متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

بیست طرح خلاقانه و هیجان انگیز فلش مموری!

12345 (بدون نظر)
Loading...
286

بسم الله الرحمن الرحیم

در این قسمت ۲۰ طرح متفاوت و جذاب را در تماشاخانه گویا آی تی برای شما کاربران عزیر قرار داده ایم . امیدواریم از دیدن این تصاویر لذت ببرید !

آشنایی با فلش مموری:

“حافظهٔ فلش یا همان فلش مموری(به انگلیسی: Flash memory)، حافظهٔ غیر فرار ذخیره سازی رایانه‌ای است که می‌توان آن را به صورت الکتریکی پاک و دوباره برنامه‌ریزی کرد. این فن آوری عمدتاً در کارت‌های حافظه و یواس‌بی استفاده می‌شود و برای ذخیره‌سازی عمومی و انتقال داده‌ها بین کامپیوترها و دیگر محصولات دیجیتال به کار می‌رود. این نوع خاصی از EEPROM (حافظه فقط خواندنی پاک شدنی و قابل برنامه‌ریزی به صورت الکتریکی) است که در قطعات بزرگ، پاک و برنامه‌ریزی شده‌است. از آنجا که حافظه فلش غیر فرار است، هیچ نیرویی برای نگه داشتن اطلاعات درون قطعه مورد نیاز نیست. علاوه بر این، این حافظه به ارایه گذاشتن سریع اطلاعات در هر دسترسی (اگر چه به اندازهٔ حافظه فرار دینامیک دسترسی تصادفی (DRAM)، که برای حافظه اصلی در کامپوترها به کار می رود سریع نیست) ولی مقاوم تر از دیسک سخت (Hard disk) در برابر شوک حرکتی می باشد.

این نکته را مد نظر داشته باشید که این حافظه را از شرکت های معتبر تهیه نمایید تا دارای ضمانت نامه باشند تا در صورت لزوم امکان تعمیر یا تعویض آن فراهم باشد. ( ویکی پدیا فارسی)”

“شما کدام یک از این فلش مموری ها را می پسندید؟ 🙂

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
5 دیدگاه
 1. siagol می‌گوید

  اون دسته کلید خیلی باحال بود.

 2. saman می‌گوید

  اون فلش انیشتین خیلی جالب انگیزه و با حاله

 3. افشین می‌گوید

  منم یه چندتا طرح تو ذهن خاک گرفته خودم دارم،ولی کیه که تو ایران به این طرحها اهمیت بده

 4. mohsen-rashidi می‌گوید

  مال اینشتین خیلی با حال بود
  اگه بیاد ایران به هر قیمتی باشه می خرمش

 5. jamasp می‌گوید

  همشون خوبن ولی به اونی که من طراحیش کردم نمی رسن.
  mr30

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حافظهٔ فلش یا همان فلش مموری(به انگلیسی: Flash memory)، حافظهٔ غیر فرار ذخیره سازی رایانه‌ای است که می‌توان آن را به صورت الکتریکی پاک و دوباره برنامه‌ریزی کرد. این فن آوری عمدتاً در کارت‌های حافظه و یواس‌بی استفاده می‌شود و برای ذخیره‌سازی عمومی و انتقال داده‌ها بین کامپیوترها و دیگر محصولات دیجیتال به کار می‌رود. این نوع خاصی از EEPROM (حافظه فقط خواندنی پاک شدنی و قابل برنامه‌ریزی به صورت الکتریکی) است که در قطعات بزرگ، پاک و برنامه‌ریزی شده‌است. از آنجا که حافظه فلش غیر فرار است، هیچ نیرویی برای نگه داشتن اطلاعات درون قطعه مورد نیاز نیست. علاوه بر این، این حافظه به ارایه گذاشتن سریع اطلاعات در هر دسترسی (اگر چه به اندازهٔ حافظه فرار دینامیک دسترسی تصادفی (DRAM)، که برای حافظه اصلی در کامپوترها به کار می رود سریع نیست) ولی مقاوم تر از دیسک سخت (Hard disk) در برابر شوک حرکتی می باشد.