متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

گوگل در برابر آمازون: عمر باتری Nexus 7 بیشتر از Kindle Fire

12345 (بدون نظر)
Loading...
89

وب سایت iFixit در روزهای اخیر خبری مبنی بر باز کردن تبلت جدید گوگل و بررسی قسمت‌های سخت‌افزاری داخل آن منتشر کرد. بنابر اظهارات این وب سایت کارایی باتری تبلت گوگل بهتر از تبلت آمازون است.

 

Nexus 7 دارای باتری ۴۳۲۶ میلی آمپر ساعتی است که معادل ۱۶ وات ساعت انرژی الکتریکی در خود نگه می‌دارد. این میزان انرژی برای عملکرد ۹ ساعت و ۴۹ دقیقه‌ای تبلت گوگل کافی است. تبلت آمازون یا Kindle Fire دارای یک باتری ۴۴۰۰ میلی آمپر ساعتی می‌باشد که ۱۶.۲۸ وات ساعت انرژی ذخیره کرده و برای کارکرد تبلت در حدود ۴ ساعت ۴۲ دقیقه کافی است. بنابراین تبلت گوگل دارای ۲ ساعت عمر باتری بیشتر نسبت به رقیب آمازونی خود است.

نتایج بررسی کارایی تبلت Nexus 7 وقتی پیچیده‌تر می‌شود که آن را با تبلت جدید Apple مقایسه می‌کنیم. باتری new iPad در حالتی که از سرویس اینترنت HSPA استفاده می‌کند حدود ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه انرژی مورد نیاز را تامین کرده و در صورت استفاده از سرویس LTE نیز زمان کارکرد تبلت حدود ۹ ساعت و ۳۷ دقیقه می‌باشد. با این وجود iFixit به این نکته اشاره کرده است که باتری اپل ۱۱۵۰۰ میلی آمپر ساعت فعالیت کرده و به عبارتی ۴۲.۵ وات ساعت انرژی ذخیره می‌کند. لذا می‌توان نتیجه گرفت که تبلت جدید Google از نظر بازدهی بسیار عالی است. البته تبلت گوگل مثل رقیب اپلی خود دارای صفحه نمایش Retina نیست و همچنین رادیویی ندارد که مصرف انرژی را بالا ببرد.

منبع: bgr

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وب سایت iFixit در روزهای اخیر خبری مبنی بر باز کردن تبلت جدید گوگل و بررسی قسمت‌های سخت‌افزاری داخل آن منتشر کرد. بنابر اظهارات این وب سایت کارایی باتری تبلت گوگل بسیار بهتر از تبلت آمازون است.