حواستان به مصرف اطلاعات باشد!

حواستان به مصرف اطلاعات باشد!
  • 1391/5/4
  • ITTeach
  • 0

در سال گذشته،میانگین مصرف اطلاعات توسط هر کاربر گوشی‌های هوشمند در آفریقای جنوبی 43 مگابایت در ماه بوده است.

این آمار که توسط یکی از وبلاگ‌های محلی نوکیا اعلام شد، نشان می‌دهد با افزایش تعداد موبایل‌ها و دسترسی به اینترنت، پخش ویدیویآنلاین و ارتباط سریع با اینترنت، مصرف اطلاعات به میزان انبوهی در افریقای جنوبی در حال اوج گرفتن است.

گاهی اوقات مردم نمی‌دانند چقدر اطلاعات مصرف می‌کنند. زمانی می‌‎فهمند که قبض موبایل خود را در پایان دوره دریافت کرده و مبلغ هنگفت درج شده روی آن را مشاهده می‌کنند.

چه در LinkedIn دنبال کار جدید بگردید، اخباری که به آنها علاقمندید چک کنید و چه ویدیو به صورت آنلاین مشاهده کنید، می‌توانید از جدیدترین امکانات موبایلتان استفاده کنید و فقط چیزهایی که برایتان اهمیت دارد را چک کنید؛ بدون این که در پایان ماه با قبض‌های شوکه‌کننده مواجه شوید.

گذشته از ارتباط به شبکه Wi-Fi در محل کار، خانه یا فرودگاه، راه‌های دیگری برای محدود کردن مصرف اطلاعات موبایل وجود دارد. در اینجا ما روش‌هایی ذکر می‌کنیم تا بهترین استفاده را از بسته‌های اطلاعات خود کرده باشید:

  • حالت ذخیره انرژی (باتری) را فعال کنید:فعال کردن حالت ذخیره انرژیاز دو جهت سودمند است: یکی اینکهعمر باتری را افزایش می‌دهد و دیگر اینکه بسته‌های اطلاعاتی شما را حفظ می‌کند. وقتی این حالت را فعال می‌کنید، گوشی شما به صورت خودکار برخی از قابلیت‌ها که در پس‌زمینه در حال اجرا هستند و باتری را مصرف می‌کنند خاموش یا غیرفعال می‌کند. با وجود این، هنوز می‌توانید تلفن بزنید و پیامک ارسال کنید؛ اما باید ایمیل‌های خود را به صورت دستی چک کنید.

  • اتصال به شبکه را غیرفعال کنید: بدون خاموش کردن گوشی می‌توانید مصرف اطلاعات و اتصال به شبکه را غیر فعال کنید. شبکه موبایل (mobile network) را انتخاب کنید و اتصال به شبکه و اطلاعات را خاموش یا Off کنید. این گزینه برای کسانی مناسب است که برای انتقال اطلاعات یک برنامه بدون محدودیت ندارند.

  • از حالت پرواز استفاده کنید:رانندگان جاده نیز می‌توانند گوشی را هنگام سفر و رانندگی در جاده در حالت پرواز (flight mode) قرار دهند. حالت پرواز از ارتباط گوشی‌های لومیا و هوشمند نوکیا با شبکه‌ای که در حال استفاده از آن هستند جلوگیری می‌کند. همچنان شما قادر خواهید بود وب را با اتصال به شبکه Wi-Fi مرور کنید و از بلوتوث برای پخش موسیقی آنلاین در هدست بی‌سیم استفاده کنید.

ارسال شده توسط:

حمیدرضا نیکدل (مدیر روابط عمومی نوکیا در ایران)

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *