متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

موشک جدید بویینگ برای از کار انداختن تجهیزات الکترونیکی از مایکروویو استفاده می‌کند

12345 (بدون نظر)
Loading...
691

شاید کابوس هر دوستدار تجهیزات الکترونیکی یک موشک CHAMP باشد، چیزی که در روز ۱۶ اکتوبر به مرحله‌ی آزمایش رسید. در واقع کمپانی Boeing این نام را برای موشک جدید خود انتخاب کرده است، یک موشک بدون هیچ ترکش و نیروی فیزیکی که فقط تجهیزات الکترونیکی مثل کامپیوترها را هدف قرار می‌دهد. در حقیقت تست موشک موفقت آمیز بوده و حتی دوربین‌هایی که قرار بود از نحوه‌‌ی عملکرد موشک فیلم‌برداری کنند هم از کار افتادند!

 

این تست توسط سازمان تحقیقات نیروی هوایی آمریکا و تیم فانتوم بویینگ و همچنین افرادی از تولیدکننده‌ی وسایل مایکروویو با انرژی بالا، صورت گرفت. هدف یک ساختمان پر از وسایل الکترونیکی و کامپیوتر بود. بعد از هدف قرار دادن ساختمان تمام تجهیزات الکترونیکی داخل، از کار افتاد. در طول تست ۷ هدف مختلف توسط موشک هدف قرار گرفت.

Keith Coleman مدیر برنامه‌ی فانتوم کمپانی بویینگ می‌گوید این تکنولوژی جدید در جنگ‌های مدرن امروزی، عرصه‌ی جدیدی ایجاد می‌کند، در واقع قبل از اینکه هیچ سرباز یا هواپیمایی به منطقه برسد، تمام دستگاه و تجهیزات الکترونیکی و مدرن از کار می‌افتد.

منبع: slashgear

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. فراري می‌گوید

    راهای مقابل با این موشک چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید کابوس هر دوستدار تجهیزات الکترونیکی یک موشک CHAMP باشد، چیزی که در روز 16 اکتوبر به مرحله‌ی آزمایش رسید. در واقع کمپانی Boeing این نام را برای موشک جدید خود انتخاب کرده است، یک موشک بدون هیچ ترکش و نیروی فیزیکی که فقط تجهیزات الکترونیکی مثل کامپیوترها را هدف قرار می‌دهد. در حقیقت تست موشک موفقت آمیز بوده و حتی دوربین‌هایی که قرار بود از نحوه‌‌ی عملکرد موشک فیلم‌برداری کنند هم از کار افتادند!