چابکی بیشتر فایرفاکس با تعلیق فعالیت های پس زمینه

چابکی بیشتر فایرفاکس با تعلیق فعالیت های پس زمینه
  • 1391/3/9
  • علیرضا
  • 6

گاهی اوقات هنگامی که با فایرفاکس کار میکنید و تب های زیادی را در آن باز کرده اید ، ممکن است حس کنید که فایرفاکس سریع نیست و به دستورات شما واکنش مناسبی نشان نمیدهد . در این موقع است که میگویید ” فایرفاکس سنگین شده ” و به دنبال راه حلی برای حل این مشکل میگردید .

اما چرا این اتفاق می افتد ؟ موارد مختلفی میتوانند باعث بوجود آمدن اینگونه مشکلات شوند . از قبیل افزونه هایی که فشار زیادی را روی فایرفاکس می آورند . ولی در عین حال یکی از دلایل میتواند فعالیت های پس زمینه ای باشد که وبسایت ها انجام میدهند . برخی از وبسایت ها میخواهند همواره اطلاعات و محتوای جدیدی را در اختیار کاربران خود بگذارند . مثلا جیمیل یا توییتر که بدون بارگذاری مجدد یا همان Reload شدن میتوانند ایمیل ها و توییت های جدید را به شما نشان دهند . همین فرآیند میزانی از منابع سیستم را در اختیار میگیرد . اگر تعداد زیادی از اینگونه وبسایت ها را باز کرده باشید ، ممکن است پس از دقایقی به مشکل برخورد کنید . البته اگر بارگذاری فایل های فلش نیز در این فرآیند انجام شود ، وضعیت بدتر نیز خواهد شد .

اما برای حل مشکل به راه حل پیشنهادی ما توجه کنید . با گویا آی تی همراه باشید …….

افزونه ای به نام Suspend Background Tabs برای مرورگر فایرفاکس وجود دارد که میتواند این مشکل را برطرف کند . این افزونه مانع از فعالیت پس زمینه ای وبسایت هایی میشود که در مشغول بارگذاری محتواهای خود هستند . البته توسعه دهندگان این افزونه به این نکته اشاره میکنند که در حال حاضر و در این نسخه از افزونه Suspend background tabs از فایل های فلش پشتیبانی نمیشود و این بدان معناست که در این نسخه همچنان عناصر فلش و دیگر فایل های مولتی مدیای موجود در صفحه به بارگذاری خود ادامه میدهند . گرچه وعده هایی برای نسخه های آینده داده شده است . اما با این همه جای نگرانی نیست . در ادامه برای حل مشکل مربوط به فایل های فلش نیز به شما راهکاری ارائه خواهیم داد.

برای شروع کار بهتر است به صفحه این افزونه مراجعه کرده و آن را نصب کنید . لینک به صفحه افزونه در پایان مطلب قرار گرفته است . این افزونه بیشتر بدرد کاربرانی میخورد که تعداد زیادی تب در فایرفاکس باز میکنند ( منظور از تعداد زیاد ، بیش از 10 تب میباشد ) . اگر تعداد تب هایی که باز میکنید کمتر از 10 عدد باشد ، ممکن است زیاد متوجه کارایی آن نشوید و تغییری را احساس نکنید .

روش کار این افزونه نیز به این صورت است که فعالیت پس زمینه تب ها را تا زمانی که شما آنها را دوباره فعال نکنید به حالت تعلیق در می آورد . به عنوان مثال یک تب برای توییتر باز کرده اید . اکنون از این تب به یک تب دیگر میروید . در حالت عادی و بدون نصب این افزونه ، فعالیت توییتر در پس زمینه ادامه پیدا میکرد و توییت های جدید نمایش داده میشدند . اما پس از نصب افزونه مذکور و در هنگام رفتن به یک تب دیگر ، فعالیت توییتر در پس زمینه به حالت تعلیق در خواهد آمد و پس از اینکه دوباره به تب توییتر برگشتید ، فعالیت های توییتر از سر گرفته خواهد شد و میتوانید توییت های جدید را مشاهده کنید .

این افزونه دارای یک گزینه نیز در بخش تنظیمات خود نیز میباشد . با فعال کردن گزینه Don’t suspend pinned app tabs میتوانید یک استثنا برای تب های ” سنجاق شده ( Pin ) ” در نظر بگیرید تا این تب ها به روال عادی کار خود ادامه دهند .

 

اما در بالا گفتیم که این افزونه بر روی عناصر فلش تاثیر گذار نیست . بهتر راه برای از کار انداختن فایل های فلش افزونه ای به نام Flash Blocker میباشد .

صفحه دریافت افزونه Suspend Background Tabs

صفحه دریافت افزونه Flash Block

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
  1. عالی بود اما بعیده فایرفاکس زیاد تونسته باشه سرعتش رو بالا ببره چند تا تب که باز بشه فاجعه میشه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *