متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

مکس شکست خورده

12345 (بدون نظر)
Loading...
794

مقدمه : در این مقاله داستان بازی “مکس پین ۳” گفته می شود(احتمال لو رفتن داستان وجود دارد)

واقعا نمی توان گفت از کجا باید آغاز کرد. بازی مکس پین ۳ آمد و یک سری را خوشحال و یک سری را ناراحت کرد. بسیار حرف و حدیث در پی این بازی بود و بالاخره بسیاری از پرسش ها پاسخ داده شدند.

بازی مکس پین ۳ یک بازی معمولی نیست که بخواهید به راحتی از کنار آن عبور  و با یک بار تمام کردن آن، خود را مشغول بازی کردن یک بازی جدید کنید. بیشتر از هر چیزی در بازی مکس پین ۳، شخصیت ها و داستان اهمیت دارد و من تصمیم دارم داستان بازی و شخصیت هایی که در سناریوی بی نقص بازی مکس پین ۳ ایفای نقش کردند را تحلیل کنم و بس.

مکس پین، آن پلیس بازنشسته ی آمریکایی که دیگر هیچ چیز برای از دست دادن ندارد و فقط به دنبال یک زندگی راحت و بدون سر و صدا می گردد.

درست در یک شب زمستانی بود که او در یک کافه ی آرام در شهر نیوجرسی مشغول خوش گذرانی بود که ناگهان شخصیتی برزیلی تبار جلوی راهش را میگیرد و از او می خواهد که همه ی خاطراتش را پشت سر بگذارد و با او به کشوری بیاید که قاچاق انسان، مواد مخدر و تمام چیزهایی که یک جهنم نیاز دارد، در آن دیده می شود. او واقعا چیزی ندارد که به خاطرش بخواهد در آمریکا بماند. او زن و بچه اش را از دست داده و خود را مقصر این امر می داند.

خوب بهتر است کمی به جلو برویم و ببینیم که شخصیت مکس پین، یک کاراکتر درون گرا، کم حرف و بسیار جسور در این نسخه از بازی وارد چه ماجرایی می شود. او نگران است، او می ترسد که دوباره زندگی اش در مسیری قرار گیرد که نباید بگیرد ! ولی خب شاید یک هدف و تصمیمی برای آینده، او را به مسیر هایی وارد می کند که هیچ راه برگشتی در آنها نیست.

پسوس، شخصیتی از جنوب قاره ی آمریکا ادعا می کند که مکس را می شناسد و به او پیشنهاد کاری را می دهد که به ظاهر بسیار ساده و نوعی تنوع و تفریح در آن نهفته شده است. مکس قبول می کند و با پسوس به شهری در برزیل می رود.

صحنه  ی اولیه ی بازی، از آخر داستان می گوید و همیشه این سوال را برای بازیکن ایجاد می کند که چرا مکس از یک پلیس کارکشته ی بازنشسته به اینجا رسید و چه عاملی باعث شد که او تمام گذشته هاش را فراموش کند و به فکر یک زندگی آرام باشد.

خب دلیلش می تواند پولی باشد که مکس برای کاری که قرار است انجام دهد دریافت کرده. او به عنوان محافظ یک سرمایه دارد و معمار بسیار ثروتمند برزیلی، نقش مکس پینی را بازی می کند که شکست خورده و ثانیه به ثانیه بد شانسی ها به سمت او روی می آورند. داستان به این راحتی ها هم نیست. بله شاید در ظاهر خیال کنید که او یک محافظ ساده است و داستان بازی فراتر از این نخواهد رفت.

مکس دیوانه یا بهتر بگویم مکس شکست خورده، فقط روبروی خودش را می بیند و فقظ به زندگی ایده آلی فکر می کند که برای این زندگی مجبور شده به برزیل سفر کند. روز های سخت، بی خوابی های تمام نشدنی و یک درد پنهان مکس پین را به یک آدم کش تبدیل کرده است. در قسمت آخر بازی یک دیالوگ معروف شنیده می شود که مکس با خود می گوید “آنها یک آدم کش می خواستند و برای همین هم پول دادند” منظور از اینها تمام شخصیت هایی است که به نوعی در مکس پین ۳، مکس پین را بازی داده اند. دیگرجای هیچ اعتمادی باقی نمی ماند و مکس دیگر برای خودش کار می کند.

شنیده شدن صدای دردناک و غم انگیر سازهای پیانو در ابتدای بازی، بازیکن را به ۹ سال پیش می برد. زمانی که مکس پین در اوج بود و در کشور خودش با تبهکارها می جنگید. او اکنون در برزیل است و پای به پای خانواده ی گوش گذران و “چشمان بسته ی” برانکو، می دود. اما این خوشی ها خیلی دوام ندارند و شب های به یاد ماندنی برای این خانواده و دیگر اعضای آن، به یک خواب تبدیل می شوند.

بار هم صحنه های آهسته و باز هم هیجان و عمقی که فقط در بازی های مکس پین می توان یافت،‌در شماره ی سوم از این بازی به اوج رسیده اند. با صرف نظر کردن از باگ های جزیی و برخی اوقات زاویه ی دوربین ضعیف، بازی مکس پین ۳ یکی از بهترین ها و شاهکاری است در سبک بازی های سوم شخص اکشن که باید داستان آن را جدا تفسیر نمود و گیم پلی و ویژگی های جدید در این شماره را به صورت دیگری تحلیل کرد.

بهتر است کمی به عقب برگردیم، مکس پر انرژی در ابتدای داستان خوشحال است که توانسته به کاری که برای آن به برزیل آمده و بابت آن حقوق می گیرد، کاملا مسلط شود. همه چیز در ابتدا خوب پیش می رود.

همان طور که مکس پین خود را در شرایطی می بیند که به نوعی آرامش قبل از طوفان است، سایر شخصیت ها در بازی در حال آماده شدن هستند تا در موقعی مناسب روی سن بیایند. خانواده ی برانکو، یک سردسته دارد و بقیه به نوعی از رییس خانواده تامین می شوند. پس از رییس، وکتور برادر بزرگ است که سهم کمی از خانواده به ارث برده و به نظر می رسد که نزدیک ترین دشمن به خانواده ی برانکو، همین شخصیت باشد. جرقه ی بازی مکس پین ۳ با دزدیده شدن همسر رییس خانواده زده می شود. درست در وسط یک مهمانی درست و حسابی، گروهی از آدم رباها  که هویت آنها در ابتدا برای بازیکن مشخص نیست، به جمع مهمان ها اضافه می شوند و با خود همسر برانکو را می برند. مکس در ابتدای کار، خود را قهرمان داستان میبیند و به صورت اتفاقی برای بار اول موفق می شود از پس آدم رباها بر آید. اما این گروه از آدم رباهای محلی به این راحتی ساکت نخواهند نشست و درست در قسمت دوم بازی موفق می شوند همسر برانکو  به همراهی دوست دختر پسوس را بدزدند.

تمامی اتهامات روی مکس است. او پول گرفته تا از خانواده ی برانکو مراقبت کند اما اوضاع این طور که باید باشد نیست. بازی مکس پین ۳ دارای ریشه هایی از یک بازی پلیسی است. شاید LA Noir بهترین مثالی است که می تواند با بازی مکس پین ۳ ترکیب شود.

مکس با پیدا کردن سرنخ هایی مکان آدم رباها و گروگان ها را پیدا می کند. پسوس شخصیت مکمل مکس، به صورت اجبار وارد این بازی می شود زیرا که جان معشوقه اش در خطر است. مکس در پی پیدا کردن رد پاهای گروگانگیر ها،‌با گروهی برخورد می کند که به نوعی شبه نظامی هستند. در ابتدا بازیکن نمی داند که با چه افرادی درگیر شده اما بعد ها داستان رنگ و بویی خاص به خود می گیرد و با آمدن گروهی که خود را “مجری قانون” می دانند، قسمت دوم از داستان آغاز می شود.

وسط یک معامله ی حساس بین گروه بد و بدتر، گروه بعدی وارد بازی می شوند. در ابتدا همه چیز مبهم است و گاها طبیعی، اما بعد ها با رفتن به سمت جلوتر و پیدا شدن سرنخ هایی از گروه دوم، هویت و مشخصه هایی از این افراد بر ملا می شود. شبه نظامی های برزیلی، مجهز هستند و قدرت نفوذ بسیار بالایی دارند. دولت برزیل و شاید قدرتمند ترین ارگان در این کشور، مهمترین عنصری است که از این گروه “شبه نظامی” حمایت می کند.

“مکس یک تنه باید در مقابل یک کشور می ایستد و این احساس مسئولیت برای مکس هزینه های بسیار گرانی را در بر دارد”

طبیعی است که مکس مدام به دنبال رهای برای تسکین درد های خود و گذشته ی تلخی  که هرگز فراموش نمی شود می گردد و چیزی بهتر از الکل و قرص های مسکن  نمی یابد. در نسخه ی سوم بازی مکس پین همه چیز رنگ و بوی ۹ سال قبل را دارد و شیوه ی حرکت بازیکن، زاویه ی دید و حتی ظاهر منوهای اول بازی نیز اصالت خود را فراموش نکرده اند.

پیش نمایش ها و میان پرده های بازی، مکس پین ۳ را به یکی از بهترین فیلم ها و شاید داستان های کمیک تبدیل کرده است. دیالوگ ها واقعا بی نقص و تاثیر گذار هستند. صدا گذاری ها و موسیقی متن به بهترین حالت ممکن در سر جای خود قرار داردو صدای گرفته و خش دار مکس پین نشان می دهد که این شخصیت دوست داشتنی به دنبال چه چیز آمده و چه گذشته ای دارد.

مکس به کمک یک پلیس و شاید بهترین دوست دوران سفرش در برزیل، سرنخ هایی از وکتور برادر بزرگ برانکو پیدا می کند. او دیگر هیچ چیز برای از دست دادن ندارد و تصمیم خود را گرفته تا یک تنه در مقابل تمام بدی ها و جنایت های برزیل بیاستد. شخصیت های خوب در انتها به دشمنان اصلی مکس تبدیل می شوند و مکس در پی محافظت از خانواده ی برانکو، یکی از اعضای اصلی این خانواده را هدف قرار می دهد که مقصر قتل ریس این خانواده و کشته شدن انسان های بی گناه برزیلی است که به جرم فقیر بودن، وارد یک تجارت کثیف شدند که ما آن را “تجارت اعضای بدن انسان” می نامیم.

مکس پین ۳ در اوج شروع می شود و با یک پیش نمایش و موسیقی متن آرام خاتمه می یابد. او به آرزوی خود رسید و پس از یک ماجراجویی به ظاهر پیش بینی نشده وارد مسیر خطی می شود که  به دنبالش بود.

بازی مکس پین ۳ شاهکاری دیگر از راک استار گیمز است که با تکیه بر عناصر قدیمی و جدید، یک عنوان فراموش نشدنی را به لیست بازی های رایانه ای اضافه کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
19 دیدگاه
 1. جواد می‌گوید

  من عاشق بازی مکس پین هستم، بازی که با دیگر بازی ها خیلی تفاوت هایی داره و باید بگم شخصه تا حالا نشده بازی رو زیاد بشینم پاش اما بازی مکس پین تنها بازی بود که هم زیاد نشستم و هم تا آخرش رفتم

 2. میلاد می‌گوید

  البته به نظر من مکس اصلا خودش رو مقصر اتفاقی که برای همسر و بچه اش افتاد نمیدونه. کشته شدن خانوادش هم به علت وارد شدن اوباش به خونش بود که تحت تاثیر مواد افیونی بودند و دست به قتل زدن…

 3. محمدرضا می‌گوید

  از ویژگی های دیگه این بازی لود شدنش هست بازی با پیش نمایش ها مخاطب رو میخ کوب می کنه و همین جور تنوع و صحنه های هیجان انگیز این بازی بطور زنجیره ای بازی رو تا آخر پیش می بره و ما رو غرق خودش می کنه و خوب از ایراداته این بازی اینکه بیشتر با اسلحه پیش میره از چاقو،دست…کشتن های نرم و بی صدا خبری نیست .اما در کل واقعا قابل تحسینه منو که تو دنیای خودش غرق کرد .

 4. moeen می‌گوید

  به نظر من بهترین بازیه دنیایه اصلا واقعا تهشه خداکنه مکس پین ۴ هم ساخته بشه آقا بی زحمت شماره سازنده بازی مکس پین رو اگه میشه بدین تا مه زنگ بزنیم شاید راضی بشه مکس پ

 5. حسین(سد شکن) می‌گوید

  رکورد دست منه تو دو روز تمومش کردم

  1. میلاد می‌گوید

   حتما با ترینر رفتی ؟؟؟؟؟

  2. artin می‌گوید

   نظرت در مورد ۳۶ ساعت چیه داشی؟؟؟!!))

 6. میلاد می‌گوید

  اقا خیلی بازیه شاخیه من تمومش کردم بازی رو دستش نمیاد عالیه .پیشنهاد میکنم بازی کنید حتما

 7. سعید می‌گوید

  من تو دو روز بدون ترینر با روزی۴ ساعت تمومش کردم

  1. ا.م می‌گوید

   چه جوری من توی یک ماه و نیم روزی یک ساعت تمامش کردم ولی خیییییییلییییی قسنگ بود.

 8. ssl می‌گوید

  من این بازی رو دارم ولی تو سیستمم نمی خوره
  دو تا کام پیوتر دارم یکیش
  ویندوز ۷ چهار هسته ای گرا فیکشم بالاهه
  یدونه دیگه دارم
  ویندوزه ویستا ۲ هسته ای گرافیکش هم ۴ گیگابایته
  نمی دونم دوباره امتحانش کنم یا نه !

  1. MAX PAYNE می‌گوید

   دوست عزیز روی ایکون بازی راست کلیک کن و گزینه ی run as administratorرو بزن.امیدوارم مشکلت حل بشه.

 9. الیاس می‌گوید

  من نسخه یک و دو مکس رو بازی نکردم . این نسخشم نمی خواستم بازی کنم ولی از قدیم گفتن مفت باشه ، کوفت باشه . خلاصه بگم که این بازی رو به اصرار پسرعموم انجام دادم و فقط در مورد این بازی میتونم بگم که یکی از بهترین بازی هایی بود که انجام دادم و تنها بازی ای بود که ازش خسته نشدم و با شوق بیشتری انجامش دادم.

 10. کسری می‌گوید

  باسلام
  اینجوری که دوست عزیزمون تو ۲روز اونم با روزی ۴ساعت و بدون ترینر این بازی رو تموم کردن پس یعنی گیم پلی این بازی کمتر از ۸ ساعته!یا اینکه دوستم خالی بندی کردن!!!
  درکل من تازه این بازی رو خریدم و هنوزم بازی رو شروع نکردم ولی تعریفش رو زیاد شنیدم!
  من مکس پین ۱ رو بازی نکردم ولی مکس پین ۲ رو ۳بار تا آخر رفتم!!!:)

 11. moein می‌گوید

  moeenجان مکس پین۴توی سال۲۰۱۵میاد.حتما بگیر چون بهترین بازی دنیاست

 12. ali می‌گوید

  آقا من هر سه نسخه ی بازی مکس پین رو تموم کردم همشون با حال بودن بجز نسخه یکش که به دلیل قدیمی بودن گرافیک افتضاحی داشت ولی از داستانش خوشم اومد نسخه ی دومش خیلی باحال بود حرف نداشت هم از نظر گرافیکی و همم از نظر داستنی که داستان عالی داشت من نسخه ی دومش رو سه بار تموم کردم نسخه سوم از نظر گرافیکی حرف نداش و عایل بود من برای اومدن نسخه چهارم این بازی لحظه شماری میکنم

 13. artin می‌گوید

  داشیـــ من رو ایکس باکس بازیش کردم کیفیت روانیه… رواااانی میفهمین؟

 14. مملی می‌گوید

  هی.بازی جالبی هست فقط مراحلش کمه . من تو یه روز تمومش کردم خیلی خوبه فقط اگه میشد یار های بیشتری داشتی بهتر بود و یا سوار ماشین یا هلیکوپتر و یا…بود بهتر میشد

 15. MAX PAYNE می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
  از نظر من مکس پین ۳ یکی از شاهکار های راک استار و در کل صنعت بازی سازی هست و برای اینکه میدونم بعضیها برای اجرای بازی مشکل دارند یک راهی رو میگم که امیدوارم موثر باشه.
  ابتدا روی ایکون بازی راست کلیک کرده و سپس گزینه یrun as administratorرو بزنید.امید وارم مشکلتون حل بشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازي مكس پين 3 يك بازي معمولي نيست كه بخواهيد به راحتي از كنار آن عبور و با يك بار تمام كردن آن، خود را مشغول بازي كردن يك بازي جديد كنيد.