متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نگاهی بر طرح روی جلد بازی BioShock Infinite

12345 (بدون نظر)
Loading...
95

نمی دانم چقدر Ken Levine را می شناسید، ولی این را می دانم که حتما برای یک بار هم که شده نام بازی BioShock را شنیده اید. نابغه ی منحصر به فرد یعنی اقای Ken Levine سازنده و کارگردان سری بازی های BioShock است که می خواهد با انتشار عنوانی بسیار فراتر از نسخه های اول و دوم این سری یعنی BioShock Infinite، یک دنیا را شگفت زده کند. باور کنید پشت بازی BioShock، یک ایدوئولوژی عمیق نهفته است که شاید بشود از آن یک کتاب نوشت.

BioShock Infinite در سال ۲۰۱۳ منتشر خواهد شد و تا به امروز نمایش ها و عکس های جنجال بر انگیزی از این بازی منتشر شده است که نقد های زیادی روی آنها صورت می گیرد.

آخرین تصویر منتشر شده از این بازی که با نام BioShock Infinite Box Art نیز شناخته می شود، بسیار سوال بر انگیز است و من امروز تصمیم دارم که روی این باکس آرت مانور بدهم و نظر خودم را درباره ی آن در این جا بیان کنم.

از عکس بالا این طور می توان نتیجه گیری کرد که شخصیتی با دستان مکانیکی جایگزینی مناسب برای Big Daddy های معروف بیوشاک است و این بار به جای دختر بچه های کوچک شاید پسر بچه ها وارد بازی شدند و حتی این نکته که در نسخه ی قبل Little Sister ها در جایگاه شاهزاده بودند و Big Daddy ها نقش مستخدم ها را بازی می کردند ولی (با توجه به تصویر بالا)، این بار این بجه ها هستند که باید گوش به فرمان های انسان هایی با سیستم مکانیکی باشند !

نکته ی جالب تر اینکه، خود این آدم ها با زاویه ی دید و پرسپکتیوی که نشان داده شده اند، به نوعی بزرگِ کوچک هستند، به این معنا که نقطه ی دید از پایین به بالا نشان دهنده ی ابهت این افراد و حقیر بودن شخصیت های عادی است. در دنیای BioShock Infinite، قدرت حرف اول را خواهد زد نه منطق و تفکر و در بسیاری از جاهای دیگر این قانون حاکم است.

اگر به مکانیزم آدم مکانیکی توجه کنید، نقطه ضعف او را به راحتی می بینید. او هر چقدر هم قدرتمند و زورگو باشد، باز هم به راحتی از بین می رود. قلب او درست آماده ی هدف گیری است.

او خود نیز از خود اراده ای ندارد (چرا؟)، دلیلش واضح است، فقط کافی است نگاهی به زنجیر هایی کنید که او با خود حمل  و نام شهر بایوشاک بر روی شانه اش بسیار سنگینی می کند. قطعا او خود تابع یک انسانی متفکر است که شهر را اداره می کند، شاید آندرو رایانی باشد با ذائقه ای متفاوت تر از قبل و شاید هم یک کودک که از هوش سرشاری برخور دار است.

به هر حال بازی BioShock Infinite حتما یکی از جنجالی ترین عنوان های ۲۰۱۳ می باشد که نسبت به آثار هم سبک خودش واقعا حرف هایی برای گفتن دارد و اگر باز یهای اول شخص Call of Duty و یا Far cry 3 نام گذاری شوند، بازی BioShock Infinite حتما چیزی فراتر از این دو خواهد بود.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. sharifix می‌گوید

    من بایوشاک یک رو بازی کردم ولی تا آخرش نرفتم
    حوصلم نشد
    ولی بازی جالبی هست

  2. mpf78 می‌گوید

    BioShock: Infinite نامزد دومین بازی سال ۲۰۱۳ خواهد شد و رتبه اول gta v هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

BioShock Infinite در سال 2013 منتشر خواهد شد و تا به امروز نمايش ها و عكس هاي جنجال بر انگيزي از اين بازي منتشر شده است كه نقد هاي زيادي روي آنها صورت مي گيرد.