متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نقد و بررسی کارت گرافیک HIS 6670 iSilence 5 1GB

12345 (بدون نظر)
Loading...
182

شرکت‌های کمتری دیده می‌شوند که به کمیت کارت گرافیک خود اهمیت بالایی بدهند، شرکت iSlience محصولی همانند HIS 6670 iSilence 5 1GB ارائه داده که از چیپ سری ۶۶۷۰ برگرفته شده است و بر خلاف ظاهر فریب‌دهنده‌اش دارای قدرت مناسبی می‌باشد.

جزئیات فنی:

AMD Radeon HD 6670
۱GB GDDR3/DDR5
۸۰۰MHz core clock
۸۰۰MHz memory clock (1600MHz DDR effective)
۴۰۰MHz RAMDAC
۱۲۸-bit memory interface
۴۸۰ stream processors
۲۴ texture units
۳۲ ROP units
PCI-E interface
no additional power connectors needed
DirectX 11
DVI, HDMI connectors
۲-year warranty

کارت گرافیک AMD Radeon HD 6670 که یکی از رقبای این کارت گرافیک می‌باشد، دارای کمترین قیمت در عین حال قویترین در نوع خود می‌باشد. اما تفاوت اصلی میان این دوکارت گرافیک خنک کننده آنها می‌باشد، همانطور که مشاهده می‌کنید خنک کننده iSilence بدون فن بوده در نتیجه هیچ گونه صدای از خودش تولید نمی‌کند،هم اکنون در این فکر هستید که چگونه این خنک کننده بدون فن می‌تواند این کارت گرافیک DDR5 را خنک کند؟ جواب بسیار ساده است، اگر به عکس بالا دقت کنید خواهید دید که فلزهای استفاده شده جهت خنک کردن چیپ، فلز معمولی نیستند، این فلز آلمینیوم فوق حساس می‌باشد که گرمای چیپ گرافیک را با سرعتی باورنکردی خارج کرده، حتی اگر در هنگام بازی دست به خنک کننده بزنید هیچ گرمایی حس نخواهید کرد.

این کارت گرافیک دارای یک سری دیگر می‌باشد که از خنک کننده بزرگتری تشکیل شده است و تفاوت قیمت آنچنانی هم ندارند. از دید مشتری می‌توان بیان کرد که این کارت گرافیک با قدرت فوق‌العاده‌اش می‌تواند انتخاب خوبی باشد، این کارت گرافیک توانایی دو SLI را دارا می‌باشد و نکته جالب اینحاست که برای نصب این کارت گرافیک نیاز به مقدار خاصی از رم نیست، حتی در حداقل‌ترین نوع رم این کارت گرافیک بدون مشکل پاسخ می‌دهد.

سرعت مموری این کارت ۸۰۰MHz است که برای یک کارت گرافیک DDR5 قدرت کمی محصوب می‌شود، اما از طرف دیگر AMD 6670 دارای قدرت ۱Ghz که ۲۰٪‌بیشتر از iSilence می‌باشد، بعلاوه سرعت کلاک مموری این کارت گرافیک ۱.۶GHz می‌باشد که می‌توان این قدرت را تقریبا مناسب دانست.

اگرچه این کارت گرافیک از رابط حافظه ۱۲۸ بیتی بهرهمند است، اما توانایی پهنای باند مموری DDR5 این کارت به ۶۴GBps می‌رسد، اگر بخواهیم به سری اول کارت گرافیک ۶۶۷۰ نگاهی بیاندازیم خواهیم دید ۶۶۷۰ آنچنان هم قوی طراحی نشده بود، زیرا در مراحل اول مموری این کارت DDR3 بود و سیستم خنک کننده آن توانایی بالایی از خود نمایش نمی‌داد، اما حال به لطف توصعه دهندگان می‌باشد که چنین کارتی به وجود آمده است.

عملکرد HIS 6670 iSilence 5 1GB

عملکرد این کارت گرافیک در بازی بیشتر به نظر نامطلوب می‌رسد، در بازی Crysis ورژن DDR3 این کارت گرافیک توانست با رزلوشن ۷۲۰*۱۲۸۰ دارای فریم ۱۵.۸fps و در DDR5 فریم ۲۴.۶fps از طرف دیگر در رزلوشن ۱۰۵۰*۱۶۸۰ سری DDR3 فریم ۵.۴ و DDR5 فریم ۱۴.۱ را دارا می‌باشد.

عملکرد این کارت در بازی Stalker با مموری DDR3 در رزلوشن ۱۰۵۰*۱۶۸۰ دارای فریم ۱۷fps و در DDR5 فریم ۲۳.۸fps را نمایش می‌دهد.

عملکرد این کارت در بازی Battleforge با مموری DDR3 در رزلوشن ۱۰۵۰*۱۶۸۰ دارای فرم ۱۴.۱fps و در DDR5 فریم ۲۳.۷fps را نمایش می‌دهد.

حال اگر بخواهیم یک نتیجه‌گیری کلی انجام دهیم به نظر می‌رسد که این کارت برای یک کاربر خانگی که استفاده زیادی از کارت گرافیک ندارد انتخاب خوبی است اما اگر از آن افراد حرفه ای هستید که از نرم افزارهایی همانند ۳D Max یا Photoshop استفاده می‌کنید مطمعنا این کارت نمی‌تواند نیازهای شما را برطرف کند.

 منبع: pcadvisor.co.uk

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت‌های کمتری دیده می‌شوند که به کمیت کارت گرافیک خود اهمیت بالایی بدهند، شرکت iSlience محصولی همانند HIS 6670 iSilence 5 1GB ارائه داده که از چیپ سری 6670 برگرفته شده است و بر خلاف ظاهر فریب‌دهنده‌اش دارای قدرت مناسبی می‌باشد.