متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

اینترنت زمین را نابود می کند!

12345 (بدون نظر)
Loading...
76

کامپیوترها، سرورها و پایگاه داده ها یکی از دلایل گرم شدن زمین هستند که با مصرف انرژی به تبادل داده های می پردازند. به همین دلیل پست های الکترونیک و دیگر ابزارهای فناوری اطلاعات مانند سرورهای ابری، شبکه های اجتماعی و سایت ها از آلاینده های جدید محیط زیست محسوب می شوند.

در این میان اینترنت به تنهایی یک درصد از کل دی اکسید کربنی را که در اثر فعالیت های انسانی منتشر می شود، تولید می کند. اما اینترنت فقط آلاینده نیست بلکه کارکردی دوسویه دارد، اینترنت با وجود مصرف انرژی می تواند در کاهش مصرف سوخت های فصیلی، نقش مهمی را ایفا کند. به عنوان مثال دورکاری و استفاده از تکنولوژی هایی نظیر ویدئو کنفرانس، به جای رفت و آمد و مسافرت های کاری در کاهش مصرف انرژی و تولید دی اکسید کربن موثر هستند.

در ادامه نگاهی می اندازین به برخی از تاثیرات اینترنت بر دنیای ما :

 • در سال ۲۰۰۰ جمعیت جهان ۶ میلیارد نفر بود که از این تعداد ۵۰۰ میلیون نفر مشترک موبایل بودند و ۲۵۰ میلیون نفر نیزبه اینترنت دسترسی داشتند و کاربر اینترنت بودند.

در سال ۲۰۱۱ جمعیت جهان ۶/۵ میلیارد نفر بود که از این تعداد ۵ میلیارد نفر مشترک موبایل بودند و ۲ میلیارد نفر نیز به اینترنت دسترسی داشتند.

اگر کاربران جدید با همان نرخ سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ به شبکه جهاانی اینترنت بپیوندند، تقریبا تا سال ۲۰۱۷ سراسر دنیا آنلاین خواهد بود.

 • در سال ۲۰۰۵ ایالات متحده ۱۰/۳ میلیون پایگاه داده داشته است که این مراکز داده در آن سال۶۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ کیلووات بر ساعت انرژی مصرف کردند که  به اندازه نیروی لازم برای دو ماه کل کشور انگلیس بود.
 • از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ مصرف کل انرژی فقط ۲۰۰ درصد افزایش یافت در حالی که ترافیک کل اینترنت ۳۲/۰۰۰/۰۰۰ درصد بیشتر شد.
 • اگر در سال ۲۰۰۰ یک خودرو جدید می خریدید که ۶۵ لیتر بنزین داشت و ۷۲۰ کیلومتر راه می رفت، امروز باید به دلیل پیشرفت تکنولوژی می بایست با همان ماشین ۱۱۶/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ کیلومتر سفر کنید. اما بهره وری وسایل نقلیه به همان نسبت رشد نکرده است و شما باید هنوز با همان مقدار بنزینی که در سال ۲۰۰ می خریدید، به همان مسافت اتومبیل سواری کنید.
 • ۴۰ درصد از کارگران ایالات متحده از لحاظ فنی آمادگی کار در خانه را دارند. اما با وجود پیشرفت تکنولوژی که شرایط کار در منزل را راحت تر کردند، هنوز هم تنها ۲/۵ درصد از کارمندان ایالات متحده دورکاری می کنند.
 • اگر تنها ۴۰ درصد از کارمندان ایالات متحده بتوانند فقط دو روز در هفته از راه دور کار کنند، ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ تن در اکسید کربن کمتر در سال منتشر می شود.
 • با یک جست و جوی عبارت « Soylent green»  در گوگل به اندازه ۷/۶ سانتی متر راندن یک خودروی سواری دی اکید کربن تولید می شود.
 • ۵۱۰۰ بار جست و جوی عبارت Nilborg  در گوگل به اندازه یک دور کار کردن ماشین ظرف شویی دی اکسید کربن تولید می کند.
 • ۱۵۰۰۰ بار جست و جوی تصویر گربه، معادل آماده کردن یک چیزبرگر دی اکسید کربن تولید می کند.
 • گوگل در فرایند جست و جوی کاربرانش، ماهانه ۲۶۰/۰۰۰ کیلوگرم در اکسید کربن تولید می کند.
 • هر پیام اسپم ۰/۳ گرم دی اکسید کربن تولید می کند. سالانه ۶۲ تریلیون ای میل اسپم فرستاده می شود که معادل راندن ۱/۶ میلیون خودرو، دی اکسید کربن تولید می کند.

 اینترنت زمین را نابود می کند

منبع:http://www.wordstream.com/images/earth-day-2011-infographic.html

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

دیدگاه‌ها بسته شده است.

• اگر در سال 2000 یک خودرو جدید می خریدید که 65 لیتر بنزین داشت و 720 کیلومتر راه می رفت، امروز باید به دلیل پیشرفت تکنولوژی می بایست با همان ماشین 116/000/000/000 کیلومتر سفر کنید. اما بهره وری وسایل نقلیه به همان نسبت رشد نکرده است و شما باید هنوز با همان مقدار بنزینی که در سال 200 می خریدید، به همان مسافت اتومبیل سواری کنید.