متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پردازنده های جدید Intel عرضه شد، مدل‌های قدیمی ارزان‌تر می‌شوند

12345 (بدون نظر)
Loading...
89

مدل‌های جدید پردازنده‌های Intel برای لپ‌تاپ و دستاپ عرضه شد. اینتل هم‌زمان با عرضه‌ی مدل‌های جدیدی که مشابه مدل‌های موجود و با کمی تغییر در سرعت کلاک هستند، قیمت مدل‌های قدیمی‌تر را نیز کاهش داد. معماری این محصولات Ivy Bridge است و حتی برخی از آنها با معماری قبلی اینتل یعنی Sandy Bridge طراحی و تولید شده‌اند.

محصولاتی که مدلشان مربوط به سری ۳۰۰۰ است، معماری Ivy Bridge دارند و محصولاتی که از خانواده ۲۰۰۰ و ۵۰۰ و ۶۰۰ هستند نیز معماری‌های قدیمی‌تر دارند. به عنوان مثال i3-3240 یک پردازنده‌ی ۲ هسته‌ای با سرعت ۳.۴ گیگاهرتز و ۳ مگابایت حافظه‌ی کش است، معماری آن نیز Ivy Bridge است. قابل ذکر است که مدل‌هایی که با معماری جدید عرضه می‌شوند، علاوه بر داشتن بازدهی بالاتر در پردازش، مصرف انرژی کمتری هم دارند.

مطابق جدول زیر، مدل‌هایی که با پسوند SB مشخص شده، معماری Sandy Bridge دارند.

مدل‌های دستاپ تنوع زیادی دارند و در بخش رایانه‌های قابل حمل، یک پرچم‌دار جدید معرفی شده است. Core i7-3940XM با ۴ هسته و سرعت کلاک ۳ گیگاهرتز (با توربو بوست افزایش می‌یابد) ۱۰۹۶ دلار قیمت دارد و گران‌ترین مدل جدید است.

منبع: tweaktown

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. hamida می‌گوید

    ممنون.مثل همیشه کارت عالیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدل‌های جدید پردازنده‌های Intel برای لپ‌تاپ و دستاپ عرضه شد. اینتل هم‌زمان با عرضه‌ی مدل‌های جدیدی که مشابه مدل‌های موجود و با کمی تغییر در سرعت کلاک هستند، قیمت مدل‌های قدیمی‌تر را نیز کاهش داد.