متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

افزایش عمر باتری گوشی با قابلیت Deep Sleep ( آندروید )

12345 (بدون نظر)
Loading...
460

در دستگاه های آندرویدی پس از اینکه مدتی زمان مشخصی دستگاه را بدون هیچ فعالیتی رها کنید ، حالت deep sleep به صورت خودکار فعال خواهد شد . در واقع هنگامی که دستگاه را قفل می کنید یا صفحه نمایش آن خاموش میشود ، حالت sleep فعال میشود . اما پس از اینکه مدت زمان مشخصی نیز از این حالت بگذرد و باز هم فعالیتی مشاهده نشود ، حالت deep sleep فعال خواهد شد . پس از فعال شدن حالت deep sleep نیز کارهایی که سطح اولویتی پایینی از نظر آندروید دارند و همچنین برنامه های پس زمینه ، پردازش های ناخواسته و ارتباطات رادیویی قطع خواهند شد . هدف اصلی از انجام این کارها نیز این است که منابع دستگاه کمتر مصرف شده و در نتیجه به عمر باتری افزایش یابد .

اما اگر بخواهید روی این قابلیت کنترل داشته باشید و در واقع بتوانید آن را به سلیقه خود شخصی سازی کنید ، میتوانید از برنامه هایی که وجود دارند استفاده کنید . در واقع با استفاده از برنامه ای که امروز به شما معرفی خواهیم کرد ، میتوانید پروفایل هایی را ایجاد کرده و در هر پروفایل مواردی را که میتوان برای حالت deep sleep در نظر گرفت را مشخص کنید . اگر مایل به آشنا شدن با این برنامه هستید ، با گویا آی تی همراه باشید ……….

برنامه ای که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم Deep Sleep Battery Saver نام دارد . همانطور که در قسمت بالا هم گفتیم ، هر پروفایلی که در این برنامه ایجاد میکنید قادر به کنترل برخی جنبه های خاص دستگاه در حالت deep sleep  می باشد . به عنوان مثال میتوانید در هر پروفایل مشخص کنید که در چه زمانی دستگاه شما از حالت deep sleep خارج شود و یا اصطلاحا بیدار شود . یا اینکه مشخص کنید که مثلا اگر میزان شارژ باتری به ۳۰% رسید ، حالت deep sleep فعال شود .

به منظور اینکه هرچه بیشتر و بهتر با قابلیت های این برنامه آشنا شوید ، با هم نگاهی خواهیم داشت به پروفایل هایی که توسط برنامه Deep Sleep Battery Saver پشتیبانی میشوند . توجه داشته باشید که بجر پرفایل های سفارشی که توسط خود شما ساخته میشوند ، تمام پروفایل هایی که در برنامه به صورت از پیش ساخته شده وجود دارند بر روی ارتباطاتی مثل وای فای و موبایل دیتا ( EDGE  ، GPRS و ۳G ) کنترل های خود را اعمال خواهند کرد .

۱- پروفایل Gentle : هر ۳۰ دقیقه یک بار  و به مدت ۱ دقیقه دستگاه از حالت deep sleep خارج خواهد شد تا کارهای نظیر همسان سازی اطلاعات با اینترنت و دیگر موارد برنامه ریزی شده را انجام دهد . این پروفایل بسیار شبیه حالت پیشفرض آندروید است .

۲- پرفایل Strong : دستگاه هر ۴۵ دقیقه یک بار و به مدت ۱ دقیقه روشن خواهد شد .

۳- پروفایل Balance : دستگاه هر ۱ ساعت یک بار و به مدت ۱ دقیقه روشن خواهد شد .

۴- پروفایل Aggressive : دستگاه هر ۲ ساعت یک بار و به مدت ۱ دقیقه روشن خواهد شد تا پیام های اطلاع رسانی مربوط به برنامه های ایمیل و شبکه های اجتماعی را به شما نشان دهد .

۵- پروفایل Slumberer : در این حالت وقتی که صفحه دستگاه خاموش شود ، حالت deep sleep فعال خواهد شد . توجه داشته باشید که در این حالت شما هیچگونه پیام اطلاع رسانی مربوط به برنامه های آنلاین ( نظیر ایمیل ، شبکه های اجتماعی و … ) را دریافت نخواهید کرد .

۳- پروفایل Custom : این پروفایل در واقع همان پروفایلی است که شما می توانید آن را شخصی سازی کنید . البته این پروفایل خود به دو دسته تقسیم می شود . پروفایل روزهای هفته یا weekdays و پروفایل آخر هفته یا weekend . در هر دوی این پروفایل ها شما این فرصت را خواهید داشت تا تنظیمات جداگانه ای را برای روزهای هفته و روزهای آخر هفته اعمال کنید . هر دو این پروفایل ها به صورت پیشفرض تنظیم شده اند . اما شما می توانید تنظیمات هر کدام را به دلخواه خود تغییر دهید .

استفاده از این برنامه بسیار ساده است . کافیست برنامه را اجرا کرده ، پروفایل مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی دکمه بزرگی که در بالای برنامه وجود دارد ضربه بزنید تا کار آغاز شود . پس از آن هم برنامه شما را از وضعیت شارژ باتری ، وضعیت برنامه و همچنین پروفایل انتخاب شده از طریق ویجت برنامه مطلع خواهد کرد .

صفحه تنظیمات برنامه نیز به شما امکان کنترل چندین ویژگی مفید را خواهد داد . مثلا حداقل و حداکثر میزان شارژ باتری به منظور فعال شدن حالت deep sleep . علاوه بر این شما گزینه ای در اختیار دارید که به شما کمک می کند که تا بلافاصله پس از اینکه صفحه دستگاه خاموش شد ، حالت deep sleep فعال شود . اگر یادتان باشد در قسمت بالا گفتیم که پس از فعال شدن حالت deep sleep برنامه هایی که در پس زمینه سیستم قرار دارند از کار خواهند افتاد . شما می توانید یک لیست سفید برای برنامه های مورد نظرتان درست کنید تا مانع از غیر فعال شدن آنها شوید . از این رو شما گزینه ای در اختیار دارید که می توانید از طریق آن حداکثر تعداد برنامه هایی که از لغو فعالیت آنها جلوگیری می شود را انتخاب کنید .

در پایان فقط قضیه مربوط به ارتباطات اینترنتی باقی می ماند . مثلا شما می خواهید به موزیک های آنلاین گوش دهید و یا اینکه در حال دانلود فایلی از اینترنت هستید و یا اینکه برنامه هایی در دستگاه شما فعال هستند که به اینترنت نیاز دارند . در این حالت برنامه به میزان حجم ترافیک مشخص شده از سوی کاربر نگاه می کند . در صورتی حجم ترافیک فعلی دستگاه کمتر از میزان مشخص شده از سوی کاربر باشد ، ارتباطات اینترنتی مثل وای فای یا موبایل دیتا ( EDEG ، GPRS و یا ۳G ) به صورت خودکار خاموش خواهند شد و دستگاه به حالت deep sleep خواهد رفت .

این برنامه در دو نسخه رایگان و پولی موجود می باشد . لازم به ذکر است که در نسخه رایگان شما قدرت مانور زیادی ندارید . مثلا در پروفایل سفارشی شده تنها این امکان را خواهید داشت که یکی از دو حالت weekdays یا weekend را انتخاب کنید . اما در نسخه پولی قابلیت های فراوانی در اختیار شما قرار میگیرد . این قابلیت های عبارتند از استفاده از ویجت در صفحه خانگی ، شخصی سازی تنظیمات مطابق با شب و روز ، دوره فعالیت برنامه ، استراتژی همسان سازی ، صفحه ایست ، لیست برنامه های نادیده گرفته شده ( منظور همان لیست سفید است ) و تنظیمات پردازنده ( تنها برای دستگاه های روت شده ) .

دانلود نسخه رایگان از Google Play

دانلود نسخه پولی از Google Play

منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در دستگاه های آندرویدی پس از اینکه مدتی زمان مشخصی دستگاه را بدون هیچ فعالیتی رها کنید ، حالت deep sleep به صورت خودکار فعال خواهد شد .