متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

تاریخ‌های معنادار برای ویروس Stuxnet

12345 (بدون نظر)
Loading...
67

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه گستر، روز یکشنبه ۴ تیر ماه، طبق زمان بندی تعیین شده در برنامه (source) ویروسStuxnet، یکی از راه های انتشار این ویروس متوقف شد. این راه انتشار، با استفاده از فایل های LNK و از طریق حافظه های USB Flalshصورت می گرفت.

روز ۴ تیر ماه برابر با ۲۴ June مصادف با سومین سال ساخت اولین گونه ویروسStuxnetاست. در حال حاضر، سه گونه از این ویروس شناسایی شده است. گونه اول در تاریخ  ۲۳ June سال ۲۰۰۹ ، گونه دوم در تاریخ ۸ June و گونه سوم در تاریخ ۷ July ساخته شده اند.

تاریخ معنادار دیگری که با ویروسStuxnetو نسل بعدی آن، یعنی ویروسDuqu، گره خورده، تاریخ ۲۴ June سال ۱۹۸۲ است. این تاریخ به صورت رمزگذاری شده در برنامه ویروسDuquگنجانده شده است. تنها واقعه مهمی که در این روز خاص اتفاق افتاده، گرفتار شدن یک هواپیما خطوط هوایی انگلیس در گرد و غبار آتشفشانی و فرود اجباری و سالم آن، بوده است! ارتباط این واقعه با ویروس کامپیوتری که ۳۰ سال بعد طراحی و ساخته شده، هنوز مشخص نگردیده است. شاید تنها طراحانStuxnetوDuquبتوانند پرده از این تاریخ های معنی دار بردارند.

علاوه بر تاریخ ۲۴ June، تاریخ های معنادار دیگری مانند۱ June سال ۲۰۱۱ است که در آن روز، سوء استفاده از یکی از نقاط ضعف Windows توسط ویروسStuxnetمتوقف شده

منبع:Blog.shabakeh.net

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه گستر، روز یکشنبه ۴ تیر ماه، طبق زمان بندی تعیین شده در برنامه (source) ویروسStuxnet، یکی از […]