متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پورت Thunderbolt به سرعت ۲۰ گیگابیت در ثانیه (۴ برابر USB3.0) می‌رسد

12345 (بدون نظر)
Loading...
74

رقم عجیبی است، سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه، دو برابر سرعت فعلی و همچنین ۴ برابر سرعت پورت USB 3.0، بله این سرعت با استفاده از یک کنترلر خاص با کد Falcon Ridge ممکن می‌شود. این کنترلر از DisplayPort v1.1a و همچنین v1.2 Redriver پشتیبانی می‌کند. این دو تکنولوژی بنابر برنامه‌ریزی قبلی توسط کنترلر Redwood Ridge در سال ۲۰۱۳ پشتیبانی می‌شوند.

 

با توجه به اینکه در حال حاضر اینتل برای هر کنترلر تاندربولت ۲۰ دلار دریافت می‌کند، این کنترلرهای جدید مقرون به صرفه خواهند بود.

کنترلر جدید Falcon Ridge با استفاده از تکنولوژی PCI Express 3.0 خارج از PC موجب افزایش سرعت می‌شود. بنابر اخبار منتشر شده، همچنان کابل مسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این کنترلر در سال ۲۰۱۴ عرضه می‌شود.

در حال حاضر کنترلر Cactus Ridge در پورت تاندر بولت استفاده می‌شود،  این کنترلر با ترکیب DisplayPort و یک یا دو واسط PCI Express پهنای باند ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را فراهم می‌کند.

منبع: guru3d وTweaktown

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
3 دیدگاه
 1. علیرضا می‌گوید

  ما که usb3 رو چیزی ازش ندیدیم!!
  خیلی سرعتش فرق نمیکرد

 2. aaahdr می‌گوید

  سرعت ۷ یا ۸ گیگابیت بر ثانیه یه سرعت رویاییه، دیگه ۲۰ گیگابیت بر ثانیه رو اسمی نمیشه روش گذاشت! حتی فکر کردن بهش هم آدم رو هیجان زده می کنه!

 3. mohammad می‌گوید

  به امیدگسترش وبروز شدن شبکه ی سخت افزاری کشور *
  باز شدن مسیر برای قطعات اورجینال در شبکه ی فروش سخت افزار
  باعبور از تحریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رقم عجیبی است، سرعت 20 گیگابیت بر ثانیه، دو برابر سرعت فعلی و همچنین 4 برابر سرعت پورت USB 3.0، بله این سرعت با استفاده از یک کنترلر خاص با کد Falcon Ridge ممکن می‌شود. این کنترلر از DisplayPort v1.1a و همچنین v1.2 Redriver پشتیبانی می‌کند. این دو تکنولوژی بنابر برنامه‌ریزی قبلی توسط کنترلر Redwood Ridge در سال 2013 پشتیبانی می‌شوند.