یادگیری آسان زبان های خارجی به کمک Duolingo

یادگیری آسان زبان های خارجی به کمک Duolingo
  • 1391/4/14
  • امیر امام جمعه
  • 6

افراد بسیاری از یادگیری زبان های خارجی پرهیز و این کار را بسیار خسته کننده تلقی میکنند ولی پیشنهاد ما به شما این است که راه های مختلفی را برای یادگیری امتحان کنید. اینترنت همیشه راهکار های بسیار مفیدی را در اختیار ما قرار میدهد و سایت Duolingo نیز یکی از این روش ها میباشد. این سایت به صورت رایگان برای همه کاربران اینترنت در دسترس میباشد و به اعضای خود کمک میکند تا زبان های دیگر را به آسانی یاد گیرند. این وب سایت در حال حاضر زبان های آلمانی ، اسپانیایی و فرانسه را برای آموزش در خود جای داده است. این سایت رایگان است ولی اعضای آن باید در مقابل متناسب با مقدار زبانی که فرا گرفته اند به ترجمه مطالب در وب کمک کنند.

عضویت

شما میتوانید به صورت رایگان و از طریق پست الکترونیک خود در این سایت ثبت نام کنید. هم چنین راه دیگر برای ورود به سایت ، استفاده از اکانت های خود در شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر میباشد. پس از اتصال به شبکه های اجتماعی میتوانید از طریق این سایت به ارتباط با دوستان خود نیز بپردازید.

هرکاربر باید یک زبان را برای یادگیری انتخاب کند. البته امکان فراگیری چند زبان به صورت هم زمان نیز وجود دارد. کاربران میتوانند به آسانی زبان مورد نظر خود را تغییر دهند. برای این کار کافیست در قسمت گوشه سمت راست کلیک کرده و زبان مورد نظر خود را تغییر دهید. این وب سایت میزان یادگیری شما در هر زبان را ذخیره میکند.

سایت Duolingo چگونه کار میکند؟

Duolingo به صورت قدم به قدم اصول و قواعد پایه ای یک زبان را به شما توضیح میدهد. هم چنین کلمات و جملات مناسب برای شرایط مختلف را به کاربر آموزش میدهد. این سایت برای گسترش واژه نامه ی شما بسیار مفید است ولی نمیتواند درک مطلب سطح بالا را به کاربر یاد دهد. پس این سایت برای کسانی که به تازگی فراگیری یک زبان را شروع کرده اند بسیار مناسب است.

مثل بسیاری از سایت های آموزش زبان به صورت آنلاین ، Duolingo نیز این اجازه را به کاربر نمیدهد تا از درسی به درس دیگر برود و باید به صورت گام گام و پله پله دروس را طی کند. در این سایت روند آموزشی شما همانند تصویر زیر به خوبی نمایش داده میشود.

ترجمه به عنوان تمرین

Duolingo برای تامین مخارج خود از فراگیران سایت خود به عنوان مترجم استفاده میکند. این کار تمرین بسیار مناسبی برای کمک به فرایند یادگیری میباشد و از این جهت ترجمه امری بسیار مهم در این سایت محسوب میشود. هم چنین کاربر میتواند با ترجمه متون مختلف سطح یادگیری خود را ارزیابی کند.

البته ترجمه در این سایت کاری بسیار آسان و ساده ای است. کاربران باید بسته به سطح خود عبارات متشکل از 2 تا 5 کلمه را ترجمه کند و در آخر خلاصه ای از مطلب داده شده را به سایت تحویل دهد. کاربر اجازه دارد عبارات دلخواه خود را از لیست تعیین شده انتخاب کند. هر لیست ترجمه با توجه به مهارت های یاد داده شده به شما ، ساخته میشود. کاربران هم چنین میتوانند به هر عبارت از نظر دشواری امتیاز بدهند. این قابلیت برای کل یک مطلب نیز در دسترس است.

سوالات

سایت Duolingo دارای آرشیو طبقه بندی شده از سوالات میباشد که در زمینه زبان های مربوطه طراحی گردیده است. این سوالات در زمینه های قواعد دستوری ، کلمات و اصطلاحات هستند. کاربران میتوانند سوالات خود را بپرسند و به سوالات دیگران نیز پاسخ دهند و هم چنین سوال مورد نظر خود را جستجو کنند.

به یاد آوری

بسیاری از کسانی که در حال فراگیری یک زبان بیگانه هستند با این مشکل مواجه هستند که پس از مدتی بخش هایی از دروس را فراموش میکنند. در این سایت قسمتی برای به یادآوری درس ها طراحی شده است تا اطلاعات بهتر و بیشتر در ذهن فراگیران قرار گیرند.

منبع : Make Use Of

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
    1. خیر دوست عزیز در منبع مطلب فقط زبان های گفته شده را ذکر کرده است.

  1. يه پيشنهاد داشتم. با توجه به اينكه دوستاني كه با اين سايت همكاري ميكنن و مطلب ترجمه ميكنن تجربياتشون رو روي هم بزارن و بهترين و موثرترين روش اموزش زبان انكليسي رو بنويسند. با تشكر.

    1. دوست عزیز این کار نیازمند صرف وقت و هزینه زیادی است که از عهده سایت خارج میباشد.

  2. من تا مرحله 6 زبان ایتالیایی رفتم ولی الان نزدیک به یه ماهه دیگه تمرین های سایت برام باز نمی شه؟ باید چیکار کنم؟ 🙁

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *