متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پارتیشن بندی آسان در ویندوز ۷ و ویستا

12345 (بدون نظر)
Loading...
12,214

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که تمایلی به نگهداری تمامی فایل های خود در یک مکان نداشته باشید برای مثال فایل های تصویری در کنار اسناد قرار نداشته باشند. بهترین راه برای طبقه بندی فایل ها در ویندوز پارتیشن بندی حافظه میباشد. در هنگام نصب ویندوز فقط یک درایو با نام پیش فرض C وجود دارد. کاربر در این زمان میتواند به دلخواه خود پارتیشن هایی را با حجم های مختلف ایجاد کند. هم چنین بعضی از کاربران نیاز دارند که یک پارتیشن را حذف نمایند و یا این که آن را به پارتیشن دیگری اضافه نمایند. برای این کار نیز میتوان از امکانات خود ویندوز بهره گرفت. ولی آیا پس از نصب ویندوز نیز راهی برای تقسیم حافظه به چندین قسمت وجود دارد؟ در جواب باید گفت بله ، از طریق یکی از امکاناتی که در ویندوز قرار دارد میتوان پس از نصب ویندوز نیز این عمل را انجام داد. در این مطلب نحوه انجام این کار را در ویندوز های ۷ و ویستا آموزش میدهیم.

پارتیشن بندی حافظه

در اولین گام باید وارد کنسول Disk Management بشویم. این قسمت از ویندوز در نسخه های ۷ و ویستا مشابه میباشد. برای دسترسی به این کنسول راه های زیادی وجود دارد ولی آسان ترین روش وارد کردن نام آن در قسمت جستجوی ویندوز میباشد. با وارد نام باید گزینه ای مشابه به آن چه در تصویر مشاهده میکنید ظاهر شود.

بر روی گزینه Create and format hard disk partitions کلیک کنید. از اینجا وارد قسمت Disk Management میشوید. در این صفحه لیست تمام پارتیشن ها و درایو های شما قرار دارد. اگر تا به حال اقدام به پارتیشن بندی نکرده باشید ، ۳ درایو را مشاهده خواهید کرد. اولین گزینه مقدار حافظه ای میباشد که برای ریکاوری ویندوز در مواقع لزوم مورد نیاز میباشد. گزینه دوم حافظه ای میباشد که توسط خود سیستم اشغال شده است. و گزینه آخر درایو C سیستم شما است که کاربر به آن دسترسی دارد. در جلوی هر گزینه میتوانید مواردی را مثل مقدار حافظه کلی ، درصد حجم اشغال شده و … را مشاهده نمایید.

برای ایجاد یک پارتیشن جدید بر روی درایو C راست کلیک کنید و از جعبه ی باز شده گزینه Shrink Volume را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه Shrink Volume پنجره ای جدید باز میشود که کاربر میتواند مقدار حافظه درایو جدید را مشخص کند. دقت نمایید که اعداد موجود در این صفحه بر حسب مگابایت نوشته شده اند(هر گیگابایت ۱۰۲۴ مگابایت است). برای مثال اگر قصد دارید مقدار ۱۰ گیگابایت از حافظه خود را جدا کنید و آن را به یک پارتیشن جدید تبدیل نمایید باید عدد ۱۰۲۴۰ را در قسمت حجم پارتیشن وارد نمایید. پس از تعیین مقدار حافظه سیستم برای ایجاد حافظه جدید حاضر میباشد.

پس از وارد کردن مقدار دلخواه حافظه برای پارتیشن بر روی گزینه Shrink کلیک کنید. سیستم به سرعت یک پارتیشن طبق بندی نشده را ایجاد میکند. ولی باید توجه داشته باشید که هنوز مکانی برای این پارتیشن مشخص نشده است و قابل استفاده نمیباشد. برای ایجاد یک پارتیشن سالم حافظه مورد نظر باید فرمت (Format) شود. بر روی پارتشین جدید راست کلیک کنید و گزینه New Simple Volume را انتخاب کنید. سپس پنجره ای جدید باز میشود که در آن میتوان نام پارتیشن جدید را با یکی از حروف انگلیسی مشخص کرد و حافظه را نیز فرمت کرد. پس از تعیین نامی برای پارتیشن بر روی کلید Next کلیک کنید. در اینجا سیستم دوباره از کاربر مقدار حجم حافظه را سوال میکند. اگر قصد دارید همان مقدار حافظه قبلی را ایجاد کنید عدد ظاهر شده را تغییر ندهید و گزینه Next را بزنید.

در قسمت بعدی شما میتوانید نام پیش فرض پارتیشن خود را تغییر دهید. اگر این نام را تغییر ندهید نام پارتیشن همان حرف انگلیسی خواهد بود که در قبل انتخاب کرده اید. اگر این اول پارتیشن ایجاد شده توسط شما باشد نام پیش فرض آن E است و البته میتوانید نام های در اختیار دیگر را نیز برای آن انتخاب کنید. هم چنین باید نوع درایو مورد نظر را مشخص کنید. دو گزینه در این قسمت وجود دارد که گزینه اول ایجاد درایو بدون فرمت است و گزینه دوم به همراه فرمت میباشد.

Volume label نیز نام دوم اختیاری برای یک پارتیشن است که میتوانید نام دلخواه خود را در جعبه مربوطه وارد کنید. اگر گزینه فرمت را انتخاب کرده باشید درایو را از نوع NTFS مشخص کنید و در پایان بر روی Next کلیک کنید. هم اکنون پارتیشن جدید شما ایجاد شده است و میتوانید فایل های مورد نظر خود را به داخل آن منتقل کنید.

شما میتوانید این کار را دوباره برای ایجاد یک پارتیشن جدید دیگر انجام دهید. ایجاد یک پارتیشن جدید میتواند مزیت های زیادی را علاوه بر مدیریت صحیح فایل ها برای کاربر ایجاد کند. اگر شما نیاز به یک سیستم عامل دیگر در کنار ویندوز خود دارید میتوانید آن را در یک پارتیشن جدید نصب کنید و از بوت دو گانه بر روی کامپیوتر خود استفاده کنید.

ادغام پارتیشن ها

گاهی اوقات کاربر پارتیشن جدیدی را ایجاد میکند ولی پس از مدتی منصرف میشود و قصد دارد حافظه ایجاد کرده را به محل قبلی خود بازگرداند مثلا پارتیشنی را حذف کند و حافظه آن را به درایو C منتقل کند. برای این کار دوباره وارد کنسول Disk Management  میشویم و پارتیشنی را که قصد حذفش را داریم انتخاب میکنیم. سپس بر روی آن راست کلیک کرده و از پنجره باز شده بر روی گزینه  Delete Volume کلیک میکنیم. با این کار تمام اطلاعات موجود در پارتیشن از بین میرود و تبدیل به حافظه خالی در سیستم میشود.

مشاهده میکنید که پارتیشن تبدیل به حافظه آزاد شده است. حالا بر روی حافظه آزاد ایجاد شده راست کلیک میکنیم و از منو باز شده گزینه Delete Partition را انتخاب میکنیم. با این کار حافظه آزاد تبدیل به حافظه ای میشود که در حال حاضر در هیج کجا جای ندارد و آماده است تا با درایو دیگری ادغام شود.

برای ادغام حافظه بر روی درایو دلخواه خود که در اینجا برای ما درایو C میباشد راست کلیک کرده و  Extend Volume را بزنید. سپس پنجره ای برای گسترش حجم درایو باز میشود که تنظیماتی مشابه با پنجره ایجاد پارتیشن جدید دارد.

اگر شما فقط قصد ادغام یک پارتیشن را دارید بر روی گزینه Next کلیک کرده و در پنجره های جدید بازی شده نیز بر روی همین گزینه کلیک کنید تا در آخر به کلید Finish برسید و پس از انتخاب آن ، کار ادغام پارتیشن ها به پایان رسیده است. پارتیشن قبلی شما از بین رفته و به درایو مورد نظر اضافه گردیده است. اگر قصد دارید چندین پارتیشن را یک جا ادغام کنید به روش قبلی گفته شده همه آنها را حذف نمایید تا به حافظه آزاد تبدیل شوند و در آخر آنها را به درایو مورد نظر اضافه کنید.

منبع : Ghacks

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
65 دیدگاه
 1. نرم افزار حسابداری می‌گوید

  این واقعا امکان خوبیه که تو ویندور ۷ اضافه شده توی xp مجبور بودیم برنامه هایی مثل پارتیشن مجیک نصب کنیم

  1. حاجی زاده می‌گوید

   در این عبارت که در متن آمده اشتباه وجود داره :«اولین گزینه مقدار حافظه ای میباشد که برای ریکاوری ویندوز در مواقع لزوم مورد نیاز میباشد. گزینه دوم حافظه ای میباشد که توسط خود سیستم اشغال شده است. و گزینه آخر درایو C سیستم شما است که کاربر به آن دسترسی دارد. در جلوی هر گزینه میتوانید مواردی را مثل مقدار حافظه کلی ، درصد حجم اشغال شده و … را مشاهده نمایید.» در واقع ما درایو های خودمان را می بینیم که روی سیستم هر کس به اندازه پارتیشن بندی اولیه درایو وجود دارد . و می توانیم هر یک از درایو ها که حافظه اضافی داشته باشند از اونها مقداری دلخواه جدا کنیم و بعد تنها می تونیم به هموم درایو حافظه جدا شده را اضافه کنیم.
   البته دوستانی که با مشکل کمبود فضای درایو c مواجه هستند می توانند در همین صفحهDisk Management روی درایو c کلیک راست کنند و گزینه چنج درایو را انتخاب کنند سپس گزینه ad را انتخاب کنند و درایوی را که دارای فضای آزاد است را انتخاب کنید و در آن فلدری را بسازید و سر ریز درایو c به آن فلدر خواهد رفت

 2. زری محمدی می‌گوید

  باسلام مطالب این سایت را میخواستم کپی پیست کنم یا پرینت بگیرم که تو فرصت مناسب مطالعه کنم ولی نمیشه لطفن اگر ممکنه مرا راهنمایی کنید. باتشکر

  1. اميرحسين امام جمعه می‌گوید

   روشی که من خودم معمولا استفاده میکنم اینه که متن و تصاویر رو توی یه فایل ورد کپی میکنم و در یه زمانی ازشون پرینت میگرم.

 3. وحید می‌گوید

  مرسی راهنمایی خوبی کردین

 4. ebi می‌گوید

  با سلام یه درایو رو حذف کردم که به درایو c اضافه کنم ولی اون روشی که گفتید روی درایو c راست کلیک میکنم گزینه Extend Volume فعال نیست راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. فرزاد می‌گوید

   چون اون درایو بعد از درایو c نیست و از هم فاصله دارند و این به خاطر آدرس بندی هارد دیسک است و شما باید محتویات پارتیشن بعد از درایو c را در درایو دیگه کپی کنید و سپس اون پارتیشن رو حذف کنید و بعد از اون می توانید درایو c رو extend کنید

  2. بهمن می‌گوید

   با سلام. من دقیقاً طبق گفته ی شما یک درایو چسبیده به درایو c را حذف کردم(تو پنجره این دو درایو به هم چسبیده اند) رنگش سبز شد. حالا هر چقدر روش راست کلیک می کنم تا از حالت آزاد به عدم تعلق تبدیل بشه( از رنگ سبز به مشکی تبدیل بشه) گزینه ی Delete Partition فعال نیست.چیکار باید بکنم؟

  3. arash می‌گوید

   سلام
   واقعا عالی بود راهنمایی تون من c رو extend دادم. خیلی ساده و با سرعت زیاد
   خدا خیرتون بده

 5. alex می‌گوید

  من میخوام حجم یکی از درایو ها رو به درایو c اضافه کنم .
  اگه ممکنه راهنمایی کنید..

 6. kEyHaN می‌گوید

  داداش کمک خوبی بود اما من می خوام پارتیشنی که ویدوز توشه رو یه چیزی حدود(۵۰ گ.ب) کنم که یک پارتیشن با فضای باز زیاد داشته باشم که مجبور نباشم فایل های اضفی بریزم تو پارتیشنی که ویندوز توشه.مثلآ ۲ تا پارتیشن به اسم c,d داریم که روی c ویندوزه.
  C:50 GB
  D:350 MG
  اگه راهی هست بگید آخه خودم هر چی سعی کردم میزان حجم C رو کمتر از حد معمولش کنم نشد.

 7. sisi می‌گوید

  با سلام و تشکر از آموزش خوبتون
  منم میخوام به درایو c اضافه کنم(درایوی که ویندوزم توشه) ولی نمیشه به هیچ عنوان.با اینکه درایو بعدیشو آزاد کردم بازم نمیشه.لطف میکنین راهنمایی کنین.ممنون

 8. امیر امام جمعه می‌گوید

  دوستان اگر کسی با این برنامه به مشکل برخورد کرده مخصوصا برای پارتشین بندی درایو C میتونه از برنامه های جانبی که قدرت بیشتری دارن استفاده کنه. البته طرز کار با این نرم افزار ها تقریبا مثل همین برنامه هستش و رابطه کاربری کاملا ساده و قابل فهمی داره.

 9. محمد می‌گوید

  دست شما درد نکنه.دمتون گرم واقعا از این آموزش استفاده کردم.تشکر ویژه خسته نباشید.

  نصیب زاده .بوشهر

 10. amir ali می‌گوید

  با سلام و عرض ادب حضور شما استاد عزیزم
  واقعا بخاطر اموزش خوب شما از شما کمال تقدیر وتشکر رو دارم
  دمت گرم

 11. MOSLEM می‌گوید

  سلام من درایو نزدیک درایو c رو نمیتونم پاک کنم.کمکم کنید درایوc اصلا فضای خالی نداره نمیدونم چه کار کنم

  1. اشک چشم می‌گوید

   سلام برای حذف کردن درایوc باید فایلهای مربوط به دسکتاپ را پاک کنید(نه نرم افزار های اینیستالی)
   ثانیا نرم افزار های بیهوده را باید unistall کنید.

   طریقه یونیستال کردن:روی آیکون نرم افزار کلیک راست کرده و در پنجره باز شده گزینه unistall.exe را انتخاب بکنید.

   یاحق

 12. منتظریان می‌گوید

  با سلام آقا دمت گرم منم خوب استفاده بردم می خواستم با یک بیت شعر ازت تشکر کنم یه کم بی تربیتی بود . منصرف شدم

 13. شایان می‌گوید

  سلام،خسته نباشید،تفاوت شما با سایت های دیگه این بود که نحوه ی باز گردوندن حافظه رو هم توضیح دادید،چیزی که توو سایت های دیگه به چشم من نخورد.ممنون.

 14. رضا می‌گوید

  آقا یک دنیا ممنون . دستتون درد نکنه

 15. farzin می‌گوید

  دمت گـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرم

 16. masoud می‌گوید

  مرسی راهنمایی خوبی کردین.

 17. رهگذر می‌گوید

  سلام
  خدا خیرتون بده که این آموزش را در سایتتان قرار دادید یک هزینه ی خرید نرم افزار را از روی دستمان برداشتید امیدوارم باز هم از این اموزش های مفید در سایتتان قرار بدید.

 18. سارا می‌گوید

  سلام من یک هارد جدید خریدم می خوام با ویندوز سون پارتیشن بندی کنم چطوریه؟کمکم کنید خیلی ضروریه

 19. آتنا می‌گوید

  ممنون کمک بزرگی کردی

 20. کوروش می‌گوید

  خدا خیرت بده
  دستمریزاد

 21. هنرآموز می‌گوید

  سلام
  از اموزش خوبتان کمال تشکر را دارم
  اما به یک مشکل بر خوردم این هم این بود که گزینه delete partition غیر فعال هست و به همین خاطر نمی توانم فضای ازاد شده را به درایو c اضافه کنم لطفا” راهنمایی کنید جناب استاد.

  1. مهرداد دهکردی می‌گوید

   منم این مشکل رو دارم . الان free space دارم و گزینه delete غیرفعاله. ویندوز ۸ . چکارش کنم

 22. نیما می‌گوید

  سلام
  اگه بخواهیم یک هارد کاملا خالی(DOS) مثلا واسه یه لپ تاپ آک بند رو پارتیشن بندی کنیم چه کار بایستی کرد؟

 23. فرامرز می‌گوید

  دستتون درد نکنه عالی بود خیلی به دردم خورد !! انشاا… همیشه موفق باشین !!

 24. علی می‌گوید

  سلام دستتون درد نکنه عالی بود…
  یه سوال داشتم درایو های من تو my computer به ترتیب حروف الفبا هستن ولی تو disk management با یه ترتیب دیگه بعد از درایو c هستن اخه من میخواستم یه درایو خالیو بدم به درایو c که تو مطالب دیدم باید پشت سر هم باشن که این کارو بکنم…
  الان باید کدوم درایومو حذف کنم اگه میشه منو راهنمائی بکنین ممنون میشم..

 25. آرمین می‌گوید

  اقا قربون دستت واقعا حرف نداشت منو از دست این پارتشنا خلاص کردین

 26. raha می‌گوید

  سلام
  من یک درایو حذف کردم اما خواستم به c اضافه کنم گزینه Extend Volume غیر فعال بود حالا چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟

 27. f.n می‌گوید

  من یک درایو حذف کردم اما خواستم به c اضافه کنم گزینه Extend Volume غیر فعال بود حالا چه کار کنم؟ حجم اون درایو هم گم شده!! لطفا جواب بده

 28. saba می‌گوید

  سلام، لطفأ دقیق و شفاف راهنمائیم کنید ممنون میشم، هنگام نصب ویندوزسون پارتیشن ها را delet کردم دوباره new partion رو زدم و پارتیشن cجدید ساختم با اندازه ۳۷گیگ ولی دیگه ویندوز نصب نمیشه پارتیشن c رو قبول نمیکنه بایدچیکارکنم الان کامپیوترم ویندوزنداره قبلأ سون بود اما الان بالانمیاد واسه نصب هم فقط تا قسمت انتخاب پارتیشن میاد و وقتی پارتیشن cیا Dرا انتخاب میکنم وnext رامیزنم نصب نمیشه بایدچیکارکنم؟ممنون

  1. متین می‌گوید

   اگر این گزینه غیرفعال باشد. در این حال، به تصویر دوم دقت کنید، باید روی Disk 0 کلیک راست کنید و گزینه Convert to Dynamic Disk را انتخاب کنید. بعد از این کار، این امکان برای شما فراهم می‌شود…

 29. شعر عاشقانه می‌گوید

  واقعا عاااالی بووود سپااااااااااس

 30. احمد می‌گوید

  دمت گرم داداش حرف نداری خیلی مفید بود

 31. مرتضی می‌گوید

  من یک درایو حذف کردم اما خواستم به c اضافه کنم گزینه Extend Volume غیر فعال بود حالا چه کار کنم؟ حجم اون درایو هم گم شده!! لطفا جواب بده

 32. mostafa می‌گوید

  سلام میخوام درایو ‏Dرو به دو درایو تقسیم کنم وقتی روی ‏unallocated‏ گزینه ‏new simpleرو انتخاب میکنم درآخر کار ارور ‏‎(dynamic disks are not supported on clusters)‎
  میده. مشکلش چیه؟

 33. کوروش می‌گوید

  اگر هر کاری کردید نشد ویندوز xp رو بزارید کامپیوترو ریست کنید و پارتیشنای مخفی و غیر مخفی رو پاک کنید

 34. AMIR می‌گوید

  سلام من ویندوز ۷ نصب کردم یکی از درایو ام گمشده بعد به DISK MANAGEMENT اون درایوم که گم شده سبز رنگه هر کاری می کنم بر نمی گرده کمکم کنید دمت گرم

  1. mach می‌گوید

   روی اون فضای خالی سبز رنگ راست کلیک کن و New simple volume… کلیک کن و بقیش رو خودت میفهمی

 35. محمد می‌گوید

  دمت گرم داداش 😉

 36. یاور می‌گوید

  ممنون واقعا عالی بود دمتون گرم

 37. بازدید کننده می‌گوید

  عالی بود
  کاربردی و بسیار ساده

  ممنون

 38. مهسا می‌گوید

  عاقا من هم از کنترل پنل رفتم هم سرچ کردم چرا توومرحله اول وقتی create and format hard disk partition انتخاب میکنم هیچ صفحه ای باز نمیشه؟ ینی ی ثانیه باز میشه بعد بسته میشه؟ چی کنم حالا؟ راهنمایی لدفن 🙁

 39. shayesteh می‌گوید

  slm
  ye moshkeli daram
  shrinkam gheyre faghaye
  chika konam?
  lodfan tozih bedin
  manmon

 40. Roya می‌گوید

  سلام . پس از اینکه گزینه shrink را انتخاب می کنم با اینکه فضای آزاد درایو سی ، ۱۰۸ GB است اما در قسمت Enter the amount of space shrink فقط ۱GB فضای آزاد مشخص شده است . راهنمایی می کنید لطفا ؟ با تشکر

 41. hamid می‌گوید

  سلام واقعا مرسی از این سایت خوبببببببببببب

 42. سحر می‌گوید

  سلام اگه به جایه shirink از delete valume استفاده کردیم چگونه آن فضا را unallocated کنیم که بشه درایو در آن ساخت؟؟؟؟؟؟

 43. سحر می‌گوید

  سلام میشه کمکم کنید من اومدم یکی از درایوها رو delete کردم حالا اجازه نمیده در این فضا یه درایو جدید بسازم چهطوری این فضارو اول unallocated کنم تا بشه درایو ساخت؟

 44. kamran می‌گوید

  سلام . من درایو بعد c را میخوام اضافه کنم به درایو c. ولی بعد از delete volume اجازه نمیده که extend بشه و غیر فعاله. لطفا راهنمایی کنید.

 45. محمد می‌گوید

  خیلی عالی بود ممنون

 46. سلمان می‌گوید

  سلام
  من نمیدونم چرا شما که اطلاعات کافی نداری تاپیک اموزش میزاری؟
  دوستانی که پارتیشن رو میخان یکی کنن و گزینه ادغام براشون غیر فعال میشه به این خاطر هست که باید هر دو پارتیشن از یک نوع تعریف شده باشند یعنی باید هردو primary (مخصوصا درایو c با یه درایو دیگه) و یا logical باشند.
  خواهش میکنم اموزش رو تصیح کنید که امت گیر نیفتند

 47. ضحی می‌گوید

  گزینه extend volume رو نمیتونم انتخاب کنم .

 48. علی می‌گوید

  با سلام
  یه مفدار از حجم هارد من در زمان نصب ویندوز و پارتیشن بندی اون مرحله وارد پارتیشن بندی نشده ؛ اگر امکانش هست من رو راهنمائی کنید که چطور میتونم این حجم رو برگردونم و ازش توی یه درایو استفاده کنم؟
  ممنون

 49. hossein می‌گوید

  لطفا کمکم کنید.دوستم لپ تاپش رو داد به من که ویندوز ۸ روش بریزم من اومدم براش ویندوز ۸٫۱ بریزم وقتی که تموم شد ویندوز به مشکل خورد و اجرا نمی شد و هی دستگاه رو ری استارت می کرد من اومدم دوباره براش یک نوع دیگر بریزم که تمام پارتیشن هاش پاک شده امکان ساخت پارتیشن نداره چیکار کنم .من برای خودمم از همون روش که براش ریختم برای خودمم ریختم .و درست کار کرد بعدش دیتگاهش ضعیفه لطفا سریع پاسخ منو بدید.

 50. سجاد می‌گوید

  سلام عزیز جان سپاسگذارم بابت مطلب آموزنده شما….
  ادغام کردن دو درایو به درد من خورد و از این بابت فوق العاده ممنون و آرزوی سلامتی براتون دارم…

 51. fr می‌گوید

  سلام من درایورم پاک شده و رنگش سبز شده و فقط گزینه new simple volume فعال است و میخوام درایو جدیدی بسازم این گزینه رو که میزنم آخرش این پیغامو میده
  there is no enough space available on the disk to complete this operation
  ترو خداااااااااا کمکم کنید
  تو نصب ویندوز خواهرم دو تا ویندوز نصفه ریخته بود تو این درایو بعد درایو رو زد فرمت بعدم delete
  حالا درایو کم دارم نمیسازه هرکاری میکنم چیکار کنم
  ترو خدا تروخدا کمکم کنید اعصابم خورده

  1. مهرداد دهکردی می‌گوید

   این مشکل منم هست . چکار باید کرد ؟ لطفا یه نفر راهنمایی کنه.الان ۴۰۰ گیگ free سبز رنگ شده که هیچ کاریش نمیشه کرد و وقتی تنها گزینه فعال یعنی new simple volume رو میزنم ارورر میده

 52. علیرضا می‌گوید

  داداش دردت بخوره تو سر سایتای بیخودی. که توضیحاتشون ناقص و موردی. دمت گرم. ادامه بده داداش کارت ۲۰

 53. احمد رضا می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من هنگام نصب وینوز در قسمت پارتیشن بندی به ارورfailed to create a new partition selected unused space [error 0x8004240fبرخورد کردم وحالا ۵۰گیگ من داخل یک درایو که نه می توان فرمت کرد نه می توان ان پاک کرد لطفا راهنماییم کنید…

 54. masoud می‌گوید

  سلام
  میخواستم ویندوز ۷ برای کامپیوترم نصب کنم دی وی دی ویندوزگذاشتم را گذاشتم داخل کامپیوترتا اونجایی که میخواستم درایو c را فرمت کنم به جای درایو c اشتباهن درایو DVD که داخلش ویندوز بود فرمت کردم .خلاصه کامپیوتر را روشن میکنم درایو dvd را نشان نمیدهد باید چککار کنم.

 55. علی می‌گوید

  سلام. من اومدم از دیسک d ی مقدار حافظه بدم ب دیسک e اما تمام فیلام ک تو پوشه e بود پاک شد (۲۰۰ GB)… حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که تمایلی به نگهداری تمامی فایل های خود در یک مکان نداشته باشید برای مثال فایل های تصویری در کنار اسناد قرار نداشته باشند. بهترین راه برای طبقه بندی فایل ها در ویندوز پارتیشن بندی حافظه میباشد