متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

دنیای رنگارنگ Rayman

12345 (بدون نظر)
Loading...
244

اگر از شما بپرسند که بهترین بازی شرکت یوبی سافت در طول تاریخ چه بازی بوده است، شاید خیلی از شماها  بگویید بازی هایی هم چون اسپلینتر سل یا بازی مثله Assassin Creed یا بسیاری از بازی های خوب این شرکت مثله فار کرای و غیره.  ولی اگر واقعیت را بخواهید به نظر من بهترین بازی شرکت بازی سازی یوبی سافت چیزی نیست جز بازی ریمن : ریشه ها یا همان Rayman : Origins که دنیای سبک بازی های پلاتفرمی را از این رو به اون رو کرد و دیگر جای هیچ ایده ی جدیدی را در این سبک بازی به جای نگذاشت.

بازی Rayman : Origins بهترین بازی پلاتفرمی است که تا به حال در تاریخ بازی های رایانه ای ساخته شده و شاید همان سوپر ماریو معروف نیز نتواند به گرد پایش برسد.

Rayman : Origins یکی از پروژه های اصلی و یکی از آثار متفاوت از یوبی سافت است که به همان دوران طلایی و اولیه ی دنیای ریمن و سال های اولیه ی تولید این شرکت  بر می گردد.

دنیای ریمن به قدری بزرگ و زیباست که به این راحتی  نمیتوانید دل از آن بکنید و این بازی بسیار زیبا را کنار بگذارید.   یک اثر هنری به تمام معنا که روی تمامی خشونت ها،‌درگیری ها، ترس ها و تمام استرس های یک بازی رایانه ای عام و کلیشه ای خط قرمزی کشید و نشان داد که هنوز بازی های رایانه ای می توانند بدون این عناصر به زنده ماندن ادامه دهند.  این بازی شاید بسیار بهتر از آثاری باشند که برای آنها تبلیغات گسترده ای صورت گرفت و همه روی آن موضع گرفتند.

برای بار اول که وارد دنیای بی انتهای ریمن می شوید، چند دقیقه باید محو تماشای  رنگ آمیزی  هنری و فوق العاده ی محیطی  بود که پشت این بازی مخفی شده است به طوریکه  هیچ  چیز ی نمی تواند مثله این ترکیب رنگ های زیبا، خستگی را از تن آدمی بردارند . بازی Rayman : Origins شاهکار است و یک عنوان بدون نقص و من به شخصه فکر می کنم این بازی حتما باید چیزی فراتر از یک “عنوان” در دنیای بازی های رایانه ای باشد !

بله شاید برخی از شما که این بازی را بازی نکردید از خود بپرسید این بازی چه چیزی دارد که این همه تعریف و تمجید پشت آن است؟

باید بازی Rayman : Origins را بازی کنید  و علت این را بفهمید که چرا منتقدین سرسخت و گاهی هم آماتور گیم اسپاتی  به این عنوان ۸/۵ از ۱۰ را داده اند.

بازی ریمن داستان خاصی ندارد و به نظر من هم نباید به دنبال داستانی برای این بازی بود،  البته این بازی بر یک خط مشی منسجم حرکت می کند ولی داستان آن کمی مبهم توصیف شده و شاید یک ضعف بسیار جزئی همین باشد که بازیکن اصلا نداند  برای چه چیزی دارد مراحل را طی می کند و بر روی موانع و سکو ها می دود و می پرد !

داستان در بازی Rayman : Origins مهم نیست و تمام وجود این بازی را گیم پلی بی نظیرش تشکیل داده است. نمی دانم واقعا از کجا باید به تعریف کردن این بازی شروع کنم !

شخصیت های فانتزی دنیای ریمن، یکی از زیباترین ها و خنده دار ترین شخصیت هایی هستند که یک بازیکن می تواند در دنیای بازی های رایانه ای ببیند. هر شخصیت حس شوخ طبعی خودش را به صورت خاص نمایش می دهد ولی این شخصیت ها تماما قابلیت های بکسانی بین آنها بر قرار است و فقط در ظاهر هستند که با هم متفاوت اند.

البته گاهی اوقات در برخی مواقع شاید برخی شخصیت ها کند تر و تند تر از بقیه عمل کنند که این هم به نظر من از مهارت بازیکن سرچشمه می گیرد نه از توانایی شخصیت های بازی Rayman : Origins. شما می توانید شخصیت ها متفاوت با ظاهر های متنوع را انتخاب کنید و مراحل را با تنوع بیتشری به پایان برسانید. برای آزاد کردن شخصیت های جدیدتر باید تا می توانید امتیاز جمع آوری کنید.

گرافیک بازی و محیط سازی Rayman : Origins اصلا قابل وصف نیست، ترکیب رنگ های روشن، تاریک، تند و ملایم همه در کنار هم  محیط زیبا و دوست داشتنی را ایجاد می کنند و بازیکنان با رفتن به مراحل و مناطق مختلف با ویژگی های بیشتری از این طراحی آشنا می شود و مدام به طراحان خوش ذوق و هنری بازی Rayman : Origins خسته نباشید می گویند و موفقیت خوب این بازی را تبریک !

این اثر، عنوانی بسیار چالش بر انگیز است و بازیکنان برای اینکه بخواهند به یک موفقیت خوب و عالی در این بازی دست یابند و صرفا تمامی “دستاورد های” این بازی را باز کنند، باید حسابی دقت کنند و برای Rayman : Origins وقت بگذارند. کلیشه ی بازی به این ترتیب است که، شما می دوید، امتیاز هارا جمع آوری می کنید و در انتهای هر مرحله ارزش کار و حاصل تلاش شما، بر آورد می شود.  اما این یک امر روتین و خطی در بازی است و این قانونی است که باید با رعایت کردن آنها، مراحل را تمام کنید.

اما بازی به شما یک مسیر های انحرافی نیز نشان داده که با پیدا کردن و رفتن به این مسیرها،‌می توانید به پیشرفت بهتر خود در بازی کمک کنید. حتما نباید سریع و تند باشید تا بتوانید یک بازی خوب را ارائه دهید فقط باید دقت کنید و حسابی حواستان به اطراف باشد،. شاید فکرکنید که بله این یک بازی پلاتفرمی ساده است که فقط باید پیش رفت، بر سر دشمنان پرید و آنها را شکست داد ولی نه اشتباه می کنید ! Rayman : Origins یک بازی پلاتفرمی چالش بر انگیز است که از بازیکن می خواهد با تمام دقتی که دارد، مراحل را به صورت کامل تمام کند و هر حلقه از بازی را ۱۰۰ درصد تکمیل نماید.   برای بار اول نمی توانید همه ی  آیتم های خواسته شده  در  هر مرحله را بگیرید،  باید یک مرحله را چند بار با اهداف مختلف به اتمام برسانید تا جوایز و “دستاورد های” دیگری برای شما باز شوند.

در ابتدای هر بخش و در اولین مرحله از همان قسمت، یک توانایی به شما داده می شود که می توانید در مراحل بعد تر از آنها استفاده کنید و به واسطه ی آنهامراحل را حرفه ای تر و بهتر به پایان برسانید.  برای بدست آوردن هر قابلیت باید در یک تعقیب و گریز حرفه ای خودی نشان دهید و قابلیت را با دنبال کردن آن بدست آورید ! در واقع یکی از شاهزاده های طلسم شده ی دنیای بزرگ ریمن، می تواند این قابلیت ها را به شما اهدا کند، اما در صورتی که او را نجات دهید !

قابلیت هایی که بازیکنام می توانند در Rayman : Origins بدست آورند شامل : قدرت حمله، روی دیوار راه رفتن، شنا کردن و پرواز است به طوری که در مراحل پایانی بازی باید از چندین قابلیت همزمان استفاده کنید تا بتوانید مراحل را به پایان برسانید.

هر مرحله ویژگی ها صمی و بصری خودش را دارد و طراحی منحصر به فرد و رنگ آمیزی کامل در هر مرحله با موسیقی ناب و فوق العاده ی اثر کامل می شوند.

همان طور که گفته شد موسیقی بازی جزو بخش های کامل بازی به حساب می آید و شاید بتوان گفت که به نوعی با جو و محیطی که بازیکن در آن قرار می گیرد، رابطه ای مستقیم دارد.  موسیقی بازی تلفیقی از سبک های کودکانه به همراهی سمفونی های حرفه ای است که گاها در زمان ها و مکان ها جدی تر به اوج می رسند و در قسمت های خوب و پایان های رضایت بخشی که یک انرژی مثبت به تمام معنا هستند، حالتی ملایم تر به خود می گیرد و بازیکن را با خودش همراه می سازد.

صدا گذاری ها، افکت ها و اصواتی که از شخصیت ها ی بسیار دوست داشتنی و بامزه ی بازی شنیده می شوند،‌ بازیکن را به دنیای پاک و معصوم بچه گی اش می برند و به همین دلیل است که محیط رنگارنگ به همراهی عنصر موسیقی دست به دست هم دادند و بازی را به یک قرص آرام بخش تبدیل کرده اند !

در ابتدای هر بخش و در اولین مرحله از همان قسمت، یک توانایی به شما داده می شود که می توانید در مراحل بعد تر از آنها استفاده کنید و به واسطه ی آنهامراحل را حرفه ای تر و بهتر به پایان برسانیدو برای بدست آوردن هر قابلیت باید در یک تعقب و گریز حرفه ای خودی نشان دهید و قابلیت را با تعقیب آن بدست آورید ! در واقع  شاهزاده های طلسم شده ی دنیای بزرگ ریمن، می تواند این قابلیت ها را به شما اهدا کند، اما در صورتی که او را نجات دهید !

قابلیت هایی که بازیکنان می توانند در Rayman : Origins بدست آورند شامل : قدرت حمله، روی دیوار راه رفتن، شنا کردن و پرواز است که در مراحل پایانی بازی باید از چندین قابلیت همزمان استفاده کنید تا بتوانید مراحل را به پایان برسانید.

بازی هوش مصنوی خوبی دارد و این هوش مصنوعی همان موقعیت هایی است که بازیکن با آنها بر خورد  و با یک واکنش دقیق می تواند بر آنها غلبه کند. شما مانعی را رد می کنید و ناگهان دشمنی بر سر راه خود می بینید و اگر بر سر دشمن پرش کنید و از او یک بالون بسازید و با آن پرواز کنید، شاید باز هم به یک مانع دیگری برخورد کنید که باعث شکست شما می شود، به این معنا که باید برای چند ثانیه هم که شده حرکت های بعدی خود را پیش بینی کنید.

غول آخر های Rayman : Origins از بهترین قسمت های بازی هستند. هر غول حرکات ثابت و قابل پیش بینی از خود نشان می دهد، اما باز هم شکست دادن آن مشکل است و باید حسابی ببازید تا بتوانید بر او غلبه کنید.  شما در حالت عادی فقط یک بار شانس این را دارید که به هر دلیلی شکست بخورید یعنی تنها با یک ضربه یا برخورد باید به آخرین نقطه ی ذخیره برگردید، اما اگر یک آیتم(قلب) را با خود حمل کنید  به شما این شانس را می دهد تا “دو بار” برای زنده مانده خود تلاش کنید !

در مراحل پایانی، بازی به شدت مشکل می شود و ممکن است یک قسمت از هر مرحله را  مجبور باشید تا ۵۰ بار هم به صورت متوالی امتحان کنید تا موق شوید.

مراحل بازی متنوع هستند و شما را به مکان های غیر قابل پیش بینی با ویژگی های منحصر به فرد می برند.

به طور مثال در یکی از مراحل بازی وارد محیطی می شوید که فلفل های سرخ مکزیکی و آشپزهای حرفه ای با آن چنگال های مخوص خود از شما پذیرایی می کنند!‌  در این مرحله موسیقی اصیل مکزیکی به اوج می رسد و بازی کن خود را درست در مکانی می بیند که همه چیز بوی تندی می دهد !

بازی Rayman : Origins یک تجربه ی متفاوت از بازی های پلاتفرمی را برای شما علاقه مندان عزیز به ارمغان می آورد و شاید تا مدت ها نتوان بازی به این خوبی در این سبک پیدا کرد.

این بازی برای کنسول های مختلفی از جمله : Ps Vita، Xbox360 و Nintendo 3ds  و کامپیوتر های خانگی عرضه شده و توانسته  در هر سه کنسول به موفقیت یکسانی دست یابد. بازی زیبای Rayman : Origins بازیکن را برای مدتی از تمام خشونت ها و سردرگمی های بازی های جدید دور می کند و بازی کردن این اثر هنری به بازیکن انرژی و انگیزه ی مضاعف می دهد تا این بازی را بار ها به پایان برساند. در آخر اضافه می کنم که این بازی علاوه بر خط اصلی و مراحل داستانی،‌ بخش های متنوع تری دارد که می تواند در کنار مراحل اصلی یک چالش را آغاز کند.

یکی از مینی گیم های بسیار جالبی بازی،  پیدا کردن دندادن های گمشده ی یکی از شخصیت ها بسیار مظلوم و محبوب بازی است که این دندان ها(تعداد آنها به ۱۰ عدد می رسند) دری را به سوی دنیای مردگان باز می کنند که این مرحله جزو مراحل اضافی بازی است و بازیکن می تواند با رفتن این مرحله و شکست دادن غول آخر، به “دستاوردی” ۸۰ امتیازی دست یابد.

امتیاز ها :

شرح امتیاز ها از ۱۰
داستان بازی ۹.۵
Game play (روند اصلی) ۱۰
صدا گذاری ها ۱۰
کنترل ۱۰
هوش مصنوعی ۱۰
زاویه ی دید ۱۰
شخصیت پردازی ها ۱۰
فیزیک و تخریب پذیری
گرافیک و طراحی محیطی ۱۰
باگ و ایراد های بازی ۱۰
جمع کل ۹.۹۴

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
9 دیدگاه
 1. آرش می‌گوید

  عالی بود، ممنون
  این بازی، مخصوصا چند نفره اش، واقعا لذت بخشه

 2. MR. Garcia می‌گوید

  با این جمله به شدت موافقم : ” دیگر جای هیچ ایده ی جدیدی را در این سبک بازی به جای نگذاشت. ”
  واقعاً ایده هاشون بی نظیر بود …
  نقشه هایی که درست کرده بودن تک بود …
  خیلی خلاقیت به خرج داده بودن !

  ممنون از پست خوبتون …

 3. میلاد می‌گوید

  سلام می خواستم بدونم کسی راهنمای مراحل این بازی رو داره

  1. ميثاق جراحي می‌گوید

   بله توی سایت
   Ign.com

 4. شاهو می‌گوید

  این بازی عالی بود. من تمومش کردم ولی حاضرم دوباره و دوباره بازی کنم

 5. hamedb619 می‌گوید

  کجا میشه دانلودش کرد… سایتی رو بهم معرفی کنید

  1. MR. Garcia می‌گوید
 6. مهیار می‌گوید

  دوست عزیز سایتی که معرفی کردی لینک هاش خرابه نمیشه دانلود کرد

 7. mmm می‌گوید

  بچه ها چجوری غول پرنده رو شکست بدم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اگر از شما بپرسند كه بهترين بازي شركت يوبي سافت در طول تاريخ چه بازي بوده است، شايد خيلي از شماها بگوييد بازي هايي هم چون اسپلينتر سل يا بازي مثله Assassin Creed يا بسياري از بازي هاي خوب اين شركت مثله فار كراي و غيره. ولي اگر واقعيت را بخواهيد به نظر من بهترين بازي شركت بازي سازي يوبي سافت چيزي نيست جز بازي ريمن : ريشه ها يا همان Rayman : Origins كه دنياي سبك بازي هاي پلاتفرمي را از اين رو به اون رو كرد و ديگر جاي هيچ ايده ي جديدي را در اين سبك بازي به جاي نگذاشت.