متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

مقایسه آنلاین قیمت‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی

12345 (بدون نظر)
Loading...
114

تعداد سایت‌های فروش آنلاین بسیار بیشتر از آن است که بتوان برای هر خرید به همگی آنها سر زد. در همین حال کالاهای دست دوم نیز قیمت مشخصی ندارند که بتوان هنگام خرید آنلاین آن‌ها اطمینان داشت که امکان خرید آن کالا به بهایی ارزانتر وجود نداشت.

به همین خاطر کاربران اینترنتی هنگامی که قصد خرید برای مثال یک گوشی آی‌فون دست‌دوم را دارند مجبورند وقت زیادی را صرف بازدید از سایت‌های مختلف و مقایسه قیمت‌های آن کنند و یا اینکه چاره‌ای ندارند جز اینکه به قیمتی که توسط نخستین سایت ارائه شدن بسنده کنند و امیدوار باشند که کالا را به قیمت مناسبی خریده‌اند.

البته عمر بوسالی و همکارانش توانسته‌اند راه‌حلی خلاقانه برای این مشکل بیابند. او خود می‌گوید: ما البته در اندیشه راه‌اندازی یک سایت اینترنتی برای خرید آنلاین بودیم، اما دریافتیم که چنین ایده‌ای بیش از حد به کار رفته و شانس اندکی برای موفقیت در آن داریم مگر این که ابتکاری را به کار ببندیم تا باعث شود کاربران اینترنتی به ما مراجعه کنند.

با این حال ایده‌ای که انها منتظرش بودند به سرعت به ذهنشان خطور نکرد تا اینکه یک روز یکی از دوستان آنها با ناراحتی برای‌شان تعریف می‌کرد که دوچرخه‌ای دست دوم را آنلاین خریده اما اکنون فهمیده که می‌توانسته در سایت‌های دیگری دوچرخه‌ای مشابه را به بهای کمتری بخرد.

همین تجربه باعض شد آن‌ها به فکر راه‌اندازی سایت Priceonomics بیفتند. سایتی که کالای مورد نظر کاربر را همزمان در چندین سایت فروش انلاین مانند آمازون و ای‌بی و بسیاری سایت‌های دیگر مورد بررسی قرار می‌دهد و فهرستی از قیمت‌های ارائه شده در سایت‌ها را به او ارائه می‌کند.

بدین ترتیب کاربر این امکان را می‌یابد که با مقایسه قیمت‌ها، آن هم بدون صرف وقت، بهترین پیشنهاد را برگزیند. البته تنها خریداران نیستند که می‌توانند از این سایت بهره ببرند بلکه فروشندگان نیز می‌توانند با مرور سایت و بررسی قیمت‌ها از وضعیت بازار کالایی که قصد فروش آن را دارند مطلع شوند و با توجه به رقبا، برای کالای خود قیمت‌گذاری کنند.

ایده خلاق به کار رفته در سایت Priceonomics باعث شد تا مجله Entrepreneur  از آن به عنوان یکی از وب‌سایت‌های خلاق ماه یاد کند.‌

منبع: priceonomics.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. سهیل قدری می‌گوید

    جالب بود.
    چیزی شبیه به وب سایت PriceGrabber.com
    که یکی از موسسانش ایرانی بود: آقای کامران پورزنجانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعداد سایت‌های فروش آنلاین بسیار بیشتر از آن است که بتوان برای هر خرید به همگی آنها سر زد. در همین حال کالاهای دست دوم نیز قیمت مشخصی ندارند که بتوان هنگام خرید آنلاین آن‌ها اطمینان داشت که امکان خرید آن کالا به بهایی ارزانتر وجود نداشت.