعات ورود رو برام فرستادند شما هم بفرستید شخصا تست کنم. ایمیل من cyletech@gmail.com

 119. مرتضی می‌گوید

  سلام خوبید؟من یه مشکلی واسم پیش امده چند باری واسه یه نفر درخواست دوستی فرستادم هی ارور میداد حالا هرکاری میکنم نمیتونم با کسی دوست بشم؟میشه ج بدید؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   بخاطر اینه که شما به کسانی که فیس بوک تشخیص داده ربطی ندارید درخواست دوستی میفرستید و جلوی اینو میگیره. باید صبر کنید یا اون طرف براتون درخواست بفرسته.

 120. sara می‌گوید

  salam,bebakhshid man chetor mitonam kari konam ke akse profailamo kasi natone bozorg bebine ya betone bar dare,yane ro aksam kalik nashe,mamnoon misham pasokh badid,ba tashakor

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام سارا. امکانش نیست خواهرم. این مربوط به ظاهر و ویژگی های درونی فیس بوک میشه.

 121. محمد ... می‌گوید

  با سلام و خسته نباشد ، دست شما درد نکنه ، واقعا همه مطالب مفید هستن .

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خوشحالم محمد جان برات مفید بود. ممنونم بابت ارسال دیدگاه شیرینت.

 122. میلاد می‌گوید

  سلام
  ادمین جان سپاسگزاریم برای پاسخ
  اما از این لینکی که دادید ما چیزی متوجه نشدیم
  https://www.facebook.com/pages/Why-cant-I-stop-people-adding-me-to-groups/160298947336003
  لطف می کنید راهنمایی بفرمایید راهی که دوستان نتوانند ما را به گروهی اضافه کنند

  تشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من ادمین نیستم میلاد جان. من نویسنده این بلاگ خبری-آموزشی هستم.
   اون لینکی که دادم نشون میده که خیلی ها مثل شما هم شکایت دارن از اینکه نمیتونن تنظیم کنن که کسی بهشون درخواست پیوستن به گروهی ارسال نکنه. کاور اون پیج رو نگاه کنید تصویر خیلی خوبی هست که فیس بوک خودش تهیه دیده و در بخش سوالات متداول مطرح کرده.
   خلاصه کلام، امکانش نیست.

 123. pouria می‌گوید

  چطور میتوانیم وقتی درفیس بوک مطبی ازدوستانمون رولایک میکنیم یاکامنت میزاریم واسه دیگر دوستام نره

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   تنظیم به اون صورت براش نیست پوریا جان.

 124. sara می‌گوید

  chera mishe.az dostam kasaye hastand ke vaghty safeye fb shono mibinam mikham ro. akse profaileshon kalik konam ke masalan bozorg bebinam namishe.va ham vaghty aksi ro Wall mizarand faghat mishe did rosh namishe kalik kard

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نه دوست من. اون موقع حتما مشکلی با بارگذاری تمام صفحه بوجود اومده بود. اصلا امکانش نیست. شما یک نمونه بهم نشون بدید من دنبالش میرم.

 125. رضا می‌گوید

  سلام من امروز بعد از زدن ایمیلم وپسووردم میگه صفحه شما وجود نداره بعد میرم فورگت پسوورد را میزنم بعد میگه ایمیلتو بده وقتی میدم دوباره امتحان میکنم باز میشه چی کار کنم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   موقع ورود که نمیگه صفحه شما وجود نداره. شما دقیقا به چه آدرسی میرید که اون اررور رو میده و یوزرنیمتون و ایمیلتون رو چی وارد کردید و در حقیقت چی هست؟

 126. رامتین می‌گوید

  سلام

  ۲ تا سوال دارم میشه کاری کرد که کسی تو فیس بوک برای من مسیج میده یا چیزی از صفحه فیس بوک منو لایک میکنه من دیگه لپ تاممو روشن نکنم تا چک کنم به جاش اس ام اس به موبایلم بیاد من من مطلع بشم ( البته بدون اتصال به اینترنت ) . و سوال دومم اینه که تو فیس بوک اپلیکیشنی هست که نشون میده چه کسانی از صفحه فیس بوکم دیدن کردن آیا این اپلیکیش کار میکنه و امن هست؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   ۱. نه همچین امکانی براش نیست مخصوصا ما که تو ایرانیم. ولی میتونی روی اسمارت فون نصبش کنی و ناتیفیکیشن هارو دریافت کنی. (بدون اتصال اصلا ممکن نیست)
   ۲. اصلا همچین اپلیکیشنی وجود نداره چون حریم خصوصی کاربرا نقض میشه.

 127. sara می‌گوید

  mamnoon az pasokh haton,vali chera mishe man yek fb ro midam shoma negah konid akse cover na akse profail ke kochike rosh kalik konid mibinid ke kalik namishe va na bozorg,
  zahra habibjan.in fb ro negah konid motavajeh mishid,mamnoonam

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سارا جون این خانوم پروفایل رو به تایم لاین تغییر داده. اون عکسی که میبینید آواتارش هست و طول و عرضش ثابت هست برای همین کلیک معنی پیدا نمیکنه. اگر بخواید بزرگشو ببینید باید برید تو بخش آلبوم تصاویرش و آلبوم تصاویر پروفایل اونجا روش کلیک کنید بزرگ میشه.
   شما هم به تایم لاین مهاجرت کنید همینطوری میشه.

 128. azin می‌گوید

  سلام یه سوال دارم لطفا من رو راهنمایی کنین. توی قسمت how you coneect فیسبوک من به جای ۵ گزینه فقط سه گرینه هست که این گزینه ها هستن فقط
  ۱-
  How You Connect
  Who can look you up using the email address or phone number you provided?
  ۲- Who can send you friend requests?
  ۳- Who can send you Facebook messages?
  من می خوام طوری تنظیم کنم که همه بتونن من رو سرچ کنن ولی فقط امکان داشته باشه که برای من درخواست دوستی و ارسال پیام نمایش داده بشه دیگه هیچی روی صفحه نشون داده نشه خیلی گزینه ها رو جابجا کردم ولی درست نمیشه حالا میخواستم بدونم این ربطی داره که من اون دو گزینه رو ندارم؟ اگه آره باید چیکار کنم که اون دو گزینه هم فعال بشه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   چشم راهنماییتون میکنیم عزیزم.
   من هم الآن که دیدم متوجه شدم فیسبوک تصمیم به تغییرش گرفته و تغییرشم داده. بابت اطلاعتون ممنونم. من پست رو بروزرسانی میکنم همین الآن بعد از اینکه کامنتارو پاسخ دادم.

   برای اینکه شما رو سرچ کنن همون عبارت اول رو روی Everyone بگذارید.
   دومی رو نفهمیدم خانومی. میخواید چی بشه دقیق؟

   نه اون باقی گزینه ها کلا پاک شده.

 129. مهسا می‌گوید

  سلام و خسته نباشید یه سوالی داشتم که خیلی ضروری و مهمه لطفا کمکم کنید ازتون ممنون میشم. ببینید من یه چند روزیه نمیتونم روی والم عکس بزارم یا ad photo کنم چون وقتی میخوام روی والم عکس بزارم گزینه ی attach photo/video رو برام میاره و وقتی هم این گزینه رو انتخاب میکنم و عکس مورد نظرمو انتخاب میکنم برام روی صفحه پست نمیکنه

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   من اینجام که همینکارو کنم مهسا خانوم عزیز. مشکلش از هیچ جا نیست. مثلا بگیم تنظیمی چیزی داره. نه نداره. چیزی که ممکنه پیش اومده باشه اینه که مرورگر شما به هر دلیل جاوا اسکریپت رو درست لود نکرده یا اصلا فعال نیست. نمیتونم دقیق بهتون توضیح بدم چون راه مشخصی نیست و همش حدس و گمانه. اما جای نگرانی نیست. مشکل چیز خاصی نیست. اگر براتون مقدوره تو فیسبوک بهم پیام بدید اونجا گفتگو میکنیم.

 130. ali می‌گوید

  باسلام،میخاستم ببینم اگر کسی قبلا من رومسدود کرده باشه وتو یک گروه باشیم میتونه پست ها وکامنتهای منو بخونه یانه؟
  دوم اینکه چطور میتونم کسی رو که قبلا منو مسدود کرده رو مسدود کنم؟تو قسمتmanage blocking اسمشو نمیتونم ببینم…
  لطفا سریع پاسخ بدید…

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مسدود شدن یک کاربر توسط کاربری دیگری این اجازه به طرف مسدود شده نمیده که پست های اون شخص رو در پروفایلش ببینه. ولی در گروهی هر دوتون باشید، قاعدتا هر دوتون دارید پست های یک گروه رو مشاهده میکنید نه پست های یک شخص رو. گرچه اون پست ها به دست افراد ارسال میشن.

   باید بری تو پروفایلش اگر اجازه داشته باشی و از اونجا بلوکش کنی یا اگر نداری تو همون بخش مدیریت مسدود ها اسمشو بنویسی اگر تو لیست بود که بود نبود پس باید بیخیالش بشی.

   در نهایت ادب حکم میکنه شخصی که داره محبت میکنه چنین مقاله ارزشمندی رو به رایگان مینویسه و پاسخ به تک تک کامنت ها میده، بهش نگیم سریع تر جواب بده.

 131. ژاله می‌گوید

  با سلام و تشکر بی حد نثار شما که با حوصله و خوب جواب میدید
  میخواستم اینبار هم کمکم کنید : چکار کنم تا وقتی پستی (غیر دوستان)رو لایک میکنم یا کامنت میذارم تو صفحه دوستانم نره؟دیده نشه؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اصلا وقتی میبینم ادب رعایت میشه لذت میبرم. وظیفمه بانو.
   ژاله خانوم، وقتی کسی وارد خونه‌ی شما نشده، غریبست. ولی وقتی وارد شد، محرم میشه. اد لیست‌ها هم همین وضعیت رو دارن. کسی وارد لیست دوستان شما شد یعنی هیچ جای مخفی کاری نیست. البته ممکنه صحبت های شما با همسرتون توی خونه خودتون مخفی باشه، تو فیسبوک هم پستاتون رو custom ارسال میکنید. ولی اینکه اگر من لایک کردم دوستم متوجه نشه یه خواسته نامعقوله. برای همین فیسبوک هم تنظیم مشخصی براش درنظر نگرفته. ولی با اینحال من مقاله ای که قبلا نوشتم رو بهتون معرفی میکنم. شاید مشکلتون رو حل کنه. https://www.gooyait.com/1391/02/26/goodbye-facebook-timeline-problem.html

 132. رامتین می‌گوید

  سلام
  فرض کنید عکس های من روی ( friend ) تنظیم شده حالا من می خوام شخصی رو add کنم و اون شخص هنوز منو confirm نکرده و عکسای منم نمی تونه ببینه . چه کار کنم کسانی رو که add می کنم قبل از اینکه منو قبول کنند بتونند عکسای منو ببینند ؟ یعنی عکسامو دوستانم و کسانی که add می کنم اما هنوز در لیست دوستانم اضافه نشدن ببینند.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام رامتین،
   قاعده‌اش اینطوریه که اگر کسی رو اد کردی ولی هنوز تایید نکرده از گروه میهمانان هست. دست من و شما هم نیست. چون شما تصویرتون رو روی دوستان تنظیم کردین و اون هنوز دوست شما نیست نمیتونه ببینه.

 133. سحر می‌گوید

  جه جوری میتونیم از رو ایدی فیسبوک طرفو پیدا کرد؟؟؟
  مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سحر جون سلامتو خوردی؟!
   اگر طرف تنظیم نکرده باشه که توی نتایج نمایش داده نشه، اگر ایمیل طرف رو وارد کنی درست و طرف با اون ایمیل عضو شده باشه یا توی بخش ارتباط‌هاش اون ایمیل رو ثبت کرده باشه اونوقت شما میتونی پیداش کنی.

 134. زهره می‌گوید

  سلام علیرضا جان
  تو فیس بوکم امکان لایک و کامنت برای غیر از دوستام وجود نداره در حالیکه فیس بوکم publice.
  تو قسمت Timeline and Tagging هم گزینه یک،friendsT گزینه دو و چهار everyone،گزینه سه و پنج off ,و آخری friens رو انتخاب کردم با این حال نمیدونم چرا اینجوری شده
  اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام به روی ماهت (عکستو تو فیسبوک دیدم D:)
   همه‌چیز ظاهرا درسته. متاسفانه هیچ راهی هنوز به ذهنم نرسیده. برای خودم چنین مشکلی نیست که پیگیرش بشم. برای کسی هم اتفاقی نیافتاده و توی جستجو هم به نتیجه ای نرسیدم. اگر واقعا برات مهمه این مسئله میتونی اطلاعات ورود رو برام ایمیل کنی یا توی فیسبوک پیام بذاری تا روش کار کنم.

 135. MAHDIYAR می‌گوید

  سلام
  چطوری میشه تبلیغ های شرکت های مختلف رو در پروفایلم حذف کنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام مهدیار عزیز، هیچکس نمیتونه تبلیغات رو حذف کنه. این حق شرکت فیسبوک هست و به خوبی هم تبلیغ نشون میده گرچه هوشمند نیست ولی خب در هر صورت امکانش نیست. البته اینجا رو هم بخون https://www.facebook.com/help/?faq=151337961603332 چون ممکنه دچار ویروسی شده باشی.

 136. رامتین می‌گوید

  سلام
  آیا تو فیس بوک امکانی هست که محل زندگی کسی رو بشه به طور حقیقی فهمید مثلا طرف زده محل زندگی آمریکا ولی حقیقیش اینه که تو نهران داره زندگی میکنه میشه راستشو فهمید؟ مثل جی پی اس دقیق نشون و راست نشون بده همچین امکانی داره که بشه فعال کرد

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کلک رشتی میتونی بزنی. هیچجوری این اطلاعات در دسترس تو قرار نمیگیره مگر منتظر باشی طرف سوتی بده. مثلا از اپلیکیشن فیسبوک روی اندروید داره استفاده میکنه و location رو فعال کرده. موقع ارسال پست موقعیت صحیحش (۹۰% صحیح) ثبت میشه و حالا بسته به تنظیمات حریم خصوصیش، دوستان یا همه میتونن پستش رو ببینن.

 137. negin می‌گوید

  سلام من یکی از دوستانم را بلوک کردن و اون دیگه اصلا نمیتونه منو پیدا کنه در فیسبوک اگر بخوام دوباره جز دوستام بشه و از بلوک بیرون بیارمش باید چه کاری کنم؟؟
  خواهش میکنم حتما کمک کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام نگین جون،
   اگر شما خودتون دوستتون رو با حساب کاربریتون (در حال حاضر) بلوک کردید باید برید به صفحه تنظیمات حریم خصوصی. قسمت Blocked People and Apps. بخش Block users لیست کامل بلوک شده ها نشون داده میشه. روبروی هر اسم یه unblock هست. اونو بزنی از بلوک بودن خارج میشه.

 138. ali می‌گوید

  sallam alireza…mishe ye kari kard ke digaran ,,hatta dostan ma natoonan kolliye dostan mano bebinan…mer30…montazeram,,,

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام. آره داداش علی. برو توی لیست دوستانت از تو پروفایلت (با کلیک روی باکس فرندز) اون بالا edit رو بزن و only me رو انتخاب کن.

 139. هامان می‌گوید

  سلام….
  من چند روزی با مشکلی مواجه شدم اکه میتونید کمکم کنید
  من توی پست هایی که میزام وقتی تکیت خالی باشه مشکلی نداره اما عکس یا فیلم رو نمیشه بزارم
  ولی توی پیج دیگهای که ساختم مشکلی نداره و فقط توی پیج خصوصیم ایطوره…
  البته مطلبی رو شیر مکنم از پیج دیگهای مشکلی نداره و چه عکس باشه چه فیلم شیر میشه..
  لطفا کمکم کنید..

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   این اصلا مشکل حساب کاربری یا تنظیمات نیست. مربوط به فیسبوک و مرورگر شما میشه. برای اینکه تست کنی، از یک مرورگر دیگه استفاده کن اگر باز مشکلی بود یکی دو روز دیگه تست کن. اگر باز حل نشد اطلاعات ورودت رو بده خودم بررسیش کنم.

  2. tala می‌گوید

   salam mikhastam bdoonam chejoori mishe porofile kasi ke mano block karde bbinam?mamnoon

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   طلا جونم سلام.
   کسی که بلوکت کرده خب دیگه دسترسی به پروفایلش نداری. مگر اینکه با یه حساب کاربری دیگه بری تو پروفایلش.

  4. tala می‌گوید

   alireza jan midoonam!ama ba ye narm afzar mishe baz karde.oon sw o mikhastam khof!:l

  5. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   جیگرم من به کسی استفاده از نرم افزار ها رو پیشنهاد نمیکنم. بطور قانونی امکان پذیر نیست.

 140. پریسا می‌گوید

  سلام من دوستی را با دست کاری در فیسبوک حذف کردم هر کاری میکنم نمیتوانم دوباره دوست بشم اصلا اسمش را سرچ میکنم نمیاد چیکار باید بکنم به حالت اول برگرده؟ دوستم هم مرا سرچ میکنه نمیاد چیکار کنم مرسییییییییییییییییییی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   پریسا جونم اون دوستت شاید تنظیم کرده که کسی جسنجوش نکنه. شاید شما اشتباه جستجو میکنی. اگر اینا که گفتم رعایت شده باشه باید تو نتایج نشون بده. والا نمیدونم شما دقیقا چیکار میکنی. بیا فیسبوک بهم پیام بده اونجا راهنماییت میکنم.

 141. سحر می‌گوید

  سلام پروفایل من در فیس بوک ، الان طوری شده که از کسانی که جز دوستانم نیستند ، نمیتونم پیام خصوصی دریافت کنم و از خودم هم بهشون پیام خصوصی نمیرسه ، در صورتی که قبلا اینجوری نبود و از همه چه جز دوستانم بودن چه نبودن پیام خصوصی دریافت میکردم و پیام من هم میرسید . مشکل چیه ؟ چکار کنم درست بشه و بتونم از همه پیام خصوصی دریافت کنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   به بخش how you connect در صفحه تنظیمات حریم خصوصی برو و قسمتی که مربوط به دریافت پیام میشه رو روی everyone یا public تنظیم کن.

 142. farzad می‌گوید

  چگونه کاری کنیم در facebook دوستان همدیگر را نبینند

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   همدیگه رو نیبینن دقیقا یعنی چی؟ شما لیست دوستان رو میتونی مخفی کنی ولی قطعا جای دیگه دوستان مشترک رو نشون میده. شما دقیقا چیکار می‌خوای کنی؟

 143. abbaspor می‌گوید

  salam,bebakhshid man dar facebook yek pich ro like kardam ama har che dakhele on pch post mizaram ya posty ro like mikonam dostane dakhele fb man hame mibinand,chetor mitonam kari bokonam ke kasi az dostanam nabinand man dar hamachin pichi hastam ya post mizaram ya like mikonam mamnoon misham harche sham harche sari tar javab bedid,montazeram

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   دوست خوب من وقتی ۳۳۳ تا کامنت رو بدون جواب نذاشتم بدین معنیه که من به دیدگاه‌هایی که برام ارسال میشه اهمیت میدم.
   pich صحیح نیست. page صحیحشه. یا صفحه به فارسی.
   بله درسته. وقتی شما تغییری می‌کنید، اعم از لایک و غیره دوستان شما بلافاصله متوجه میشوند. مخصوصا کسانی که news ticker دارن مثل من هیچی رو از دست نمیدن D:
   در مورد کسانی که news ticker دارن شک دارم محتوای این لینک https://www.gooyait.com/1391/02/26/goodbye-facebook-timeline-problem.html عمل کنه اما اگر برای شما جواب بده، دیگه کسی از دوستانتون نمیتونه تو بخش news اخبار لایک های شما مربوط به اون پیج که لایک کردید رو ببینه.

 144. sama می‌گوید

  سلام ، ازتون ی سوال داستم. من دوس ندارم دوستام لایک و کامنتهایی رو که برای بقیه مینویسمو ببینن. یعنی نمیخوام این کارام بره توnews feed دوستام که از لحظه لحظه کارام باخبر شن که من چکار کردم. لطفا راهنمایی کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   من هنوز ندیدم دوستم برای دوستش حتی اگر مشترک هم باشه کامنت بذاره و توی news های من نمایش داده بشه. در صورتی نمایش داده میشه که من تگ خورده باشم یا اون پست رو follow کرده باشم. اما با اینحال تنظیم مشخصی براش نیست. شما میتونی از این مقاله که لینکشو میدم استفاده کنی گرچه باتوجه به کامنت های دوستان این روش دیگه جواب نمیده. https://www.gooyait.com/1391/02/26/goodbye-facebook-timeline-problem.html

 145. مهرداد می‌گوید

  سلام
  در پیج فیس بوک من بجای دوستان پیشنهادی تبلیغات و پیشتیبان مالی آمده ، چیکار کنم به حالت قبلی برگرده؟لطفا راهنمایی کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اون باکس ها رو خود فیسبوک نمایش میده. دوستان احتمالی و غیره رو نمیتونی از بین ببری. ممکنه با ضربدر زدنشون از بین برن ولی محض پیدا شدن کس دیگری دوباره ظاهر میشه. جای نگرانی نیست. خودشون میان.

 146. مهسا می‌گوید

  سلام.لطفا دقیقا برام توضیح بدین چطور باید لیست دوستانم رو حذف کنم که بقیه نتونن ببینن؟
  همچنین پسندهارو؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام مهسا،
   لیست دوستان که حذف نمیشه، پنهان میشه. برای پنهان سازیش، بطوری که کسی نتونه لیست دوستاتو بصورت کامل ببینه، باید وارد صفحه پروفایلت بشی و روی باکس/جعبه لیست دوستان کلیک کنی و در پنجره تازه باز شده بالا سمت راست روی edit کلیک کنی و تنظیم کنی که چه کسی بتونه لیست رو مثل تو ببینه.
   لایک ها یا پسند ها رو یه روشی قبلا کشف کرده بودم ولی الآن از کار افتاده و هیچ راه دیگه ای رو نتونستم پیدا کنم. در نتیجه فعلا چیز خاصی براش نیست. دنبال نرم افزار های مختلف هم نرید که هرز هستند و ممکنه رایانه و حسابتون رو ویروسی کنن.

 147. م می‌گوید

  سلام خسته نباشید افرادی رو مسدود کردم که ارتباطمون برای همیشه قطع بشه به حریم خصوصی رفتم قسمت تنظیمات افراد وبرنامه های مسدود شده بعد اسامی دوستان در این صفحه ذخیره شده و کلمه باز کنید در کنار اسمشون هست در این قسمت ایمیل دوستان خواسته شده که من دسترسی به ایمیلشون ندارم خواهش میکنم راهنماییم کنید چهطوری اسامیشون برای همیشه حذف بشه با تشکر فراوان

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام. اگر بخواید از مسدود بودن خارج کنید که کافیه روی لینک کنار اسمشون/Unblock کلیک کنید. ولی اگر بخواید افراد تازه ای رو مسدود کنید در قسمت بالاش دو فیلد هست که اگر ایمیلی ازش دارید وارد کنید یا اگر نام پروفایلیش رو میدونید بنویسید و روی دگمه Block کلیک کنید.

 148. مهسا می‌گوید

  salam vaghteton khosh
  mamnon misham mohebat konin b man ham komak konin
  man mikham gozineye like & comment postam baraye tamome afrad che dostane add liste khodam che afrade kharej az add listam mojaz bashe bayad chi kar konam?

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام مهسا، وقت تو هم بخیر.
   قبلا دوستی با این مشکل بر خورد کرده بود که لطفی کرد و حسابش رو داد دست من و من چون تجربه نکرده بودم رفتم خودم پیگیرش شدم و خلاصه راهش اومد دستم. بهت میگم.
   برو توی صفحه Accout Settings . اونجا بخش Subscribers رو بیار. قسمت اول رو تیک بزن. باقی قسمت هارو هم public تنظیم کن.

 149. roya می‌گوید

  سلام دوست من مطالبتون مفید بود ممنون
  میخواستم بپرسم امکانش هست کسی بعضی از دوستاشو پنهان کنه نه همه رو که کسی نتونه ببینه؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام رویا خانوم، نه متاسفانه امکانش نیست. میتونی فقط همه رو پنهان کنی.

 150. mahsa می‌گوید

  باسلام ووقت بخیر…
  سوالی داشتم…راهی هست که هنگام لایک کردن یا کامنت گذاشتن،دوستانمون اونارو نبینن؟سوال دیگه:چطوری می تونیم تنظیم کنیم که عموم مردم ،باسرچ کردن اسم ما،پیدامون نکنن؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام مهسا خانوم، وقت شما هم بخیر،
   در رابطه با سوال اولتون، خیر راه قانونی فعلا نیست.
   در رابطه با سوال دومتون، توی همین مقاله اون اولاش نوشتم که چه قسمتی مخصوص این هستند. لطفا به مقاله مراجعه کنید.

 151. م می‌گوید

  سلام وقت بخیر توضیحات جنابعالی رو انجام دادم قسمت افراد و برنامه های مسدود شده رفتم بعد صفحه ی باز شد نوشته اشخاص را مسدود کنید متاسفانه این کارو کردم اسامیشونو تو کادر نوشتم ولی ایمیلشون نداشتم خواهش میکم اگه امکانش هست توضیح بیشتری بدید ممنونم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نه دیگه آقا محمد، یا اسمشونو بده یا ایمیلشون رو اگر میدونی. فرقی نمیکنه. اگر اسمشو دادی روی دگمه جلوی نامشون کلیک کن. اگر ایمیلشو دادی روی دگمه جلوی ایمیل کلیک کن.

 152. alireza می‌گوید

  salam.khaste nabashid
  mishe kari kard ke doostam commenthaye mano ke too pagehaye mokhtalef mizaram nabinan va vasashoon notification nayad ke man comment gozashtam
  albate fek konam faghat zamani in etefagh miofte ke oona ham oon page ro like karde bashan
  hala mishe begid mishe ya na???

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام علیرضا جان.
   نه برادرم امکانش نیست. نه، الزاما اونا نباید تو پیج عضو باشن. تغییرات شما همیشه به دوستانتون اطلاع داده میشه. از جمله لایک و کامنت و شیر.

 153. mahsa می‌گوید

  سلام یه سوال داشتم …تعداد عکسای من به ۳۰تا هم نمی رسه ولی وقتی آلبومم را باز می کنم زده”۹۹تا عکس و۱۱آلبوم درصورتی که این تعدادنیست لطفا راهنماییم کنین مرسی….

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام مهسا،
   من نمیدونم کجا رو رفتی دیدی. ولی سه قسمت توی البوم تصاویر وجود داره. اولیش عکس های شما هست که تگ خوردید. دومی عکس هایی که شما روی والتون شیر کردید یا آپلود و پست کردید. سومی تعداد آلبوم هاست. شما کدوم رو رفتی؟ بعلاوه اشتباهی رخ نمیده. حتما همون تعداده که نوشته.

  2. مهسا می‌گوید

   باسلام مجدد…فهرست عکسای تگ شدم صفره….عکسای شخصی ام که آپلود وپست کردم مشخصن(درقسمت سوم)،حدود۳۳عکس،عکسایی که شرکردم روی والم رادر قسمت دوم نمی بینم….۷تا آلبوم هم توقسمت سوم دارم که اعلام می کنه ۱۱تا!!!!بازم معذرت …ازاینکه ۲باره سوال کردم….

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مشکلی نیست، چیز خاصی نیست که بخوای بابت خودتو اذیت کنی. اما اگر مهمه چون من هنوز گیجم در این رابطه، میتونی تو فیسبوک بهم پیام بده و اطلاعات ورود بعلاوه تلفن تماست رو پیام بذاری تا خودم بررسی کنم.

 154. fateme می‌گوید

  سلام خیلی ممنون از زحمات شما
  ۱-چه طوری میتونم ۲یا۳نفر از دوستامو مخفی کنم اگه نمیشه تا چند نفر راه داره که کم باشه
  ۲-چه طوری میتونم برای دوستام لیست درست کنم قبلا گفته بودید ولی متوجه نشدم لطفا دقیقا بگید کجاست

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام فاطمه. مرسی،
   ۱. نمیشه چند تا دوست رو فقط مخفی کرد. تغییرات رو تمام دوستات اعمال میشه.
   ۲. سمت چپ صفحه Home لیست هایی هست که یکیش عنوانش FRIENDS هست. وقتی میری روش کنارش مینویسه MORE روی اون کلیک کن. وارد صفحه ای میشی. اون بالای صفحه نوشته Create List . اونجا بساز و دوستاتو توش اد کن.

 155. م می‌گوید

  سلام با عرض پوزش برای اخرین بار مزاحمتون میشم افراد رو قبلامسدود کردم الان جایی که خیلی برام مشکله اسامی افراد در صفحه اشخاص مسدود شده ذخیره شده تعدادشون زیاده زمانی که اسمشون تو کادر می زنم مسدود میشن ولی پایین صفحه اسامیشونه اگه امکانش هست میخوام زمانی که میرم به حریم خصوصی قسمت برنامه های مسدود شده هیچ اثری ازشون نباشه ممنونم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نه دیگه، اگه میخوای اثری ازشون نباشه باید همشونو از بلاک بودن خارج کنی.

 156. رامتین می‌گوید

  سلام
  طریقه deactivate کردن و بگید و بگید اگه مثلا بعد از چند ماه بخوام دوباره active کنم چه کار باید کنم و بعد از اکتیو کردن مجدد، لیست دوستانم پاک میشه و دوباره باید add کنمشون ؟

  مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   نه، همه چی سر جاش باقی می مونه. شما به صفحه Account Settings برید و قسمت Security . پایین همون صفحه نوشته Deactivate your account . روش کلیک کن و هرچی گفته به دقت بخون و عمل کن.

 157. hubbub lucifer می‌گوید

  سلام!!! ببخشید من توی تگ کردن هنوز مشکل دارم! یه یه هفته ای هست که این مشکل برام پیش اومده!! وقتی یه عکسی رو آپلود میکنیم زیر عکس بغل اونجا که لایک و اینارو زده نوشته تگ فرندز. وقتی اونو میزنی همه ی دوستات رو میاره و میگه هر کدوم رو که میخوای تگ کنی تیک بزن! ولی الآن این مشکل پیش اومده که من نمی تونم تیک بزنم! چون همه ی دوستام رو نمیاره که بتونم تیک بزنم فقط اونایی که تگ شدن رو میاره! و چون من دوستام زیادن نمی تونم از طرق دیگه تگ کنم!!! میشه کمکم کنید؟؟؟ من خیلی عجله دارم! ممنون!

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   لطفا از صفحه برام عکس بگیرید. اینطوری من چون تجربه نکردم و مشکلی برای کسی بوجود نیومده نمیتونم چیزی بگم. چون عجله داری میتونی اطلاعات ورودت رو برام تو فیسبوک پیام بذاری خودم تست کنم بعد نتیجه رو بهت اعلام کنم.

 158. ساناز می‌گوید

  سلام
  با تشکر از وبلاگ خوب و مفیدتون
  می خواستون لطفا توضیح بدید چطور میشه کاری کرد که عکس پروفایل فس بوکمون در سرچ گوگل نباشه
  من متوجه شدم وقتی اسممو در گوگل سرچ میکنم عکس پروفایلم اونجا هست
  با تشکر و سپاس

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   ساناز جونم سلام. مرسی عزیز.
   والا من الآن تست مردم و همچین مشکلی نداشتم. یعنی عکسپ پروفایلم رو تو نتایج نشون نمیده. و قاعدتا هم نباید نشون بده چون فیسبوک یک صفحه هست مثل باقی صفحات و فعلا گوگل تصمیم نگرفته ارتباط نزدیکی با فیسبوک برقرار کنه که عکس هر پروفایل هم کنارش نشون بده. اگر هم چنین باشه که نیست راهی برای تغییرش وجود نداره.
   البته اگر منظورتون سرچ تو تصاویر گوگل باشه، ممکنه. چون اون پروفایل شما ایندکس شده و قطعا عکساش که قابل دید بوده توسط خزنده گوگل ثبت و ذخیره شده.

 159. بهاره می‌گوید

  سلام
  چه کار کنم که وقتی مسج کسی رو میخونم نوتیفیکیشن نگیره که پیام خونده شده
  مرسی از راهنمایی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   من که نفهمیدم. شما پیام میگیری و میخونی طرف هیچوقت نمی فهمه کی و کجا خوندی.

  2. بهاره می‌گوید

   ای بابا مثل اینکه شما خیلی وقته فیس بوک سر نمیزنید!
   چرا مسیج رو که خوندیم پیام میده به طرف مسیج دهنده که چه ساعتی خونده شده
   http://www.facebook.com/RemoveSeenNotifications

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   چرا من آنلاینم همیشه. ولی اینکه شما میگید اصلا بی معنیه. و فهمیدم شما چی رو میگید. میخواستم براتون بنویسم ولی گفتم بیخودی متنم طولانی نشه. اما انگار لازم شد توضیحاتی بدم. الآن در این استایل جدید صفحه پیام ها و قبلیه، یه تاریخ مینویسه که Seen… اون در حقیقت تاریخ بازدید خودت از پیامه. آخرین پیامی که رفته و اومده. به شراطی تغییر میکنه. اینکه شما پیام رو ببینید و بهش جواب ندید، طرف مقابل متوجه نمیشه. فقط اگر جواب بدید مینویسه زیر پیامتون تاریخش رو.
   اون پیج هم از نظر من fake‌ هست و هیچگونه ارزشی نداره. تعداد مخاطباش این رو اثبات میکنن. هرکی اون پیج رو زده مثل شما فکر میکرده 😉

 160. امین می‌گوید

  سلام
  من برای یه کاری به دوستم اجازه دادم وارد اکانتم بشه و رمز رو بهش دادم اما بعد رمز رو عوض کردم حالا دوستم میگه من میتونم با اکانت تو وارد بشم آیا واقعا میتونه همچین کارب کنه یا بلوف زده؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام امین،
   فقط یه راه داره مطمئن بشی راست میگه. ممکنه رفته باشه ایمیل خودشو داده که اگر تو پسورد عوض کردی به اون ایمیل هم اطلاعیه اش ارسال میشه. یا چون ایمیل رو وارد کرده ریکاوری پسورد میزنه و وارد میشه. بخش ایمیل هاتو حتما چک کن. در غیر اینصورت اصلا ممکن نیست تو پسورد رو عوض کنی و باز اون بتونه وارد بشه.
   کلا بخش security رو چک کن. بخش سوال و جواب امنیتی هم چک کن.

 161. سحر می‌گوید

  سلام
  میخواستم برای یکی از دوستانم که ادش نکردم پیام بزارم ولی نمیشه گزینه پیامو با آیدی خودم نشون نمیده یعنی با آیدی دیگه چک کردم گزینه پیام رو میبینم ولی با آیدی خودم نمی بینم ، چطوری براش پیام بذارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اینکه طرف تو لیست تو باشه یا نباشه مهم نیست، مگر خودش تنظیم کرده باشه که فقط چه گروهی بتونن بهش پیام بدن. اگر اون تنظیم کرده باشه که فقط دوستاش بهش پیام بدن، قطعا این اکانت تو که تو لیستش نیست نمیتونه. ولی با اون یکی که رفتی و دیدی هست میشه چون تو لیستشه.
   اگر چنین نبود اصلا ممکن نیست. همه چی به تنظیمات اون طرف بستگی داره.
   از کجا داری پیام میذاری؟ برو تو پروفایلش و روی message کلیک کن.

 162. hubbub lucifer می‌گوید

  از چی عکس بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چجوری براتون بفرستم؟؟؟؟؟؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   از اون صفحه که ازش گفتی، توی فیس بوک، یا آپلود کن لینکشو اینجا بذار.

 163. بهمن می‌گوید

  سلام ببخشید یه مشکل خیلی جدی دارم اینه که :
  من تازه فیسبوکمو درست کردم میخوام مثل بقیه گزینه add freind و message داشته باشم ولی ندارم چیکار کنم؟
  به جاش گزینه update info و activity log دارم که اینا گزینه های به درد نخوریه.
  الان من میخوام یه نفر منو اد کنه ولی نمیتونه ، میخوام یه نفر بهم مسیج بده ولی نمیتونه. تو رو خدا راهنمایی کنید دارم دیوونه میشم… خیلی ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اول اینکه اون دو دگمه که نام بردی رو خودت فقط میبینی چون پروفایل خودته. نیازی به دگمه مسیج و اینا نداری. اما اگر تست کردی که دیگری هم نمیتونه شما رو اد کنه بخاطر اینکه اون دگمه نیست بخاطر تنظیمات حساب کاربریتونه. باید درست تنظیم بشه. برو صفحه حریم خصوصی. قسمت How You Connect‌ . بخش Who can send you friend requests? رو به everyone تغییر بده. از این به بعد همه درخواست دوستی میتونن بدن. کلا اون بخش رو تنظیم کن. واسه همین کاراست.

  2. بهمن می‌گوید

   سلام
   چک کردم درست نشد

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   به من تو فیسبوک پیام بده اونجا دنبال میکنیم ادامه ماجرا رو.

  4. بهمن می‌گوید

   آقا علیرضا درست شد
   من باید یه خورده حواسم رو بیشتر جمع کنم مرسی از سایت خوبتون.

  5. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خدا رو شکر. خوشحالم. موفق باشی دوستم.

  6. بهمن می‌گوید

   آقا علیرضا درست شد مرسی از شما
   آقا علیرضا یه کاری کن که این پیغام های دوستان تو ایمیلم نیان مرسی از شما

  7. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   باید بری تو صفحه Account Settings بخش notifications اونجا تنظیم کنی کدوم چیز ها به ایمیل جهت اطلاع رسانی ارسال بشن.

 164. علی جوجو می‌گوید

  سلام سلام ۱۰۰ تا سلام
  آقا یه سوال داشتم ازتون؟
  من خودم رو تو فیسبوک برای سرچ کردن افراد مخفی کردم، یعنی فقط دوستام میتونن منو پیدا کنن یا ببینن.
  اما من میخوام یه کاری کنم که از لیست دوستان مشترک هم مخفی بشم…تو رو خدا کمکم کن

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام علی جوجو D: معمولا جوجو رو دخترا انتخاب میکنن. تو دیگه چرا؟ 😐 مردی گفتن زنی گفتن، شرمی و حیایی گفتن D:
   نمیشه برادرم. امکانش نیست. معمولا دوست مشترک خب حتما اوکیه بین هر دو طرف دیگه. پس لزومی نداره مخفی بشه. برای همین امکانش رو ننوشتن.

  2. علی جوجو می‌گوید

   من طریقه شناسایی خوذم رو طوری تنظیم کردم که فقط دوستام بتونن منو ببینن…..اما نمیدونم چرا دوستان دوستان هم قابلیت دیدن پروفایل منو دارن؟ کمکم کن تا مشکلم حل بشه….

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   پروفایل شما قابل دید توسط هر کاربر فیسبوک هست مگر بلوک شده باشه حساب طرف توسط تو. ولی پست هایی که شیر میکنی سطح دسترسی پابلیک داشته باشن هم میتونن ببینن.

  4. علی جوجو می‌گوید

   پس کاربرد اون تنظیماتی که انجام دادم چیه؟ من میخوام کاری کنم که فقط و فقط دوستام منو ببینن، و هیچ غریبه ای نتونه منو تو فیسبوک پیدا کنه. من این تنظیماتو کامل انجام دادم داداشی. با این تفاسیری که من گفتم واستون الان، بازم قابل شناسایی از طرف غریبه هستم یا نه؟ تو رو خدا زیر دیپلم توضیح بده….من تقریبا متوجه نمیشم….ممنون میشم داداشی

 165. حسین می‌گوید

  سلام من کاری کردم که فقط دوستانم می تونن مطالبی که ارسال می کنم بخونن حالا چطور میشه کازی کنم که همه ی آدما بتونن بخونن

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   پست‌هایی که پابلیک ارسال میشده یا هنوز پابلیک ارسال میکنی رو همه میتونن ببینن. باید تنظیماتت رو دقیق تنظیم کنی. بخش امنیت توی صفحه account settings بخش subscribers رو هم چک کن.

 166. sayeh می‌گوید

  سلام
  می خواستم بدونم می شه تو فیسبوک یک رویداد درس کنم و چطور می شه باهاش کار کرد؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   به بخش Events‌ که تو صفحه خانگی‌ات هست یا مستقیم برو به این لینک https://www.facebook.com/events/list و بعد اون بالا روی دگمه Create Event کلیک کن. من تاحالا باهاشون کار نکردم چون نیازی ندارم. ولی اینطوریه. مثلا قراره روز جمعه این هفته یکجا پارتی داشته باشیم، یک رویدادی میسازیم و به کسانی که قراره شرکت کنن میگیم که عضو بشید تا سر موقع بهتون هشدار بده. یا همچین چیزی.

  2. sayeh می‌گوید

   ممنون

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خواهش میکنم سایه جان. خوشحال میشم به سوالاتتون مرتبط با فیسبوک پاسخ بدم 🙂

 167. احمد می‌گوید

  میخواستم ببینم چطوری دوستام تعداد اعضای لیست دوستامو میبینن؟ (اسم اونارو نمیتونن ببینن)

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اگر شما تنظیم نکرده باشی که فقط دوستات یا فقط خودت لیست دوستاتو ببینن و روی پابلیک تنظیم شده باشه، توی صفحه پروفایلت زیر باکس Friends تعداد دوستاتو مینویسه.

 168. هادی می‌گوید

  سلام آیا راهی هست که حتی دوستان هم نتوانند برای عکس های من کامنت بزارن؟
  همه بتونن عکس هام رو ببینن
  اما هیچ کس نتونه کامنت بزاره حتی دوستانم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نه. بالاخره یکی باید باشه بتونه کامنت بذاره دیگه. همچین امکانی نیست.

 169. میلاد می‌گوید

  سلام
  با اینکه من بلوکه نشدم هر وقت کسی پیغام دوستی منو میپذیره تو لیست دوستان من اد نمیشه فقط تو اطلاعیه ها مینویسه که فلان کس درخواست دوستی شما رو پذیرفته.
  در ضمن چطوری میتونم از لیست دوستان کسی رو حذف کنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نمیشه که. اگر ادش کنی. اون بپذیره حتما اضافه میشه. درست بگرد لیستت رو. برای نمونه تو فیسبوک من رو اد کن ببین اضافه میشم یا نه. اونجا ادامه صحبت هارو میکنم.

 170. قلی می‌گوید

  سلام پسر گل
  خوبی؟
  آقا اگه من به یکی پیام خصوصی بدم و همراه اون یه عکس ضمیمه کنم آیا این عکس رو کس دیگه ای میتونه ببینه؟یعنی نمیره تو عکسهای آلبوم هام یا خلاصه عکسهای دیگه؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   همیشه تجربه به آدم نشون میده اون چیزی رو که میخوای. تست کن با یه نفر ببین اضافه میشه یا نه. اما نه اضافه نمیشه. فقط اون کسی که بهش فرستادی تو پیام میتونه ببینه.

 171. میلاد می‌گوید

  سلام
  من تو فیس یه اکانت دیگه درست کردم فقط با همونid .الان وقتی ایدی رو میدم که وارد شم فقط به اکانت جدیدم وارد میشه و اکانت قبلیم رو نمیاره چیکار باید بکنم ؟ دارم دیوونه میشم.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   برای ورود به فیسبوک فقط نیاز به ایمیل و پسورد حساب کاربریتون هست. هیچ حساب کاربری نمیتونه ایمیل مشترک داشته باشه. شما حتما ایمیل اون حساب قبلی رو وارد می‌کنید. البته بیشتر و بهتر توضیح بدید ممنون میشم.

 172. minoo می‌گوید

  salam alireza jan man chand vaghte pish ye soali porsidam inja az shoma,azoon moghe ta alan harki har soali miporse vase man e_mail mishe!:((
  khaste shodam enghad delete kardam.lotfan komakam kon bego chikar konam dge nayad :((

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مینو جان شما به خوراک کامنت های این مطلب مشترک شدید. حتما ته ایمیلی که میاد یه متن جهت unsubscribe هست. اگر بود روش کلیک کن و تورو وارد یه صفحه میکنه. اونجا اون مطلب مورد نظر رو انتخاب کن و روی دگمه مشخص شده کلیک کن. اگر هم نیست یه کپی از یدونه ایمیل که برات میاد برای من بفرست

  2. minoo می‌گوید

   merc alireza jan.rasti kheyli khoob javabe bacheharo midi poste paiinio khoondam kheyli delsoozane jaleb bood baram,merc pesale khoof.movafagh bashi.

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   وظیفه‌ی منه مینو جان. خوشحالم که کامنتارو دقت میکنی. سپاس زیاد <3 دوست داشته باشی میتونی من رو در فیسبوک یا توییتر دنبال کنی، من خوشحال میشم باهات آشنا بشم.

 173. ماریا می‌گوید

  کمککککککککککککککککککککککککککککککککککک
  آقا علیرضا یه نفر نمیدونم صفحمو چیکار کرد . یهو خارج شدم از صفحم . حالا هرچی پپسوردمو میزنم این صفحه باز میشه
  توروخدا کمکم کنین

  Please complete a security check

  Security checks help keep Facebook trustworthy and free of spam.
  Use a phone to verify your account
  The phone number you use can only verify one account. Once you enter your number, you’ll receive a code that you can enter on Facebook to verify your account.
  Your phone number will be added to your Timeline. You’ll be able to choose who you share it with. To learn more about how information on your Timeline is used, visit our privacy policy.
  Enter a phone number

  من موبایل نداده بودم به فیسبوک . داده بودم اما پاکش کردم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   ماریا جان اطلاعات ورودت رو برام ایمیل کن بعلاوه یه تلفن از خودت جهت تماس سریع با شما. کمکت میکنم. نگران نباش. cyletech@gmail.com

  2. ماریا می‌گوید

   من مشکلم حل شد ………..مرسی که میخواستین کمکم کنین 🙂

   روی تایم لاین یه علامت ستاره هست… درسته؟ اونجا یه گزینه هایی مثل گزارش صفحه و غیره داره … میشه گزینه هارو توضیح بدین ؟ مخصوصا گزینه های گزارش صفحه…

   واقعا ممنون که روزانه وقت میذارید و پاسخ میدین. خسته نباشید

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خواهش میکنم ماریا جان. بله حتما. ولی اون ستاره نیست ها . یه چرخ‌دنده هست.
   روی تایم لاینی غیر از تایم لاین خودت گزینه های زیر هست.
   see friendship – دوستی تو با طرف رو نشون میده. مثلا از کی دوست شدید و چه چیزای مشترکی بین شما و اون هست.
   poke – از این ابزار وقتی استفاده میکنن که طرف یه مدته نیست. خبری هم ازش نداری. یه پک/poke میزنی که مثلا فلانی کجایی نیستی؟ کلا به این معنیه
   add to interest list – یکسری لیست هایی که خیلی دوست داری میتونی بسازی. از این گزینه برای افزودن طرف به لیستی اضافه میکنی.
   suggest friends – اگر دوستی داری که فکر میکنی طرف میشناسه بهش معرفی میکنی
   unfriend – دوستی خودتو با اون طرف قطع میکنه.
   report/block – اگر طرف خیلی آدم مزخرفیه که خوشت نمیاد میتونی بلوکش کنی. یا نه فهمیدی مثلا پروفایلش الکیه واسه سوء استفاده یا هرچیز غیر قانونی میتونی به مدیریت فیسبوک گزارش بدی.

 174. نام شما... می‌گوید

  با سلام خدمت شما دوست گرامی میخواستم بدونم چرا در قسمت سرچ اسمم بالا نمیاد ولی وقتی ایمیلو وارد میکنم با اون بالا میاد اگه زود جوابمو بدین سپاسگزار میشم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   حتما اسمتون رو اشتباه میزنید. چون اگر شما به هر نحوی جستجو بشید به این معنیه که در حریم خصوصی درست تنظیم شده.

 175. عبدالشکور می‌گوید

  سلام
  چطور می توانم پرو فایل خود را از دید کسانی که با من اد نیستن مخفی کنم وفقط کسانی که با من دوست هستن بتونن اونو ببینند وکسانی که منو سرچ میکنند فقط بتونند نام یا میلمو ببینند نه چیز دیگه رو . ممنون میشم جواب بدین

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   دوست خوب من سلام،
   پروفایل همیشه قابل دید هست. که نشون بده چنین پروفایلی وجود داره مگر طرف بلوک شده باشه توسط شما. اما پست های پابلیک نداشته باشید دیگه کسی پست های شما رو نخواهد دید مگر دوستانتون یا هرطور که خودتون تنظیمش کردید. کسانی که سرچ میکنن فقط یکسری اطلاعات جزئی میبینن حتی نه ایمیل و شماره تلفن. فقط اسم و اینکه کجا زندگی میکنی و اینا. البته فکر کنم پروفایلت خصوصی تر بشه فقط یه اسم و عکس نشون میده.

 176. نجمه می‌گوید

  سلام.میشه منم راهنمایی کنید؟
  عکسای پروفایلمو همه میتونن ببینند و همه میتونن shareکنن.چیکار کنم گزینه share غیر فعال بشه؟(در حالت timeline هستم)

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام نجمه جونم. این چه حرفیه. حتما. با کمال میل.
   عکس پروفایل اونی که داره الآن نمایش داده میشه همیشه پابلیک هست و همه میبینن. اگر آلبوم تصاویر پروفایل منظورته، دونه دونه هر عکسش رو بری توی آلبوم مورد نظر میتونی تنظیم کنی که چه کسی ببینه. دقت کن کن فقط عکس هایی که الآن اکتیو نیستن تنظیمات شما روش پیاده میشه.
   گزینه share رو نمیتونی حذف کنی. (البته من دیدم که برای دوستای خودمم گاها غیرفعال هست.) اما اگر تنظیم کنی پستت به چه کسانی نمایش داده بشه فقط اونا میبینن و کامنت میذارن و شیر میکنن. البته میتونی تو فیسبوک بهم پیام بدی و اونجا با هم تست کنیم ببینیم چجوری میشه غیرفعالش کرد.

 177. مینا می‌گوید

  سلام
  من یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
  من تو قسمت family بعضی اعضای خانوادمو add کردم و اونام تایید کردن ولی نه تو صفحه اونا معلومه نه من
  تنظیم خاصی داره؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام، همونجا که خانوادت رو اد کردی یه گزینه برای اینکه به چه کسانی نشون داده بشه وجود داره. توی همون باکس. بالا و راست باکس.

  2. مینا می‌گوید

   ببخشید منظور من نشون دادن لیستش تو صفحه اصلی خودمه که نمیدونم چیجوری میاد

  3. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   صفحه اصلی منظورتون Home هست؟ اگر آره که اونجا باید توی قسمت فهرست ها باشه. اگر فهرستی بنام Family نیست روی همون باکس برید یه متن MORE اضافه میشه که روش کلیک کنید و اون رو لیست رو به علاقه مندی ها اضافه کنید.
   اگر نه، که کاملتر و بهتر توضیح بدید. مرسی

 178. م می‌گوید

  سلام خسته نباشید اگهی پشتیبانی مالی کناره ها و بالا و پایین فیس بوک نمایش داده چطور بسته شود؟؟؟؟؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   نمایش آگهی حق سرویس دهنده هست. ولی نباید باعث آزار کاربرانش بشه. که فیسبوک هم چنین نمیکنه. یعنی باعث آزار شما نمیشه تبلیغاتش. گرچه هوشمند نیست منم خوشم نمیاد ولی در کل از بین نمیره. تبلیغات به دست مدیرتی فیسبوک نمایش داده میشه . امکان برداشتنش نیست.

 179. مهسا می‌گوید

  سلام آیا راهی وجوددارد لایکها و کامنتهایی که روی پست دوستانم میگذارم برای دیگر دوستانم مخفی باشد؟ مثلا وقتی من عکسی رو لایک میکنم یا کامنتی میگذارم دوستان من توی صفحه home شون نبینند.لطفا منو راهنمایی کنید.مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   مهسا خانوم خیر امکانش نیست. دوستانتون همیشه از تغییرات شما باخبر میشن. البته چون تغییرات هست نه خبر تازه و اینا، فقط ظاهر میشه و اگر کسی باشه به موقع ببینه میتونه ببینتش. وگرنه به مرور زمان ته نشین میشه.

 180. مینا می‌گوید

  سلام
  ببخشید آقا علیرضا که من باز وقتتونو میگیرم
  منظورم صفحه اسمم هستش همونی که وقتی کسی باز میکنه میبینتش
  من تنظیماتشو رو عمومی گذاشتم ولی معلوم نیست

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   به اون صفحه میگن تایم لاین (اگر مهاجرت بهش کرده باشید وگرنه صفحه قدیمی همون پروفایل اسمش هست). مینا جون تو فیسبوک بهم پیام بده. اینطوری متوجه نمیشم.

 181. Pouria می‌گوید

  سلام علیرضا جان ، من نمیدونم چه مشکلی دارم وقتی واسه بعضی أفراد message میدم به دست طرف نمیرسه حالا چه add من باشه چه نباشه و چند بار هم اینکار رو میکنم ولی نمیرسه بهش حتی اومدم یه فیس بوک جدید ساختم و بهش message زدم ولی چیزی دریافت نکرد

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام پوریا جون، پیام‌ها که همیشه ارسال میشن. اما اونایی که تو لیستت نیستن و برای بار اول بهشون پیام میدی میرن تو قسمت Other در صفحه پیام‌ها. اونجا رو هم چک کردی؟ اگر مشکلت هنوز حل نشده، باید بدونی این مسئله مرتبط با حساب کاربری تو نیست. یا فعلا فیسبوک در حال تعمییره. یا هرچی. ولی اگر خواستی تو فیسبوک بهم پیام بده با هم تست میکنیم.

 182. محمد رضا می‌گوید

  من چند هفته قبل توی فیس بوک بودم و داشتم با دوستانم چت میکردم که ناگهان سرور منو از صفحه فیس بوک خارج کرد وبه قسمت ورود اعضا برد ونوشته بود لطفا برای ورود پس ورد را وارد کنید من وارد کردم نشد الان چند وقته نمیشه این پیغامو میده

  ‎Please complete a security check‎

  ‎Please complete a security check‎

  ‎No verification methods are currently available. Please come back later. چیکار کنم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   ببخشید دیر شد، مسافرت یه روزه بودم تازه رسیدم.
   برای تامین امنیت حساب‌های کاربری فیسبوک الزام میکنه کاربران رو که از سیستم امنیتیش استفاده کنن که خیلی هم خوبه. توی اون صفحه اگر اشتباه نکنم یه شماره ایرانسل با کد ایران +۹۸ باید وارد کنی که کد امنیتی بهت ارسال بشه. بعد اون کد رو اونجا وارد کنی. اگر نتونستی اطلاعات ورودت بعلاوه تلفن همراهت رو برام ایمیل کن cyletech@gmail.com خودم درستش میکنم.

 183. نیما می‌گوید

  سلام ببخشید
  من کامنت نمیتونم بزارم یعنی میخوام جواب دوستامو بدم باید با مسیج بگم نمیتونم با کامنت جواب بدم
  اگه بگین چیکار کنم این مشکل درست بشه ممنون میشم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   نیما جان این مربوط به حساب کاربری شما نیست. شاید مربوط به حساب کاربری طرف باشه. جهت تست روی پست اشخاص دیگه ای تست کن.

 184. یاسی می‌گوید

  با سلام وخسته نباشید
  چند روزی میشه که در فیس بوک نه میتونم کامنت بذارم نه لایک کنم درواقع وقتی دکمه لایک رو میزنم با این پیغام خطا رو به رو میشمAn error occurred. Please try again in a few minutes.اگه برای حل مشکل راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام،
   یاسی جونم این مربوط به تنظیمات حساب کاربری تو نمیشه. دقیقا اطلاع ندارم مشکل از کجاست چون دلایل زیادی داره. اگر برات مقدوره تو فیسبوک بهم پیام بده اونجا با کمک هم حللش میکنیم.

 185. hubbub lucifer می‌گوید

  ببخشید اول صفحه ی من میگه اسم یه دیوایس رو وارد من! کدوم دیوایس؟؟ یعنی چی؟؟
  من نوار بالای همون صفحه رو دادم بعد دیگه پیامش رفت.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   وقتی از دستگاه غریبی وارد میشید ازتون میخواد اسمش (هرچی که خواستی) رو وارد کنی. بعد دیگه از اون دستگاه اون سوال رو نمی پرسه. دلیلش اینه که. اگر کسی از یک دستگاه دیگه وارد شد و تونست به حسابت دسترسی داشته باشه، حتما اون مرحله یه اسم دیگه وارد میکنه. بعد اون اسم بهمراه اطلاعات دیگه به ایمیل تو ارسال میشه که مطلعت کنه.

 186. محمد رضا می‌گوید

  ایمیلم بهتون رسید
  اگه رسیده
  ممنون میشم زودتر درستش کنین

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   خودم بهت ایمیل دادم. ایمیل شما نرسیده.

 187. محمد رضا می‌گوید

  درضمن شرمنده من هواسم نبود وروی دکمه ای کلیک کردم که سیستم دیگر نظرات دوستان رو برام نمیفرسته میخواستم اونم از بلوک حذف کنید تا نظرات دوستان برای من هم ارسال بشه ممنون مرسی

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   کاری که باید انجام بدم رو توی ایمیل برام بنویس.

 188. هادی احمدی می‌گوید

  پیام دوستی میدم یه نوشته میاد پیامم نمیره.کمکم کنید

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   بیشتر و بهتر توضیح بده /:

 189. نام شما... می‌گوید

  با سلام چطوری میتونم کاری کنم که نشه عکسم رو save کنند؟؟؟باتشکر

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   راهی نیست

 190. كامران می‌گوید

  باسلام برام این پیغام رو میزنه ن اجازه اضافه کرن دوستان رو میده نه اینکه اجازه پیام دادن میده چه کار کنم فقط فوووووووووووووووووووووووووری
  لطفا به ایمیلم پاسخ رو ارسال کنید ممنون میشم اگر ممکنه
  ‎This Feature is Temporarily Blocked‎
  ‎You’re temporarily blocked from using this feature. Sorry for the inconvenience.

  In the meantime, review our Community Standards or send us feedback.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   احتمالا از بس زیاد اد کردی این و اون رو این امکان رو ازت گرفته.

 191. نام شما... می‌گوید

  سلام میخوام پیامهایی که برام میاد و فقط خودم ببینم . دوستام نبینن چیکار باید بکنم؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام عزیزم. پیام هایی که برای شما ارسال میشه خصوصی هستن. کسی نمیتونه ببینه.

 192. ازاده فتوت می‌گوید

  سلام
  یکبار سوالمو نوشتم ولی نمی دونم چرا ثبت نشد ؟
  مشکل من توی فیس بوک این هستش که مطالبی که می نویسم وپست می کنم پایینش پیش لایک و کامنت گزینه شیر نداره نیست
  که دوستانم شیر کنن اما اگه عکسی رو پست کنم گزینه شیر وجود داره
  لطفا منو زودتر راهنمایی کنید
  سپاس

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام آزاده جونم، بابت ثبت نشدن کامنتت عذرخواهی میکنم. به صفحه Account Settings برید بعد به قسمت Subscribers برید. یه تیک هست اونجا بزنید تیکشو بعد هرچی گزینه میبینی رو به public یا anyone‌ تغییر بده و ذخیره کن.

 193. الهه می‌گوید

  سلام.خسته نباشید
  چطور میتونم تنظیماتی انجام بدم که پیام های فیسبوک به ایمیلم نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام الهه خانوم. به صفحه Account Settings برید و بعد به بخش Notifications برید. اونجا هرچی که نمیخواهید از طرف فیسبوک براتون ایمیل بیاد رو غیرفعال کنید.

 194. نونو می‌گوید

  سلام . لطفا توضیح بدید که چطور میتونم عکس پروفایلم رو از حالت پابلیک در بیارم؟
  چون تازه امروز متجه شدم که کسایی که دوستم نیستند هم میتونن روی عکس کلیک کنن و اون رو بزرگتر ببینند.
  ممنون

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   عکسی که الآن نصبه همیشه پابلیکه. نمیتونی. ولی باقی عکسا رو بری توی آلبومشون میتونی دونه دونه تنظیم کنی که اگر یکی وارد آلبومت شد بتونه ببینه یا نه.

 195. sorush می‌گوید

  salam. man ye soali az hozoreton daram. shoma midonid chetori bayad toye face book naghsheharo hazf kard. hamoni ke jahaei ke raftimo neshon mide
  .

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام سروش جان. سوال بسیار خوبی کردی. من جوابشو نمیدونستم البته مطمئن نبودم به جوابم. به همین خاطر جستجو کردم و به این نتیجه رسیدم که روی دگمه Activity Log در صفحه تایم لاین‌تون کلیک کنید و اون پستی که مربوط به موقعیت شما روی نقشه میشه رو پیدا کنید. بعد اون پست رو از روی تایم لاین با گزینه‌هایی که در اختیارتون میده پاک کنید. اگر با این روش موفق نشدید، روش بهتری هست که روی دگمه Update Info کلیک کنید و اسم شهر مورد نظر رو توی قسمت Education و living پیدا کن و پاک کن.

 196. علی جوجو می‌گوید

  سلام سلام
  من علی هستم
  الان ۲ روزه که فیسبوک من یه مشکلی پیدا کرده
  من نمیتونم به پست های دیگران لایک بدم یا کامنت بزارم، ارور میده…یه پیغام انگلیسی میده ، میگه :
  this feature is temporary blocked
  you’re temporary blocked from using this feature.sorry for the inconvenience .
  in the meantime,review our community standards or send feedback.
  این یعنی چی؟
  من باید چکار کنم؟
  بازم یاداوری می کنم که من میتونم وارد فیسبوک بشم و حتی چت کنمو مطلب به اشتراک بزارم، اما نمیتونم لایک بدم یا نظر بدم به مطالب دیگران
  ترو خدا یه جواب درست حسابی به من بده….راه چاره چیه؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام علی جان، منم علیرضا 😉 به احتمال زیاد کامنت بی‌خودی زیاد گذاشتی و اونها رو بعنوان اسپم/هرز معرفی کردند و مدیریت فیسبوک موقتا امکان ارسال کامنت و لایک کردن رو ازت گرفته.

 197. elham می‌گوید

  سلام. میخواستم یکی از دوستانمو پیدا کنم که فقط شمارشو دارم که خاموشه . ولی میدونم از شمارش تو فیس بوک استفاده کرده . میشه کمکم کنید بگید چطور پیداش کنم البته اسم و فامیلشو یادم نیست؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   اگر تنظیم نکرده باشه که کسی پیداش نکنه از تو جستجو، و شماره تلفن صحیحی هم ازش داشته باشی، اون رو اونطوری که فکر میکنی استفاده کرده بعد از لوگین کردن به حساب کاربریت از بالای صفحه جستجو کن. اگر نتیجه بده که هیچ اگر نده هم نداده دیگه.

 198. faezeh می‌گوید

  سلام و عرض ادب دارم خدمتتون؛ من مشکلی برام پیش اومده که به شدت کلافم کرده. چند روزه وارد صفحه پسندهام میشم. نمیتونم ویرایش کنم. پسندهام هستن ولی تیک ویرایش رو که میزنم هیدن میشن. و نمیتونم چیزی رو حذف یا اضافه کنم. خیلی ممنون میشم اگه بگید باید چکار کنم.

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام و قربان این عرض ادب کردنت. مرسی فاعظه جان. بعد از وارد شدن به این صفحه باید یه دگمه بعنوان ویرایش/Edit وجود داشته باشه. بعد از زدن اون دگمه روی عکس هر صفحه برید و صبر کنید پنجره دیگری باز بشه بعد توی اون پنجره روی دگمه Liked با موس برید و بعد از باز شدن باکس دیگر در زیرش روی unlike کلیک کنید.
   البته من شک دارم دقیقا این همون پسند ها باشه که مد نظر شماست. منظور شما اگر همون پسند ها هست که روی تایم لاین قرار داره که هیچ اگر نه بیشتر راهنمایی کنید دوستم. مرسی

 199. neda می‌گوید

  سلام. دوتا سوال داشتم. یکی اینکه چطور باید سرچ از طریق ایمیل رو قفل کنم؟who can look u up using the email or phone number رو روی دوستان گذاشتم. ولی باز هم از طریق ایمیل میتوانند مرا پیدا کنندو ازطریق اسم نمیتوانند. و اینکه subscribe چیست؟و اگر کسی به من درخواست دوستی بدهد و به فرض من جوابی ندهم،ان شخص جزو subscribe های من میشود؟می خواهم بدانم مثلا بعضی ها ۲۰۰۰ subscribe دارند این چطور میشود؟

  1. عليرضا اسكندرپور شوفری می‌گوید

   سلام ندا جان،
   ۱. وقتی شما درست تنظیم کرده باشید که دوستانتون شما رو فقط سرچ کنن که حتما همینطور میشه. با اسم هم اگر درست وارد کنید شما رو پیدا میکنه.
   ۲. سابسکریب/subscribe/مشترک شدن به زبان ساده یعنی جای اینکه تو لیست دوستان شما باشن و از تغییرات شما مطلع بشن، به خوراک/feed تایم لاین شما مشترک میشن و پست هایی که پابلیک منتشر میکنید رو بهشون دسترسی پیدا کنن.
   ۳. نه، فقط در صورتی به خوراک تایم لاین شما مشترک میشه که یا یه بار ادتون کرده باشه یا مستقیما مشترک شده باشه. پیام خصوصی دادن ربطی نداره.
   ۴. دلیل اون همه سابسکریب میتونه هرچیزی باشه. مثلا طرف بازیگره محبوبیه. همه ادش میکنن یا به خوراکش مشترک میشن. یا طرف یه کاره‌ایه. هرچی. یا حتی طرف زنه و روابط نامناسب برقرار میکنه و خیلی ها هم که دنبالشن مثل من D: شوخی کردم. نه شوخیم نکردم. اصلا نه شوخی کردم نه جدی گفتم. اااا ولش کن. ولی راه رسیدن به اون تعداد مشترک اینه که شما یکم هدف از خلق خدمات رو بدونید و جای اینکه درخواست دوستی آدم ناآشنا رو قبول کنید رد کنید که فقط مشترک بشه.

 200. alireza می‌گوید

  salam
  mishe begid vaghti ke ye nafar az ye group ban shod dobare chejuri mishe bareshgardund ke messe avalesh beshe??
  albate man admin nistama mikham bebinam age mishe be man begid ke man be un admin begam!
  mersi…