متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نحوه صحیح بازکردن Flash و CD

12345 (بدون نظر)
Loading...
109

همواره یکی از متداولترین خطراتی که کامپیوترهای شخصی را تهدید می کند، نصب بدافزارها و برنامه های مخرب از طریق عدم آشنایی با نحوه صحیح بازکردن CD و Flash ها است. معمولاً بدافزارها به گونه ای نوشته می شوند که با دوبار کلیک بر روی درایور یا انتخاب گزینه هایOpen  و Auto Play قابل اجرا هستند.

حال برای اینکه کامپیوتر شما از حمله بدافزارها در امان بماند، تنها کافی است که به جای باز کردن CD و Flash ها توسط سیستم عامل کامپیوترتان، آن ها را از طریق سیستم عامل های نصب شده در یک برنامه ماشین مجازی باز کنید. بدین صورت، بدون نگرانی می توانید مطمئن باشید که بدافزارهای موجود روی آن ها، هیچ دسترسی به کامپیوتر شما نداشته و سیستم شما از آلودگی مصون خواهد ماند.

سیستم عامل های نصب شده در ماشین های مجازی، هیچگونه ارتباطی با سیستم عامل میزبان خود نداشته و در صورت آلودگی، می توان تنها با یک کلیک و در مدت چند ثانیه، سیستم را به حالت اولیه برگرداند. همچنین با این کار علاوه بر امنیت بیشتر در برابر بدافزارها، یک سیستم عامل مجزای دیگر برای استفاده های مختلف در اختیار دارید.

لازم به ذکر است که ماشین مجازی، به معنی راه اندازی یک سیستم عامل درون یک سیستم عامل دیگر است. برای این کار می توان از نرم افزارهایی همچون VirtualBox ، Windows Virtual PC و یا VMware Workstation استفاده کرد.

تصویری از یک ماشین مجازی و سیستم عامل های نصب شده در آن:

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. mahmoud می‌گوید

    مک هم میشه نصب کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همواره يكي از متداولترين خطراتي كه كامپيوترهاي شخصي را تهديد مي كند، نصب بدافزارها و برنامه هاي مخرب از طريق عدم آشنايي با نحوه صحيح بازكردن CD و Flash ها است. معمولاً بدافزارها به گونه اي نوشته مي شوند كه با دوبار كليك بر روي درايور يا انتخاب گزينه هايOpen و Auto Play قابل اجرا هستند.