متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

خودروی بدون راننده ی گوگل با تأیید فرماندارکالیفرنیا از این به بعد به صورت قانونی در خیابان ها حرکت می کند

12345 (بدون نظر)
Loading...
100

فرماندار ایالیت کالیفرنیا جری براون بالاخره سند تأیید خودروی بدون راننده‌ی گوگل را امضا کرد. با امضای این سند، گوگل می‌تواند خودروی بدون راننده‌اش را که مدت‌ها روی آن کار کرده و مشغول تست آن بوده را به صورت قانونی وارد خیابان‌های ایالت کالیفرنیا کند. البته برای ایمنی هم که شده محدودیت‌هایی در این قرارداد در نظر گرفته شده است.

از جمله محدودیت‌ها می‌توان به وجود یک راننده‌ی دارای گواهینامه در صندلی راننده اشاره کرد! در مواقع اورژانسی وجود یک راننده‌ی واقعی از بروز حوادث زیادی جلوگیری می‌کند. ایده‌ی خوبی است اما اگر ماشین کنترل دستی را در اختیار راننده قرار ندهد چه می‌شود؟

درست است که ماشین بدون راننده‌ی گوگل ما را یاد داستان‌ها و فیلم‌های ترسناکی می‌اندازد که در آن دنیای ربات‌ها از کنترل بشر خراج شده و جامعه‌ی انسانی در معرض خطر قرار می‌گیرد اما این نکته هم باید در نظر گرفت که یک راننده‌ی بی دقت به مراتب بدتر از طرح گوگل رانندگی می‌کند.

اما به آماری جالب در مورد آزمایشات گوگل توجه کنید: ۳۰۰ هزار مایل (حدود ۴۸۰ هزار کیلومتر) بدون هیچ تصادفی!

خودروی گوگل با به کار گیری حسگر‌های مختلف و تعقیب مسیر، به صورت خودکار هدایت می‌شود و فقط یک بار که به صورت دستی هدایت می‌شد، تصادف کوچکی داشته است.

منبع: vr-zone

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
5 دیدگاه
 1. seapersian می‌گوید

  سلام آقای شیری عزیز،
  ممنون از مقالات خوبی که در سابت قرار میدید، البته لازم است خاطرنشان کنم جری براون فرماندار کالیفرنیا هست و کالیفرنیا هم نمیتواند شهردار داشته باشد چون ایالت است و در کل تقنین قوانین و توشیح آنها جهت اجرا از حوزه اختیارات شهردار و شهرداری خارج است.
  با تشکر.
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%B1%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%88%D9%86

  1. عليرضا شیری می‌گوید

   حق با شماست. ویرایش کردم. متشکر

 2. مهيار سوري می‌گوید

  علیرضا خان عنوان یادت رفت!

  1. عليرضا شیری می‌گوید

   پیر شدم دیگه حواس ندارم!

  2. مهيار سوري می‌گوید

   نه بابا، ما همکار پیر نمی خوایما!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شهردار ایالیت کالیفرنیا جری براون بالاخره سند تأیید خودروی بدون راننده‌ی گوگل را امضا کرد. با امضای این سند، گوگل می‌تواند خودروی بدون راننده‌اش را که مدت‌ها روی آن کار کرده و مشغول تست آن بوده را به صورت قانونی وارد خیابان‌های ایالت کالیفرنیا کند. البته برای ایمنی هم که شده محدودیت‌هایی در این قرارداد در نظر گرفته شده است.