متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

Gamespot و نقطه ای روشن در “دنیای Gaming”

12345 (بدون نظر)
Loading...
58

Gamespot یک وب سایت با درجه ی امتیاز بسیار بالا می باشد که پیش نمایش ها، تصاویر، نقد و بررسی و هر چیزی پیرامون بازی های رایانه ای را تامین می کند.

این سایت توسط سه نفر به نام های دمیر، برودی و جان ثبت شد در سال ۱۹۹۶ و تا به امروز توانسته افراد بسیاری را جذب خود کند. این پایگاه معتبر در دنیای بازی های رایانه ای بعد ها توسط CNET خریداری شد در سال ۲۰۰۸ و شبکه ی CNET  در حال حاضر از سال ۲۰۰۸ صاحب جاری Gamespot است.

این وب سایت بین ۴۰۰ وب سایت پر طرفدار و معتبر جهان محسوب می شود. Gamespot به کاربران اجازه می دهد که در سرورهای این سایت وبلاگ شخصی داشته باشند، بازی ها را نقد کننند و به آنها امتیاز بدهند و روی همایش های و مناسبت های سایت مانور بدهند.

از زیر مجموعه های سایت Gamespot که مالک اصلی آن CNET است، سایت GameFAQs می باشد. در سال ۲۰۰۴ سایت خبری و تحلیلی Gamespot به عنوان بهترین سایت Gaming در شبکه ی Spike TV و کنفرانس های مخصوص این شبکه، انتخاب شد.

وب سایت های مشابهی هم چونGamespy، IGN و ۱up از مهمترین رقبای Gamespot هستند. ایت پایگاه توانست به درامد ۶۰ میلیون دلار  در سال دست یابد طبق آمار هایی که از Complete,com به دست آمده اند. Gamespot همه ی  کنسول ها و شاخه های بازی های رایانه ای را شامل می شود. از کنسول های Wii, Nintendo DS, PC, Xbox 360, PlayStation Portable, PlayStation 2, PlayStation 3 گرفته تا قدیمی ها ی همانند Nintendo 64, Nintendo GameCube, Game Boy Color, Game Boy Advance, Xbox, PlayStation, Sega Saturn, Dreamcast, Neo Geo Pocket Color, N-Gage و غیره.

یک لیست از عمومی ترین بازی ها روی سایت قرار دارند که شامل یک موتور جستجو و سبک هایی می شوند که این بازی ها بر اساس آنها تدوین شده اند. از سال ۲۰۰۹ این سایتGamespot به فهرست کردن بازی های Iphone و بازی های سیار دیگر در تلفن های همراه شروع کرد.

Gamespot توسط برودی و دوازده تن از دوستانش در سانفرانسیسکو خارج از یک ساختمان آژانس مسافرتی قدیمی تاسیس شد.

در ابتدا Gamespot منحصر به بازی های کامپیوتر های شخصی می شد. VideoGameSpot.com در واقع فرزند سایت اصلی یعنی Gamespot  بود که در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و برای این بود که بتواند بازی های کنسولی را تامین کند.

در سال ۱۹۹۸ این دو سایت با هم تلفیق شدند و سایت اصلی Gamespot  را تشکیل دادند. Gamespot جدیدی  در بریتانیای کبیر ایجاد شد که محتوای آن کاملا انگلیسی بود و در سال ۲۰۰۲ تشکیل شد و با سرور های اصلی این سایت در آمریکا متمایز بود.

نسخه ی Australian-produced از این وب هم ایجاد شد که در سال ۲۰۰۴ به توقف رسید. Gamespot   یک راهنمای مشروح دارد که سوال هایی به طور مکرر پرسیده شده و پاسخ ها به خوبی با خط مشی مرور کردن ها و ارجاع دادن ها توضیح داده می شدند.

سیستم امتیاز دهی Gamespot  یکی از بهترین قسمت ها در سایت می باشد، کاربرانی که درجه ی فعالیت آنها بالا باشد می توانند فعالیت های خود را گسترش دهند و به امتیاز دهی و نقد مکتوب بازی های بپردازند.

این سایت هر ساله نمایشگاه ها و کنفرانس های مختلفی که سالانه در کشور های مختلف برگزار می شود را به صورت زنده و رایگان برای کابران قرار می دهد و هر ساله بازیکنان می توانند با رای دادن ها بازی مورد علاقه ی خود را انتخاب کنند.

پس از پایان هر سال و طبق عادت هر ساله ی Gamespot، یک سیستم رای گیزی جهت امتیاز دهی بهترین بازی سال، بهترین گرافیک، بهترین داستان و …. فعال می شود و پس از پایان این دوره بهترین های سال توسط منتقدین اصلی و به نام Gamespot  معرفی می شوند.

بهترین ها در سال های متوالی :

منبع : ویکی

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اين سايت توسط سه نفر به نام هاي دمير، برودي و جان ثبت شد در سال 1996 و تا به امروز توانسته افراد بسياري را جذب خود كند.