متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

گوگل به کاربران آلوده به بدافزار DNS Changer هشدار میدهد

12345 (بدون نظر)
Loading...
90

شرکت گوگل در بلاگ امنیتی خود اعلام کرد که به کاربرانی که به بدافزار DNS Changer آلوده باشند و از وبسایت گوگل بازدید کنند ، هشدار خواهد داد .

اگر نمیدانید که بدافزار DNS Changer چیست باید به شما بگوییم که این بدافزار با تغییر تنظیمات دی.ان.اس باعث میشود تا کاربران از دی.ان.اس سرورهای مخرب استفاده کرده و به وبسایت های جعلی و خطرناک هدایت شوند . این موضوع وقتی بدتر خواهد شد که بدافزار مذکور تلاش میکند تا تنظیمات روتر خانگی شما را نیز تغییر دهد و بدین ترتیب تمامی دستگاه هایی ( مثل کامپیوتر ، تلفن های همراه و تبلت ها ) که برای دسترسی به اینترنت از آن روتر استفاده میکنند نیز به وبسایت های خطرناک هدایت میشوند.

از زمانی که پلیس فدرال آمریکا ( FBI ) و سازمان های قضایی کشور استونی گروهی از افراد مرتبط با این قضیه را در بازداشت کردند و کنترل دی.ان.اس سرورهای مخرب به کنسرسیوم سیستم های اینترنتی منتقل شد ( در تاریخ نوامبر ۲۰۱۱ ) ، گروه ها و سرویس دهنده های اینترنتی مختلف سعی در اطلاع رسانی به کاربران را داشته اند . گوگل اشاره میکند که اکثر این اطلاع رسانی ها موفقیت های محدودی در پی داشته اند و دو دلیل برای این موضوع ذکر میکند :

* هدف قرار ندادن کاربرانی که تحت تاثیر این بدافزار قرار گرفته اند .

* اطلاع رسانی بدون در نظر گرفتن زبان کاربران .

گوگل اشاره میکند تا زمانی که حکم دادگاه مبنی بر خاموش کردن دی.ان.اس سرورهای مخرب تا تاریخ ۹ جولای اجرا شود ، تعداد زیادی دستگاه آلوده باقی خواهند ماند و تا آن زمان ممکن است که این دستگاه ها دسترسی کندی به اینترنت داشته باشند و یا حتی دسترسی شان به اینترنت کاملا قطع شود .

گوگل در پایان هدف خود را از این کار بالا بردن آگاهی کاربران آلوده از بدافزار DNS Changer عنوان میکند و همچنین یادآور میشود که اطلاع رسانی به کاربران با استفاده از یک وبسایت معتبر و همچنین با زبان خود کاربر میتواند تاثیر بسیار بالایی داشته باشد . گوگل انتظار دارد که در عرض یک هفته بتواند بیش از پانصد هزار کاربر آلوده را مطلع کند . پس از اطلاع رسانی به کاربران ، گوگل توضیحاتی نیز در مورد روش های مقابله با این بدافزار خواهد داد . البته گوگل تضمینی در مورد روش های ذکر شده نمیدهد و اذعان میکند که برخی کاربران ممکن است به راهنمایی های بیشتر نیاز داشته باشند .

منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. Ali می‌گوید

    دم گوگل گرم.

    1. علیرضا زارع می‌گوید

      آره ، خیلی خیلی دمش گرم 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت گوگل در بلاگ امنیتی خود اعلام کرد که به کاربرانی که به بدافزار DNS Changer آلوده باشند و از وبسایت گوگل بازدید کنند ، هشدار خواهد داد .