متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

بازی هایی که قبل از مرگ باید بازی کرد(قسمت اول)

12345 (3 نظر - میانگین: 3٫67 از 5)
Loading...
2,783

در این مقاله قصد دارم یک سری باری را از دید خودم معرفی کنم که شما باید قبل از مرگتان آنها را امتحان کنید و حداقل با انجام این بازی ها برای مدتی اندک، از آنها لذت ببرید. لیستی که ترتیب داده ام ترتیب مشخصی ندارد و بازی های نام برده شده در پلاتفرم های مختلف قابل اجرا شدن هستند. در قسمت “اول” این مقاله ممکن است بسیاری از بازی ها ذکر نشوند و باید تا مقاله ی دوم صبر کنید و ببینید آیا بازی های مورد علاقه شما هم جزو بازی هایی هستند که باید آنها را اقبل از مرگ بازی کرد یا خیر !

سوپر ماریو :

اولین بازی پیشنهادی من بازی زیبای سوپر ماریو می باشد که نسخه های مختلفی از این بازی برای تمامی کنسول های نینتندو عرضه شده است. ولی هدف من نسخه ی اولیه ی بازی است که برای کنسول خانگی نینتندو ۶۴ با نام تجاری Super Mario Bros عرضه شد.

بازی کردن Super Mario Bros لذت خیلی خوبی به بازیکن می دهد و هدایت شخصیت اصلی یعنی همان ماریو بر روی سکو ها، موانع و بدست آورن سکه و قدرت برای نجات شاهزاده، یکی از تکرار نشدنی ترین لحظه ها را برای بازیکن به ارمغان خواهد آورد. این باری را به همه ی افراد توصیه می کنم هر چند ممکن است نسخه ی اصلی بازی Super Mario Bros به سختی پیدا شود و بسیاری از افراد نتوانند آن را بازی کنند.  هر نسخه ی دو بعدی از این بازی را باید بازی کرد زیرا که سری بازی های پلاتفرمی سوپر ماریو، در بسیاری از عناصر با هم مشترک هستند.

رزیدنت اویل ۳ :

بازی بعدی که به نظر ما باید آن را بازی کرد، بازی رزیدنت اویل ۳ است که برای کنسول خانگی پلی استیشن ۱ و کامپیوتر های خانگی منتشر شد. این بازی در سری بازی های رزیدنت اویل جایگاه ویژه ای دارد و با بازیکردن آن معنای واقعی یک بازی ترسناک – بقا، برای بازیکن زنده می شود. گرافیک بسیار خوب، معماهای چالش بر انگیز و شخصیت مرموز نمیسیس را در این شماره نمی توان فراموش کرد.

Black :

این بازی اول شخص در کنار سایر عنوان های کنسول پلی استیشن ۲ در زمان خودش بی نظیرترین بود که حتی نسخه های اولیه از بازی ندای وظیفه نیز نمی توانستند با آن به رقابت بپردازند. بازی اول شخص Black، به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۲ توسط شرکت EA عرضه شد و تا به امروز نیز با بازی کردن آن می توان به قدرت گرافیکی و هیجانی که در گیم پلی بازی نهفته است، پی برد.

Pepsi Man :

ابتدا در معرفی  بازی کمی تردید داشتم ولی با توجه به گیم پلی خاصی که Pepsi Man دارد، باید آن را حتما تجربه کرد. این بازی یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین بازی هادر کنسول پلی استیشن ۱ است که جنبه ی کاملا تجاری برای شرکت پپسی کولا دارد. این بازی به قدری جذاب بود که بار ها و بار ها تمایل داشتم آن را به پایان برسانم.

Devil May Cry :

اولین نسخه از بازی اکشن- فانتزی Devil May Cry را باید بازی کرد. حتی اگر شما نمی توانید نسخه ی سوم از این بازی که نقطه ی اوجی برای این سری به حساب می آید را بازی کنید، باید نسخه ی اول از  بازی Devil May Cry را حتما یک بار تا آخر رفت. محیط های حماسی، مبارزه های بسیار نفس گیر و گرافیک واقعا دیدنی برای آن زمانی که تازه Devil May Cry معرفی شد، شماره ی اول را به یکی از بهترین بازی ها تبدیل کرده است.

Commandos ۳: Destination Berlin

یک عنوان فوق العاده برای کامپوترهای خانگی که تمامی نسخه های استرات‍ژیک آن، یک سری را تشکیل می دهند که باید آنها را تجربه کرد. شماره ی سوم از سری بازی های Commandos، یکی از بهترین، زیباترین و منحصر به فرد ترین بازی ها در سبک استرات‍ژیک محسوب می شود که توسط شرکت بازی سازی Eidos منتشر شد و  با نسخه ای متفاوت از این اثر به پایان رسید. آخرین نسخه از سری بازی های Commandos به صورت اول شخص منتشر شد که هرگز نتوانست موفقیت نسخه های قبلی را بدست آورد.

Silent Hill 1:

این بازی ترسناک را باید پدر سبک بازی های psychic horror دانست. نسخه ی اولیه ی بازی  Silent Hill برای اولین بار برای کنسول پلی استیشن ۱ توسط کونامی منتشر شد و یکباره سبک بازی های ترسناک را زیر و رو کرد. برای انجام این بازی باید حسابی آمادگی هر گونه شوک را داشته باشید.

Bio Shock :

اولین شماره از بازی بایوشاک یکی از آن بازی هایی است که حتما باید قبل از مرگ تجربه شود. این بازی اول شخص با داستانی بسیار فراگیر و عمیق به یکی از بهترین عنوان ها در تاریخ بازی های رایانه ای تبدیل شد.

رزیدنت اویل ۴ :

پس از انجام بازی رزیدنت اویل ۳، وقفه ای به خود بدهید و شماره ی چهارم از سری رزیدنت اویل را بازی کنید. شماره ی چهارم از بازی رزیدنت اویل، یکی از بهترین و خوش ساخت ترین های ترسناک- بقا در دنیای بازی های رایانه ای به حساب می آید و به نظر من باید این باری را حتی شده برای یک بار هم به پایان رساند.

Call Of Duty Modern Warfare 2 :

این بازی، عنوانی است که همه ی شما به احتمال زیاد آن را بازی کردید یا حداقل تصاویر و پیش نمایش هایی از آن را دیده اید. من از بین تمام نسخه های سری بازی های ندای وظیفه، نسخه ی

Call Of Duty Modern Warfare 2 را پیشنهاد می کنم که باید آن را بازی کرد و پس از آن نسخه ی Black Ops  را، که به نوعی مکمل تمامی نسخه های ندای وظیفه است.

نسخه ی Call Of Duty Modern Warfare 2، یک عنوان تکرار نشدنی در تاریخ بازی های اول شخص است که بار و بار ها آن را تمام کردن، هرگز برای بازیکن خسته کننده نخواهد شد.

Mafia :

این عنوان بی نظیر نیز جزو همان عنوان هایی است که حتما بسیاری از شما ها آن را تجربه کردید آن هم بیش از یک بار. بازی مافیا زمانی که عرضه شد موفقیت بسیار خوبی را به خصوص در کشور خودمان بدست آورد. داستانی بی نظیر، گرافیکی منحصر به فرد برای زمان خودش و یک نستال‍ژی به تمام معنا که فقط در بازی مافیا ۱ در سال ۲۰۰۲ می توان پیدا کرد.

Legacy of Kain: Soul Reaver

یک شاهکار، یک عنوان موفق، یک انقلاب در سبک بازی های فانتزی، فقط و فقط می توانند توصیف هایی از بازی Legacy of Kain: Soul Reaver باشند.  این بازی یکی از بهترین هایی است که حتما باید آن را بازی کرد. گرچه این بازی دیگر در بازار پیدا نمی شود و با سیستم عامل های بسیار قدیمی سازگاری دارد، ولی من پیشنهاد می کنم هر طور شده این بازی را تهیه و بازی کنید. Legacy of Kain: Soul Reaver توسط Eidos Interactive در سال ۱۹۹۹ برای کنسول پلی استیشن ۱ و کامپیوتر های خانگی منتشر شد.

God Of War :

شرکت سونی با انتشار این عنوان انحصاری می دانست که بازی God Of War، وارد لیست بازی هایی می شوند که دنیای بازی های رایانه ای را یک باره دگرگون می کنند.  نسخه ی اولیه از بازی God Of War یکی از بهترین ها در کنسول پلی استیشن ۲ بود(البته به نظر من رزیدنت اویل ۴ خیلی بهتر بود) که با به تصویر کشیدن گیم پلی خاص و یک تم حماسی، به یک موفقیت خوب برای سونی تبدیل شد.

Hitman Blood Money :

یک بازی  برای انتقال حس آدم کشی حرفه ای به بازیکن. نسخه ی چهارم از سری بازی های هیتمن، یکی از بهترین ها در این سری است که باید آن را بازی کرد. نسخه ی سوم از این بازی نیز این عنوان را به اوج رساند و در نسخه ی چهارم، این سری تکمیل شد.

Ghost Recon Advanced Warfighter

نسخه های اول و دوم سری Advanced Warfighter از بازی Ghost Recon در کنسول ایکس باکس ۳۶۰(نسخه های کامپیوتری این بازی متفاوت هستند) را حتما باید تجربه کرد. این بازی جزو آن دسته بازی هاست که طرفداران خاص خود را دارد. من به شخصه هیچ وقت از انجام دادن این بازی خسته نمی شوم. بازی Ghost Recon Advanced Warfighter، بهترین بازی تام کلنسی در سبک بازی ها سوم شخص – تاکتیکی از نظر بسیاری از منتقدین می باشد.

Alan Wake :

نویسنده ی معروف داستان های  ترسناک، Alan Wake با ماجراجویی خود و داستانی که درگیر آن می شود، یک اثر متفاوت را در بازی های ترسناک – بقا خلق کرد. در بازی Alan Wake با عناصری برخورد می کنید که ترس را به معنای واقعی نشان می دهند. بازی Alan Wake رقیبی جدی برای سری سایلنت هیل است که در بسیاری از مواقع توانسته موفق تر باشد. تجربه ثابت کرده است که بازی Alan Wake و تمامی بازی هایی که داستانی قوی را یدک می کشند، همیشه جزو بازی های تاریخی و فراموش نشدنی بودند.

Castelvania

تمامی نسخه های دو بعدی از بازی Castelvania را باید قبل از مرگ بازی کرد. سری بازی های Castelvania جزو عنوان های بسیار خوب شرکت بازی سازی کونامی و هم چنین یاد آور خاطرات بسیاری برای بازی خور های قدیمی در پلاتفرم های ۶۴ بیتی و کلاسیک است. تمامی نسخه های دو بعدی بازی Castelvania که برای کامپیوتر های خانگی در دسترس هستند را پیشنهاد می کنم بازی کنید. نسخه ی سه بعدی از این بازی که مدت های قبل برای پلاتفرم های ایکس باکس ۳۶۰ و پلی استیشن ۳ منتشر شد، هرگز نتوانست موفقیت نسخه ی Castlevania: Symphony of the Night را بدست آورد.

قسمت اول این مقاله را سعی کردم با بازی هایی خوب و ماندگار جمع بندی کنم. در قسمت بعدی مقاله ی ” بازی هایی که قبل از مرگ باید بازی کرد” عنوان های خوب دیگری را معرفی خواهم کرد. عنوان هایی چون Max Payne و Assassin Creed و سایر عنوان های خوب دیگر. اگر شما دوستان عزیر عنوان خاصی را در نظر دارید حتما در قسمت نظرات به من کمک کنید تا لیست خودم را کامل کنم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
25 دیدگاه
 1. Ali می‌گوید

  ایول بازی مورد علاقه ی من همون اولی بود
  حال کردم!!!!!!

 2. siagol می‌گوید

  بازی های استراتژیک بیشتر حال میدن.
  چند تا پیشنهاد برای بهتر شدن سایت دارم
  ۱.طراحی سایت خوبه ولی زیاد شیک نیست در حد یه سایت به این خوبی نیست.
  ۲.مقالات آموزشی بیشتر بزارین و اخبار کمتر بزارین چون به سایتتون نمیاد.
  ۳.میتونید مطالب آموزشی بزارین مثل کلاس و هر روز یه جلسه باشه مثلا برنامه نویسی.
  ۳. بیشتر برای سایتتون تبلیغ کنین خیلی بده سایت به این خوبی رو کسی نشناسه.
  ۴. یه نسخه موبایل هم درست کنید.
  ۵. خیلی سایت خوبی دارین واقعا متفاوته! خسته نباشید.

 3. مصطفی می‌گوید

  بازی Black واقعا زمان خودش شاهکار و به یاد ماندنی بود

 4. Cina می‌گوید

  ممنون از مطلبتون
  نمیدونم معیارتون بر چه اساس بوده و چه نوع بازی هایی رو میخواستین بنویسین! اما واسم سوال شد که چرا بازی GTA مثلا GTA IV رو معرفی نکردید!

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   بازی GTA در قسمت دوم مقاله به زودی

 5. حسین می‌گوید

  عالی بودند!
  پیشنهادات من:
  جنگ های صلیبی ۱
  age of mythology 1
  جیمزباند یک و دو
  بازی خرگوش سگا (هویج می خورد!)
  مورتال کمبات
  tekken 6
  کراش باش

 6. ehsan می‌گوید

  لیست خوبی رو جمع و جور کردید ولی بازی max payne رو فراموش کردید!

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   دوست من شما مقاله رو تا آخر بخونید بعد
   من که گفتم در مقاله ی بعدی بازی های بعدی رو میگم که دقیقا اسم مکس پین هم توش هست

   ممنون

 7. Omid می‌گوید

  Michael Jackson’s Moonwalker: The Arcade Game

 8. رضا می‌گوید

  resident evil 3 رو خوب اومدی..به نظر من یکی از بهترین بازی هایی که به کمک موسیقی فضا سازی فوق العاده ای رو ایجاد کرده.

 9. saman می‌گوید

  بهترین هم همون Mario و Modern Warfare 2 هست که هر دو نوستالژیک هستن

 10. مسعود می‌گوید

  با سلام بازی جذاب و به نظر من بهترین بازی استراتژیک را فراموش نکنید.
  The Lord of The Ring
  این بازی سه نسخه استراتژیک داره که واقعاً آنلاین و شبکه بازی کردنش بسیار فکر آدم باز می کنه. به نظر ما که تیمی این بازی را انجام می دیم: ای بازی آخرشه

 11. siavash می‌گوید

  پس world of warcraft کجاست؟

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   در قسمت دوم مقاله

 12. حميد می‌گوید

  سلام.
  موضوع جالبی انتخاب کردید. البته نمیتونم بگم با همشون موافقم. پیشنهاد میکنم این بازیها رو اضافه کنید چون بدون اون لیستتون کامل نیست. بعضی از این بازیها جزو بهترین های سال بودند و برخی سبک جدیدی ارائه دادند و یا اون رو متحول کردند. ببخشید که ترتیب خاصی در لیست رعایت نشده:
  ۱. Grim Fandango
  ۲. C&C: Tiberian Sun
  ۳. Duke Nukem 3D
  ۵. SimCity 3000
  ۷. Starcraft Series
  ۹. Age of Mythology
  ۱۰. Monkey Island Series
  ۱۱. Resident Evil 2
  ۱۲. F22 Lightning II
  ۱۳. Sonic 2
  ۱۴. Nomad Soul 2
  ۱۵. Commandos
  ۱۶. Legacy of Kane: Blood Omen 2
  ۱۷. Tomb Raider Series
  ۱۸. Warcraft Series
  ۱۹. World Of Warcraft
  ۲۰. Starwars: Jedi Knight 2
  ۲۱. Starwars: Knights of the Old Republic I & II
  ۲۲. No One Lives Forever
  ۲۳. Vampire: BloodLines
  ۲۴. Diablo Series
  ۲۵. Mortal Kombat 2
  ۲۶. Streets of Rage Series
  ۲۷. The Last Ninja Series
  ۲۸. Spy Vs Spy
  ۲۹. The Lord Of the Rings (Strategic Series)
  ۳۰. The Chronicles of Riddick
  ۳۱. Age Of Empires Series
  ۳۲. Neverhood
  ۳۳. Earthworm Jim 2
  ۳۴. Elder Scrolls Series
  ۳۵. Heart of Darkness
  ۳۶. MDK
  ۳۷. Populous: The Begining
  ۳۸. Urban Chaos (1999)
  ۳۹. Driver
  ۴۰. Hitman Series
  ۴۱. Splinter Cell Series (specially 1&2)
  ۴۲. GTA 3
  ۴۳. The 5th Element
  ۴۴. Black & White
  ۴۵. Rainbow 6
  ۴۶. Super Shinobi 2
  ۴۷. Dick Tracy
  ۴۸. Shadow Dancer

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   بسیار سپاس. Rainbow Six رو کاملا یادم رفت !

 13. طاها می‌گوید

  portotype2
  rayman origens
  batman arkham city
  max pene 3
  ۳ mass effect
  GTA V
  Call of duty modern warfare3

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   بتمن و مکس پین حتما جزو بازی ها هستند که در قسمت دوم به زودی اعلام خواهم کرد. ممنون

 14. جلال می‌گوید

  mw2 رو اصلا نپسندیدم. کلا call of duty ها تکراری شده و دیگه باهاشون حال نمیکنم. تو سریشون bgack ops خیلی باحال بود

 15. meysam می‌گوید

  Half-Life Series

 16. Roozbeh می‌گوید

  چرا ورزشی رو نمیگین؟؟؟
  FIFA 12
  WWE’12
  NBA 2K12

 17. امیر می‌گوید

  black فوق العاده بود هنوز گاهی اوقات بازی می کنم

 18. محمد می‌گوید

  داستان این بازی مافیا ۲ برای پی اس ۲ چیه که در مغازه ها به فروش می رس

 19. Ehsan70 می‌گوید

  Faghat

  Resident evill 1/4

  NOBUNAGAS AMBITION RISE TO POWER

  GTA 5

  SCARE FACE

  SIMS

  DEAD SPACE

  GOD OF WARS

  …………………………………………………

 20. میثم می‌گوید

  Resident evill 4 فقط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در اين مقاله قصد دارم يك سري باري را از ديد خودم معرفي كنم كه شما بايد قبل از مرگتان آنها را امتحان كنيد و حداقل با انجام اين بازي ها براي مدتي اندك، از آنها لذت ببريد.