متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آخرین بازمانده ی زمین

12345 (بدون نظر)
Loading...
177

امروزه بازی هایی که از آخرالزمان می گویند، طرفداران خاصی پیدا کرده اند. پس از موفقیت عنوان هایی مثله “من زنده هستم” از شرکت بازی سازی Ubisoft، و بازی های قدیمی و صاحب سبکی هم چون Doom که به نوعی به این موضوع ربط داشت، دست بازی ساز ها را باز کرد که از این ایده استفاده کنند و با ترکیب عناصر مختلف یک بازی خوب را خلق کنند. این بار مایل بودم نگاهی به یک بازی انحصاری خیلی خوبی بیندازم که قرار است برای کنسول پلی استیشن ۳ توسط شرکت بازی سازی Naughty Dog  منتشر شود.

“به نظر می رسد یکی از بازی های بسیار خوبی که بسیاری منتظر آن هستند و متاسفانه در انحصار کنسول پلی استیشن ۳ قرار دارد، بازی The Last of Us است که توسط کمپانی معروف بازی سازی Naughty Dog معرفی شده و قرار است در سال ۲۰۱۳ منتشر شود”

شاید بازی The Last of Us ایده ی جدیدی را یدک نکشد و داستان های زیاد و مشابهی همانند بازی The Last of Us دیده شده است،‌ اما شرکت سازنده ی این بازی روی گیم پلی تمرکز دارد و همواره ثابت شده است که بازی هایی که Naughty Dog می سازد، همه از نو آوری ها و خلاقیت های ویژه و منحصر به فردی برخوردار هستند.

در این بازی دو شخصیت اصلی به نام های Ellie و Joel نقش آفرینی می کنند. شخصیت های این بازی به نظر جزو شخصیت های خاص هستند. Ellie یک دختر ۱۴ ساله است که از گذشته ی خود چیزی به یاد ندارد و خود را در وضعیتی می بیند که زنده ماندن بسیار بسیار مشکل است و تنها امید او به تنها بازمانده ی دیگر یعنی Joel است. Joel  نیز یک کاراکتر جدی و خشک خواهد بود که قدرت های بیشتری نسبت به الی دارد و به نوعی شخصیتی سرسخت است که می تواند از این وضعیت ایجاد شده، زنده بیرون بیاید. همانطور که از نام بازی پیداست، آخرین از ما، یک عنوان ترسناک- بقا است که در زمان پس از نابودی جهان و در واقع نوعی قیامت اتفاق می افتد. پایه ی داستانی بازی به عنوان “من زنده هستم” شباهت دارد. در The Last of Us، دشمنان شما همانند زامبی هایی خون آشام می مانند و زنده ماندن در این بازی به معنای، سریع بودن، کشتن، دقت زیاد و از همه مهمتر فرار کردن است. شما از منطقه ای به منطقه ی دیگر در حرکت هستید و در این بین باید با استفاده از ابزار و امکاناتی که به شما داده می شود، زنده بمانید. بازی سوم شخص است و سلاح هایی که به شما داده می شوند، به دو دسته ی سلاح های سرد مثله : تبر و سلاح های گرمی همانند تفنگ های نیمه خودکار، تقسیم بندی شده اند.

بازی The Last of Us برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ و در  یک آکادمی بازی های رایانه ای معروف به Spike Video Game Awards معرفی شد و با نمایش یک پیش نمایش فوق العاده از این بازی حضار را حسابی هیجان زده کرد. گرافیک در این پیش نمایش به قدری بالا و طبیعی بود که حس می کردید با یک فیلم سینمایی روبرو هستید. شرکت سازنده  ی بازی این شعار را در راستای بازی منتشر کرده که “یک عنوان خاص و انحصاری برای پلی استیشن ۳،‌که هیچ کس نمی تواند آن را باور کند”

در این پیش نمایش که از بازی The Last of Us  در Spike Video Game Awards ارائه شد، ترس، خشونت، صحنه های استرس زا و بعدی جدید از سیاره ی زمین و در واقع تغییراتی که زمین پس از یک دگرگونی و آخر الزمان با آن دست و پنجه نرم می کند، نمایش داده شد.

بازی The Last of Us در واقع از مستند ها، کتاب ها و تمام تصویر های ساخته شده از یک آخرالزمان الهام گرفته شده است. زمانی که تمامی جانوران و حشرات به سطح زمین می آیند و برای پیدا کردن غذا دست به خشونت ها و قتل های فجیع می زنند. در بازی The Last of Us شما باید حسابی مراقب باشید. علاوه بر شبه زامبی ها و انسان هایی که دیگر در زمین بازمانده خوانده نمی شوند، حشرات و موجودات دیگری هستند که جان شما را تهدید می کنند. در قسمت های متفاوتی از یک دموی منتشر شده از بازی نیز، صحنه هایی از ماشین سواری در اتوبان دیده شده است.

در واقع ایده ی ساخت بازی “آخرین ما”، پس از پروژه ی Uncharted 2: Among Thieves ایجاد شد و تیم بازی سازی Naughty Dog به دنبال ساخت یک بازی تیمی و دو نفره، پروژه ی جدیدی به نام The Last of Us را کلید زدند. در لیست اعضایی که روی پروژه ی The Last of Us کار  می کنند،‌نام هایی چون Bruce Straley دیده می شود. Bruce Straley از کسانی بود که بازی بی نظیر Enslaved: Odyssey to the West را طراحی کرد.و شخصی با نام Richard Davies که از اعضای اصلی تیم طراحی بازی Uncharted است.

مشخصات بازی :

Developers Naughty Dog
Publishers Sony Computer Entertainment
Directors Neil Druckmann
(creative director)
Bruce Straley
(game director)
Composers Gustavo Santaolalla[۱]
Platforms PlayStation 3
Release dates Late 2012/Early 2013[۲]
Genres Action adventure, survival
Modes Single-player, multiplayer
Media/distribution Blu-ray Disc

جالب است بدانید که بازی The Last of Us از تماشای مستندی به نام Planet Earth که توسط شبکه ی BBC نمایش داده شد، بوجود آمد. یعنی سازنده گان از دیدن قسمت های مختلف مستند “زمین” برای ساخت بازی The Last of Us الهام گرفته بودند و اینکه وجود آثار هایی هم چون “من یک افسانه ام” با بازی فوق العاده ی ویل اسمیت، در ساخت این بازی بسیار موثر واقع شد. ایده های اصلی برای ساخت بازی هایی این چنینی، معمولا از آثار های خوب و ماندگار مشابه سرچشمه می گیرند.

به نظر من بازی The Last of Us، یکی از بهترین های سبک Action adventure, survival خواهد شد و با انتشار این بازی، بسیاری به سمت خرید کنسول های خانگی پلی استیشن ۳ روی می آورند. برخی معتقد هستند که بازی The Last of Us بازگشت به دوران کلاسیک بازی های ترسناک بقا است که ما برای اولین بار در بازی رزیدنت اویل ۱ دیده بودیم.

منبع : ویکی

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازي The Last of Us براي اولين بار در سال 2011 و در يك آكادمي بازي هاي رايانه اي معروف به Spike Video Game Awards معرفي شد و با نمايش يك پيش نمايش فوق العاده از اين بازي حضار را حسابي هيجان زده كرد