متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

سامسونگ و تولید انبوه حافظه هایی برای گوشی ها که ۴ برابر سریعتر از چیپ های موجود هستند

12345 (بدون نظر)
Loading...
83

کمپانی سامسونگ، پیشرو در عرصه‌ی تولید انواع حافظه‌های سریع در جهان، این بار حافظه‌هایی برای گوشی‌ها و تبلت‌ها تولید می‌کند. این حافظه‌های فلش ۴ برابر سریع‌تر از چیپ‌های حافظه‌ی موجود هستند و خوشبختانه به مرحله‌ی تولید انبوه رسیده‌اند.

 

Samsung Pro Class 1500 از نظر سرعت بیشتر شبیه حافظه‌های حالت جامد (SSD) هستند، تعداد اعمال ورودی و خروجی در ثانیه بالغ هنگام خواندن به ۳۵۰۰ عدد می‌رسد و سرعتی برابر با ۱۴۰ مگابایت بر ثانیه به دست می‌آید. در حالت نوشتن نیز با ۱۵۰۰ عمل ورودی و خروجی در ثانیه (IOPS)، نهایت سرعت ۵۰ مگابایت می‌باشد.

در حالی که سرعت کلاک پردازنده‌ی گوشی‌های هوشمند به ۲ گیگاهرتز نزدیک می‌شود و همچنین با توجه به اینکه تعداد هسته‌ها به ۴ عدد افزایش یافته، به حافظه‌ی سریع‌تری نیاز است تا عملکرد کلی دستگاه الکترونیکی مطلوب باشد. وظیفه‌ی حافظه‌ی RAM در یک دستگاه الکترونیکی این است که تمام برنامه‌های در حال اجرا را مدیریت کند، اگر در این بخش ضعیف باشد، به خوبی می‌توان کند بودن وسیله را حس کرد. بنابراین حافظه‌های جدید سامسونگ قدم مهمی در بهبود کارکرد گوشی‌ها و تبلت‌ها و البته دیگر وسایلی است که از حافظه‌های داخلی (embedded) استفاده می‌کنند.

به نظر می‌رسد که سامسونگ برای رسیدن به این سرعت از چند تکنولوژی مختلف بهره برده است، به عنوان مثال فرآیند تولید ۲۰ نانومتری در تولید حافظه‌ای از نوع quick toggle DDR2.0 استفاده شده است، حافظه‌ای که دارای کنترلر سامسونگ، مبتنی بر یک استاندارد جدید JEDEC می‌باشد.

منبع: tweaktown

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کمپانی سامسونگ، پیشرو در عرصه‌ی تولید انواع حافظه‌های سریع در جهان، این بار حافظه‌هایی برای گوشی‌ها و تبلت‌ها تولید می‌کند. این حافظه‌های فلش 4 برابر سریع‌تر از چیپ‌های حافظه‌ی موجود هستند و خوشبختانه به مرحله‌ی تولید انبوه رسیده‌اند.