متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

Call of Duty یا “یک عنوان‌ خطرناک برای رقبا ؟”

12345 (بدون نظر)
Loading...
66

این روز ها اکثر بازی ساز ها از عنوانی به نام “Call of Duty” می ترسند و همواره باز یهای خود را زمانی منتشر می کنند که این عنوان یا هنوز منتشر نشده باشد و یا مدتی از انتشار آن گذشته باشد. این موضوع برای بازی های هم سبک سری “ندای وظیفه” بیشتر صدق می کند.

سری بازی های “ندای وظیفه” طرفدار های بسیاری در کل دنیا مخصوصا کشور خودمان دارد و این موضوع اینکه آیا این سری که هر ساله منتشر می شود، نسبت به سال قبلش بهتر است یا بدتر ؟!

به نظر من به عنوان یک منتقد، سری بازی های Call of Duty هیچ وقت بد و ضعیف نبودند و هر سال  حرفی برای گفتن داشته اند. همین شماره ی آخر یعنی Black Ops 2 نیز شامل این ویژگی می شود و این نسخه به مراتب از Mw3  بهتر بود. در Call of Duty کلیشه ها همیشه هستند و این امر باعث موفقیت این عنوان اول شخص شده است.

حال Sterne Agee یکی از آنالیزر ها این گونه می گوید که “سری بازی های ندای وظیفه، رو به آهسته شدن می روند”

خب، موضوع این است که نسخه ی Mw3 از نسخه ی Black Ops 2 فروش بیشتر، تقریبا دو برابر داشته است و با توجه به ارقام و آمار، نسخه ی جدید سری ندای وظیفه، ۲۰ درصد نسبت به نسخه ی قبلی کمتر فروخته است. این روند در نسخه های Black Ops 1 و Mw2 و کاهش قیمت ها پس از دیگری نیز دیده شده است. این موضوع باعث شده که این سری رو به زوال برود و تا چند سال آینده، ممکن است فروشش بسیار کم شود.

Call of Duty همیشه چیزی برای نشان دادن دارد که دیگر بازی ساز ها هرگر به ذهنشان نمی رسید آن را در بازی های خود به کار ببرند و تا زمانی که این موضوع وجود دارد، پس بازی Call of Duty شاه بازی های اول شخص شوتر است.

به طور مثال شما بازی مدال افتخار جدید را بازی کنید، متوجه می شوید که این بازی جز کلیشه و بزرگ نمایی های گول زننده چیزی برای نشان دادن و مجذوب کردن بازیکن ندارد.

سری Call of Duty واقعا انقلابی در صنعت بازی های رایانه ای و بازی های اول شخص بوده است و وقتی شماره ی اول آن منتشر شد، همه ی بازی ساز ها می خواستند به نوعی از ایده های این بازی بردارند و آنها را به نفع خودشان تمام کنند.

در ماه گذشته شرکت Activision ناشر بازی اعلام کرد که نسخه ی Black Ops 2 در ۲۴ ساعت اول انتشار توانسته ۵۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد که این رقم برای Mw3 در روز اول انتشار در حدود ۴۰۰ میلیون دلار است. فروش Black Ops 2 هم چنان در سراسر جهان ادامه دارد و قرار است نسخه های مکمل یا همان DLC های جدید برای این بازی در شبکه های لایو منتشر گردد.

اولی نسخه از این سری :

Call of Duty

Release Date: Oct 29, 2003
Developer: Infinity Ward
Publisher: Activision
Genre: Action, First Person Shooter
Theme: World War II
Rating: T for Teen
Game Modes: Single player, multiplayer
DLC/Expansions: United Offensive

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اين روز ها اكثر بازي ساز ها از عنواني به نام "Call of Duty" مي ترسند و همواره باز يهاي خود را زماني منتشر مي كنند كه اين عنوان يا هنوز منتشر نشده باشد و يا مدتي از انتشار آن گذشته باشد. اين موضوع براي بازي هاي هم سبك سري "نداي وظيفه" بيشتر صدق مي كند.